Sari la conținut

Suzuki Gsx-r 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

s-au trezit acum toti sa scoata modele de 125... ce sa zic.. eu nu regret ca mi-am loat cbr de 125... oricum motoarele sunt cam al fel.. acum depinde de fiecare... ce place mai mult...:blink:.. oricum in momentul asta tripleta japoneza yamaha-honda-suzuky... o sa aiba multe unitati vandute in segmentul asta.... mi se pare un pas inainte ca sunt din ce in ce mai multe modele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cossmine mi`ai furat ideea :friends:)) ! nush dc presimt ca italieni nhu prea o sa mai vanda jucari!

Cu greu or sa dispara pustii care vor motoare in 2t.

 

OnTopic.

Mie imi place mai mult r`ul ...gsxr`ul analizat mai atent aduce mult a gs500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cossmine mi`ai furat ideea :friends:)) ! nush dc presimt ca italieni nhu prea o sa mai vanda jucari!

Stai tu linistit ca nu mor italienii de foame unde pui tu 15 cai de la suza cu aproximativ 30 de la aprilia.Iar la competitii sport tot aprilia cam face legea.Eu nu vorbesc asa ca am aprilia,ca oricum imi iau japoneza cat de curand,dar e vorba de performante si de traditie,si nu in ultimul rand de aspect.

Nu compari aspectul de rs cu cel de cbr sau de la tiriplia asta de gsx-r125, tot scobitoare pare ca si cbr125. Nu iei mobra pentru figuri dar te incanta pe tine la ochi cand vezi un motor ca pur si simplu arata bine,te simti tu bine cu motorul tau cand sti ca ai ceva frumos sub poponeata.

Astept sa il vad si in realitate desi daca ar fi sa aleg un motor de capacitate mica tot pentru 2 timpi as opta,alta este senzatia.

gsx-r 125 o sa fure din clientii celor de la Honda dar nu si celor de la aprilia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia este ca cine stie cum scoate aprilia RS cu motor in 4 timpi ! :friends: performantele la motorul in 4 T cresc din ce in ce mai mult dovada honda cbr si yamah yzf-r 125 (e mai puternica cu 15% ) cine stie ce motor o sa fie pus pe gsx de 125 si o sa aiba putere mai mare ! oricum ai scris bine :friends: si mai e vorba si de fiabilitate nhu poti sa zici ca mito sau rs e mai fiabil ca CBR ! o sa se sature lumea sa le tot repare da fiecare isi ia ce vrea !

Editat de Bologa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia este ca cine stie cum scoate aprilia RS cu motor in 4 timpi ! :friends: performantele la motorul in 4 T cresc din ce in ce mai mult dovada honda cbr si yamah yzf-r 125 (e mai puternica cu 15% ) cine stie ce motor o sa fie pus pe gsx de 125 si o sa aiba putere mai mare ! oricum ai scris bine :friends: si mai e vorba si de fiabilitate nhu poti sa zici ca mito sau rs e mai fiabil ca CBR ! o sa se sature lumea sa le tot repare da fiecare isi ia ce vrea !

Dar ce au crescut performanetele la Cbr 1cp in plus...japonezii mai au demancat pana or sa faca un motor in vana...nu lesinaturi in 4t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia este ca cine stie cum scoate aprilia RS cu motor in 4 timpi ! :friends: performantele la motorul in 4 T cresc din ce in ce mai mult dovada honda cbr si yamah yzf-r 125 (e mai puternica cu 15% ) cine stie ce motor o sa fie pus pe gsx de 125 si o sa aiba putere mai mare ! oricum ai scris bine :friends: si mai e vorba si de fiabilitate nhu poti sa zici ca mito sau rs e mai fiabil ca CBR ! o sa se sature lumea sa le tot repare da fiecare isi ia ce vrea !

Eu am 15.000 km si nu am reparat nimic la el (inafara de chestiile stricate cand am trantit`o). Daca ai grija de ea si n-o arzi aiurea, merge perfect. Exemplu, esti la semafor, la 30 m in fata ai trecere de pietoni la care sigur vei opri, si pana acolo ii dai cu a 1-a in limitare -> logic sa o calezi la un moment dat.

 

P.S. Nu-ti inchipui ca eu n-am ars-o... Dar nu am tinut-o in limitare degeaba, prinde viteza si fara sa-i dai pana la 11.000, si nu trebuie sa mergi non-stop cu viteza.

 

P.P.S. A zis seby tot ce era de zis in rest...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai tu linistit ca nu mor italienii de foame unde pui tu 15 cai de la suza cu aproximativ 30 de la aprilia.Iar la competitii sport tot aprilia cam face legea.Eu nu vorbesc asa ca am aprilia,ca oricum imi iau japoneza cat de curand,dar e vorba de performante si de traditie,si nu in ultimul rand de aspect.

Nu compari aspectul de rs cu cel de cbr sau de la tiriplia asta de gsx-r125, tot scobitoare pare ca si cbr125. Nu iei mobra pentru figuri dar te incanta pe tine la ochi cand vezi un motor ca pur si simplu arata bine,te simti tu bine cu motorul tau cand sti ca ai ceva frumos sub poponeata.

Astept sa il vad si in realitate desi daca ar fi sa aleg un motor de capacitate mica tot pentru 2 timpi as opta,alta este senzatia.

gsx-r 125 o sa fure din clientii celor de la Honda dar nu si celor de la aprilia.

 

 

100% de acord, pe langa rs adaugand si cagiva mito :friends:

Editat de paul_e38
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta de unde a mai aparut ? :friends:

aia este Megelli Sport 125 R

The engine comes from Taiwan, and the bikes will be built in China, but the design is from British design house Renfrew, who are responsible for various recent model Triumphs.

The 11bhp machine isn’t a direct competitor by Megelli’s own admission, but the firm hopes that at less than £2000, the Megelli Sport 125R will attract riders looking for a cheaper new bike without resorting to badly-built internet-bought Chinese machines.

scuze,dar mie lene sa traduc...cred ca va descurcati cu engleza :friends:

 

mi se pare destul de interesanta la design..copiat normal...seamana putin cu Ducati

Editat de alecsutzyu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Pe asta cum de ati ratato???

post-16236-1208158014_thumb.jpg Peugeot XR-7

 

Known in the bike world for its scooter range, the French factory occasionally turns out a geared machine and this is the latest.

 

The Peugeot XR-7 mimics the Yamaha R6 in styling (though doesn’t look quite as polished as the Yamaha R125), with a four-stroke 125 motor and a budget spec but flash looking chassis.

Editat de roolrevolv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...