Sari la conținut

MINSK-RIDERS


calu
 Share

Postări Recomandate

Locotenente, cred ca treaba a murit in fasa... :rusinica:

Dar uite ca de asta avem forumul asta, ne aduce mai aproape la nevoie (reparatii, alea-alea). Oricum la cico ne-am gasi mai greu, ca n-am drum in B. curand.

Asa ca... :unsure: virtual...

Asfalt uscat! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De unde esti?! :unsure: Pai, pentru inceput, ne putem intalni la Arc. Sau sa mai posteze inca 1, doi aci mai e si kook_see cu Minsk, p-aci) si sa stabilim un loc si o data/ora. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce finalitate va avea aceasta propunere dar cred ca este bine venit un club al comunistelor pt ca intotdeauna se gaseste cate ceva de discutat, surubarit, reglat etc. la asa ceva.

 

Salutari cu faru'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

http://www.minskclubvietnam.com/links.html Iata ce-am am gasit! :)

 

(10x Frankesnstein).

 

PS: Daca a mai fost pus, scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ii spuneam si lui Navaro: La primavara 99% imi iau Minsk!

 

Sa vedeti ce ma dau cu el prin bucale. Cu Suzeta Ucigasa .. pe afara

242956[/snapback]

 

nostalgia comunista... :)

 

 

 

PS: ce ma fascineaza la site-ul 'cela din vietnam este povestea cu folosirea unei doze de cola pt discurile de ambreiaj... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haidetzi mah ...baietzii cu minsk-uri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :baldy:  :cheers:  :baldy:

81657[/snapback]

 

 

 

Sunt cu raspunsul cam cu intarziere, dar nu ma pot abtine:Fratie mai exista si fete care au minsk-uri!!! Si pot afirma ca nu doar o conduc dar de nu stiu cate ori am si facut-o cap coada (ma refer la reparat). Si ca dealtfel cam in fiecare zi trebuie sa ma murdaresc pe maini pentru o problema sau alta (de cam asta e motto-ul comunistelor "Daca nu esti murdar pe maini nu mere motoru' "). Dar cu toate astea imi iubesc minsk-uletul si pentru nimic in lume nu vreau sa-l vand chiar daca as reusi sa-mi i-au altceva...IL PUN IN RAMA, MA-NGROP CU EL!!!

Si acum inca o chestie...sincer comunistele cu toate problemele lor sunt in oarecare masura mai bune ca restu: mult mai usor de reparat, mult mai ieftine preturile (asta daca nu se urmeaza exemplul meu de a inlocui saibele cu capace de bere, si alte chestii cu sarma, band-izolier si plastic), consumul mult mai mic, etc. etc. etc. ....

Am citit pe ici o intrebare in legatura cu modificari la aspect...Pai o motocicleta o poti modifica dupa pofta inimii fara probleme, in iarna asta vreau s-o fac pe a mea cu forma de vitezista, sigura munca mai nasoala va fi la frana de picior si la unde sa-si tina picioarele cel din spate (probabil in brate) ca in rest nu-s probleme...

 

Bey sper sa ne strangem multi cu minsk-uri si chiar sa si organizam o intrunire poate nu numai pentru minsk-uri cat numai pentru comuniste....

 

Asfalt uscat tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai glasuit pe gustul meu. Din pacate, mi-e teama ca toamna asta nu mai apuc sa ma dau cu purcelul deoarece mi-am luat apartament si acum e partea cu mobila. Deci cu timpul stau rau de tot, cu banii si mai rau, iar Minskuletzul sta in garaj la curte, langa Bucuresti. Deocamdata, in ceea ce ma priveste, motociclismul este un sport pe care nu il mai practic. Dar poate ne vedem la o bere sa ne cunoastem. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ai glasuit pe gustul meu. Din pacate, mi-e teama ca toamna asta nu mai apuc sa ma dau cu purcelul deoarece mi-am luat apartament si acum e partea cu mobila. Deci cu timpul stau rau de tot, cu banii si mai rau, iar Minskuletzul sta in garaj la curte, langa Bucuresti. Deocamdata, in ceea ce ma priveste, motociclismul este un sport pe care nu il mai practic. Dar poate ne vedem la o bere sa ne cunoastem. :cheers:

 

 

 

Chestia asta mi-a fost cumva adresata mie? Cata bere te tine buzunaru sa dai?

:baldy: E aiurea daca te-ai lasat de motociclism, benzina daca n-ai bani sa iei poti fura(traim in Romania ce dracu, tara tuturor posibilitatilor), dar sa nu mai motociclesti e urat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

mai bine faci unu de comuniste nu numa de minsk ca poate nu toata lumea are minsk si ar vrea sa intre in club :cheers:

 

Chiar, ce ziceti de un club al comunistelor? Veteranilor, deschideti un topic cu intrebarea asta! Ar fi bun si un sondaj, sa vedem ce iese ... O intrunire numai a comunistelor tre sa fie tare interesanta :banana:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei minskoshi, de aseara sunt unul de-al vostru. click :cheers:

intrebarile vor curge cu siguranta asa ca tineti-va bine. pana atunci faceti un efort si dati-mi manual de minsk. de cand tot caut...... :banana:

sa auzim de bine si asfalt uscat cat ne mai lasa vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Chiar, ce ziceti de un club al comunistelor? Veteranilor, deschideti un topic cu intrebarea asta! Ar fi bun si un sondaj, sa vedem ce iese ... O intrunire numai a comunistelor tre sa fie tare interesanta :))

 

A fi o traba cu un astfel de club, pentru ca indiferent de ce motocicleta mi-as lua in foarte indepartatul viitor, tot aventurile cu minsk-ul meu vor ramane cele mai frumoase, tot comunistele cand iti toaca nervii cu prea mult exageratele figuri pe care le fac sunt amuzante.

Insa observ ca desi se doreste un astfel de club, sunt prea putine discutii, iar un club nu apare din senin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am minsk , functionabil , dar nu mi-au dat gaborii plasticu :P tre sa stau 1 sapt . FUCK THE SISTEM !!!! oricum ar fii o idee sa ne intalnim macar cei cu minsk din bucuresti la arc sau undeva .... sa doboram putin populatia cu noxe :crack: , astept oferte de locuri si zile de intalnire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu , dar mie mi-e intr-un fel aiurea sa merg cu cei care au japoneze , k daca au rasucit putin acceleratia am ramas in urma :P , asha la minsk suntem toti egali ... 1 an razist si eu cu minskul , iarna viitoate motor mare puternic ... LC4 ceva , dar acum pt inceput minsk e numai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA TRAITZI SOVIETICI . EU IMI IAU UN MINSK SI M AM GANDIT SA FACEM UN CLUB SAU CEVA DE GENU AL PROPRIETARILOR DE MINSK SI SA SCHIMBAM INFORMATZII INTRE NOI, TELEFOANE ,UNA ALTA PROBLEME ,SAU EU MAI STIU CE MAI APARE.SPASIBA

Bah, voi MINSCOISTII, NU GANDITI PUTIN :crack:

De ce nu va faceti cu adevatat un club, nu vorbe :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, voi MINSCOISTII, NU GANDITI PUTIN :crack:

De ce nu va faceti cu adevatat un club, nu vorbe :P

pentru ca minsk-ul nu este un motor care sa il tii forever. este ca sa inveti pe el , nu multa lume sta numai cu minsk-ul . un club oficial ar fii prea mult . dar un club neoficial mai merge si asta intentionez sa fac cu ajutorul baietilor cu minsk depe acest forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu ma bag :haha: :D :lol:

 

 

 

 

Pai e bene, deci hadeti sa stabilim o frumoasa zi de week-end, cu un frumos si calduros soare pe cer, stabilim si o ora ingaduitoare pentru cei ce adora dormitu' bustean pana hat tarziu dupa o saptamana de futere din partea timpului, sa ne rugam seara de seara la tatal motoarelor sa ne functioneze cotetele si sa ne intalnim undeva...asta daca vrea majoritatea si accepta toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...