Sari la conținut

Simson


satana pe mobra
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Salutare

Am un simson sport si este verde in acte, am cautat pe net si nu am gasit niciun simson sport original verde.

Aveti vre-o poza cu simson verde original??

vezi ca in semnatura am un filmulet, apar acolo culorile oficiale la modelele expuse, este si verde, la minutul 3 sec. 38

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca in semnatura am un filmulet, apar acolo culorile oficiale la modelele expuse, este si verde, la minutul 3 sec. 38

Multumesc

Din pacate am folosit verde 6016(aia deschisa) pt dacia 1300 :(

Acum asta e , "cu ea defilez"

Pt dungi exista alta varianta fata de cea cu pensula ? ceva colant...

 

Cumpar pinioane de fuga pt simson sport 7/27

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

La roata fata de Simson Sport, exista pericol sa ovalizezi tambur de la frana daca strangi spitele necorespunzator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La roata fata de Simson Sport, exista pericol sa ovalizezi tambur de la frana daca strangi spitele necorespunzator?

nu prea cred, mai degraba se deformeaza janta.......ce intelegi prin necorespunzator ? vezi ca la Simson sunt spitele de 2 feluri, cele din interiorul butucului si cele din exteriorul butucului.....

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat pentru ca detin un Simson care franeaza in hopuri cu frana fata, si din intamplare am citit pe un alt forum cum cineva a ovalizat tambur cand a incercat sa indrepte din spite o janta. Probabil avea o tensiune prea diferita intre spitele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , ce supape pot adapta ( mai ales admisie , care este stramba) , originale nu prea cred ca se gasesc , sau poate ma ajutati cu o idee de unde pot procura originale , multam si numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se gasesc si pe dimeniuni originale, cel putin eu am vazut pe diverse magazine online (si straine), si pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.oldi-tuning.de/preislisten/awo.pdf Ventile

 

In alta ordine de idei, unde se pot magnetiza magnetouri in Bucuresti dar si in alte locuri, eventual mici reparatii dedicate de magnetou/magnetodinam.

 

/index.php?/topic/683324-remagnetizez-magnetouri/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o sha cred ca de spate de la primul simson al meu. daca trebuie cuiva da-ti un pm.

Mie imi face cu ochiu, saua ce o ai, imi trebuie la sport ce il am . Mai ramane sa caut si celalalta sa(a pilotului) ca totul sa fie complect,zi-mi ce frei pt el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

E cineva interesat de un motor complet, functional, cu tot cu cutie, de Simson Awo? Daca da, pretul e de 300 euro, cash, fara combinatii, schimburi, etc. Primul venit primul servit.
Am pus si o poza.

post-877-0-18520400-1404925345_thumb.jpg

Editat de Hellryder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La carburator de Sport, surubul de reglaj ce regleaza? Debitul de benzina, sau debitul de aer? Are cineva o poza cu un surub original? La al meu fac ce fac, tot prea bogat merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. Inseamna ca am ceva (semi)infundat acolo. Cand surubul e total strans merge ceva mai bogat, dar cand desfac, amestecul tot prea bogat ramana. Am verificat asa cu colortune.

Forma surubului pare sa fie ce trebuie.


» Post actualizat in 16 Jul 2014 20:05

Si totusi, scos compresor din naftalina, suflat pe acolo, de pare ca nu prea e nimic infundat, adica, cand suflu in gaura de la surub, iese aer pe partea de admisie. Am gasit si un jiclor de 35, tot cam bogat merge. Sa fie acul prea sus? Desi nu ar trebuisa conteaza la ralantiu. nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...