Sari la conținut

Accident - Iesirea Din Costinesti


sixx
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiu ca nu sunt eu inteleptul inteleptilor sa dau lectii de morala nimanui. Un intelept adevarat categorisea oamenii astfel:

- cei care invata din greselile altora;

- cei care invata din greselile lor;

- cei care nu invata nici macar din greselile lor.

 

Fiecare intelege(invata) ce vrea. Am invatat ceva de la Robert si nu il judec (ii pot judeca insa pe altii). Am invatat sa pretuiesc viata si cat de fragila este ea. Eu pastrez amintirea lui Robert si, macar in gand, sunt alaturi de familia lui. Dumnezeu sa-l odihneasca!

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista riscuri si...riscuri!Unele calculate-de exemplu cati bani dai inapoi la banca cu tot cu dobanda fixa ca sa-ti platesti motoru' si unele necalculate-cat poti merge pe o roata cu peste 100 la ora pana o patesti.Cine are chef de mers cu viteza sunetului si are o familie care il asteapta acasa mai bine si-ar face o asigurare de viata inainte de a se urca pe motor.Nu compenseaza desigur un tata sau, de ce nu?,o mama(desi fetele imi par mai responsabile pe motor),dar macar le asiguri partea financiara necesara trecerii peste soc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie tot nu-mi vine sa cred ce citesc..va acuzati unii pe altii ca robert nu a fost sfatuit..ca nu i-a zis nimeni la ce riscuri se supune...ca lumea il lauda pt ce facea cu masina...voi chiar credeti ca lui nu i-a atras nimeni atentia? credeti ca..de cate ori pleca de acasa...cu motorul sau cu masina...logodnica lui nu il ruga sa stea potolit..ca nu vrea sa-l piarda? sau ca parintii nu ii spuneau "mai mama nu e bine ce faci"?sau ca prietenii..desi entuziasmati de cerculetele lui ...nu-i i-au zis vreodata "frate las-o mai usor"?fiti convinsi ca i s-a atras atentia...si fiti convinsi ca el a stiut f bine la ce riscuri se expune!voua daca va zice un om..."nu face aia"..faceti ca el?sunt suta in mie sigura ca nu!faceti ce creti...cum considerati voi de cuviinta si pana nu va loviti cu capul de tocul de sus al usii...nu va potoliti!robert sunt sigura ca nu a facut toate astea din ambitie...ca sa dovedeasca el cat de bun e...ci a facut-o din pasiune!nu l-am cunoscut f bine...m-am vazut cu el de maximum 4 5 ori..dar din filmuletele acelea asta se intelege..era pasionat de viteza si ii placea adrenalina...la fel cum unii sunt paionati de fotbal..altii de carti...altii de medicina si asa mai departe.tineti neaparat sa il comentati si sa il judecati?ok..puteti face asta...dar haideti sa il judecam..sau nu...toti...in intimitate...fiecare in gasca lui...nu la acest topicsi sa nu mai iscam discutii...fara absolut nici un sens..ce se obtine din asta?acum toata lumea stie cum a murit...fiecare trage concluziile pt el..se zice ca oamenii inteligenti tac..asculta si trag concluzii!da-ti dovada de inteligenta si abtineti-va de la comentarii si judecati la adresa lui...a felului cum a trait..daca nu din respect pt el..care e deja mort...macar pt familia indoliata si prietenii apropiati!ganditi-va ca poate..din intamplare..sau curiozitate..cineva din familia va citi acest topic...ce va vedea scris aici? injurii si acuzatii..frumos nu?ar fi ceva de care ar avea nevoie acum...in situatia asta? nu cred...asa ca va rog...ganditi-va de 2 ori inainte de a posta ceva

 

ca de exemplu..preluat de pe 4tunning..

Re: TXA - Robert - odihneste-te in pace !!!

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Scriu aceste cuvinte pentru ca simt nevoia sa postesz aici si acum........Ma numesc Alina sunt mama fetitei lui ,sotia lui................

ROBERT a fost unic si vreau sa cred ca spiritul lui va fii mereu langa mine si ma va indruma in tot ceea ce voi face.L-AM IUBIT,L-AM ADORAT,L-AM VENERAT.Ceea ce doresc eu sa va transimt de fapt este sa INVATATI CEVA DIN TOATA ACEASTA TRAGEDIE......MOARTEA LUI SA NU FII FOST IN ZADAR.MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE AU FACUT CA INMORMANTAREA IUBITULUI MEU SOT SA FIE CA A UNUI REGE.

 

cum spuneam...poate intra oricand cineva din familia lui sa citeasca aceste posturi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciob de oala sparta, domnule tweety, verificati inca o data ce ati scris am sa ma corectez sa scriu cum miati spus, pana atunci ciocul mic,

e pposibil sa-ti fac eu ciocul mic mic daca te prind pe strada...

 

@tweety, cand nu ai ce argumente sa aduci, incepi cu mistoul ? Parca erai indurerat.

Thomas, unde nu m-am argumentat eu? AM spus doar ca lectii despre mers/protectie/atitudine pe moto si in trafic pot sa-si permita sa dea cei cu experienta, nu din cei care nici macar nu au A ul ortografiat pe permisul de conducere.

 

Nu. Avea vreo greutate in argumentatia ta ipoteza de a fii femeie?

Da, StrumfuAdi, avea..faptul ca d-abia stai bine pe moto si emiti ipoteze/teorii/pareri..

 

E ultimul meu post pe acest topic...deja replicile devin ...

 

Va salut si va urez sa nu aveti belele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pposibil sa-ti fac eu ciocul mic mic daca te prind pe strada...

Thomas, unde nu m-am argumentat eu? AM spus doar ca lectii despre mers/protectie/atitudine pe moto si in trafic pot sa-si permita sa dea cei cu experienta, nu din cei care nici macar nu au A ul ortografiat pe permisul de conducere.

Da, StrumfuAdi, avea..faptul ca d-abia stai bine pe moto si emiti ipoteze/teorii/pareri..

 

E ultimul meu post pe acest topic...deja replicile devin ...

 

Va salut si va urez sa nu aveti belele.

 

Vad ca unii dintre prieteni sunt chiar marcati ..

 

ps: trebuie sa fii Rossi ca sa vorbesti despre motociclism ?

 

Regret din tot sufletul durerea din sufletul viitoarei sale sotii si in viitor a fetitei dar nu am avut nici o vina niciunul dintre noi . Fiecare face ce vrea si are grija cum vrea de familia lui . A gresit si a platit mult prea scump . Repet : REGRET ENORM DUREREA DIN SUFLETUL FAMILIEI LUI ROBERT !!!!!!!!!

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

--------------------------------------------------------------------------------

 

Scriu aceste cuvinte pentru ca simt nevoia sa postesz aici si acum........Ma numesc Alina sunt mama fetitei lui ,sotia lui................

ROBERT a fost unic si vreau sa cred ca spiritul lui va fii mereu langa mine si ma va indruma in tot ceea ce voi face.L-AM IUBIT,L-AM ADORAT,L-AM VENERAT.Ceea ce doresc eu sa va transimt de fapt este sa INVATATI CEVA DIN TOATA ACEASTA TRAGEDIE......MOARTEA LUI SA NU FII FOST IN ZADAR.MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE AU FACUT CA INMORMANTAREA IUBITULUI MEU SOT SA FIE CA A UNUI REGE.

 

cum spuneam...poate intra oricand cineva din familia lui sa citeasca aceste posturi..

 

Sincere condoleante Alina.

RIP Robert.

 

 

Restul discutiilor pe alte topic-uri.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, StrumfuAdi, avea..faptul ca d-abia stai bine pe moto si emiti ipoteze/teorii/pareri..

Exact la sablonul acesta de gandire ma asteptam. Faptul ca abia STAI pe moto la semafor nu are nici o legatura cu modul in care te poate RUPE in aptitudini pe circuit. De echipamentul complet ai uitat sa zici ceva..

Sa concluzionam putin misoginism?

PRAF!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....da. am citit tot ce se poate citi aici, si am ramas profund impresionat de unii care inca nu stiu ce inseamna offtopic...dar poate vor invata odata si odata. L-am cunoscut pe Robert anul trecut la mare...era cu Mihai si cu Cristi, doi buni amici de-ai lui. Eu eram la mare cu motorul, i-am observat si am purces la a face cunostinta cu ei, asa ca sa-mi mai gasesc niste prieteni in ale motoretelor, am facut cunostinta cu ei si din vorba in vorba ne-am imprietenit. Au fost un pic reticenti la chestia ca sunt sucevean, dar totul s-a spulberat usor ca un fum de ceata...erau niste tipi grozavi! Robert avea un sharm personal greu de imitat sau reprodus...era f indragit de toti prietenii lui, spun asta ca sa va remarc ca nu de motoare vb acum ! L-am devenit tuturor simpatic si vreau sa va spun ca am mai petrect citeva weekenduri alaturi de ei de atunci...dar acesta s-a sfirshit prost...eram acolo si stiu toata povestea. Nu mai are rost sa spunem aici ce s-a intimplat, ce ar fi trebuit sa faca, ce nu ar fi trebuit sa faca, este inutil, dragi utilizatori de motoare, totul este sa traiesti cum te tine ata, cind soarta iti spune ca ai incheiat, nu te poti impotrivi. Ca prieten al lui nu pot sa comentez accidentul decit ca fiind o intimplare nefasta, pe care nimeni nu o stie, nimeni in afara de tipul care l-a vazut in oglinda retrovizoare, nu stie nimeni ce s-a intimplat cu adevarat! Doar supozitii! Viata e una singura, o traiesti cum vrei, lasi celorlalti ce vrei, sau nu, nu stiu ce sa zic, eu ma consider un pic mai ponderat si tot am comis-o mai demult.ce sa zic, a fost ceasul rau...! Parerea mea este sa nu va certati aici, sa adinciti durerea familiei si a prietenilor mai tare, cu filozofii de doi lei, multi dintre voi necunoscind sentimentul de adrenalina prea corect...! Asta a fost placerea lui, io respectam, nu avem noi ce sa-i reprsham, si tot ce s-a scris in mass media despre asta e ushor eronat...ca s-a dezechilibrat e cert, ca a mers pe o roata e cert, ca drumul e denivelat e cert, ca nu bause nimic e cert, ca se tinea bine de motor e cert, ca a fost un bun prieten e cert, dovada multimea de prieteni care a fost la inmormintare....eu nu am putut sa vin din cauza unor probleme de familie, si trebuia sa ajung neaparat acasa in ziua inmormintarii.....poate am greshit, poate am pus inainte de toate familia...cine stie...?! Cert este faptul ca nu l-am uitat pe Robert si nu-l voi uita niciodata, cu toate chgestiile...pe care toti le avem, mi-a fost un prieten bun, .....am pus o cruce la capul tau Robert, cu o cununitza, si multe lumanari, sa-ti aduci aminte ca ti-ai facut un prieten moldovean, dar cu caracter as putea zice, si a plins cot la cot cu prieteniii tai disparitia ta. Nu uitati oameni buni, daca sunteti mai buni viata e mai frumoasa...si cu atit ramai in viata cu amintirile placute si gesturile frumoase, cuvintele frumoase..! Daca nu vreti sa srieti frumos, mai bine nu mai scrieti...fiecare are de zis ceva, dar nimeni nu-i spune omului cind traieste, ci numai cind nu mai este.

Robert, ne vom aduce mereu aminte de tine, eu, Cristi, Mihai, Claudiu, Laurentiu....si ceilalti pe care eu nu i-am cunoscut dar care sunt sigur, ca te vor iubi mereu....!

 

 

P.S. Pentru cei ce trec la Costinesti, aprindeti si voi o lumina acolo cind treceti, faceti-va o cruce si rulati cu prudenta, nu va lasati prada cailor putere! Este o cruce pe partea dreapta a drumului la intrare in Costinesti, daca mergeti incet nu o sa o ratati....o sa o vedeti...apropos...eram acolo puneam crucea pe locul intimplarii...au trecut zece motociclisti, nici unul nu a dat vreun semn ca ar vrea sa opreasca sa omagieze omul acesta....sa nu faceti ca ei, va rog din suflet....omul trebuie acceptat asa cum e in viata, dar mai ales cind nu mai este !

 

si inca ceva....

 

Eu consider mersul pe motor similar cu pilotarea unu MIG, in comparatie cu motorul, din Mig mai poti sa te catapultezi, dar de pe motor nu ai cum...pilotul de fiecare data incearca sa salveze motorul, incercind asta de cele mai multe ori isi pierde viata....nu judecati pe nimeni ce i-a placut in viata, sau ce ar fi trebuit sa faca, lasati familia sa se ocupe de asta...el a facut ce i-a placut lui, si vreau sa aduc o dovada in plus ca mergea bine pe motor. Acolo au fost alte elemente de care toti ar trebui sa tineti cont, si anume, nouatea motorului de ex...sa nu credeti ca daca sunteti as pe un model, la urmatorul tot, greshit! Pina nu te dai vreo doua sapt, trei, nu cunosti extraordinar comenzile, ce vrea sa faca in viraje, ce hibe are...etc. Asa ca lasati comentariile pentru voi, si sa va vedeti fiecare neghina din ochiul vostru si nu mazarea din ochiul altuia....! Aptitudinile dobindite cu mashina sunt foarte bune pentru unul care vrea sa mearga pe motor, dar nu suficiente, este drept. Dar eu l-am vazut pe robert cu merge si mi s-a parut ca are motor de o veshnicie...! Dar vedeti, ceasul rau nu a intirziat sa apara si nenorocirea s-a intimplat!

V-as ruga inca odata din suflet, nu mai faceti tot felul de afirmatii vis a vis de ceea ce s-a intimplat daca nu stiti despre ce e vb, va rog mult! Hai sa lasam neintinata amintirea acestui om care asa cum a fost el,a trait asa cum s-a dori, si cum si-o doresc toti de fapt, a fost dreptul lui sa-si aleaga prioritatile si hobbyurile, nu? Aici se mai uita si familia si va fi si mai indurerata la vazul celor scrise de voi. Va multumesc anticipat de intelegere ! Nu stiu cu ce inima ma voi mai duce la Costinesti de acum inainte, nu stiu cum voi mai vedea aceasta statiune, cert este faptul ca Robert va ramine in amintirea mea si a celor ce-l cunosc intr-un anumit fel, distinct dealtfel de la persoana la persoana !

 

Corneliu Sworakowski.

 

Sincere condoliantze inca odata ptr Alina, fetitza, si parintzi, si pentru Mihai fratele mai mic al lui.......R.I.P. !

S a stii Alina ca toate in viata asta se intimpla dintr-un anume motiv, nu din cauza cuiva ! Restul, totul, este fum......

Editat de scarface
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert si-a TRAIT viata exact asa cum a simtit in adancul sufletului. Nu i-a fost frica de viata si nici de moarte. Cred ca iubita lui il intelege si il iubeste pentru ceea ce este el..nu pentru un Robert 'ideal' la care unii au pretentia. Cu totiii gresim si cred ca trebuie sa fim mai toleranti unii fata de altii. Sunt convinsa ca Robert exista pur si simplu prin afectiunea si iubirea ce este pastrata in inimile celor care il pretuiesc..exista si prin fetita lui..si o sa existe mereu atata timp cat este iubit. Sper ca familia lui sa inteleaga ca el are nevoie de tot ce e pozitiv in sufletele lor sa il ajute sa treaca cu bine in 'lumina'...durerea o sa treaca..dar o sa ramana iubirea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt domnul tweety /index.php?showtopic=112284

 

BA FRUSTRARE UMANA !

TU ESTI SANATOS?

TU AI IDEE CE INSEAMNA CE VORBESTI TU? E A O-MIA-NU-STIU-CATA OARA CAND FENOMENE CA TINE ISI DAU CU PAREREA STAND CU poponeata PE UN CIOPAR DE 125.

DA-I BA DRUMUL DE AICI, TU ESTI ALA CA CIORBA DE BURTA SI FTUTUL IN CR

PANA NU LE INCERCI NU STII CA ITI PLAC.

SI SUNT FERM CONVINS CA NU ITI PLACE CIORBA DE BURTA.ASA FAC TOTI FRUSTRATII, BLAMEAZA SI RAD SI SPUN CA NU AU NEVOIE DE CEEA CE NU POT FACE SAU LE E FRICA SA INCERCE.AICI AM VRUT SA TE JIGNESC NEAPARAT.

 

DA, IO SUNT ALA CARE TRECE PRINTRE BENZI INDOIND CU TENESII MEI ARMYSTYLE OGLINZILE MASINILOR, PE O ROATA SI LA TRICOU,(cuvant urat), CU PARAZITII IN CASCA, SI ITI BUBUI TIE TOBA IN CAP.SI NU INCURAJEZ ASTA, PENTRU CA CE FAC, O FAC CU RISCUL AFERENT SI CHIAR INCURAJEZ ABANDONAREA MOTORETELOR PT. SCUTERE.DAR DROGUL ESTE DROG SI TOTI SUNTEM IN STADIUL DE AUTOEDUCARE MEREU.

SI TOT ALA SUNT CAND MA DUC SI IMI INCHIRIEZ CU PLACERE UN TRANSALP SA VIZITEZ FRUMUSETILE ACESTUI PAMANT.

SI AM DORMIT SI LA CORT LA INTRUNIRI, SI AM MIROSIT NATURA IN TOATA SPLENDOAREA EI DE PE MOTOCICLETA.

SI AM FACUT SI KM NENUMARATI NU NUMAI IN ROMANIA.

SI MI-AM SI REPARAT CAND A FOST NEVOIE MOTORETA CU MANA MEA, DA UAU E O "VITEZANA"....

SI CULMEA...SALUT SI CIOPARISTI DE 125..SPER CA NU ERAI TU!

SI EU SUNT TOT ALA CARE FACAND LUCRURILE ASTEA SUNT AVIZAT SA-MI DAU CU PAREREA, TRAIND INCA: ACEST OM A FOST LUAT DE DUMNEZEU PENTRU CA I-A VENIT TIMPUL.

SI GHICI CE??? MULTI DINTRE CEI PE CARE II VEZI TU SAU ALTII CA FAC GIUMBUSLUCURI PRIN ORAS SUNT DE 100 DE ORI MAI BUNI SAU MAI EXPERIMENTATI.

 

NU L-AM CUNOSCUT PE ACEST OM, INSA AM TRAIT IN ATMOSFERA DE ACUM 7-8 ANI CAND CEL MAI SMECHER TELEFON ERA UN 5110 SI PRIN ALA SE ANUNTA CA VINE POLITIA DUPA AMATORII DE TUNING SI LINIUTE ILEGALE DE SE MUTA HAITA DIN IMGB LA PIPERA IN VITAN SI INAPOI, ACELASI LUCRU E SI ACOLO, LA MASINI.DAR CE MAI CONTEAZA ACUM? VA SPUNETI PAREREREA DE ZECE ORI CU ALTE CUVINTE MEREU CA SA CE?

 

 

PENTRU TOTI AMATORII DE RIPURI SI SELECTIE NATURALA: VA CREDETI ATAT DE BUNI? OARE POSTUL VOSTRU SI TIMPUL PIERDUT POSTAND O PARERE AICI, VA VA FACE SA PIERDETI UNUL, DOUA, ZECE MINUTE, CARE FAC DIFERENTA INTRE SOFERUL CE TRECE LA FIX PE ROSU CAND VOI INTRATI PE VERDE, SAU CEL CARE SE ASIGURA DE DOUA ORI IN OGLINDA?

 

FITI RECUNOSCATORI DE FIECARE DATA CAND VA DATI JOS DE PE MOBRA SI SUNTETI INTREGI, NU MAI FITI IPOCRITI, CUM CREDETI VOI CA DACA VIATA POATE DEPINDE DE MULTITUDINEA DE OAMENI CE NE INCONJOARA, ATUNCI CAND SUNTEM SINGURI NU POATE DEPINDE SI DE ALTCEVA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca daca iau la urmarit toate topic-urile soldate cu morti, in toate o sa se gaseasca certuri "la cutite", indepartandu-se de la scopul principal al thread-ului. aici nu se post-eaza accidente ca sa aveti motive de polemici stupide gen "era cel mai bun, dar a murit..." sau "inconstient, (cuvant urat), bine ca a murit"... poate invata si altii din accidentele puse aici.

daca s-ar sterge toate post-urile offtopic, thread-ul s-ar reduce la jumatate, restul fiind "r.i.p. + trandafir", un rip dat parca din datorie.

Editat de gcm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Au luat 2 masini foc la interval de 10 minute la inmormantare, ce-a de-a doua a luat foc exact cand au inceput niste prieteni de-ai lui Robert sa tureze motoarele...

Tind sa cred despre unii de aici ca sunt doar forumisti, in viata reala unde stati fratilor?

 

Pe Thomas il cunosc si stiu ca nu este un baiat rau, el doar vrea sa ajute, dar nu uitati ca sunt enorm de multi motociclisti care nu stau pe net, care asculta numai de amici!

Eu n-am fost cel mai bun prieten cu Robert dar il stiam destul de bine, era extrem de capabil sa mearga cu motorul acesta pe care-l avea acuma, numai ca a avut un ghinion mare!

 

Respect tweety si dogg si mai sunt cativa care l-au cunoscut si l-au respectat la adevarata valoare, mai sunt unii care nu l-au cunoscut dar tot l-au respectat.

Pt cei carcotasi si care isi fac procese de constiinta pe forumuri pt a acumula puncte sau mai stiu eu ce, ii invit sa ma contacteze si sa le explic putin cum sta treaba cu viata.

Voi chiar credeti ca unii oameni isi iau r1 de exemplu doar pt fite de terasa?

Robert nu era un fitos, era un om pt care orice nota ai da, oricat de mare tot e prea putin, mergea extraordinar, nu ii placea sa riste degeaba, asa ca sunteti aiurea cand spuneti orice in necunostiinta de cauza!

 

Il invit chiar si pe chopperistul cu 125 viitor guru al asfaltului cu spiritul sau mudavic sa imi zica fata in fata cum am putea sa facem o lume mai buna fara accidente si fara greseli gramaticale, si sa nu uit sa spun ca sunt extrem de pasnic si voi accepta un dialog cu un viitor mobrist, apropo nu uita si 125cmc pot fi prea multi pt o prima experienta pe 2 roti...

 

Pe aproape toate forumurile auto-moto din Romania a fost expus acest accident, si si-au dat cu parerea peste tot oameni care il cunosteau sau nu, dar nicaieri n-am mai intalnit ceva ca aici!

 

Asta nu-i OTV e cel mai tare site de motociclism din Romania, haideti sa vorbim respectuos despre cei care nu mai sunt printre noi, au trecut multi ani de cand nu mai trebuie sa ne zicem tovarase, haideti sa privim inainte, ne-am face un serviciu imens.

 

Rip Robert!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

robert ma cheama la el fratilor....

era sa o mierlesc azi original.

/index.php?...10014&st=50

 

nustiu de ce mai astepti, te limitezi si tu la 170 vezi ca aia e viteza de incepatori trebuie sa treci de 2oo ca sa te poti numi motociclist adevarat ... dar neaparat pe o roata

 

te chema robert sa mergi si tu la dracu'

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedeti si voi ceva.... comentariu semnat robertxa acum 3 saptamani pe YouTube...

 

"De vina motociclistu` ... clar ... nu avea voie sa sa dea pe-o roata ... ia dat ca ghelbanu a bagat mana in gaz si nici macar nu a fost in stare sa o puna inpoi pe pamant cu roata din fatza ... a ramas cu mana in gaz pur si simplu ... "

 

Este vorba despre accidentul de la Galati (liniute, repsol, fetita decedata...)

 

In fine, nu mai conteaza. Sa-i fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am citit enshpe pagini... plictisitoare... aiuristice. La fel l-au pus la zid si pe Radu Radoaie din Sibiu, acum un an si ceva.... Amandoi au avut in comun pasiunea ptr viteza, ptr andrenalina... Si amandoi au murit.

 

Oameni buni, sunt perfect de acord ca mai devreme sau mai tarziu toti murim, e inevitabil... insa faza cu destinul e cusuta cu taa alba. destinul ti-l faci si cu manutza cateodata. Daca Radu a avut ghinion cu un sofer neatent, care i-a taiat fata, destinele celor plecati in urma propriilor greseli... nu mai sunt destin. Sunt doar greseli. Iar atunci cand de TINE depinde sa gandesti de doua ori un lucru si nu o faci, risti sa devii fazan.

 

Nu vreau sa judec pe nimeni in mod personal, Radu mi-a fost mentor si guru... pe Robert nici macar nu l-am cunoscut.... insa judec ideea in sine, de FAMILIST. A fi pasionat de moto si a fi familist, sunt doua nostiuni care se bat cap in cap intr-o oarecare masura. Ca sunt si familii care se dau impreuna pe moto (Salut mielu & Mona), e altceva... sunt cazuri izolate. Cand te apuci de facut copii, CRED EU, te abtii de la a te mai juca cu viata ta, ptr ca viata ta, de fapt nu mai e chiar a ta, e a copiilor tai... e a sotiei tale. Sunt oameni pe care i-ai ales langa tine, sunt suflete care au nevoie de tine si atunci a te da cu motorul sau a face X chestii extreme cvare iti pot pune viata in pericol, devine un act de egoism. "Mi se falfaie daca mor.... " Eu asa vad lucrurile. Si le vad asa dupa ce a murit Radu, a ramas sotia lui cu un copil mic mic mic.... iar eu aveam acasa un XX si un copil de 6 luni. Am renuntat la XX. Sunt insa TATA. Si intamplator sau nu, mai multa andrenalina imi da fiu-meu cand fuge dupa cate ceva, decat imi dadea pe vremuri XX-ul. Insa ACUM privesc lucrurile prin alta prisma.

 

Repet, aceasta este doar o parere personala. Nu judec pe nimeni, am judecat doar un principiu.

 

Va doresc sa cunoasteti fericirea de a fi parinte in deplina securitate psihica si materiala!

 

Iar de morti.... numai de bine!

 

Radule.... unde esti mai lampa? Mi-e dor de tine..... :-((

 

Robert, nu te-am cunoscut... insa imi pare rau ptr secunda ta de nesabunita.... sufera atata lume.... Odihniti-va in pace, alaturi de ceilalti plecati prea devreme dintre noi... si nu va speriati, anul asta vor veni o gramada acolo la voi, sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit enshpe pagini... plictisitoare... aiuristice. La fel l-au pus la zid si pe Radu Radoaie din Sibiu, acum un an si ceva.... Amandoi au avut in comun pasiunea ptr viteza, ptr andrenalina... Si amandoi au murit.

 

Oameni buni, sunt perfect de acord ca mai devreme sau mai tarziu toti murim, e inevitabil... insa faza cu destinul e cusuta cu taa alba. destinul ti-l faci si cu manutza cateodata. Daca Radu a avut ghinion cu un sofer neatent, care i-a taiat fata, destinele celor plecati in urma propriilor greseli... nu mai sunt destin. Sunt doar greseli. Iar atunci cand de TINE depinde sa gandesti de doua ori un lucru si nu o faci, risti sa devii fazan.

 

Nu vreau sa judec pe nimeni in mod personal, Radu mi-a fost mentor si guru... pe Robert nici macar nu l-am cunoscut.... insa judec ideea in sine, de FAMILIST. A fi pasionat de moto si a fi familist, sunt doua nostiuni care se bat cap in cap intr-o oarecare masura. Ca sunt si familii care se dau impreuna pe moto (Salut mielu & Mona), e altceva... sunt cazuri izolate. Cand te apuci de facut copii, CRED EU, te abtii de la a te mai juca cu viata ta, ptr ca viata ta, de fapt nu mai e chiar a ta, e a copiilor tai... e a sotiei tale. Sunt oameni pe care i-ai ales langa tine, sunt suflete care au nevoie de tine si atunci a te da cu motorul sau a face X chestii extreme cvare iti pot pune viata in pericol, devine un act de egoism. "Mi se falfaie daca mor.... " Eu asa vad lucrurile. Si le vad asa dupa ce a murit Radu, a ramas sotia lui cu un copil mic mic mic.... iar eu aveam acasa un XX si un copil de 6 luni. Am renuntat la XX. Sunt insa TATA. Si intamplator sau nu, mai multa andrenalina imi da fiu-meu cand fuge dupa cate ceva, decat imi dadea pe vremuri XX-ul. Insa ACUM privesc lucrurile prin alta prisma.

 

Repet, aceasta este doar o parere personala. Nu judec pe nimeni, am judecat doar un principiu.

 

Va doresc sa cunoasteti fericirea de a fi parinte in deplina securitate psihica si materiala!

 

Iar de morti.... numai de bine!

 

Radule.... unde esti mai lampa? Mi-e dor de tine..... :-((

 

Robert, nu te-am cunoscut... insa imi pare rau ptr secunda ta de nesabunita.... sufera atata lume.... Odihniti-va in pace, alaturi de ceilalti plecati prea devreme dintre noi... si nu va speriati, anul asta vor veni o gramada acolo la voi, sus!

 

posturi de genul asta sperie orice om normal. si e plin forumul de astfel de posturi. de-aia se asociaza in mintea ne-motociclistilor si a celor care habar nu au cu ce se manaca pasiunea asta, imaginea motociclistului cu a unu dement sinucigas, mancat de depresii. incetati va rog ! ganditi pozitiv, n-o sa moara decat cine trebuie, e selectia naturala care-si face treaba. n-am pic de comapsiune pentru cei care mor din proria vina. adrenalina, teribilism, de fapt prostie.

 

trebuie sa folosim forumul pentru a invatat din greselile celorlalti, dar cati dinte voi care plangeti atat dupa robert, ati lasat-o mai moale cu viteza in ultima vreme? NICIUNU!

Toti il apreciati, ce mare pilot, ce mare motociclist. Avea cumva brevet de pilot, a participat la vre-o cursa organizata? Baieti care ambaleaza cate o obosita de masina din 85 gasim cati vreti, asa ca de idoli nu veti duce lipsa.

 

Durerea din sufletul familiei si al prietenilor ramane, si gustul amar ca s-a irosit o viata. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...