Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E un inceput chiar daca te duci numai pentru vizionare. Iti garantez ca pleci de acolo cu chef de motoreala :lol: . E si o terasa acolo unde poti sa stai frumos si sa privesti cavalerii sau sa iei loc in tribune daca nu vrei sa servesti de la restaurant.

 

Asa ca orice ai face tot castigat iesi din afacerea asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu la arc, dar dupa aia tre sa ma duc la film..sorine ne vedem la garaj la 19..e bine?

 

E bine,2bike poate apari si tu,da un semnal daca e ceva! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la baieti!

:moto:

Tot Gina sunt!

Vreau sa va multumesc pentru gandurile si urarile voastre si de asemenea pt vizita facuta sotului meu!

Am fost la el si e ok , glicemia cam mare, dar in rest e bine! :lol:

Apropo de dansatoare la mic dejun: pai voi scapati ieftin, faceti cheta si gata, dar eu ce ma fac ca mi a cerut un laptop???? :nono: :moto:

Asa e cu asistentele cam toante, dar asta e ce sa ii faci, mai sunt si de astea!

Am inteles ca o sa plecam pe la Snagov sau ma insel? :lol:

Oricum va saluta pe toti si va ureaza asfalt uscat!

Eu va pup si mai vb!

Pana la urma cred ca ma bag si eu la voi in club :) , vin si eu cu tico al meu ca e mic nici nu se vede :D

 

O seara buna si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de dansatoare la mic dejun: pai voi scapati ieftin, faceti cheta si gata, dar eu ce ma fac ca mi a cerut un laptop???? :D :lol:

 

Pana la urma cred ca ma bag si eu la voi in club :) , vin si eu cu tico al meu ca e mic nici nu se vede :D

Pai intra pe "computergames.ro" /forum /publicitate /hardware.. sigur mai are vre-unul un laptop 386 din 1834 primavara, pe care il iei la bani putini.. si i-ai indeplinit visul.. :moto:

 

Daca stau sa ma gandesc (ceea ce se intampla rar), daca scoti de la tico doo roti o sa ai un motor cu o cilindree mai mare ca a multora din baieti si fete!! :moto: O sa fie mai greu de manevrat, totusi.. zic eu.. :rock:

 

Te primim cu bratele deschise si d-ampicioarelea!! :nono:

:lol:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ii trebuie pentru internet ii imprumut eu un palm top. Nu stie decat yahoo 4.0 si este incompatibil cu actualul yahoo dar internetul merge. Are windows 2000CE instalat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt primirea in club! :lol:

Am incercat si eu sa ii dau un HC, nu 386, dar nu a mers!

Mai incerc! Poate poate il pacalesc :)

Nu ii mai zic si de palm top ca nu m=ar crede daca i as spune ca e incompatibil cu actualul yahoo! :moto:

Ar zice ca nu vreau eu sa il dau!

Editat de kytynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Claus, bine ai revenit.

 

Hai sa va zic ceva sa ramaneti masca: devizul de plata de la Honda Romania pentru toate piesele care imi trebuie mie este de........... 11.154 RON (incluzand TVA).

Sa va spicuiesc asa..la intamplare..... bordul, 3.400 de RON fara TVA, carena frontala 1.800 RON fara TVA, carena stanga 1.300 RON fara TVA, farul 1.300 RON fara TVA, parbrizul 600 RON fara TVA.

Vestea buna este ca la gasesc pe toate pe ebay si deja am inceput achizitionarea lor....si bineinteles...la preturi umane, bordul (SH, e adevarat) la 300 RON, parbrizul (double bubble, nu cel standard, nou) 300 RON, farul 950 RON.

Singurele piese care voi fi nevoit sa le cumpar de la Honda Romania sunt carenele...pentru ca nu am gasit pe ebay cu aceleasi culori ca ale mele..., deci 1.000 de euro se vor duce si la ei.

 

In rest, va urez plimbari placute si sper sa ne revedem pe 2 roti cat mai curand.

 

Bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am inteles ca o sa plecam pe la Snagov sau ma insel? :lol:

 

O seara buna si asfalt uscat!

 

luna asta era intrunirea de la Bucuresti, dar am primit pe forumul pro-bike un PM, care suna cam asa:

 

Salut,

 

Te anuntam cu regret ca intrunirea organizata de Clubul Sportiv Pro-Bike (23-25 august), nu va mai avea loc anul acesta.

Din motive personale, au aparut unele dificultati care ne-au impiedicat sa organizam ce ne-am propus.

Speram ca anul viitor sa recuperam ce am pierdut acum, si sa iti putem oferi o petrecere pe cinste.

Iti multumim pentru intelegere,

 

Echipa PRO-BIKE

 

:) keep up the good job boys

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Claus, bine ai revenit.

 

Hai sa va zic ceva sa ramaneti masca: devizul de plata de la Honda Romania pentru toate piesele care imi trebuie mie este de........... 11.154 RON (incluzand TVA).

Sa va spicuiesc asa..la intamplare..... bordul, 3.400 de RON fara TVA, carena frontala 1.800 RON fara TVA, carena stanga 1.300 RON fara TVA, farul 1.300 RON fara TVA, parbrizul 600 RON fara TVA.

Vestea buna este ca la gasesc pe toate pe ebay si deja am inceput achizitionarea lor....si bineinteles...la preturi umane, bordul (SH, e adevarat) la 300 RON, parbrizul (double bubble, nu cel standard, nou) 300 RON, farul 950 RON.

Singurele piese care voi fi nevoit sa le cumpar de la Honda Romania sunt carenele...pentru ca nu am gasit pe ebay cu aceleasi culori ca ale mele..., deci 1.000 de euro se vor duce si la ei.

 

In rest, va urez plimbari placute si sper sa ne revedem pe 2 roti cat mai curand.

 

Bafta si asfalt uscat.

 

io nu raman masca, din cauza k uite ce deviz am avut eu de la baietzii de la honda, un pic mai mullt decat o motoreta noua.../index.php?showtopic=110941&st=0 , undeca la pagina 3 e shi devizu

 

ceea ce e o mare magarie, sa coste semnal stanga fatza 264.57lei, sau radiator 2921.77 shi shurub carena 17.55 lei....deci dak frei sa-tzi iei ceva piese de la honda.....te usuca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar as fi venit aseara in Biker's , dar sincer sa fiu eram cam obosit dupa o zi de munca mai grea la mine.

Sper ca v-ati distrat , si poate azi ne adunam mai multi si mergem si pe unde nu am mai fost(locuri noi).

 

AllexxM , eu nu pot sa iti fac eu invitatie deoarece am pasager , dar eu cred ca va fi si cineva liber.

Asta daca vrei si tu sa fii in postura de pasager , bineinteles. Cred ca e tare nasol in cazul tau. Dar fii optimist ca se rezolva. Intr-adevar e nasol cu partea financiara ca nu ai de unde sa recuperezi banii dar asta e. Neprevazutul. Sanatatea e mai de pret. ..........Sau vorbeste cu ZODIAC, ca e dator la tine cu o plimbare si poate te ia pasager pe Minsk-ul lui............. :moto: :lol: :nono: mai glumim si noi , sa nu te superi , nici tu , nici ZODIAC. :) :lol:

 

Hai ca mai vorbim pana la 19.00

 

@John

 

Ce faci te tii singur in tensiune? Nu achizitionezi motorul?

Daca nu poti sa iti iei curand motor eu zic sa astepti pana pe la inceputul iernii deoarece ai sansa sa gasesti la preturi mai bune , dar in acelasi timp am auzit si de posibilitatea aparitiei unei taxe si pentru moto.

Astia sunt in stare de orice cand e de incasat bani. Asa ca ce e in mana nu-i minciuna.

 

Salutare si vorbim. :moto:

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 10:02 -------------
Mishule , am uitat aseara sa iti zic , pui si tu pozele alea pe un cd si imi dai si mie o copie azi . Iti aduc un blank in loc. Te rog domnule Mishu.

 

Hai sa nu te dai ranit , te astept cu cd-ul.

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Pai daca tot nu se mai face la Snagov nimic, bolnaviorul meu propune sa mergem noi la Snagov Parc, stam si noi la o bere si la o plaja mica! :moto: :lol:

Noi am zis ca o sa plecam de vineri seara la Snagov sa fim siguri ca nu ne asteptati! :)

Am vorbit acum si cu Kytynel-ul si e ok, i-au mai dat raspunsul la niste analize si sunt foarte bune! :moto:

Sa speram ca o sa fie totul ok cat mai repede si cu meningita!

Hai ca va las, va doresc o zi buna si asfalt uscat!

 

Gina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi nu iti fa griji, nu de plimbare in spate imi are mie acu...sincer...adica

1. Nu as merge in spate pentru ca mie imi arde de plimbare in fata :moto:

2. Si daca as merge in fata, as vrea pe motorul meu :) :lol: .

 

Asa ca Minskul poate sa rasufle usurat, nu imi voi arunca cele 90-95 kg pe el ....

 

@Betzigash

In alta ordine de idei, primul lucru pe care il fac cand termin motorul e......CASCO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Isi face toti banii...si prost am fost ca nu am insistat sa il fac.....asta ...oricum, vezi ca pe ebay se gasesc tone de piese pentru modelul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti si fete!!

 

Ma tin singur in tensiune, ai dreptate.. :lol: Spune-mi cand vei fi online, sa vorbim despre niste motoare (trimit link-ul, si-mi spui ce crezi).. asta, zic eu, e primul pas.. ii trimisesem si lui Dragos (ItaliaMotors) un mail, dar cred ca nu ma bag la adus de-afara pana la urma..

 

Acum am ajuns acasa, mi-am luat libera dupa-amiaza, ca trebuie neaparat sa merg la dentist.. asa ca pe seara nu contati pe mine (noroc ca are cabinetul la parterul blocului in care stau.. :D )..

 

Poate in uichend voi reusi si eu sa trec pe la Kytynel.. :lol:

 

Alex, bafta cu motorul!! cu putin noroc (si ceva mai multi bani, se pare), il aduci iar printre noi!! :moto:

:moto:

John

 

PS: Tot mai multi imi spun ca poate ar trebui pana la urma sa-mi iau chopper (unul din visele mele).. pentru ca, desi am probleme cu spatele, durerile ma iau destul de rar.. si, pentru una-doua zile pe luna, nu merita sa renunt la el.. nu stiu ce sa mai fac.. :) M-ar incanta un Shadow, un Dragstar (desi cam depasesc bugetul - pentru XVS 650, adica).. la urma urmei, si pe un XVS 250 cred ca mi-ar sta bine.. :D Nu stiu "ce poate" in afara, la drum lung, in schimb.. Prietenul nostru cu DragStar-ul vad ca n-a mai spus nimic pe forum.. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Johnie:Robert spunea odata ca vroia sa-si cumpere una mai mare,si daca imi aduc bine aminte vroia s-o vanda pe a lui!Il poti contacta telefonic il gasesti pe undeva pe la inceputul topicului! :o

Parerea mea este sa-ti cumperi deja una mijlocie(500-600 cmc),si daca tot iti plac chopperurile mai bine incepe de acum cu ele,ma rog,poate iti mai lipsesc niste plete deocamdata :lol: Spun asta deoarece ma gandesc ca daca tot il acreditezi,nu stii mai tarziu daca iti mai permiti asa de repede alt motor!

Si asa iti protejezi si spatele in continuare,nu trebuie sa astepti pana ai probleme,ca apoi sa-ti schimbi motorul! :cheers:

Bafta in continuare si mult noroc la dentist diseara! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide bai Sorine zi ceva , esti pe net si nu scrii nimik. E ceva azi sau e liniste?

Nu si-a anuntat nimeni venirea vad.

Venim , sau azi e pauza? :o :D :cheers:

 

 

Hai ca ne vedem la 19.00

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirile astea imi plac fratilor. Mergem pana undeva, stam la o terasa si discutam acolo ce este de discutat si dupa aia ne intoarcem. La intruniri de astea sa tot vii. Numai bine si urati-mi drum bun la mare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miine plec la Pitesti, cind ma intorc va sun pentru gratar, Plec pe la ora 9 si cred ca ma intorc pe la 14 sau 15 avem timp sa punem tara la cale.O sa vin fara motor si o sa plec cu un taxi sa mearga o berana.Nu stiu unde, dar vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tilik: Incercam sa facem intotdeauna pe placul tuturor,de aceea fiecare este binevenit cu idei noi! :o

Drum bun la mare si sa ramai pe sha! :D

 

Un weekend placut tuturor! :cheers:

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tilik: Drum bun la mare, asfalt uscat si bulan exagerat.

 

In alta ordine de idei, de dimineata am fosta la doctor sa ma controlez la urechi ca se pare ca cei doi baieti cu care am facut scub diving au otita,( febra dureri de cap, tot tacamul). si diagnosticul..... care credeti ca a fost?

Otita baro..... nu mai stiu cum. 5 zile augmentin , picaturi, si un pumn de pilule.

 

Prin urmare am renuntat la mare si vin la gratar sa beau pepsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Have fun, Tilik!! on and off road.. :o

Klauss, insanatosire grabnica!! las' ca trece.. :D sunt altele mai rele.. :lol:

 

Sorine, probleme as avea pe chopper, nu pe enduro.. dar cred ca voi ramane pe enduro.. e mai potrivit pentru oras, si pentru nevoile mele actuale..

:cheers:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tilik eu zic sa-i dai tare pana te da vantu jos de pe sa. Drum bun , asfalt uscat si baga tare cu atentie.

 

In legatura cu gratarul hai sa ne intalnim sa stabilim exact ce trebuie luat , sau veniti cu propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...