Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

Nu va fie cu suparare, dar mai am o intrebare (si probabil inca o gramada, dar sa le iau pe rand) :laugh:: la modelul pe carburatoare si fara ABS este luminat ceasul fals unde scrie CBF sau nu? Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu va fie cu suparare, dar mai am o intrebare (si probabil inca o gramada, dar sa le iau pe rand) :laugh:: la modelul pe carburatoare si fara ABS este luminat ceasul fals unde scrie CBF sau nu? Va multumesc

 

Din cate imi aduc aminte - 90% - da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti zic sigur ca nu este luminat. Eu am tot modelul pe carburatie si fara abs si a venit din fabrica fara lumina in jurul acelui "indicator".

Modele pe ABS vin instalate cu un martor in acea zona care te anunta la nevoie daca sunt probleme cu sistemul de abs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca tot vad ca e activitate pe aici... A venit primavara, cand iesim si noi la o tura de incalzire ? Ma tot uit pe topicul general de intalniri si vad ca nu baga nimeni pe acolo. Poate ne adunam CBF-istii macar. Eu sunt ocupat sambata, dar duminica as fi disponibil. Macar un Ruse putem baga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca tot vad ca e activitate pe aici... A venit primavara, cand iesim si noi la o tura de incalzire ? Ma tot uit pe topicul general de intalniri si vad ca nu baga nimeni pe acolo. Poate ne adunam CBF-istii macar. Eu sunt ocupat sambata, dar duminica as fi disponibil. Macar un Ruse putem baga.

 

Eu nu zic nu. Dar vremea nu pare se fie de acord. Prognoza pentru duminica este de 7 grade cu nori si posibil ploaie. Cam nasol

 

Saptamana viitoare insa se anunta soare si temperaturi maricele. Poate atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incredere ca astia de la meteo gresesc asa cum au gresit de atatea alte ori. :laugh: Mai avem 4 zile pana atunci, timp berechet sa se mai razgandeasca cu prognoza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va fie cu suparare, dar mai am o intrebare (si probabil inca o gramada, dar sa le iau pe rand) :laugh:: la modelul pe carburatoare si fara ABS este luminat ceasul fals unde scrie CBF sau nu? Va multumesc

 

nope, nu e luminat.

 

FanFane, as putea sa-ti vand eu toba stoc, numa sa ne intelegm la pret, ca-s pretentios si stiu cat e una noua :laugh: .. da-mi PM daca e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se imbunatateste vremea pana duminica ies si eu o la o plimbare scurta. Ruse-Oltenita e bine.

 

 

 

 

Eu am incredere ca astia de la meteo gresesc asa cum au gresit de atatea alte ori. :laugh: Mai avem 4 zile pana atunci, timp berechet sa se mai razgandeasca cu prognoza.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sunt langa Gara de Nord. De vandut nu o vand, ca nu se stie cand am nevoie de ea.

Ok, in urma deliberarilor juriului, tu esti castigatorul. :laugh: Ai putea sa-mi dai si mie toba aia ori maine seara ori sambata ? Daca da, lasa-mi un nr de tel pe PM sa te pot contacta.

Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ati platit pentru CBF asigurarile, RCA si CASCO?

Mesaj completat

Cat ati platit pentru CBF asigurarile, RCA si CASCO?

 

Eu:

RCA Astra - 78 ron - 6 luni.

Si CASCO Astra - 128 euro - 6 luni (pe un an 256 euro cu plata la 6 luni).

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti!

 

Am un CBF 600 SA din 2004 si vreau sa cumpar un filtru de aer. M-am interesat de pret la Honda (aprox. 275 RON TVA inclus) insa ei mi-au recomandat sa caut un filtru aftermarket pentru ca e mai ieftin decat piesa comercializata de ei si are aceleasi proprietati.

 

Stiti careva unde pot gasi un filtru pentru acest tip de moto si cam la ce pret?

 

Mersic! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

intrebare, intrebatoare:

 

este cineva pe acest topic care a re vre-o toba originala de CBF 600 de vanzare, de preferat sa fie fara zgarieturi?

 

daca nu cer totusi pre mult as dorii sa-mi raspundeti pe PM sau sa ma sunati.

va multumesc anticipat ptr intentie.

 

cu stima

Gabone

Mesaj completat

Vreau si eu de carbon.

Cun este? E vreo diferenta?

De unde ai luat-o si unde ai montat-o.

 

 

pot sa aduc astfel de toba la un pret ff bun MIVV

adica vreo 1800 ron , noua :) , alta la 1500, alta la 1900 (astea ultimele 2 fiind din inox)

mai am si alte variante mai ieftine da nu sunt carbon :D

 

 

mai ieftine STORM la 1100 ron

post-6277-1301572178_thumb.jpg

post-6277-1301572247_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Eu chiar nu stiu, pt ca mi-am pus un termometru peste acel CBF. :wacko:

Salut omule.

Ce termometru ti-ai pus ?

Pe baterie interna, alimentat de la moto sau este mecanic ?

S-a integrat bine acolo ?

Pune si tu o poza si spune-mi de unde l-ai cumparat.

ma intereseaza si pe mine sa umplu gaura aia cu ceva folositor.

 

Multam,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce spuneti de astea, se merita?

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_...208&lang=en

 

Sau puteti sa-mi recomandati altceva?

Eu am luat asa ceva tot de pe Louis si a fost vreo 60 euro, tot 2 genti laterale si una mare rotunda. SIstemul de prindere e un pic incomod de pus pe moto si dat jos (ia cateva minute bune sa desfaci toate curelele) la cele laterale, geanta mare se prinde in cateva secunde. Daca nu gentile laterale nu ai nimic atunci asamblul nu e prea stabil, aluneca in spate si eventual pe jos (eu l-am tractat cateva zeci de metri cand am cumparat gentile si le-am montat goale pe moto).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat asa ceva tot de pe Louis si a fost vreo 60 euro, tot 2 genti laterale si una mare rotunda. SIstemul de prindere e un pic incomod de pus pe moto si dat jos (ia cateva minute bune sa desfaci toate curelele) la cele laterale, geanta mare se prinde in cateva secunde. Daca nu gentile laterale nu ai nimic atunci asamblul nu e prea stabil, aluneca in spate si eventual pe jos (eu l-am tractat cateva zeci de metri cand am cumparat gentile si le-am montat goale pe moto).

 

Astea cica ar fi model nou si universal.

Cu ale tale cum te-ai descurcat? Sunt destul de incapatoare pentru o saptamana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde daca porti tanga sau boxeri, colanti sau blugi. Oricum nu e placut sa stai sa desfaci si sa impachetezi de doua ori pe zi gentile alea, daca vrei sa faci o tura cu multe opriri. Am si eu un set dar decat sa stau sa le leg mereu, prefer sa iau doar ce incape in topcase plus un ghiozdan. In caz de necesitate si castig la loto as lua si doua genti laterale dar avand in vedere consumul CBF-ului si ciclistica afectata de topcaseuri, mai bine plec cu un Tico in calatorii decat cu un CBF atat de incarcat.

 

 

 

PS: daca tii neaparat sa ti le cumperi, ti le vand pe ale mele, sigilate, 10% sub pretul Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde daca porti tanga sau boxeri, colanti sau blugi. Oricum nu e placut sa stai sa desfaci si sa impachetezi de doua ori pe zi gentile alea, daca vrei sa faci o tura cu multe opriri. Am si eu un set dar decat sa stau sa le leg mereu, prefer sa iau doar ce incape in topcase plus un ghiozdan. In caz de necesitate si castig la loto as lua si doua genti laterale dar avand in vedere consumul CBF-ului si ciclistica afectata de topcaseuri, mai bine plec cu un Tico in calatorii decat cu un CBF atat de incarcat.

 

 

 

PS: daca tii neaparat sa ti le cumperi, ti le vand pe ale mele, sigilate, 10% sub pretul Louis.

 

Sunt cele din poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...