Sari la conținut

Tragedie Si Durere In Randul Motociclistilor Din Iasi


orestte
 Share

Postări Recomandate

ii placea muzica anilor 80-90. am mancat impreuna. am baut impreuna. ii placea curatenia. imi era ca un frate. nici acum nu pot sa cred. e prea mare pierderea pentru toti. de acum.... viata unora va fi mai grea.

 

Ovidiu.... tu care esti acum sus te rugam sa ne veghezi. si stim ca iti este bine acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu l-am cunoscut pe baiat, dar voi ati creat imaginea lui pentru mine, povestind despre el. E trist... nu pot scrie mai mult...

Cat despre conditiile de drum de la noi... sper sa inventeze careva ceva de zburat, ca altfel deveniti, voi cei care inca alergati pe strazile Romaniei, prizonierii propriei pasiuni.

Imi pare rau, ma doare sufletul, eu sunt departe si nu pot sa fiu cu voi cand ii conduceti pe cei dragi la groapa. O voi face de aici, gandindu-ma la toti cei pe care ne leaga acelasi vis...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( :P

odihneste-te in pace...

cei care nu putem veni azi la IS asteptam un mars in memoria lui Ovidiu,organizat si anuntat din timp.oricand,in we,poate cu ocazia intalnirii de la IS,separat sau in continuarea paradei!!!

...in memoria lui,in memoria tuturor,in atentia celorlalti!!!!!

Piatra-Neamt.

Editat de tin-tin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spunea cineva o zi grea...ne-am ingropat un prieten, un motociclist...sunt "bucuros" ca i-am organizat o parada asa cum isi dorea el la inmormantarea sa cu multe motoare (aprx 150)

pacat ....o parte din noi inca nu realizeaza ce s-a intamplat, in timp o sa-i simtim lipsa insa el va ramane in inimile noastre asa cum a fost el Fleica muncitor, curat, pasionat, luptator, un bun camarad de drum, un prieten cu care puteai face o gluma, o pozna :P, un prieten care puteai sa-i spui orice prb aveai..nu stiu ce sa mai zic am multe multe amintiri cu el fiind camaradul meu de drum la intalniri, ihi placeau foarte mult si cand nu ajungea el si eu mergeam ma intreba "-cum a fost? a fost fain?"

imi pare foarte rau ca s-a dus.....a murit cu zambetul sau

 

 

 

multumim baetilor din Bacau, Moldavia Bikers, baetilor din Vaslui, Kidu din Suceava si celorlati veniti de afara

 

East Side Dogs M.C Iasi

 

 

 

 

th.63012014b9.jpgth.1760c1373b.jpgth.3959384a1b.jpgth.f552846c3b.jpgth.797e119c45.jpgth.bb339cafc0.jpg

th.b128da2ea1.jpgth.b11f078c43.jpgth.688589f87b.jpgth.8db3f9f051.jpg

th.1c76872009.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai parte de fum la rotzi si mers pe o roata acolo sus in ceruri ...R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingrozitor! Absurd si tragic. Sa-i fie tarana usoara! Am aflat abia ieri... acum cateva zile ma gandeam ca s-au scurs trei ani de cand s-a dus Adi si inca nu-mi vine sa cred... Acum, Ovidiu... Fie sa ne ramana in amintire si ca mortile lor sa nu fie in zadar.

Nu va pierdeti curajul si perseverenta in a va cere drepturile la un carosabil care sa nu aiba capcane la tot pasul, la respectarea legilor de catre partenerii de trafic, la modificarea legilor acolo unde este necesar pentru ca toata lumea sa fie in siguranta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( :P :rose: :finger: :finger: :finger: :what: :ok:

A murit pt ca ... a fost in momentul nepotrivit in locul nepotrivit!

Dumnezeu sa-l ierte!

A fost un exemplu de om pt mine si nu o sa-l uit niciodata! :ok: :(

Moartea lui a facut mica noastra comunitate sa fie unita si sa arate si altora asta. Sa nu lasam "mostenirea" pe care Ovidiu o lasa in urma lui sa se piarda. Sa facem ca unitatea de care am dat dovada la acest nefericit eveniment sa schimbe o parte din mentalitatile de care ... ne lovim!

Va rog pe toti sa participati activ la actiunile ce intentionam sa le intreprindem in cadrul clubului, deoarece numai asa o sa fim mai bine vazuti!

Respectul se castiga si pt drepturile tale trebuie sa lupti si tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut niste poze mai vechi din galeria personala si aparea si Ovidiu pe acolo. Inca mi-e greu sa cred ca nu mai este printre noi.

 

Intrebare catre ESD: ce se hotaraste cu monumentul? Cei care au personalitate juridica in cadrul clubului sa mearga la primarie sa ceara aprobare. Eu ma bag cu bani sau materiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca printre cei drepti.

 

Condoleante familiei si prietenilor.

Condoleante EAST SIDE DOGS.

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Scuze ca reinvii topicul asta...

 

http://www.ziaruldeiasi.ro/cms/site/z_is/n...ist_151470.html

 

S-a finalizat rechizitoriul accidentului de pe C.A. Rosetti

 

Premiera: Iesean judecat pentru ca vaca sa a ucis un motociclist

Autor: Adrian OPRIS

 

Proprietarul animalului este acuzat de ucidere din culpa pentru ca si-a lasat animalul in mijlocul strazii. Accidentul in care a murit vicepresedintele clubului de motociclisti "East Side Dogs" a avut loc anul trecut.

 

Proprietarul unei vaci va fi judecat dupa ce un motociclist a murit in urma impactului cu animalul lasat nesupravegheat pe strada. Procurorii au finalizat dosarul accidentului in urma caruia si-a pierdut viata vicepresedintele clubului de motociclisti "East Side Dogs". Accidentul in care a fost implicat Ovidiu Catalin Pavel (27 de ani) s-a petrecut la sfirsitul lunii mai, anul trecut.

 

Potrivit rechizitoriului intocmit de procurorii ieseni, pe 29 mai, in jurul orei 21, Pavel circula cu motocicleta, un Suzuki, pe strada C.A. Rosseti spre iesirea din oras catre Sculeni, cind a intrat in coliziune cu o vaca aflata pe drum, cornul acestuia strivindu-i organele interne. In cursul anchetei, procurorii au reusit sa afle si cum a ajuns animalul pe mijlocul soselei.

 

Anchetatorii sustin ca Dumitru Hadarag (60 de ani) se intorcea acasa, spre oras, cu patru vaci, din zona poligonului Sorogari, trei dintre animale mergind pe marginea drumului si una dintre acestea pe sosea. Tinarul motociclist nu a putut sa evite animalul, intrind in plin in acesta. "Impactul a fost frontal, motocicleta izbindu-se in capul bovinei. Motociclistul a fost aruncat peste animal si proiectat la aproximativ 30 de metri pe sensul opus de mers, iar animalul s-a invirtit de citeva ori in loc", au detaliat anchetatorii.

 

La citeva minute dupa impact, animalul s-a ridicat, iar proprietarul si-a luat si celelalte bovine si a plecat linistit spre casa, desi victima era ranita mortal. Cei care au anuntat Ambulanta au fost citiva tineri care erau in zona de agrement de linga locul accidentului. Medicii l-au transportat de urgenta la spital, insa motociclistul a decedat in curtea spitalului, dupa ce a fost coborit din salvare.

 

Politistii au ajuns la proprietarul animalelor dupa urmele de singe pe care bovina lovita le-a lasat pe drum. Hadarag a negat initial ca ar sti ceva despre accident, insa politistii au devenit suspiciosi in momentul in care au vazut urme de singe in curtea acestuia. In timpul audierilor, barbatul a declarat ca nu se considera vinovat si a insistat sa ceara despagubiri pentru animalul ranit, care ulterior a murit. Procurorii l-au trimis in judecata pentru omor din culpa si risca pina la sapte ani de inchisoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...