Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu e chiar deloc greu de calculat.... In plus scrie chiar pe acest topic, in paginile 3 si 6!

 

Accidentul a avut loc intr-o zi de vineri, cand a fost chiar prima zi a intrunirii moto din Oradea, la data de 1 iunie. Iar inmormantarea a fost marti, ceea ce inseamna ca in data de 5 iunie.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi accident la iesire spre Cluj,undeva pe langa Toyota.Stie cineva mai multe detalii ?

Eu am trecut pe clujului azi, aproape de Metro, si chiar atunci pleca ambulanta. Era politia acolo, facea masuratori. Nu pot sa stiu cat de grav a fost, tot ce am vazut a fost o casca pe asfalt si o motocicleta cu pedale la vreo 5-10 metri inapoi. Sper ca nu a patit nimeni ceva grav. DonHacker, nu stiu daca la accidentul acesta te referi :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident cu consecinte destul de grave la ora 15 pe strada Facliei, la 100 de metri dupa manastire.

 

Un atv care se pare ca iesea dintr-o curte a fost lovit de un passat care mergea spre podgorie. Cand am ajuns salvarea pleca, si ducea soferul atv - ului, un pusti.

Din lovitura casca se pare ca i-a sarit, si s-a lovit la cap.

S-ar putea sa gresesc, dar din curtea in din care a iesit atv ul era parcat si un scuter rosu peugeot 206 wrc, e posibil sa fie baiatul care a postat pe you tube in urma cu ceva vreme cum se dadeau ei prin oras in blana. Cine a urmarit subiectul la momentul respectiv, poate isi da seama mai bine.

 

Oricum, oricine ar fi, sper ca nu-i foarte grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la curba aceea, fratzilor ca acolo, nici nu mai stiu cati au murit cu masina numa in ultimii 10 ani! E defect din 'fabricatie' cum se intilneste- tipic romaneste! adica are inclinatie negativa facuta cu scopu de a nu sta apa de ploaie ,care oricum de o faceau cu o singura panta tot una era, nu? n-ar mai fi stat pe drum nici asa! pana pe la 60-80 nu-i problema, dar mai incolo rupi aderenta! mai este una identica (bine era de numa una)la gradina zoologica inspre Oituz (zona Hotelul Armatei)Am patit sa tinda bine de tot sa plece motoru de sub poponeata acolo si nu ma mai inclin urat cu el pe portiunea aia!

PS: este caz real in Romania ceausista a fost executata o curba a carei inclinare era negativa urmarile sunt lesne de banuit si proiectantul inchis pe ceva ani! :)

in curba aia intram cu peste 110 si cu pasager

tra sa fiu mai atent,n am observat ca e defecta

doamne feri de ceva bubuiala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in curba aia intram cu peste 110 si cu pasager

tra sa fiu mai atent,n am observat ca e defecta

doamne feri de ceva bubuiala

cu peste 110 cu pasager si cu genunchiu pe jos asai? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coma de gradul 4.

Tocmai ce a fost dus la Targu Mures cu elicopterul.

Dumnezeu sa-i dea putere sa treaca peste asta.

asta e pustiu care se plimba nebuneste cu scuteru ala wrc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am auzit un zvon de la cineva despre un accident pe cantemir... cica urat... era plin de sange motociclistul...mai multe nu stiu..

cine poate sa ne zica mai multe ..

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am auzit un zvon de la cineva despre un accident pe cantemir... cica urat... era plin de sange motociclistul...mai multe nu stiu..

cine poate sa ne zica mai multe ..

:)

grrr, acum am trecut pe acolo, in 2 reprize,la interval de 5 min, dar nu am putut sa-mi dau seama ce fel de accident era vorba, cert este ca nu am vazut nici un motor sau motociclist. Era foarte aglomarat ce-i drept, si eram pe sensul opus coloanei formate. Nu mi-am dat seama k e accident decat ca am vazut masina de politie oprita pe contrasens, iar dupa 5 minute cnd m-am intors mai venisera 2.

speram k totul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a fost la intalnire pe ipsen cu scuteru si a mers intr-o roata?!

nu ii ala care o mers intr`o roata, Claudiu ... pe ala il cheama Miki

asta care o facut accidentu ii unu Razvan

Editat de repsol_honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...