Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Are cineva posibilitatea sa puna cateva poze cu un crashbar,ca as vrea sa-mi fac unul sa vad daca ies mai ieftin decat pretul de lista de pe net.3-4 poze cum ar arata pe motocicleta si cum sunt prinderile.Daca iese mai ieftin va avea toata lumea(daca e interesata).Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva posibilitatea sa puna cateva poze cu un crashbar,ca as vrea sa-mi fac unul sa vad daca ies mai ieftin decat pretul de lista de pe net.3-4 poze cum ar arata pe motocicleta si cum sunt prinderile.Daca iese mai ieftin va avea toata lumea(daca e interesata).Multumesc.

 

vezi aici, niste baieti de la Cluj parca. eu am vorbit cu ei anul trecut dar acum nu mai am bani, asa ca varianta ta este buna!

iar a doua poza, cred ca se recunoaste singur pe forum si iti da mai multe detalii!

post-15115-0-19626500-1332311989_thumb.jpg

post-15115-0-02650600-1332312002_thumb.jpg

Editat de o_kellu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva posibilitatea sa puna cateva poze cu un crashbar,ca as vrea sa-mi fac unul sa vad daca ies mai ieftin decat pretul de lista de pe net.3-4 poze cum ar arata pe motocicleta si cum sunt prinderile.Daca iese mai ieftin va avea toata lumea(daca e interesata).Multumesc.

 

 

Ai cateva poze la paginile 111,112.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi aici, niste baieti de la Cluj parca. eu am vorbit cu ei anul trecut dar acum nu mai am bani, asa ca varianta ta este buna!

iar a doua poza, cred ca se recunoaste singur pe forum si iti da mai multe detalii!

 

Oare cele din poza de mai sus protejeaza si rezervorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva posibilitatea sa puna cateva poze cu un crashbar,ca as vrea sa-mi fac unul sa vad daca ies mai ieftin decat pretul de lista de pe net.3-4 poze cum ar arata pe motocicleta si cum sunt prinderile.Daca iese mai ieftin va avea toata lumea(daca e interesata).Multumesc.

 

Daca iese ceva mai ieftin ma inscriu si eu pt un crashbar...la un cric central nu te-ai gandit ?s-au ai deja... ?!

Asfalt uscat si bafta cu "proiectul" !

 

Am si o intrebare pt detinatori de Freewind ...care este viteza voastra medie cu care va deplasati sa zicem pe autostrada ?

Si ce ulei de motor folositi ?

mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iese ceva mai ieftin ma inscriu si eu pt un crashbar...la un cric central nu te-ai gandit ?s-au ai deja... ?!

Asfalt uscat si bafta cu "proiectul" !

 

Am si o intrebare pt detinatori de Freewind ...care este viteza voastra medie cu care va deplasati sa zicem pe autostrada ?

Si ce ulei de motor folositi ?

mersi !

 

Ulei folosesc Motul 5100 semi 10w/40. Pe autostrada nu am ajuns deoarece mi se pare plictisitor sa merg mult timp pe drum drept dar ar fi 110-120/h. Mai mult de 140 nu am mers niciodata.

 

Si pe mine m-ar interesa un crash bar mai ieftin.

 

 

Editat de cristtt5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cele din poza de mai sus protejeaza si rezervorul?

 

In principiu da. Pentru ca daca pica pe jos se sprijina in ghidon si in crash bar si rezervorul nu mai atinge asfaltul.

Editat de o_kellu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iese ceva mai ieftin ma inscriu si eu pt un crashbar...la un cric central nu te-ai gandit ?s-au ai deja... ?!

Asfalt uscat si bafta cu "proiectul" !

 

Am si o intrebare pt detinatori de Freewind ...care este viteza voastra medie cu care va deplasati sa zicem pe autostrada ?

Si ce ulei de motor folositi ?

mersi !

 

 

Detalii despre un cric central ai la pag 104 , iar pt handguard la 137.

Ulei am pus la ultimul schimb Motul 300v , 10w40 Factory, scump dar bun :). Pana acum foloseam Motul 5100 ,10w40 si fac schimbul la 10 000 km.

Bafta!

Editat de razvan12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu da. Pentru ca daca pica pe jos se sprijina in ghidon si in crash bar si rezervorul nu mai atinge asfaltul.

 

Apropo de ghidon. Voi de care aveti? Al meu cred ca e din aluminiu si s-a strambat al naibii de usor la o simpla cazatura pe dreapata aproape de pe loc si pe pamant. Si nu am reusit nici pana acuma sa-l indrept perfect.

Editat de cristtt5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei din Bucuresti, hai sa ne vedem si noi cu totii intr-o seara pe undeva... Si acum sa va spun problemele mobrei mele ca am fost cu ea la o constatare: Placute fata, fitre, ulei, lichid frana. Ceea ce e necesar si costisitor: cauciuc fata(e din 2006, la fel ca cel pe de spate Metzeler Tourance, dar cel de pe fata e copt, am inteles ca e bine sa le schimb pe amandoua in acelasi timp, dar din lipsa de fonduri ma gandeam sa schimb doar fata. E recomandat? nu o sa mai am o tinuta de drum ok? ), amortizorul spate plange, pierde ulei... Am auzit ca e in jur de 400 euro, voi ce stiti?? astept raspunsuri. Multumesc

 

http://www.wemoto.ro/bikes/suzuki/xf_650_v_w_freewind/97-99/picture/hagon_monoshock/ amortizor spate la 390 euro

Editat de JustJackJJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

placute fata 125ron

filtru ulei 17 ron

ulei motorex 50 ron/litru

lichid frana 50 ron schimbarea cu lichidul meu :P

 

amortizorul spate se poate servisa in teorie, dar nu sunt sigur pana nu il vad. am un freewind la garaj, ma uit la ala... oricum duce vreo 170-200euro lucrarea :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai cateva poze la paginile 111,112.

Dintre toate variantele a ta e cea mai buna,e cel mai solid crashbar; si celalt e bun dar la o cazatura ai sansa sa-ti distrugi radiatorul.

Multumesc la toti pt poze si timpul acordat.

 

placute fata 125ron

filtru ulei 17 ron

ulei motorex 50 ron/litru

lichid frana 50 ron schimbarea cu lichidul meu :P

 

amortizorul spate se poate servisa in teorie, dar nu sunt sigur pana nu il vad. am un freewind la garaj, ma uit la ala... oricum duce vreo 170-200euro lucrarea :friends:

Si al meu pierde ulei si se simte la mers;daca se poate face ceva te rog dane de stire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

placute fata 125ron

filtru ulei 17 ron

ulei motorex 50 ron/litru

lichid frana 50 ron schimbarea cu lichidul meu :P

 

amortizorul spate se poate servisa in teorie, dar nu sunt sigur pana nu il vad. am un freewind la garaj, ma uit la ala... oricum duce vreo 170-200euro lucrarea :friends:

 

 

Dar un filtru de aer? Ca am gasit pe unele site/uri niste preturi absolut....demente

Editat de o_kellu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrul de aer de freewind este lavabil, de burete. Il schimbi doar daca l-ai rupt. daca e intreg il speli bine cu un detergent, il storci prin presare, il usuci, il imbibi in ulei de motor, il storci iar- tot prin presare si il instalezi.

 

e vreo 35 de oiro unul nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare:

Suzuki XF 650 Freewind, an 2000, culoare bleumarin, neinmatriculata - import, 40000 km, neacidentat, stare excelenta, disponibil top-case.- 1900 euro

 

post-19969-0-33870800-1332772365_thumb.jpg

 

post-19969-0-32259100-1332772466_thumb.jpg

 

 

 

Detalii pe PM, sau la telefon 0723177205

 

 

www.motofly.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrul de aer de freewind este lavabil, de burete. Il schimbi doar daca l-ai rupt. daca e intreg il speli bine cu un detergent, il storci prin presare, il usuci, il imbibi in ulei de motor, il storci iar- tot prin presare si il instalezi.

 

e vreo 35 de oiro unul nou

 

E cam rupt si ma gandesc sa nu bag toata mizeria ]n carburatoare...si da...la pretul asta l-am vazut si eu si nu mi se pare unul firesc pentru un burete...dar...poate stie cineva mai ieftin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrul de aer de freewind este lavabil, de burete. Il schimbi doar daca l-ai rupt. daca e intreg il speli bine cu un detergent, il storci prin presare, il usuci, il imbibi in ulei de motor, il storci iar- tot prin presare si il instalezi.

 

e vreo 35 de oiro unul nou

 

 

nu bre cu ulei de motor, s-au inventat sprayurile de filtru si uleiul de filtru ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au inventat, dar de ce-ai da banii pe ele cand manualul zice clar: "ulei de motor"? Plus ca scufundat in ulei de motor este 100% bine uns, pe cand cu sray-ul depinde si de mana. Iar uleiul de motor il ai mereu "pe stoc"daca-ti faci obiceiul sa cureti/ungi filtrul de aer odata cu schimbul de ulei.

 

PS. Am spray de uns filtrul pe stoc, dar il tin doar pentru filtrul K&N de pe africa. Filtrele de burete le ung cu ulei de motor ca-i mai eftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu bre cu ulei de motor, s-au inventat sprayurile de filtru si uleiul de filtru ;)

 

Bine, bine..uns neuns si cu Chanel il dau ..cum vrei tu il fac..numai zi un pret bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt necunoscatori: FILTRUL SE FRAMANTA CU MANUTA DUPA CE SE DA CU SPRAY ;) se aplica si un strat suptire de vaselina pe partea unde face contact cu carcasa filtrului pentru o mai buna etansare. uleiul de motor are o vascozitate diferita de cea a uleiului de filtru, sigur, in situatii extreme se poate folosi cu succes dar va ingreuna functionarea motorului deoarece va imbacsi filtrul mai repede. chiar daca este de burete la o anumita perioada filtrele se schimba deoarece raman particule fine in interiorul acestuia pe care nu le putem scoate oricat de bine l-am spala. odata ajunse in motor acestea dauneaza grav sanatatii. cum ziceau babele: CAUZEAZA LA FICAT MAICA !

 

DE LA JUMBA CETIRE! SUCCES!

 

PS: te zgarcesti la un spray de filtru care-i 40 ron si un filtru de inca 60 ca sa te unfle rasu toamna ca tre sa dai 200euro pe piston, smecheeeerrr nu?!???

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...