Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

incredibil cate decesuri... se pare ca intradevar motocicleta iti da aripi daca nu esti atent. :lol:

daca doar pe judet au fost 2 decesuri.E socant ce rating avem.

am fo in ultimul timp de 3 ori in Salonta ... dar din pacate de fiecare data am dat de un-doi nebun/i pe 2 roti ... chiar in centru la prima intersectie mergeau cu viteza mare ... dar nici intr-un caz cu 100, deci nu prea ma mir la faza respectiva :lol: toata lumea stie in Salonta ca spre Sarkad este o portiune cu drum drept si in stare buna, si ca pe aceasta portiune se poate incerca diferite modele de autovehicule iar dupa cate stiu tot pe drumul respectiv se afla si o trecere peste calea ferata, presupun ca tot aceasta trecere o fi (urat si rau parerea mea dar intotdeauna sunt realist daca analizez o asemenea faza). Pacat pentru toti dintre cei implicati in accidente :lol: R.I.P. si condoleanta familiilor :lol: :lol: :lol:

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu cred ca te-ai crezut superman si batman la un loc

oricum ma bucur ca nu ai patit mai mult

 

P.S: imi verifici franele?

:lol: :lol: :lol:

ms

oricand ca acum nu am cu ce ma da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fo in ultimul timp de 3 ori in Salonta ... dar din pacate de fiecare data am dat de un-doi nebun/i pe 2 roti ... chiar in centru la prima intersectie mergeau cu viteza mare ... dar nici intr-un caz cu 100, deci nu prea ma mir la faza respectiva :lol: toata lumea stie in Salonta ca spre Sarkad este o portiune cu drum drept si in stare buna, si ca pe aceasta portiune se poate incerca diferite modele de autovehicule iar dupa cate stiu tot pe drumul respectiv se afla si o trecere peste calea ferata, presupun ca tot aceasta trecere o fi (urat si rau parerea mea dar intotdeauna sunt realist daca analizez o asemenea faza). Pacat pentru toti dintre cei implicati in accidente :lol: R.I.P. si condoleanta familiilor :lol: :lol: :lol:

nu e trecerea despre care zici tu ci una de acre te sperii cand vezi ce drum e pe acolo......dar nah daca nu ai carnet si nu stii nimik.....cat despre aia care mergeau cu viteza prin oras...toata lumea stie ca oriunde mergi vezi motociclisti care merg asa....asa ca daca tzi filosofi din astea nu ajungi nicaieri(vezi exemplu de la cluj) apropo ai fost in timisoara sa vezi ce e acolo..?aia se ridica in roata de la semafor la semafor oricum pe mine nu ma deranjeaza nici daca merg cu trei sute prin oras..fiecare cu viatza lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo ai fost in timisoara sa vezi ce e acolo..?aia se ridica in roata de la semafor la semafor oricum pe mine nu ma deranjeaza nici daca merg cu trei sute prin oras..fiecare cu viatza lui

filosofie sau nu dar R.I.P. tie daca trece cu 300 la ora peste tine in oras! aici nu doar de viata acelui om e vorba. (si inca nu am fo prin Timisoara din pacate)

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filosofie sau nu dar R.I.P. tie daca trece cu 300 la ora peste tine in oras! aici nu doar de viata acelui om e vorba. (si inca nu am fo prin Timisoara din pacate)

corect....numa eu ziceam de faptul ca toata lumea isi raceste gura degeaba (cu discutziile despre viteza prin oras) si oamenii tot nu intzeleg si uite ca unii invatza pe propria piele din pacate.Asa ca toata lumea sa aiba grija ...ca nu-i gluma si din pacate mi-e frica ca vor mai urma accidente din astea cauzate de oameni sau fara experientza sau fara carnet sau puer si simplu inconstientzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect....numa eu ziceam de faptul ca toata lumea isi raceste gura degeaba (cu discutziile despre viteza prin oras) si oamenii tot nu intzeleg si uite ca unii invatza pe propria piele din pacate.Asa ca toata lumea sa aiba grija ...ca nu-i gluma si din pacate mi-e frica ca vor mai urma accidente din astea cauzate de oameni sau fara experientza sau fara carnet sau puer si simplu inconstientzi...

bine zis ... dar eu dupa fiecare accident, chiar cazatura m-a gandesc cum s-ar putea elimina acele cauze ... dar ca unul singur, sigur nu va reusi nimeni sa rezolve problema caci toata lumea e o personalitate si fiecare decide cu cat mana capra.

 

R.I.P. (the end of filosofation"-ing")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REMEMBER : STRADA NU ESTE O PISTA

chiar nu este dar, o putem face!in lipsa de altceva! :( iar sa stii ca fiecare pasare moare pe limba ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iara? :( nu pot sa cred ......

din pacate topicul cu Accidente ii cel mai activ in saptamanile astea :) asteptam alte veste cine stie ceva despre caz, pe net nu am gasit nimik inca :|

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist auto-accidentat mortal la Salonta

Motociclistul salontan Cristian M.C. (37 ani) s-a urcat duminică, fără permis pe o Honda, gest care i-a fost fatal.

„Pe 11 mai, în jurul orei 16.08, pe strada Ghestului din municipiul Salonta, C.M.C., în timp ce conducea o motocicletă marca Honda, nu a adaptat viteza de deplasare la trecerea la nivel cu calea ferată. Astfel, motociclistul a pierdut controlul direcției, vehiculul a părăsit partea carosabilă Âşi a intrat în coliziune cu stâlpul care susține sistemul de semnalizare acustic Âşi luminos de la trecerea la nivel cu calea ferată. În urma impactului, motociclistul a suferit multiple leziuni pentru îngrijirea cărora a fost transportat de urgență la spital, unde în urma traumatismelor suferite a decedat. Motociclistul nu poseda permis de conducere corespunzător categoriei Âşi nu purta cască de protecție.”, se arată în comunicatul de presă al Inspectoratului Poliției Județului Bihor.

 

Alt motociclist fără permis rănit în Oradea

 

Un alt accident motociclistic a avut loc sâmbătă în Oradea.

 

„La 10 mai în jurul orei 10.25, pe strada Constantin Noica din municipiul Oradea, Ă.M. (26 ani) din Oradea, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în municipiul BucureÂşti, nu a acordat prioritate de trecere în momentul în care a efectuat un viraj la stânga.

 

Astfel, a acroÂşat o motocicletă înmatriculată în județul Bihor, condusă regulamentar din sens opus de orădeanul F.N.A., 21 de ani, însă fără permis de conducere. În urma impactului motocicleta a părăsit partea carosabilă Âşi a accidentat-o pe B.M., de 53 de ani, din Oradea, care se deplasa regulamentar pe trotuar. În urma evenimentului rutier, pietonul a suferit leziuni pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.”, se mai precizează în comunicatul de presă al IPJ Bihor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist auto-accidentat mortal la Salonta

Motociclistul salontan Cristian M.C. (37 ani) s-a urcat duminică, fără permis pe o Honda, gest care i-a fost fatal.

?Pe 11 mai, în jurul orei 16.08, pe strada Ghestului din municipiul Salonta, C.M.C., în timp ce conducea o motocicletă marca Honda, nu a adaptat viteza de deplasare la trecerea la nivel cu calea ferată. Astfel, motociclistul a pierdut controlul direcției, vehiculul a părăsit partea carosabilă Âşi a intrat în coliziune cu stâlpul care susține sistemul de semnalizare acustic Âşi luminos de la trecerea la nivel cu calea ferată. În urma impactului, motociclistul a suferit multiple leziuni pentru îngrijirea cărora a fost transportat de urgență la spital, unde în urma traumatismelor suferite a decedat. Motociclistul nu poseda permis de conducere corespunzător categoriei Âşi nu purta cască de protecție.?, se arată în comunicatul de presă al Inspectoratului Poliției Județului Bihor.

 

Alt motociclist fără permis rănit în Oradea

 

Un alt accident motociclistic a avut loc sâmbătă în Oradea.

 

?La 10 mai în jurul orei 10.25, pe strada Constantin Noica din municipiul Oradea, Ă.M. (26 ani) din Oradea, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în municipiul BucureÂşti, nu a acordat prioritate de trecere în momentul în care a efectuat un viraj la stânga.

 

Astfel, a acroÂşat o motocicletă înmatriculată în județul Bihor, condusă regulamentar din sens opus de orădeanul F.N.A., 21 de ani, însă fără permis de conducere. În urma impactului motocicleta a părăsit partea carosabilă Âşi a accidentat-o pe B.M., de 53 de ani, din Oradea, care se deplasa regulamentar pe trotuar. În urma evenimentului rutier, pietonul a suferit leziuni pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.?, se mai precizează în comunicatul de presă al IPJ Bihor.

inceput de sezon chiar nasol. R.I.P. si insanatosire grabnica. :(

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist auto-accidentat mortal la Salonta

Motociclistul salontan Cristian M.C. (37 ani) s-a urcat duminică, fără permis pe o Honda, gest care i-a fost fatal.

„Pe 11 mai, în jurul orei 16.08, pe strada Ghestului din municipiul Salonta, C.M.C., în timp ce conducea o motocicletă marca Honda, nu a adaptat viteza de deplasare la trecerea la nivel cu calea ferată. Astfel, motociclistul a pierdut controlul direcției, vehiculul a părăsit partea carosabilă Âşi a intrat în coliziune cu stâlpul care susține sistemul de semnalizare acustic Âşi luminos de la trecerea la nivel cu calea ferată. În urma impactului, motociclistul a suferit multiple leziuni pentru îngrijirea cărora a fost transportat de urgență la spital, unde în urma traumatismelor suferite a decedat. Motociclistul nu poseda permis de conducere corespunzător categoriei Âşi nu purta cască de protecție.”, se arată în comunicatul de presă al Inspectoratului Poliției Județului Bihor.

 

Alt motociclist fără permis rănit în Oradea

 

Un alt accident motociclistic a avut loc sâmbătă în Oradea.

 

„La 10 mai în jurul orei 10.25, pe strada Constantin Noica din municipiul Oradea, Ă.M. (26 ani) din Oradea, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în municipiul BucureÂşti, nu a acordat prioritate de trecere în momentul în care a efectuat un viraj la stânga.

 

Astfel, a acroÂşat o motocicletă înmatriculată în județul Bihor, condusă regulamentar din sens opus de orădeanul F.N.A., 21 de ani, însă fără permis de conducere. În urma impactului motocicleta a părăsit partea carosabilă Âşi a accidentat-o pe B.M., de 53 de ani, din Oradea, care se deplasa regulamentar pe trotuar. În urma evenimentului rutier, pietonul a suferit leziuni pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.”, se mai precizează în comunicatul de presă al IPJ Bihor.

 

:( :) :moto:

 

Nu spun nimic, ca sariti la mine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( :) :moto:

 

Nu spun nimic, ca sariti la mine!!!

De aia este forumul sa itzi exprimi parerea si ce daca sare lumea la tine sari si tu inapoi.....sunt si eu curios la parerea altora si oricum indiferent cine ce ar zice oricum pusti isi iau vitezane sau careva inconstient fara carnet face ceva si nah ...pe tema asta potz sa scri mult si bine.Eu atata zic....avetzi grija de voi ca nimeni nu are ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol,

ingrozitor,avind in vedere ca fiecare dintre noi trecem pe linga asa ceva zilnic si poate nu ne dam seama.

De cite ori n-am depasit coloana de masini pe aliniament,in localitati si nu numai si fiecare dintre ele putea sa vireze la stinga sau sa intre acasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( :) :moto:

 

Nu spun nimic, ca sariti la mine!!!

Ahaaa tu ai fost ! :moto:......................................................... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el e bine ..cica un picior in ghips si un bandaj ..motorul doar zgarait "cica" si clasicul nu l-am vazut ...tipu venea de la gara si in drptu blocurilor ANL a vrut sa faca stanga ...si poc..masian nu era nici ea prea sifonata..adica era doar bara sparta dar radiatorul si restu nicinu erau atinse deci motoristul nu putea sa aiba viteza ... oricum nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...