Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

In fata casei lui era o duba.Cand a iesit din cauza dubei nu s-ar fi putut asigura bine si si l-a luat cel cu Passat-ul in plin (viteza la Passat-din diferite surse-120 kmh).Casca nu ii era prinsa si i-a zburat.

 

Ar fi fost culpa comuna...dak avea carnet baiatu.

Chiar...ce cauta fara carnet pe drum public ???

Iar dak ala cu passatu chiar avea peste 100 km/h...multa mueeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru conducerea pe drumurile publice a vehiculelor ATV, este obligatorie deținerea permisului de conducere categoria “B”. Pentru conducerea ATV-ului pe orice alte trasee în afara drumurilor publice (drumuri forestiere, câmpuri, dealuri, proprietăți private, etc.), nu este necesară deținerea unui permis de conducere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi fost culpa comuna...dak avea carnet baiatu.

Chiar...ce cauta fara carnet pe drum public ???

Iar dak ala cu passatu chiar avea peste 100 km/h...multa mueeeee

 

cica e recent asfaltat acolo... si merge lumea blana ... asa e la noi... si noi mergem tare cand dam de mocheta... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca bine am inteles cel care l-a lovit a si fugit de la locu accidentului :|

nici vorba, nu a fugit, era acolo si el si masina, eu am ajuns la cateva minute, si politia in interoga pe sofer.

A avut precis viteza, dar nu 120!! distanta de la locul impactului pana unde era masina oprita era maxim 15-20 metri, si fara urme de franare. E drept ca s=a oprit intr-o poarta, dar tot nu avea cum sa aiba 120, maxim sa fi avut intre 80 si 100 max.

Ii dorim sanatate maxima, oricum discutiile ulterioare nu-l mai pot ajuta.

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fata casei lui era o duba.Cand a iesit din cauza dubei nu s-ar fi putut asigura bine si si l-a luat cel cu Passat-ul in plin (viteza la Passat-din diferite surse-120 kmh).Casca nu ii era prinsa si i-a zburat.

tata meu, de era 120 km astazi cei de la spital nu mai operau nimik, ce disecau eventual!? nu vi se pare prea exagerat 100-120 sa te ia in plin si sa mai suflii? imediat auzim de 150 sau alte tampenii! Am condus sute de passat-uri intre 2004 si 2006 prin natura muncii si le-am dat in goarna catre coca-cola de dracu' le-a luat! cele mai multe nu trageau peste 120 -geometria variabila la turbina cauza-dar de as fi luat pe careva in bot l-as fi spulberat nu sa mai sufle si sa aiba sanse! Bafta baiatului ca a primit o lectie dura de la viatza! Dumnezeu sa-l ajute ca fiecare om greseste! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tata meu, de era 120 km astazi cei de la spital nu mai operau nimik, ce disecau eventual!? nu vi se pare prea exagerat 100-120 sa te ia in plin si sa mai suflii? imediat auzim de 150 sau alte tampenii! Am condus sute de passat-uri intre 2004 si 2006 prin natura muncii si le-am dat in goarna catre coca-cola de dracu' le-a luat! cele mai multe nu trageau peste 120 -geometria variabila la turbina cauza-dar de as fi luat pe careva in bot l-as fi spulberat nu sa mai sufle si sa aiba sanse! Bafta baiatului ca a primit o lectie dura de la viatza! Dumnezeu sa-l ajute ca fiecare om greseste! :)

 

gratzi.. Razvan era pe atv`u de teren(de 450.. destul de mare ca dimesiuni).. masina la lovit in atv`u si el a zburat in aer 6 metri .. casca ia zburat din cap.. si a picat pe spate fisurandusi craniul.. intre urechea stanga si ceafa :) dumnezeu sa il ajute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jtiti cum e cu faza asta cu viteza ? e exact ce zic batranii si mumiile de la accidente..."sigur avea 200" ..as vrea sa`l vad pe cel care are implantat in poponeata un Radar certificat de BRMNL ...acu` important e cabaiatul sa-si revina ca dupa aia ultima problema v-a fi cu ce viteza a circulat omu ala..

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tata meu, de era 120 km astazi cei de la spital nu mai operau nimik, ce disecau eventual!? nu vi se pare prea exagerat 100-120 sa te ia in plin si sa mai suflii? imediat auzim de 150 sau alte tampenii! Am condus sute de passat-uri intre 2004 si 2006 prin natura muncii si le-am dat in goarna catre coca-cola de dracu' le-a luat! cele mai multe nu trageau peste 120 -geometria variabila la turbina cauza-dar de as fi luat pe careva in bot l-as fi spulberat nu sa mai sufle si sa aiba sanse! Bafta baiatului ca a primit o lectie dura de la viatza! Dumnezeu sa-l ajute ca fiecare om greseste! :)

 

"Tata meu" , nu am spus eu ca aia a fost viteza exacta,ci am zis doar ce am auzit din mai multe surse, ca aia cica ar fi fost viteza.La 120 s-ar fi oprit acul.Chestia asta,clar este discutabila.Am zis doar ce am auzit.Toata lumea vorbeste,la cate tampenii am auzit zilele astea :) . Iti vine sa iti iei campii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va fi operat a 2 a oara....acuma ii in coma de gradu 3 ... deci ii mai bine ... Doamne ajuta !!

 

din pacate nu e mai bine :) tot asa e .. in gradu 4 :).. de operatie nu stiu.. un prieten ff bun mi`a zis ca e in operatie altul ca nu e.. nu stim.. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offff.... asta e ca nimic nu se stie sigur...azi am auzit si varianta ca l`o calcat un tir :|

 

mda.. deja cred ca is vreo 100 de variante.. uni ca lo lovit tiru.. alti ca lo lovit masina pe scuter.. alti ca ii paralizat.. alti ca are mainile picioare si coloana rupta.. 1000 si 100 de idei.. va rog nu va luati dupa toti agarici.. el se afla acum in tg mures la spital.. in coma de gradu 4.. toti ne rugam sa se faca bine.. pt ca avem nevoie de aceea minune de asi reveni!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca nu avea permis, ca nu sa asigurat, ca ala avea multi sau putini km/h acum conteaza cel mai putin. Ce conteaza cel mai mult e ca Dumnezeu sa il ajute sa treaca peste momentul asta critic. A fost la momentul nepotrivit in locul nepotrivit. Da-i Doamne putere sa se faca bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate vestile de la Mures nu sunt prea bune. S-a inteles gresit ca va fii operat a doua oara. A fost bagat in sala pentru repansare. In urma operatiei s-au scos lobul frontal si parietal. Practic se afla in moarta clinica. Depinde de familie cand va hotari sa il deconecteze de la aparatele care-l tin in viata.

Imi pare rau ca am astfel de vesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate vestile de la Mures nu sunt prea bune. S-a inteles gresit ca va fii operat a doua oara. A fost bagat in sala pentru repansare. In urma operatiei s-au scos lobul frontal si parietal. Practic se afla in moarta clinica. Depinde de familie cand va hotari sa il deconecteze de la aparatele care-l tin in viata.

Imi pare rau ca am astfel de vesti...

 

si de la cine stii tu toate astea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...