Sari la conținut

wabit

INACTIV
  • Număr conținut

    588
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de wabit

  1. Respect si admiratie ! Intr-adevar frumos!
  2. Dar daca o impingi (bagata in viteza), porneste? Se poate sa fie defect electromotorul sau sa patineze (ca ziceai de sunet diferit). Eu am avut aceeasi problema, dar la mine era de la carburatie (prea multa benzina) si trebuia sa curat zilnic bujia de depunere ca ma lasa altfel in mijlocul drumului. Mi-au reglat carburatia si am "ajustat" electrodul la bujie si acum merge ok (sa nu zic intr-un ceas rau).
  3. Ajutati-ma si pe mine sa inteleg. Unde este melcul vitezometrului ? La mine e analogic si e pe roata fata, iar daca fac un wheelie, nu o sa-mi mai arate viteza pentru ca roata fata se cam opreste din invartit si in nici un caz nu accelereaza. Daca este pe roata spate, atunci, daca faci un burnout, o sa-ti arate viteza de sa zicem 100km/h daca stai pe loc? Sau este cumva legat cu turatiile motorului (si cutia de viteze), caz in care nu prea arata viteza reala (nu ia in calcul rezistenta aerului) ? Nu prea e logic in nici unul din cazuri...sau sunt eu mai in urma cu tehnologia. Si la 200km/h nu e prea mare frecarea cu aerul, ca dintr-un wheelie sa ajungi pe spate cu motorul peste tine? Imi vine greu sa cred ca este reala, dar si daca este trucata, in ambele cazuri, felicitari autorului!
  4. Eu zic ca cel mai bine este sa vezi cat merge al tau. Dar ca sa iti satisfaci curiozitatea, am un prieten care are tot speedfight si al lui merge cu 80. Cu limitarea scoasa.
  5. Purghy, poti si cu Paint sa le micsorezi (dar o sa-ti ia un pic din calitate). Judas Iscariot, mersi mult pentru poze si mai ales pentru rabdarea pe care ai avut-o sa le postezi pe toate.
  6. Eu am incercat o data in apa clocotita dar fara rezultat...ce-i drept ca nu prea am avut rabdare... Legat de slefuire, am slefuit capacul la variator la scuter (din aluminiu) cu smirglul (de diferite duritati) si dupa smirglul cel mai fin am mai frecat cu un fel de lana metalica (gri, ca un mototol de sarmulite foarte subtiri) si a iesit bine (nu se vad zgarieturi). Ar putea sa mearga si la plexiglas dar nu bag mana in foc.
  7. 82km/h pe Geely; e destul de stabil chiar si la viteza asta pentru ca centrul de greutate e mai jos decat la aerox, speedfight, sr etc. (saua nu este asa de inalta). Dar mai tine si de viteza de reactie a pilotului.
×
×
  • Creează nouă...