Sari la conținut

Accident Pe Varianta -tecuci


perseu77
 Share

Postări Recomandate

Am inteles acum cateva zile ca vineri pe data de 4 iulie, seara un motociclist din Tecuci si un prieten de al sau, din cartierul Satu Nou au murit intr-un stupid accident, la iesirea din Tecuci, pe variantă, pe drum european, la doar 5 km de locul unde acum o luna si ceva a mai murit un baiat din Focsani.

ceea ce relatez eu sunt zvonuri, adica din auzite. Cine stie sa spuna mai multe, ca la Âştiri nu am apucat sa ma uit pt ca muncesc pana mai tarziu. Am inteles ca cei doi consumasera alcool si din cauza vitezei au intrat frontal intr-un TIR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca le ai cu paharul asta nu inseamna ca intri frontal in TIR.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a povestit acum vreo jumatate de ora o persoana care luceaza acolo inzona!Mi-a zis ca cei doi cu o seara inainte sau ceva de genu au fost la o petrecere si cum ca dimineata au plecat fiind inca mahmuri:| sau beti!

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca le ai cu paharul asta nu inseamna ca intri frontal in TIR.

 

corect, mai ai stalp, copac, born kilometrica, autocar, parapet, cap de pod.. etc.

 

ata ete...

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca le ai cu paharul asta nu inseamna ca intri frontal in TIR.

 

Pai cand esti baut,si mergi pe 2 sensuri deodata pe jos..cam asa se intampla si pe motor.Am vazut pe pielea mea,cand am baut cu un amic cu moto si a trebuit sa ne intoarcem acasa..vreo 5 km de mers.Eu eram pasager,si fiind beat nu mi-am dat seama atunci de pericol,nici el..dar pe bune,imi amintesc cum facea slalom pe ambele sensuri,noroc ca era soseaua libera.atunci a fost prima si ultima oara cand a condus si el beat.Deci e destul de simplu sa intri intr-un tir,la o viteza de ..sa zicem 60 de km la ora(legal vorbind),cand poti sa intri la fel de usor beat,intr-un stalp sau alt obstacol cand esti critza pieton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alti prosti, alt topic...cat tine si asta?Eu stiu o vorba: Daca esti prost,stai acasa!Punct!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la volan daca te urci baut esti deja inconstient si mare prost,daramite la ghidon,cand esti de 10 ori mai fragil....cu tot respectul,dar asta e prostie deja :burnout: R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt trist ca au murit doi prosti..deloc.In schimb sunt trist ca in locul tirului, puteam fi eu,mama,tata,tu, mata, tactu,sorta,fractu si etc.Daca pe langa ei, mai omorau si alte persoane nevinovate, ne bagau astia iar in oala cu smoala pe toti? :burnout: Si uite, toate manifestarile cu "motociclistii pixdii exista in trafic" si etc. nu duc decat impotriva noastra...pacat de munca catorva oameni care vor sa faca un bine.Inconstienti sunt pe toate drumurile, asa ca nu mai are rost sa va chinuiti sa faceti ceva pentru "motociclistul roman", este absolut degeaba.

Prevad niste discutii interminabile si inutile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt trist ca au murit doi prosti..deloc.In schimb sunt trist ca in locul tirului, puteam fi eu,mama,tata,tu, mata, tactu,sorta,fractu si etc.Daca pe langa ei, mai omorau si alte persoane nevinovate, ne bagau astia iar in oala cu smoala pe toti? :burnout: Si uite, toate manifestarile cu "motociclistii pixdii exista in trafic" si etc. nu duc decat impotriva noastra...pacat de munca catorva oameni care vor sa faca un bine.Inconstienti sunt pe toate drumurile, asa ca nu mai are rost sa va chinuiti sa faceti ceva pentru "motociclistul roman", este absolut degeaba.

Prevad niste discutii interminabile si inutile.

 

sunt de acord cu ce zici

 

ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma exista certitudinea ca accidentul asta chiar s-a intamplat? Sau e doar un flame...

perseu, daca stii ceva de accident, zi-ne si noua. dar deschizi topic dupa niste zvonuri?!!?

dar ceva concret nu stii? altfel nu vad rostul topicului. nu te supara.

daca vezi accidentul sau stii toate datele, postezi, dar in ultima vreme sunt o groaza de topicuri deschise aiurea.

cum era si accindetul de la constanta cu motorul de test drive, care de fapt era al unui prieten de-al motociclistului. si si-au dat oamenii cu parerea ca la un moment dat sa zica un tip ca de fapt lucrurile nu-s chiar asa.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Articol de ziar: - Ivan a primit cadou o limuzina -

Erata: - Nu era limuzina ci bicicleta. Nu i s-a dat, ci i s-a luat -

 

Ati inteles, da?

 

Cind,care,unde...si io de ce nu stiu?Sau e vorba de ala din Rusia? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca nu mai sunt zvonuri destre cei 2 care au murit. Chiar au murit tipii aia.. eu nu ii cunosteam dar m-am gasit acum cateva minute cu un prieten care ii stia si mi-a confirmat zvonul. banuiam ca mai sunt pe acest topic si tecuceni care puteau da mai multe detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ti-au dat detalii, fii atat de marinimos si impartaseste-ne si noua!

In ce circumstante s-a intamplat tragedia? Cine au fost protagonistii nefericitei intamplari...

 

 

revin cu noi veÂşti. imi pare rau ca nu am putut sa raspund mai devreme pt ca mi-a intrat un ciobde sticlă in talpă si am avut probleme, nu prea am stat langa computer. M-am dus special să vorbesc cu un politai care a fost la locul accidentului si mi-a spus exact cum se intamplă!

Deci.. vineri pe 4 iulie fu un chef in Tecuci, in cartierul Satu Nou. Pana la 3.40 dimineata s-a baut multa bere. La ora 04.00 doi tineri in varsta de 19- 20 de ani, cu sangele fierbinte, s-au gandit sa faca o vizita pe la o discoteca in comuna CosmeÂşti, care se afla la 11 km de oraÂş. Aveau acolo niste fătuci la fel de fierbinți care ii aÂşteptau la o iesire pe malul Siretului, in aer liber, sub plopii fără soț, prin tufiÂşuri. Zis Âşi facut! Fara a mai sta pe ganduri.... s-au suit pe un SCUTER, deci nu motocicleta cum am inteles eu acu o saptamana... un scuter italienesc de 125 cc. Nici unu dintre ei nu poseda carnet de condus de nici o categorie. Doar unu dintre ei avea cască, de provenientă Made in China, in rest tricou cu găurele care se mula pe trup, bermude Âşi adidaÂşi sau Âşlapi.

Ora 04: 05- Au plecat... au mers 2-3 km, pe variantă, adica centura oraÂşului, care e drum european si au intrat pe contrasens si au izbit cu putere o dubă, deci nu un camion sau TIR in roata din spate a părții stângi a acesteia.

Impactul a fost atat de puternic incat scuterul , care avea peste 100 km la ora a rasturnat duba.

Din cei 2 scuteristi nu au ramas decat picioarele desprinse de trunchi, aruncate la 50 de m de el, creier imprastiat pe carosabil, dinti raspândiți si intestinele erau raspândite si ele ... ce mai.. o imagine de coÂşmar.

Politaiul care mi-a povestit asta a spus ca are cosmaruri si nu a putut dormi cateva nopti de la acel accident infiorator de acum o saptamana.

Cica, mai spunea el ca soferul dubei a incercat sa ii evite cat a putut, dar nu a avut succes.

cam asta e... concluziile le trageti voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...