Ajutati-ma si pe mine sa inteleg. Unde este melcul vitezometrului ? La mine e analogic si e pe roata fata, iar daca fac un wheelie, nu o sa-mi mai arate viteza pentru ca roata fata se cam opreste din invartit si in nici un caz nu accelereaza. Daca este pe roata spate, atunci, daca faci un burnout, o sa-ti arate viteza de sa zicem 100km/h daca stai pe loc? Sau este cumva legat cu turatiile motorului (si cutia de viteze), caz in care nu prea arata viteza reala (nu ia in calcul rezistenta aerului) ?
Nu prea e logic in nici unul din cazuri...sau sunt eu mai in urma cu tehnologia.
Si la 200km/h nu e prea mare frecarea cu aerul, ca dintr-un wheelie sa ajungi pe spate cu motorul peste tine?
Imi vine greu sa cred ca este reala, dar si daca este trucata, in ambele cazuri, felicitari autorului!