Sari la conținut

Poveste


MOTOBRAND
 Share

Postări Recomandate

De casapit era cam aiurea pt ca omu' si-a cerut intr-un fel scuze. Faptul ca nu te-a vazut e ciudat ... de aia se circula cu faza mica.

 

Daca era nesimtit cum am intalnit io unu: Ce frate .. nu ai avut loc sa treci?

 

... o cerea singur sa i-o tragi!

 

Si apoi cu patatul imaginii ,, Sa fim seriosi .. la cel mai mic accident cu motorul sunt urmari nasoale (julituri pe sofer si pe motor) .. TRE SA LE FIE FRICA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De casapit era cam aiurea pt ca omu' si-a cerut intr-un fel scuze. Faptul ca nu te-a vazut e ciudat ... de aia se circula cu faza mica.

 

Daca era nesimtit cum am intalnit io unu: Ce frate .. nu ai avut loc sa treci?

 

... o cerea singur sa i-o tragi!

 

Si apoi cu patatul imaginii ,, Sa fim seriosi .. la cel mai mic accident cu motorul sunt urmari nasoale (julituri pe sofer si pe motor) .. TRE SA LE FIE FRICA.

Si apoi cu patatul imaginii ,, Sa fim seriosi .. la cel mai mic accident cu motorul sunt urmari nasoale (julituri pe sofer si pe motor) .. TRE SA LE FIE FRICA.

:laugh: :banana: :kick: :blbl: :blbl: :baldy: :D :D

BETON!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In opinia mea sunt 2 categorii distincte:

1. Unii soferi chiar nu ne vad. Mi s-a intamplat si mie, sunt convins ca si voi ati trecut nu o data prin situatii limita din cauza asta.Anul trecut am lovit o dacie care a iesit din benzinarie fara sa se asigure...soferita a facut ochii mari cand m-a vazut ca , fiind ramas pe roti, am oprit motorul, pus cricul, dat jos casca din cap si m-am dus la ea cum statea ca tampita in mijlocu strazii. "Scuze,nu te-am vazut, de unde ai aparut???" Ce era sa-i mai zic...I-am explicat ce si cum, fara sa o injur sau sa-i dau in cap :blbl: Sper ca a bagat la cap si data viitoare se uita si dupa un far singuratic cand se asigura...

2. Mai e o categorie de soferi care ne vad dar li se frange, au convingerea ca ei sunt buricul pamantului si daca nu ai un TANC cu care sa-i faci zob, nu isi amintesc ce e aia prioritate. Se uita tembelul la tine, te priveste in ochi si iti vireaza brusc in fata :banana: Astia intr-adevar merita educati cu parul :baldy: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Mai e o categorie de soferi care ne vad dar li se frange, au convingerea ca ei sunt buricul pamantului si daca nu ai un TANC cu care sa-i faci zob, nu isi amintesc ce e aia prioritate. Se uita tembelul la tine, te priveste in ochi si iti vireaza brusc in fata :banana: Astia intr-adevar merita educati cu parul :blbl: :baldy:

 

Fratilor eu sunt sofer de camion si am avut o gramada de colegi care au dat cu camionul in sant ca sa feresca pe niste idioti care au scapat neatinsi si au plecat mai departe.

Unde am prioritate ma duc gramada peste ei drept nici la stg. nici la dr. (cand sunt cu camionul),cand sunt cu moto i-evit cat pot daca pot si daca pot sa-i evit in timp ce trec de ei le bag un sut in stopuri la aia nesimtiti care ma vad dar se baga ca pun eu frana si-i feresc ,ma opresc in mijloc sa ma vada audienta,pun pe cric si incep spectacolul. Nici nu va vine sa credeti ce amabili devin in secunda doi :Va-ti lovit ? Eu dau tare cu ragete de muribund sa se si auda,Sa va mut motocicleta ca incurca traficul! Intre timp se aduna pietonii :Dobitocule !!! Il omori cu zile chemati Politia ,luatii numarul. Dupa ce se mai calmeaza spiritele omu :Cum facem ca geamu de la stop nu costa cine stie ce eu zic sa nu mai mergem la Politie, bine???!!

Eu zic: da da eu nu pot sa mai merg tre` sa ma ia cu salvarea si moto cu depanarea da pot sa rezolv ca am un prieten cu o duba si vine el pentru 1.500.000 va rezolva si cu salvarea si cu depanarea.

ATENTIE CA FAZA ASTA NU MERGE LA TOATA LUMEA TRE` STUDIAT SUBIECTUL SI VAZUT DACA RASPUNDE LA STIMULI E SI IN FUNCTIE DE PACIENT.

 

DACA POT SA-L EVIT O FAC ,DACA POT SA I-O TRAG DUPA I-O TRAG

 

Cand sunt cu camionul n-am probleme de acest gen sau foarte putine dar oricum dau tot inainte.

 

MAXIMA SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor eu sunt sofer de camion

ce fel de 'camion' conduci, nene ? t i r ? am un mare respect pt soferii de autotrenuri dar ... :blbl:

 

Cand sunt cu camionul n-am probleme de acest gen sau foarte putine dar oricum dau tot inainte.

 

?

e o neconcordanta undeva ... :banana:

Editat de AndreiC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se uita tembelul la tine, te priveste in ochi si iti vireaza brusc in fata :baldy: Astia intr-adevar merita educati cu parul :laugh: :ok:

Exact tipul asta de sofer, a fost dobitocul care mi-a taiat fata!!!

Of, Doamne si nu l-am educat cu parul!!!

Trebuia sa-i arata cum se merge asa: :kick: :blbl: :D :D

BRAVO AXO!!! :banana: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fel de 'camion' conduci, nene ? t i r ? am un mare respect pt soferii de autotrenuri dar ...  :blbl:

 

Cand sunt cu camionul n-am probleme de acest gen sau foarte putine dar oricum dau tot inainte.

 

?

e o neconcordanta undeva ...  :banana:

CE n-ai inteles nea Andrei cred ca nu ai citit cu atentie sau intelegi dupa cum vrei matale? CA SI FAZA AIA CU : "NEMTII NU SE DAU CU ENDURO" te-am citat daca ai uitat. Nu se dau ca nu vrei tu sau e o metoda noua de marcheting pentru vanzarea de moto noi. SA STII CA PERSONAL NU AM NIMIC CU TINE DAR M-AI DEZAMAGIT IN RELATIA VANZATOR ---- CLIENT.

DA conduc un camion articulat CapTractor+Trailer (60 T)

Si sa mai stii ca TIR inseamna Transport International Rutier si se poate efectua si cu un furgon de 3,5T nu neaparat cu un camion de 40 T

 

MAXIMA SANATATE

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE n-ai inteles nea Andrei cred ca nu ai citit cu atentie sau intelegi dupa cum vrei matale? CA SI FAZA AIA  CU : "NEMTII NU SE DAU CU ENDURO" te-am citat daca ai uitat. Nu se dau ca nu vrei tu sau e o metoda noua de marcheting pentru vanzarea de moto noi.  SA STII CA PERSONAL NU AM NIMIC CU TINE DAR M-AI DEZAMAGIT IN RELATIA VANZATOR ----  CLIENT.

DA conduc un camion articulat CapTractor+Trailer  (60 T)

Si sa mai stii ca TIR inseamna Transport International Rutier si se poate efectua si cu un furgon de 3,5T nu neaparat cu un camion de 40 T

 

    MAXIMA SANATATE

:blbl: :baldy: :laugh:

 

ma confunzi teribil, nene ...

 

:kick: :blbl: :D

 

sa completez - desi vad ca nu prea e cazul - stiu mai multe despre tir, transp. internationale, cap tractor s.a. decat iti imaginezi matale ... succes !

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind la subiect va spun shi eu asta:

 

1 Imaginea noastra mai mult decat atat nu cred ca mai poate fii patata

 

2 se stie ca in situatii extreme omul nu mai gandeste...

 

Asa ca daca il poti capacii pe unu pt faptul ca a gresit...DA-I frate!

Problema apare dupa aceea,pt ca dintr-un mic tantar poti face un MARE armasar.

Chestia cu accidente shi urmari depinde de gandirea fiecaruia.

Editat de _ionutz_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo....

Daca cumva, procedand astfel (lasandu-i in pace) imaginea noastra va fi una de fraieri???????

Uite o faza : cand pica unu cu motorul lumea in loc sa zica 'bine ca a scapat' si din-astea zice"pai astia merg ca nebunii! ce sa te astepti de la ei? las ca D-zeu nu bate cu bota!" si atunci despre ce imagine vorbiti voi?

La noi cand pica cate unu, stiu lectia... ca nu am ce iesi cu motoru' o saptamana prin oras,ca se uita lumea la mine ca la hotii de cai.

Suntem toti pt unu shi unu pt toti,hi la bine shi la RAU.

Pt ca s-a bagat unul in fata lui la semafor,'taranul' cu Dacia se razbuna pe mine ca de' doar e tot motociclist....asa ca :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
Voi chiar credeti ca astia cu masinile vor sa va omoare intentionat  :banana: Nu frate, chiar nu l-a vazut. Se intimpla prea des ca sa mai cred in teoria conspiratiei conservatilor. Daca esti motociclist, esti invatat sa te uiti si dupa motociclete, dar cumva astia cu masini nu vad o motocicleta. E simplu, e fiziologic, ce atitia pumni si prostii ca nu rezolva nimic, asta daca mai poti sa-i mai dai. Asa ca ochii mari si condus preventiv. E evident ca daca unul in fata ta manifesta dorinta sa faca stinga, e o sansa mare sa nu te vada si trebuie sa fii pregatit.

Destul de adevarat graiesti, si eu am masina si se intampla sa nu observ totul intotdeauna, mai ai probleme, mai esti obosit, ti s-a mai aburit geamu' ... dar ca motociclist itzi trebuie atentie nene, ai claxon folosestel, mergi cu faza lunga sa te vada tot conservaru!!!

BAfta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma confunzi teribil, nene ...

 

 

 

sa completez - desi vad ca nu prea e cazul - stiu mai multe despre tir, transp. internationale, cap tractor s.a. decat iti imaginezi matale ... succes !

 

 

NU TE CONFUND CHIAR DELOC!!!!!

 

 

 

NICI NU MA GANDEAM CA NU STII DESPRE CE VORBIM !

 

 

 

 

MAXIMA SANTATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...