Sari la conținut

Accident Mortal Cu Atv 21-05-2007


Laur85
 Share

Postări Recomandate

Mai bou e ala care zice despre un om decedat asa ceva :drums:

R.I.P. si nu mai vorbiti de rau cei decedati, el a fost si fiu, si tata, si sot .. si multe :wave:

 

Mentalitati de genu "despre morti numai de bine", "nu este frumos sa refuzi" si alte politeturi mioritice nu lasa tara asta sa iasa din rahat.

 

 

1. Conduci beat => ilegalitate, lipsa de respect pentru propria viata, lipsa de responsabilitate fata de familie.

2. Mergi dezechipat => lipsa de respect pentru propria viata, lipsa de responsabilitate fata de familie.

3. Incalci voit reguli de circulatie, agresezi alti conducatori => nesimtire + toate cele de mai sus

 

Ergo: a fost un bou si a crapat pe mana lui. Next, si concentrati-va compasiunea asupra celor care o merita cu adevarat.

 

 

 

P.S. In plus, poate imi explica si mie cineva la ce e bun un ATV in oras! Din cate stiam sunt pentru off-road si mai demult nici nu se puteau inmatricula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ATV-ul nu e catusi de putin fun in oras. Asta e pararea mea. Ca ma mai duc si eu din cand in cand pe el pana la o padure, la un camp... ok. Merg prudent/incet (nu mai mult de 50km/h) echipat etc. Acum exista si quad-uri, care sunt special de drum, n-au nici o treaba cu offroad-ul. Sau altele care sunt bune si/si. Exemplu: Can Am Renegate, care prinde 120 in 5 sau 6 secunde... o bestie de masinarie. E marfa...e fun...dar tot asa... trebuie sa ai grija si minte cand o conduci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am vazut topicu asta ma ingrozesc acum o luna am fost la fel de inconstient m-am suit pe cbr-ul meu de 600 rupt de beat ca de toti suntem vitezi cu sticla in mana si asta cine nu o stie??? si ma aleg cu dosar penal dupa o urmarire ca-n filme cu politia numai ca abia dupa ce citesc acest topic imi dau seama ca nu am pierdut mare lucru un permis anulat plus o amenda penala sau poate ceva cu suspendare nu e atat de grav pe langa ce i s-a intamplat celui in cauza stiti oamenii destepti invata din greselile altora dar uneori e de ajuns sa invatam din ale noaste dar din pacate nu toti au a doua sansa eu o am si sunt sigur ca peste ceva ani o sa fiu again pe 2 roti dar nu in astfel de conditii mentionez am avut de 7 ani permis nici un accident pacat de el ca era tanar

 

condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am vazut topicu asta ma ingrozesc acum o luna am fost la fel de inconstient m-am suit pe cbr-ul meu de 600 rupt de beat ca de toti suntem vitezi cu sticla in mana si asta cine nu o stie??? si ma aleg cu dosar penal dupa o urmarire ca-n filme cu politia numai ca abia dupa ce citesc acest topic imi dau seama ca nu am pierdut mare lucru un permis anulat plus o amenda penala sau poate ceva cu suspendare nu e atat de grav pe langa ce i s-a intamplat celui in cauza stiti oamenii destepti invata din greselile altora dar uneori e de ajuns sa invatam din ale noaste dar din pacate nu toti au a doua sansa eu o am si sunt sigur ca peste ceva ani o sa fiu again pe 2 roti dar nu in astfel de conditii mentionez am avut de 7 ani permis nici un accident pacat de el ca era tanar

 

condoleante familiei

 

 

Da bine spus pacat ca unii nu au sansa de asi da seama ce gresealaimensa au putut face!!! RIP :drums: :wave: :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un bou, parerea mea.... selectie naturala... :drums:

:( stau in zona si pot sa confirm ca nu era prima data cand il vedeam in pantaloni scurtisi fara casca dar cu ochelari :wave: ..nu stiu daca era victima dar atv-ul era acelasi..pacat ca s-a terminat asa dar are dreptate laur..ti-o cauti si ti-o gasesti..RIP :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:clap: stau in zona si pot sa confirm ca nu era prima data cand il vedeam in pantaloni scurtisi fara casca dar cu ochelari :drums: ..nu stiu daca era victima dar atv-ul era acelasi..pacat ca s-a terminat asa dar are dreptate laur..ti-o cauti si ti-o gasesti..RIP :wave:

 

 

Stiu nici propritarii atvului 2 frati nu se dau cu el nici macar cu casca si fac toata ziua cerculete si tot felul de tampenii dar de la accident nu am mai vazut atvul nu stiu ce s-a intamplat cu el! Cred ca au invat ceva din asta si au lasat fitele deoparte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba fratzilor?

se moare si pe ATV?

NU credeam ca-i posibil si asta! darse pare ca nici cele 4 roti nu sunt suficiente in asemenea cazuri iar lipsa echipamentului din pacate cred ca a dus la asaceva

Oricum am vazut destule ATV si in oras si nu le vad rostul ,doar FITZE - SINCER NU-I NICI CAPRA NICI MAGAR ,DUPA MINE O PORCARIE PENTRU CEI CE DORESC SA POARTE CASCA SI CAUTA PROTECTIA CELOR 4 ROTI!

R.I.P. :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa il ierte!

 

Poate , sper, ca acest incident sa nu se fi intamplat in zadar. Cum spuneau si altii ATV-ul iti da o falsa senzatie de sigurantza, si trebuie condus ca pe o masina ( nu ca pe motocicleta) cu stabilitate precara - deci cu mare grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l pe ATV-ist, si-a cautat-o si si-a gasit-o. Dar omul cu Peugeot-ul, oare mai poate dormi noaptea, stiind ca s-a sicanat cu unul in trafic ce nu i-a acordat prioritate si ca ala, din aceasta cauza, a tras de ghidon si a murit? Eu nu as putea.

Scuzati-mi indolenta, dar eu il deplang mai mult pe Peugeot decat pe ATV-ist. Pur si simplu. Pe cel din urma il deplang la fel cum ii deplang pe cei 4-5 morti zilnic in accidente de masina si prezentati la stiri, adica "prost sa fii, ghinion sa ai".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l pe ATV-ist, si-a cautat-o si si-a gasit-o. Dar omul cu Peugeot-ul, oare mai poate dormi noaptea, stiind ca s-a sicanat cu unul in trafic ce nu i-a acordat prioritate si ca ala, din aceasta cauza, a tras de ghidon si a murit? Eu nu as putea.

Scuzati-mi indolenta, dar eu il deplang mai mult pe Peugeot decat pe ATV-ist. Pur si simplu. Pe cel din urma il deplang la fel cum ii deplang pe cei 4-5 morti zilnic in accidente de masina si prezentati la stiri, adica "prost sa fii, ghinion sa ai".

da e cam greu pentru cel cu masina dar nu stiu dak stie ce s-a intamplat in cele din urma! Astazi este inmormantarea baiatului, sa ii fie tarana usoara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e cu cei care inchiriaza ATV...le confera o senzatie de falsa siguranta...si ..poc peste cap cu ei...am vazut catve cazuri in oras...norocul lor ca erau pe plaja si nu pe asfalt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...