Sari la conținut

Postări Recomandate

Am comis-o azi cam pe la 19:20 pe la Victoriei pe asfaltul udat de primaria noastra draga :(

 

 

 

O parere care e cea mai buna solutie de lipit pentru far si daca se poate indrepta cadrul si prin ce metoda? Mersi!

Cea mai buna solutie pentru lipit carenele cacacioase de Transalp este un lipici de 8 lei care l-am cumparat de la HORNBACH http://www.temad.ro/adezivi-etanseizanti/adezivi/bison-plastic-adeziv-pentru-pvc-rigid . vezi ca sunt doua asemanatoare la prima vedere dar numai unu' lipeste ABS

incearca-l si nu o sa regreti alegerea facuta

Editat de RomiC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comis-o azi cam pe la 19:20 pe la Victoriei pe asfaltul udat de primaria noastra draga :(

 

Momentul aici https://www.youtube.com/watch?v=aillxU0IS6g

 

O parere care e cea mai buna solutie de lipit pentru far si daca se poate indrepta cadrul si prin ce metoda? Mersi!

ce an e transalpul? am eu ceva piese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce an e transalpul? am eu ceva piese

Baiatu' intreba de solutie ieftina de rezolvare a problemei lui , altfel

toata lumea stie ca ai piese din motociclete dezmembrate dar si ca ai preturi nesimtite .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pistol de lipit 200w 33 lei, batoane de lipit 22.2, picatura 4.79 si cam astea sunt rezultatele, am gasit pe cineva sa indrept cadrul de bord si iau si oglinda.


» Post actualizat in 22 Feb 2015 21:30

 

Am comis-o azi cam pe la 19:20 pe la Victoriei pe asfaltul udat de primaria noastra draga :(

 

 

 

O parere care e cea mai buna solutie de lipit pentru far si daca se poate indrepta cadrul si prin ce metoda? Mersi!

Cea mai buna solutie pentru lipit carenele cacacioase de Transalp este un lipici de 8 lei care l-am cumparat de la HORNBACH http://www.temad.ro/adezivi-etanseizanti/adezivi/bison-plastic-adeziv-pentru-pvc-rigid . vezi ca sunt doua asemanatoare la prima vedere dar numai unu' lipeste ABS

incearca-l si nu o sa regreti alegerea facuta

Am trecut pe la la leroy merlin inainte sa se inchida. Pe fuga am gasit doar picatura. Si pistolul cu lipiti a dat rezultate bune.

 

Masca fata poti incerca sa o lipesti cu pistol cu lipici cald. Pe interior bineinteles. La fel si pentru far.

 

Cadrul se indreapta usor, daca ai o menghina. Recomand sa il incalzesti inainte.

 

Te-a surprins masina care a franat. Sper ca esti bine.

A iesit excelent, am lipit si carenele cu ocazia asta. In rest sunt ok.

 

Multumesc pentru ajutor tuturor.

post-67547-0-02260200-1424639712_thumb.jpg

post-67547-0-74746300-1424639740_thumb.jpg

post-67547-0-82997400-1424639757_thumb.jpg

post-67547-0-49690200-1424639790_thumb.jpg

post-67547-0-36542000-1424639806_thumb.jpg

post-67547-0-59212700-1424639821_thumb.jpg

post-67547-0-51561500-1424639898_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce faci,faci ieftin? Eu din asta traiesc...

Esti in afara subiectului, nu esti atent la intrebari (interesul tau este altul) nu esti nici posesor si te bagi in "subiect" , daca traiesti din dezmembrari, foloseste topicul dedicat dezmembrarilor, ai avea destul de lucru. Poti face poze la piesele de le dezmembrezi si vinzi, poti afisa si preturile lor, ca sa stie cumparatorul daca ii convine sau nu raportul uzura/pret....dar nu te invat eu cum se face geambasia...

Daca poti da sfaturi si/sau idei probabil ca vor fi acceptate, daca nu...ar fi foarte bine daca ti-ai dedica timpul strict dezmembrarilor in topicurile dedicate.

 

Haida spor

 

LE

 

Daca te ocupai de dezmembrai si cunoasteai suficiente detalii ar fi trebuit sa stii ce model este transalpul ala din pozele afisate de proprietar...nicicum nu va fi un "transalp 88-2000" cum am mai vazut in anunturile tale...

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eati in afara subiectului, nu esti atent la intrebari (interesul tau este altul) nu esti nici posesor si te bagi in "subiect" , daca traiesti din dezmrmbrari, foloseste topicul dedicat dezmembrarilor, ai avea destul de lucru. Pori face poze la piesele de le dezmembrezi, poti afisa si preturile lore, ca sa stie cumparatorul daca ii convine sau nu raportul uzura/pret....dar nu te invat eu cum se face geambasia...

 

Haida spor

Total de acord! Scuzele mele. Hai cu vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de codul de culoare pentru argintiul metalic de pe transalpul meu. Nu am gasit codul pe cadru. Are habar cineva?

 

Trebuie sa retusez cateva zone . Sau unde sa merg sa imi "citeasca" vopseaua apoi sa imi prepare .

 

 

Atasez si o poza sa fie mai clar.

 

Multumesc.

post-19487-0-31031200-1424722628_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comis-o azi cam pe la 19:20 pe la Victoriei pe asfaltul udat de primaria noastra draga :(

 

Momentul aici https://www.youtube.com/watch?v=aillxU0IS6g

 

O parere care e cea mai buna solutie de lipit pentru far si daca se poate indrepta cadrul si prin ce metoda? Mersi!

 

recomand santiago leorda, cadrul era mult mai stranb decat se putea observa in prima poza, l-a indreptat cat se putea de bine

post-67547-0-93301700-1424784124_thumb.jpg

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut băieți, am niște piese de echipament la troc . Vreau o pereche de cizme de touring marimea 42. Pot oferi cizmele sidi marimea 40 , pantaloni de piele , o cagula de tip burduf , mai am tuburile in care intra telescoapele (sunt bune), arcurile din telescoapte . Etc pt o intelegere corecta si prietenoasa lasati-mi pm sau aici. Toate bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la orice magazin auto care se respecta!

Ma duc pe la cateva magazine auto si caut becul acela nu gasesc. Ma duc pe la piata la magazin cu piese de scuteresi iau 5. Ajung acasa vad ca scrie pe ele 24 volti si intr-adevar aveau 24 e volti ca abia luminau. Ma duc inapoi le dau inapoi si realizeaza si ei cu ocazia aia ca vindeau becurid e 24 volti ca becuri de 12. Iau tot de la ei leduri. Montez nu faceau contact eventual piciorusele scurtcircuitau instalatia si se ardeau piciorusele ledurilor :)

» Post actualizat in 05 Mar 2015 14:08

In alta ordine de iei, Mi-am vopsit carenele in beci :D si acum juma de ora mi-au venit si gumele

post-67547-0-87905400-1425564412_thumb.jpg

post-67547-0-74538500-1425564418_thumb.jpg

post-67547-0-93110200-1425564425_thumb.jpg

post-67547-0-58959900-1425564433_thumb.jpeg

post-67547-0-98665500-1425564482_thumb.jpeg

post-67547-0-67347900-1425564497_thumb.jpeg

post-67547-0-26653900-1425564509_thumb.jpeg

post-67547-0-89054300-1425564530_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.sunt nou pe forum si as avea nevoie de o alarma de transalP din 2003 de 6500cc,cea de fabrica s-a defectat,doar cutia cu functii...are cam 8x10 cm,neagra ,se prinde in 2 suruburi,si are un cod AM8051A ORD.981959 .MULTUMESC TEL 0745 690 480 SAU PM


» Post actualizat in 05 Mar 2015 14:47

are mufa cu 16 pini.....dreptunghiulara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Leduri gasesti pe Maica Domnului in Bucuresti , vestitele magazine de electronice. Arata bine carenele .

 

De cat e cauciucul pe spate?

 

Eu vreau sa ii pun de 130/80 . Cei care si-au pus , e mai stabila decat cu 120/90 ? Dezavantaje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De anul acesta sunt posesorul unei Honda Transalp. Cauciucurile arata foarte bin dar sunt din 2009 si pentru siguranta mea vreau sa le schimb. Locuiesc in Germania si cineva de aici imi recomanda sa imi cumpar Michelin Anakee 3 pentru ca in proportie de 80-85 % aici o sa merg numai pe asfalt. Credeti ca se merita sau imi recomandati alceva? Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu curios, referitor la aceste aprecieri ale userilor: "o sa merg 50-50% pe asfalt", sau 80% pe asfalt. Cum apreciati voi chestiile astea? Mai ales in Germania, unde accesul in padure cu vaca e cam interzis?

Pe vremea cand TA-ul era singurul meu motor, ma duceam ca nebunul prin excursii pe Transalpina (aia veche, neasfaltata), sau la Lacul Vulturilor, sii mergeam 2-300 km pe asfalt, apoi maxim 40km pe forestiere, si inca 2-300 km inapoi pe asfalt. Daca stau sa calculez si frecusul zilnic prin Bucuresti, apreciez ca, la viata mea, m-am dat cu vaca sub 1% pe off-road, restul pe asfalt.

Editat de mircea.cazachevici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offroad | asfalt
80/20 - stau in buza padurii. mi-am pus si aripa de cross
50/50 - vreau sa se simta la fel si pe sosea si pe forestier
20/80 - vreau sa poata sa urce pe forestier uscat
5/95 - am avut nevoie la un moment dat anul trecut sa ies 50m de pe sosea

 

ce inteleg eu.
acuma mai sunt si oameni care-si pun crampoane ca arata misto. fiecare cu buba lui.

Asfalt uscat si hai cu primavara! :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Germania (in zona mea) accesul prin padure nu este peste tot interzis. Am facut si eu un calcul la 100km poate merg 10-20 km sau in alta zii mai mult sau deloc. Eu nu am experienta ta. Am crezut ca acest forum este sa pui intrebari si sa se explice persoanelor mai..........probabil mai batute in cap cum sunt eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune linistit Michelin Anakee 3.

Dar ca idee, orice cauciuc de genul 80 asfalt 20 off, devine ineficient daca pe jos e namol. Merge cand e uscat , ai suficienta aderenta sa nu pici in cap daca mergi civilizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...