Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

so fi uitat la ghost rider si`o vrut sa incerce si el

 

 

majoritatea comentariilor spun ca nu motocilclistul a fost de vina ci un mos vitezoman cu un Focus numai la noi stirile mai mult dezinformeaza deact sa informeze corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pana la urma cum a fost? cine era sde vina? de fapt acolo e semafor. ori focusul a mers mai departe pe galben, ori motociclistul. alta explicatie nu prea gasesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist cu 123 km/h pe BorÂşului

 

PolițiÂştii Serviciului Rutier Bihor au reținut sâmbătă Âşi duminică 16 permise, au constatat 41 de tamponări Âşi au aplicat 284 de amenzi în sumă de 41.020 lei, îndeosebi pentru neportul centurii (28), indisciplină pietonală (19) Âşi exces viteză (86) - campion fiind motociclistul maghiar Laszlo C. (35 ani) înregistrat radar cu 123 km/h pe ÂŞoseaua BorÂşului (limitat la 60 km/h).

 

 

Ora 16:00 - Mopedistul S.I.7 (56 ani), din Munteni, a derapat pe DJ 108K, autoaccidentându-se serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist cu 123 km/h pe BorÂşului

 

PolițiÂştii Serviciului Rutier Bihor au reținut sâmbătă Âşi duminică 16 permise, au constatat 41 de tamponări Âşi au aplicat 284 de amenzi în sumă de 41.020 lei, îndeosebi pentru neportul centurii (28), indisciplină pietonală (19) Âşi exces viteză (86) - campion fiind motociclistul maghiar Laszlo C. (35 ani) înregistrat radar cu 123 km/h pe ÂŞoseaua BorÂşului (limitat la 60 km/h).

 

 

Ora 16:00 - Mopedistul S.I.7 (56 ani), din Munteni, a derapat pe DJ 108K, autoaccidentându-se serios.

Poate se grabea si motociclistul din motive obiective :crack: ... iar 123km/h nu ii super viteza, dar ce au zis jurnalistii (gixxxer, presupun ca sursa e vreun ziar) hai sa-l facem campion pe motociclist, sa vada ochiu cititorului cum circula motociclistii. Din 86 de amenzi pt exces de viteza, m-as mira ca nu a fost vreunu cu un 5ar sau mai stiu eu, peste 123km/h :lol: oricum, atentie mare ... viteza ucide !

Editat de vladp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numa 123? :crack: asta`i caz fericit...

eu am fost in felix dupamasa da nu am vazut nimic si nici langa apollo

Editat de repsol_honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numa 123? :lol: asta`i caz fericit...

eu am fost in felix dupamasa da nu am vazut nimic si nici langa apollo

Fericit pt. cine? Ca motociclistu tot fara permis ramane. Defapt ai dreptate, pentru buzunarul lui poate :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a auzit cineva de un accident aseara in cantemir?

k eu am primit o poza cu motoru :crack: destul de sifonat

 

Am auzit si am si vazut.

Dar nu il cunosc pe tip.

Motorul...R1...varza

Motociclistul...destul de sifonat...dar se va face bine

Accidentul a avut loc aseara...pe Cantemir langa Electrica. Tipul a intrat prea tare in curba (venea dinspre Nufaru) si a iesit in afara drumului. Motorul cred ca s-a lovit si de un stalp...si de parapeti...bordura...

Nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...fusaram in spatele omului. Trantit motor care facut pock cu mai multe: stalpi, borduri, parapeti, etc. Eu l-am vazut doar in aer. :crack:

Si domnu Repsol, nu mai pune poze aiurea pe site... poate omu' nu e forumist, sau poate nu doreste sa afle toata lumea. Mai intai astepta acordul lui.

Asta asa... doar o sugestie. :lol:

Editat de aleck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la curba aceea, fratzilor ca acolo, nici nu mai stiu cati au murit cu masina numa in ultimii 10 ani! E defect din 'fabricatie' cum se intilneste- tipic romaneste! adica are inclinatie negativa facuta cu scopu de a nu sta apa de ploaie ,care oricum de o faceau cu o singura panta tot una era, nu? n-ar mai fi stat pe drum nici asa! pana pe la 60-80 nu-i problema, dar mai incolo rupi aderenta! mai este una identica (bine era de numa una)la gradina zoologica inspre Oituz (zona Hotelul Armatei)Am patit sa tinda bine de tot sa plece motoru de sub poponeata acolo si nu ma mai inclin urat cu el pe portiunea aia!

PS: este caz real in Romania ceausista a fost executata o curba a carei inclinare era negativa urmarile sunt lesne de banuit si proiectantul inchis pe ceva ani! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la curba aceea, fratzilor ca acolo, nici nu mai stiu cati au murit cu masina numa in ultimii 10 ani! E defect din 'fabricatie' cum se intilneste- tipic romaneste! adica are inclinatie negativa facuta cu scopu de a nu sta apa de ploaie ,care oricum de o faceau cu o singura panta tot una era, nu? n-ar mai fi stat pe drum nici asa! pana pe la 60-80 nu-i problema, dar mai incolo rupi aderenta! mai este una identica (bine era de numa una)la gradina zoologica inspre Oituz (zona Hotelul Armatei)Am patit sa tinda bine de tot sa plece motoru de sub poponeata acolo si nu ma mai inclin urat cu el pe portiunea aia!

PS: este caz real in Romania ceausista a fost executata o curba a carei inclinare era negativa urmarile sunt lesne de banuit si proiectantul inchis pe ceva ani! :lol:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti voi care solutia cea mai buna de a evita accidentele? o viteza mai "normala" in oras :lol:

de cand am patit si eu, ma duc mult mai "lenes" (max 70) si sincer ma simt in siguranta mult mai mare!

ei bine, nu am postat asta ca sa ma fac destept, ca Doamne feri', pot sa "belesc" iara, deci asta nu inseamna ca de aici in colo nu va fii nimic, dar e totusi mai sigur asa cu 50-70. (sincer si 70km/h cateodata inseamna putin fata de viteza cu care circulam deobicei in oras. si de cand umblu numai cu atata, am observat ca de cate ori am mers chiar foarte repede fara sa ma uit la bord...)

 

PS: e doar o sugestie cu buna intentie! :lol:

 

asfalt uscat si sanatate tuturor! :crack:

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti voi care solutia cea mai buna de a evita accidentele? o viteza mai "normala" in oras :D

de cand am patit si eu, ma duc mult mai "lenes" (max 70) si sincer ma simt in siguranta mult mai mare!

ei bine, nu am postat asta ca sa ma fac destept, ca Doamne feri', pot sa "belesc" iara, deci asta nu inseamna ca de aici in colo nu va fii nimic, dar e totusi mai sigur asa cu 50-70. (sincer si 70km/h cateodata inseamna putin fata de viteza cu care circulam deobicei in oras. si de cand umblu numai cu atata, am observat ca de cate ori am mers chiar foarte repede fara sa ma uit la bord...)

 

PS: e doar o sugestie cu buna intentie! :lol:

 

asfalt uscat si sanatate tuturor! :lol:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor azi se implineste un an de cand au murit doi motociclisti pe borsului... Fazek si prietena lui....

personal noi nu i-am stiut dar am inteles ca au iubit viata la fel ca noi desi a lor a fost asa de scurta...

poate ar fi frumos sa mergem sa le aprindem o lumanare, ce spuneti!? Deseara inainte de intalnirea de pe Ibsen?!

 

R.I.P. :) :D :)

post-32053-1212142017_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor azi se implineste un an de cand au murit doi motociclisti pe borsului... Fazek si prietena lui....

personal noi nu i-am stiut dar am inteles ca au iubit viata la fel ca noi desi a lor a fost asa de scurta...

poate ar fi frumos sa mergem sa le aprindem o lumanare, ce spuneti!? Deseara inainte de intalnirea de pe Ibsen?!

 

R.I.P. :) :D :)

Ar fi un gest frumos...da! :lol: Daca ajung de la Arad in timp util ma bag si eu! :lol:

Editat de aleck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor azi se implineste un an de cand au murit doi motociclisti pe borsului... Fazek si prietena lui....

personal noi nu i-am stiut dar am inteles ca au iubit viata la fel ca noi desi a lor a fost asa de scurta...

poate ar fi frumos sa mergem sa le aprindem o lumanare, ce spuneti!? Deseara inainte de intalnirea de pe Ibsen?!

 

R.I.P. :) :D :)

 

cativa prieteni merg duminica la 7 (la Iveco pe borsului), asa am primit mesajul pe dc++

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor azi se implineste un an de cand au murit doi motociclisti pe borsului... Fazek si prietena lui....

personal noi nu i-am stiut dar am inteles ca au iubit viata la fel ca noi desi a lor a fost asa de scurta...

poate ar fi frumos sa mergem sa le aprindem o lumanare, ce spuneti!? Deseara inainte de intalnirea de pe Ibsen?!

 

R.I.P. :) :D :)

R.I.P. :lol: :lol: :lol:

 

Sa se odihneasca in pace.

 

Uff Fazek & Timi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu azi, duminica.

Eu zic ca nu conteaza...azi sau duminica, important sa ne aducem aminte, putem aprinde o lumanare oricand.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...