Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

hai sa nu mai vb aiurea george...pana nu se stie nimic sigur.

 

crede`ma ca nu vb aiurea... deci din cate am inteles.. creierul lui nu mai functioneaza.. aia se numeste moarte cerebrala.. nu clinica.. sper sa nu fie adevarat.. dar na.. trebe sa asteptam sa vedem..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Moarte clinica - stare a organismului in care are loc o oprire a functiilor vitale (circulatie/respiratie) in conditiile lipsei de functionalitate ale sistemului nervos central. Stare reversibila!!!

2. Moarte cerebrala survine in momentul mortii creierului cand circulatia poate fi mentinuta (adica inima sa "bata") iar functia respiratorie este preluata de ventilatia mecanica (aparate)

 

Cam astea ar fi niste definitii fara a intra in termeni medicali amanuntiti.

 

In rest, cum s-a mai spus, sotia este medic la SMURD, iar eu am lucrat 4 ani la SMURD TgMures, unde inca mai am colegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ieri de la un prieten taximetrist ca in fatza la Bunexim "velenta" un taximetrist a vrut sa intoarca in statia de taxi si dinspre Muntele Gaina venea un moto galben sport"din pacate nu mia putut zice ce model sau macar nr. de imatriculare"si a intrat in plin in masina de taxiu.

Erau 2 pe moto ambii in tricou si din spusele prietenului cam destul de grav deoarece or fo dusi cu ambulanta.....dupa iompact motoru o mai lovit si alte masini oprinduse cu o masina in fata prietenului meu.......sa speram cas bine

 

Interesati-va si voi sa stim mai exact cine o fo si ce stare se afla momentan...scuzatima daca nu am zis cv bine deoarece nam fost eu acolo sa stiu exact....si mie mi sa spus,poate stie altcineva mai detailat....

 

PS:Stop accidentelor,viata are prioritate

 

 

 

Pt Razvan.. :kiss:

 

R.I.P .....pacat sper sa pot ajunge la inmormantare.... :D :blink:

post-37739-1213712942_thumb.jpg

Editat de nichos_miki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante pentru toti :kiss: :lol:

 

I- am vazut azi pe baieti, cand au venit la mine la Student's pt masa de dupa inmormantare....Hoarda... turau motoarele aiurea ba chiar unul s apucat sa faca bournout in fata terasei in parcare :D cu un GSX (dp fata inca era minor da ..de avea 600)ce sa zici teribilism specific sa zicem ......varstei , si dupa cum au trecut si cu o seara inainte pe acolo la fel ca o gloata haotica mergand cu viteza(si pe contrasens :blink: ) tind sa cred ca din moartea lui Razvan nu au invatat mare lucru :hug: .......pacat.

Bineinteles exista si exceptii intre ei dar impresia generala lasata cam asta a fost. L-am vazut si pe BH69MAF azi la masa si a fost printre putinii care au ,,parcat'' :lol: civilizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...