Sari la conținut

3-4 ore pe langa Bucuresti Duminica 03 nov 2013


jupanu77
 Share

Postări Recomandate

Vizitator little wayne

Da frate,de data asta nu a baut suficient si nu a stat linistit mai mult de 3 minute.M-a chinuit destul de mult la intoarcere pentru ca nu a baut suficient

Data trecuta a adormit pe scuter si a fost cat pe ce sa cada(nu i-as fi observat lipsa),acum,nu,a mai avut si limbrici.Putin mai lipsea sa nu inceapa sa danseze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SI mie mi-a facut placere, aveam nevoie de asa ceva dupa aproape 4 luni de inactivitate motociclistica. Sper ca la anul sa va onorez cu prezenta calare!
Nu mai comtentez ce spune little wayne pentru ca el este oricum un ordinar

 

Un mic edit despre mobristul care s-a dus in sant: e destul de greu sa o iei o curba stransa in wheelie ;)

Editat de Dan Spataru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Stiam eu ca plecaseram 5 spre Oltenita. Bine ca sunteti ok.

 

Ride safe.

Nu am avut nici o fractiune de secunda probleme.Am preferat sa ma deplasez in siguranta.Va puteam ajunge intre localitati,acolo unde puteam sa dezlantui herghelia de cai putere...dar in definitiv eu am plecat la plimbare...cu pasager

 

 

Nu mai comtentez ce spune little wayne pentru ca el este oricum un ordinar

Nimic nu ma incanta mai tare decat cuvintele frumoase care imi sunt adresate de amici :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys, behave! ;)

 

In alta ordine de idei, la Veliko Tarnovo se anunta fro 20 de grade, bagam o tura? 200 km dus, 200 intors http://goo.gl/maps/erQl3. Sambata 22, duminica 20 de grade.

 

Sambata, la ora 9 la petrom jilava, plecare la 9.30? Oprire in Giurgiu, si la dus si la intors, In Veliko masa la EGO 2, poze la cetate, si sus la Arbanasi, apoi retur.

 

e drum cam de 8-9 ore.

 

Doritori?

Editat de deviltry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

E cam departe Veliko pentru mine in luna noiembrie.In primavara a fost super fun atunci cand am mers cu scuterul

Acum e frigulet....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haidi bre, am fost eu duminica si era frumos, unii erau in tricou, ziceai ca e vara. Nu glumesc, noroc ca aveam niste blugi si o bluza mai subtire de schimb in rucsac. Foarte placut si drumul, nu am inghetat deloc. Bine, cu haine touring dar fata de sambata cand inghetasem rau prin tara, Veliko a fost light... nici n-am avut nevoie de al doilea pulover. :crack:

 

Drum de... noua ore? Poate de doua... Doua dus, doua intors... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Drum de... noua ore? Poate de doua... Doua dus, doua intors... :eek:

Ce usor e sa va dati rotunzi pe net .

Pun pariu pe o naveta de bere ca tu nu reusesti sa ajungi din Bucuresti la Velico in 2 ore. :blbl:

 

P.S. Poate doar pasagera pe motoreta lui Niko. :lol:

Editat de Cristifrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce usor e sa va dati rotunzi pe net .

Pun pariu pe o naveta de bere ca tu nu reusesti sa ajungi din Bucuresti la Velico in 2 ore.

 

P.S. Poate doar pasagera pe motoreta lui Niko.

 

Pune pariu pe ce vrei tu. Cand am fost la Veliko cu Niko&Co am ajuns cu totii in 2h. Eu nu m-am uitat la ceas, altii au zis ca asta ne-a fost timpul. Nu mi se pare asa mare realizare, sunt 180 km pana acolo pe drum aproape drept, cu cateva curbe largi si asfalt bun, foarte aderent. O medie de 90 km/h mi se pare mai mult decat decenta cu pauze cu tot - pauzele au fost mici si nu s-a mers cu 90 km/h. Duminica am facut cam tot atat, doar ca pauzele au fost mai mari si am mers mai tare. De la 4h (dus-intors) la 9h nu ti se pare o prapastie cam mare? Ce usor e sa "punem pariu" si sa ne luam de altii...

 

nu suna rau deloc...dar as prefera mers relaxat cu opriri, nu in doua ore ca sa vad numai asa:

 

 

Tare reclama. :D

 

Normal ca nu trebuie sa "scoateti timpi". Drumul e foarte frumos, mai ales cand sunt frunze colorate toamna (acum deja s-au cam scuturat :( ).

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Freya, sunt convins ca esti fata de treaba dar, sa mor, parca ai fi catalizator de raca. Ar trebui sa faci cunostinta cu little wayne :)

 

On: 180 de km? pai va ajung la veliko in 90 de minute :)) zise racerul din mine

Editat de Dan Spataru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce usor e sa va dati rotunzi pe net .

Pun pariu pe o naveta de bere ca tu nu reusesti sa ajungi din Bucuresti la Velico in 2 ore. :blbl:

 

P.S. Poate doar pasagera pe motoreta lui Niko. :lol:

De ajuns se poate ajunge si mai repede, eu nu cred ca am fost vreodata in grup mare si sa scoatem sub 3 ore. Acum depinde de unde cronometrezi, ca daca nu pui juma de ora pana se strange lumea la plecare, juma de ora la Giurgiu pana pun toti benzina si pana ne urnim, regrupari pe drum de tigaurete...

 

Recordul de viteza Bucuresti-Veliko l-am facut in 2 insi, ZX9 si R1, pacat ca nu stiu exact cat a fost. Apoi am mai tras odata tare cu Denis si Stefan, dar eram cu XX-ul si pasagera, nu prea am facut fata, oricum era la intoarcere si clar am facut sub 2 ore.

 

Dar ca regula generala, mereu se fac cam 3 ore cand mergi in grupuri mai mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

Nu mergem sa scoatem timpi. Oprim din 100 in 100 de km, si mergem de placere. Sunt si incepatori, asa ca intins 200 km nu e ok pentru ei.

 

Deocamdata vremea la veliko este in continuare prognozata la 21-22 de grade (accuweather), dar cu ploile care se anunta la noi, nu stii cum se schimba vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Freya, sunt convins ca esti fata de treaba dar, sa mor, parca ai fi catalizator de raca.

 

There's always a reason. Il cunosc pe stimabil, i-am dat si din sprayul meu de lant dar nah, lumea mai uita. ;)

 

Vreme buna sa aveti, excursia e faina. :)

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...