Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

No ca am ajuns si eu in fata unui calculator. OK placuta "in plus" nu e de fapt in plus, ci e tablita de pe etrier care fixeaza placuta de frana, aia mai mica. Ai sa gasesti pe tablita niste denivelari sau chiar gauri in care trebuie sa fixezi palcuta de frana dupa ce in plrealabil ai lipit-o de etrier. Si daca exprimarea mea de blonda nu te-a lamurit si nu reusesti sa o pui, da un semn de viata. Oricum faranele functioneaza si fara tablita asta dar e mai prudent sa o pui la locul ei. :)

 

 

Merci mult . O sa incerc sambata sa mesteresc sa vad ce rezolv . Te sun daca ceva nu reusesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In cluj este sspbike si romimoto (care cred ca trimite in toata tara) si au toata gama de cauciucuri. Eu am un fisier .doc de la ei si sunt cam toate tipurile de cauciucuri posibile pe care le aduc la comanda. Daca este cineva interesat pot atasa fisierul.

Salut. Imi poti trimite si mie te rog fisierul ala doc?

butros@rdslink.ro

Cum iau si eu legatura cu sspbike? aveti vreun numar de contact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista vreun coleg forumist un Freewind cu numarul MGF, care sa lucreze la/pe langa INMS, Bucuresti?

 

L-am vazut parcat si in unele zile mai reci de iarna la munca si ma gandeam ca nu trece doar in vizita :drink:

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am scos freewindul prima data in acest an, dupa ceva peripetii.

Bateria decedase complet si irecupelabil, :D :drink:

Noroc cu prietenii si magazinele de profil care au rezolvat repede problema.

Plec intr-o plimbarica si constat ca nu mai merge vitezometrul :wink:, turometrul merge, km parcursi merg, dar vitezometrul pauza???????

In noiembrie cand am bagat-o la garaj mergea, dar acum nu.

Ce poate fi?

Din ce am citit pe aici ar fi melcul de la roata.

un pic de ajutor daca aveti timp, va rog! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am scos freewindul prima data in acest an, dupa ceva peripetii.

Bateria decedase complet si irecupelabil, :P :rose:

Noroc cu prietenii si magazinele de profil care au rezolvat repede problema.

Plec intr-o plimbarica si constat ca nu mai merge vitezometrul :rose:, turometrul merge, km parcursi merg, dar vitezometrul pauza???????

In noiembrie cand am bagat-o la garaj mergea, dar acum nu.

Ce poate fi?

Din ce am citit pe aici ar fi melcul de la roata.

un pic de ajutor daca aveti timp, va rog! :(

 

Salut,

Esti sigur ca iti merge kilometrajul si doar vitezometrul nu merge?? Daca merge kilometrajul atunci cel mai probabil nu e melcul. Desfaci roata fata, si daca magnetul (melcul) ala cilindric are cele 2 urechi intacte atunci nu e ala, probabil e bulit ceva la cablu/senzor ? Daca totusi e bulit doar melcul (are urechile alea rupte) let me know si iti zic de unde il poti cumpara (95 RON).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Esti sigur ca iti merge kilometrajul si doar vitezometrul nu merge?? Daca merge kilometrajul atunci cel mai probabil nu e melcul. Desfaci roata fata, si daca magnetul (melcul) ala cilindric are cele 2 urechi intacte atunci nu e ala, probabil e bulit ceva la cablu/senzor ? Daca totusi e bulit doar melcul (are urechile alea rupte) let me know si iti zic de unde il poti cumpara (95 RON).

 

Te salut!

O sa vad sambata cand merg la Craiova.

Cert este ca a cam stat in umezeala in garajul ala.

Astept sa ne revedem.

Cand vin la Cluj la SETH ON FIRE te sun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Esti sigur ca iti merge kilometrajul si doar vitezometrul nu merge?? Daca merge kilometrajul atunci cel mai probabil nu e melcul. Desfaci roata fata, si daca magnetul (melcul) ala cilindric are cele 2 urechi intacte atunci nu e ala, probabil e bulit ceva la cablu/senzor ? Daca totusi e bulit doar melcul (are urechile alea rupte) let me know si iti zic de unde il poti cumpara (95 RON).

 

Asa cum am vorbit si la telefon, ai avut dreptate, magnetul era fara urechi.

O sa merg dupa turometru pana o sa primesc magnetul.

Astept un telefon de la tine.

Salut!

Mesaj completat

UN PAȘTE FERICIT TUTUROR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pace voua !

 

Radu - bateria aia era cu gel. bateriile cu gel sunt cunoscute ca fiind foarte longevive cu o singura conditie: sa nu o lasi sa se descarce :)

 

In rest, am vazut ca aveti discutii despre cauciucuri. Ma bag si eu in vorba ca tot romanu.

 

1. Anakee - bune pt strada, moi, dar cam scumpe

 

2. Tourance - pt strada, tari ca dreaq, nu as mai pune pe nicio mobra vreodata

 

3. Heidenau K60 - DA ! atat pt strada cat si pt orice drum mai prost. foarte moi, se duc cam in 10.000 km dar costa la jumate fata de Tourance !

 

Si acum va intreb: ce preferati: aderenta sau durabilitate ? Din pacate nu exista decat un singur raspuns corect :D

 

Mergeti cu grija ca sezonu e lung ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pace voua !

 

Radu - bateria aia era cu gel. bateriile cu gel sunt cunoscute ca fiind foarte longevive cu o singura conditie: sa nu o lasi sa se descarce :laugh:

 

A stat 5 luni, probabil ar fi trebuit sa o incarc din cand in cand!? Asta e! Am luat alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pace voua !

 

Radu - bateria aia era cu gel. bateriile cu gel sunt cunoscute ca fiind foarte longevive cu o singura conditie: sa nu o lasi sa se descarce :laugh:

 

A stat 5 luni, probabil ar fi trebuit sa o incarc din cand in cand!? Asta e! Am luat alta.

Ai rezolvat cu melcul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au probleme cu melcul: daca nu puteti sau nu aveti unde sau cum sa il lipiti/adaugati/reparati - puteti cumpara magnetul separat care costa 90-95RON. Se poate comanda de la orice firma de piese Moto/Auto care aduc piese originale pentru motoare Suzuki. OEM Part no. este: 34983-14G01

Asta este o versiune mai "upgradata" a magnetului - urechile nu mai sunt din materialul acela moale de magnet ci dintr-un plastic mai dur.

Se vede din poza.

rotorsnmeterbig3498314g.jpg

 

se poate vedea si online la:

http://www.bike-teile.de/index.php?seite=e...p;teilid=767236

http://www.cmsnl.com/products/rotor-snmeter_3498314g01/

 

Mesaj completat

si piesa originala cu urechile rupte - am pus inapoi o ureche numai de dragul pozei.

rotororig.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti posesorii de freewind!

Incerc sa va fac o propunere din timp, in asa fel incat, sa incercam sa ne adunam cat mai multi.

Cand credeti ca ne putem intalni anul asta!?

Trebuie sa tinem cont si de faptul ca RULER și MARIA vor fi părinti in curand.(se naste un viitor biker):blink:

Perioada lor favorabila ar fi cel mai tarziu luna mai daca am inteles bine.

Mesaj completat

Pentru cei ce nu au fost anul trecut la Soveja.

 

post-44316-1270838641_thumb.jpg

Mesaj completat

A venit caldura si pe aici e liniste!?

Ok! Ne vedem cand se va putea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Se vinde Suzuki Freewind 650 din 98 cca 23.000 km.Motorul nu are nici un fel problema tehnica....doar carena stanga are niste zgarieturi.Pentru sezonul asta ar trebui schimbat doar uleiul si in rest gaz cat cuprinde:) Poze se pot trimite si o sa pun si aici pe site cat de curand,doar ca nu am nici una pe calcul de unde scriu acum. Si sa nu uit de pret, 1600 de oiro.Tel:0733450169,sauPM. numai bine!

Mesaj completat

Salutare! Se vinde Suzuki Freewind 650 din 98 cca 23.000 km.Motorul nu are nici un fel problema tehnica....doar carena stanga are niste zgarieturi.Pentru sezonul asta ar trebui schimbat doar uleiul si in rest gaz cat cuprinde:) Poze se pot trimite si o sa pun si aici pe site cat de curand,doar ca nu am nici una pe calcul de unde scriu acum. Si sa nu uit de pret, 1600 de oiro.Tel:0733450169,sauPM. numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor!

Ce ati facut de 1 MAI?

Eu am fost la Garnic si pot sa va spun ca a fost super.

Sambata seara au cantat cei de la Cargo, de la care am reusit sa iau autografe pentru baiatul meu.

Va astept cu idei pentru o intalnire (editia a II-a).

 

Mesaj completat

Fratilor, totusi nici un semn, pentru o eventuala intalnire a posesorilor de freeewind?!:cheers:

Le-ati vandut? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le-am vandut ci suntem pe coclauri cu ele :) Eu sigur ca o sa vin la intalnire oriunde ar fi ea in tara :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!

Ce ati facut de 1 MAI?

Eu am fost la Garnic si pot sa va spun ca a fost super.

Sambata seara au cantat cei de la Cargo, de la care am reusit sa iau autografe pentru baiatul meu.

Va astept cu idei pentru o intalnire (editia a II-a).

 

Mesaj completat

Fratilor, totusi nici un semn, pentru o eventuala intalnire a posesorilor de freeewind?!:P

Le-ati vandut? :blink:

 

Nu am vandut nimic, stai linistit. Hai cu o propunere de data/locatie si facem "sa fine bine" :)

Eu am zis, daca va bate gandu sa dati o fuga inspre Ardeal asa mai spre mine, ma scotocesc de niste trasee faine prin apuseni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vandut nimic, stai linistit. Hai cu o propunere de data/locatie si facem "sa fine bine" :)

Eu am zis, daca va bate gandu sa dati o fuga inspre Ardeal asa mai spre mine, ma scotocesc de niste trasee faine prin apuseni.

 

 

Eu o sa vin in Ardeal la Sfarsitul lunii mai la SETH ON FIRE, asa ca o sa ne vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa vin in Ardeal la Sfarsitul lunii mai la SETH ON FIRE, asa ca o sa ne vedem.

Daca nu ne vedem la Seth atunci musai sa vi sa imi faci o vizita. Berea e din partea casei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...