Sari la conținut

Accident In Dristor


tilik
 Share

Postări Recomandate

 

Nu stiu in ce zona s-a intamplat, cred ca in Dristor. Din fericire nu a patit nimeni nimic

 

Cu tot cu praful de politist de fata, uite ce se intampla. Aveti grija bah

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tocmai ce ma preagateam sa ies din casa! da de multe ori politistii sunt degeaba in intersectie dar nu numai asta mai si incurca circulatia aiurea! mai bine ca afara in intersectiile aglomerate sunt comunitari care stau ca observatori intr-un colt si lasa semafoarele sa isi faca treaba intervin doar in situatii delicate! sau frate ala pp k a venit tare pe verde fara sa vada politistul, sa faca o chestie sa puna semaforul pe intermitent cand e politist!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era in dristor oricum bine ca nu a fost mai rau

 

 

dupa cum arata intersectia este la howard johnson....bd.dacia cu strada de vine din dorobanti si da in lahovari.....oricum politistul ala e degeaba acolo.....nu a facut un semn concret de oprire pentru ala cu jeep-ul si ala cu fordul......varza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a facut semn sa opreasca... si oricum cand e politistul in intersectie tre sa mergi mai incet si sa fii antena la ce semn face... oricum si scuteristul a trecut deci si el a gresit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant ca gaborul s-a dus direct la ala cu masina... poate scuteristul era accidentat si avea nevoie de ajutor cat mai rpd... dar probabil l-a vazut ca s-a ridicat rpd.

 

sunt curios daca se mai oprea ala cu mondeo daca nu era politistul si daca oprea cred ca isi lua o casca in gura :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E intersectia Eminescu cu Dacia (in dreapta cadrului e Dorobanti), langa Howard Johnson. Ala cu scuterul venea pe interzis (sensul ala e doar pt RATB), dar asta e ceva frecvent. Accident stupid, amandoi au gasit ce-au cautat mergand pe baza principiului "ma bag si io repede".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu e in Dristor, ci la intersectia Dorobanti-Dacia-Eminescu. In al doilea rand gaboru e (cuvant urat) complet, dar are o scuza:daca nu ma insel eu, cand politistu sta cu fata la tine fara sa faca niciun semn trebuie sa opresti. Treci daca il vezi din profil. Oricum le-a facut semn la aia din stanga sa treaca fara sa le faca niciun semn celorlalti sa opreasca. Plus ca ala cu aia argintie a trecut pe sub nasu' lui si nu l-a oprit sa-l arda. Cat despre ala cu Mondeo-un dobitoc.

 

E intersectia Eminescu cu Dacia (in dreapta cadrului e Dorobanti), langa Howard Johnson. Ala cu scuterul venea pe interzis (sensul ala e doar pt RATB), dar asta e ceva frecvent. Accident stupid, amandoi au gasit ce-au cautat mergand pe baza principiului "ma bag si io repede".

 

Scuteristu' putea veni si de pe Eminescu, deci nu de pe interzis.

LE M-am mai iutat o data. Se vede clar ca scuteristu' venea de pe Eminescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu e in Dristor, ci la intersectia Dorobanti-Dacia-Eminescu. In al doilea rand gaboru e (cuvant urat) complet, dar are o scuza:daca nu ma insel eu, cand politistu sta cu fata la tine fara sa faca niciun semn trebuie sa opresti. Treci daca il vezi din profil. Oricum le-a facut semn la aia din stanga sa treaca fara sa le faca niciun semn celorlalti sa opreasca. Plus ca ala cu aia argintie a trecut pe sub nasu' lui si nu l-a oprit sa-l arda. Cat despre ala cu Mondeo-un dobitoc.

Scuteristu' putea veni si de pe Eminescu, deci nu de pe interzis.

LE M-am mai iutat o data. Se vede clar ca scuteristu' venea de pe Eminescu.

Se vede CLAR ca scuteristul vine de pe Eminescu,nu de pe sens interzis.camera e montata exact la ASE pe trotuar.Militianu trebuia sa-l opreasca si pe ala cu offroadu si pe asta cu mondeo ptr ca au intrat in intersectie dupa ce el le-a facut semn sa opreasca si sa le ia permisele....dar MILITIANUL a trecut cu vederea treaba asta si simultan a dat si drumu la trafic.Normal ala cu scuterul a tzasnit primul si si-a luat-o in bot.Daca era putin mai atent putea prevenii acest lucru.Bine ca e intreg (cel putin,asa parea acolo in filmare) si cu ocazia asta a ramas un pericol public fara permis,ca daca il ocolea scuteristul in mod sigur MILITIANU nu ii zicea nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede CLAR ca scuteristul vine de pe Eminescu,nu de pe sens interzis.camera e montata exact la ASE pe trotuar.Militianu trebuia sa-l opreasca si pe ala cu offroadu si pe asta cu mondeo ptr ca au intrat in intersectie dupa ce el le-a facut semn sa opreasca si sa le ia permisele....dar MILITIANUL a trecut cu vederea treaba asta si simultan a dat si drumu la trafic.Normal ala cu scuterul a tzasnit primul si si-a luat-o in bot.Daca era putin mai atent putea prevenii acest lucru.Bine ca e intreg (cel putin,asa parea acolo in filmare) si cu ocazia asta a ramas un pericol public fara permis,ca daca il ocolea scuteristul in mod sigur MILITIANU nu ii zicea nimic.

 

Exact.

Da' fac pariu ca daca scuteristu nu a facut scandal ala cu Mondeo nu a ramas fara permis... La cat de imbecil e gaboru, pe cat vreti voi ca ia si mita.

A, si inregistrarea asta ar trebui trimisa la sefii gaborului. Poate ne scapa de el de pe strazi. Desi ma indoiesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistul nu a dirijat corect. Trebuia sa opreasca clar masinile inainte sa dea drumul la alt sens.

 

 

:drums:

 

dar, politistul va fi penalizat pentru ca nu a dirijat corespunzator, si perimisele celor 2 soferi care nu au oprit cine le va suspenda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drums:

 

dar, politistul va fi penalizat pentru ca nu a dirijat corespunzator, si perimisele celor 2 soferi care nu au oprit cine le va suspenda

 

N-am inteles... De unde stii ca va fi gaboru penalizat? Si ce-i cu permisele celor doi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In al doilea rand gaboru e (cuvant urat) complet, dar are o scuza:daca nu ma insel eu, cand politistu sta cu fata la tine fara sa faca niciun semn trebuie sa opresti. Treci daca il vezi din profil.

Ia o carte de circulatie, daca te opresti de fiecare data cand vezi un politist cu fata spre tine blochezi circulatia degeaba. Daca nu are mana intinsa orizontal perpendicular pe directia ta nu trebuie sa opresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia o carte de circulatie, daca te opresti de fiecare data cand vezi un politist cu fata spre tine blochezi circulatia degeaba. Daca nu are mana intinsa orizontal perpendicular pe directia ta nu trebuie sa opresti.

 

Ia vezi ce zice prostii astia de face legi de circulatie:

 

Ai in poza nr. paginii si inca un atash cu tot Codu' Rutier, versiunea Monitoru' Oficial, ca sa nu fie vreun dubiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, cand am dat examen ultima data semnul de oprire era doar cel din poza din mijloc. Daca la vederea unui politist care se uita la tine inseamna ca trebuie sa opresti ala care a inventat regula e un tembel cat casa si ii doresc sa aibe parte de ceea ce a inventat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, cand am dat examen ultima data semnul de oprire era doar cel din poza din mijloc. Daca la vederea unui politist care se uita la tine inseamna ca trebuie sa opresti ala care a inventat regula e un tembel cat casa si ii doresc sa aibe parte de ceea ce a inventat.

 

 

nu-ti cere scuze. politistii din intersesctie sint majoritatea VARZA. E adevarat ca trebuie sa opresti cand sta cu fata spre tine dar trebuie sa aiba si pozitia corespunzatoare nu sa se scobeasca in nas cum face ala din intersectia vizata in filmarea de mai sus. Si eu sint de parere ca filmarea ar trebui sa ajunga macar la o televiziune daca nu la sefii gaborilor sa vada si ei cum se dirijeaza circulatia.

Editat de moroiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin cu gaborul dar daca va uitati mai atent vedeti ca s-a cam scos, adica el a intins mana si a fluierat catre ala cu mondeo (sta si cu fata la el) doar ca nu se vede prea bine in film pt ca este un cablu sau o antena care se suprapune cu bratul lui.

 

De obicei gaborul indica masina care opreste si de la sine cei care sunt in spate opresc, restul degajeaza intersectia. Eu asa am vazut ca obisnuiesc.

 

 

Concluzie: cred ca lui ala cu mondeo ii ia carnetul pt ca nu a respectat semnul politistului iar cel cu scuterul ii fwte o amenda ceva pt ca nu s-a adaptat vitezei in intersectie.

 

Si fiti atenti fratilor la politist ca intradevar asta era tare sictirit.

 

 

 

ps

 

nu mai fiti carcotasi ca nu se scobea in nas, si-a pus fluierul in gura si apoi a intins bratul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin cu gaborul dar daca va uitati mai atent vedeti ca s-a cam scos, adica el a intins mana si a fluierat catre ala cu mondeo (sta si cu fata la el) doar ca nu se vede prea bine in film pt ca este un cablu sau o antena care se suprapune cu bratul lui.

 

De obicei gaborul indica masina care opreste si de la sine cei care sunt in spate opresc, restul degajeaza intersectia. Eu asa am vazut ca obisnuiesc.

Concluzie: cred ca lui ala cu mondeo ii ia carnetul pt ca nu a respectat semnul politistului iar cel cu scuterul ii fwte o amenda ceva pt ca nu s-a adaptat vitezei in intersectie.

 

Si fiti atenti fratilor la politist ca intradevar asta era tare sictirit.

ps

 

nu mai fiti carcotasi ca nu se scobea in nas, si-a pus fluierul in gura si apoi a intins bratul

 

Sa stiti ca are dreptate. I-a facut semn aluia cu Mondeo-ul sa opreasca si ala ca un dobitoc nu a oprit.

Cel cu scuterul nu a avut nici o vina, pt ca primit semn din partea politistului sa treaca prin intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, cand am dat examen ultima data semnul de oprire era doar cel din poza din mijloc. Daca la vederea unui politist care se uita la tine inseamna ca trebuie sa opresti ala care a inventat regula e un tembel cat casa si ii doresc sa aibe parte de ceea ce a inventat.

 

Nicio problema. Eu pe asta am vazut-o intamplator. Oricum e cea mai idioata reglementare in domeniu (pana la urmatoarea, ca apar zi de zi din ce in ce mai cretine). Oricum eu cand n-am ce face ma mai uit pe lege ca sunt o chestii de care nu m-am lovit niciodata si n-am chef sa se intample si sa n-am habar, sa ma intoarca gaborii cum au ei chef.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este idioata, este doar interpretabila ca toata leagea din romania, trebuia sa specifice ca este valabil doar in intersectii, mai oboseste organul ca nu e robot si daca nu da din mana ce facem luam si noi pauza? :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...