Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

careva cu chef de o plimbare mai lunga de weekend? Plecare maine sau sambata pe transalpina cu intoarcere pe transfagarasan, vazut pesteri si ce mai e de vazut in drum si campare.noi plecam cu un fazer, deci nu ne bagam pe prea multe coclauri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, curand o sa ma bag si eu in seama pe sos. Oltenitei. Am observat insa ca e multi rromulani pe la p-ta Sudului, cum va descurcati cu motoarele parcate in fata blocului cei care nu aveti garaje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alarma,disk-lock cu alarma,lant bun si gros,husa si legata de un stalp luminat,cel putin asa o tin eu pe a mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am aparut in zona la Brancoveanu recent (de vreo doua luni) si am motor de vreo luna. Deci incepator/incepator.

Dupa vreo 350 Km. facuti in perioada asta, mobra nu mai arata ca la inceput si as vrea s-o curat putin. Voi unde le spalati si cum (daca e la spalatorie auto, trebuie sa-i dau ceva instructiuni baiatului de acolo?). Nu stau la curte sa pot pune furtunul pe ea.

Prin anumite locuri cum ar fi barele de langa lant s-a stropit cu ceva negru, ulei/vaselina destul de gras. Aceste zone cum se curata? Sau mai bine zis cu ce? Pana acum mi-am cumparat doar doua tuburi pentru curatat/uns lantul, dar restul fierului nu stiu cum sa-l curat.

 

Merci fain,

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am aparut in zona la Brancoveanu recent (de vreo doua luni) si am motor de vreo luna. Deci incepator/incepator.

Dupa vreo 350 Km. facuti in perioada asta, mobra nu mai arata ca la inceput si as vrea s-o curat putin. Voi unde le spalati si cum (daca e la spalatorie auto, trebuie sa-i dau ceva instructiuni baiatului de acolo?). Nu stau la curte sa pot pune furtunul pe ea.

Prin anumite locuri cum ar fi barele de langa lant s-a stropit cu ceva negru, ulei/vaselina destul de gras. Aceste zone cum se curata? Sau mai bine zis cu ce? Pana acum mi-am cumparat doar doua tuburi pentru curatat/uns lantul, dar restul fierului nu stiu cum sa-l curat.

 

Merci fain,

Adi

Zonele de care vorbesti le cureti cu spray de curatat lantul(acolo s-a depus unsoarea de pe lant si cu altceva greu s-o scoti) si putina insistenta manuala ;) , iar de spalat poti apela la spalatoriile auto cu precizarea catre cel ce ti-o spala sa nu puna jetul pe radiator ca ii indoaie elementii !

PS: Poate apari si la intalnirile nostre...sa ne cunoastem !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zonele de care vorbesti le cureti cu spray de curatat lantul(acolo s-a depus unsoarea de pe lant si cu altceva greu s-o scoti) si putina insistenta manuala ;) , iar de spalat poti apela la spalatoriile auto cu precizarea catre cel ce ti-o spala sa nu puna jetul pe radiator ca ii indoaie elementii !

PS: Poate apari si la intalnirile nostre...sa ne cunoastem !

 

Merci.

Am sa urmaresc cand va intalniti si am sa vin sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma prezint:

bercenar de popesti (leordeni) sau popestean de berceni :) cum vreti voi! posesor de permis de 2 saptamani, motoreta de imprumut... altceva ce sa mai zic?

 

ma primiti si pe mine la intalniri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da te primim,eu vin diseara pentru intalnire,pentru plimbare nu pot :)

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...