Sari la conținut

Accident - Iesirea Din Costinesti


sixx
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din cate am inteles de la cei din Constanta si de la Politia Constanta se pare ca mergeau mai multi intr-un grup (Florica mi-a zis ca sunt din Dr. Taberei) inspre Constanta dinspre statiuni. Toti mergeau tare, la un moment dat se pare ca s-a ridicat putin de fata si a pierdut controlul motorului si a cazut. Din masuratori se pare ca motorul a mers taras inca vreo 200 de metri si Robert inca vreo 80. Decesul a fost pe loc. Tot politia zicea ca s-a blocat acul la 180Km/h. Se pare ca era echipat dar totusi are nevoie de interventii plastice pentru a arata cat de cat normal la inmormantare.

 

Informatiile sunt de la Florica care a vb cu un politist care a fost la fata locului si din cate am inteles si cu unul sau mai multi din baietii care erau cu Robert. Se pare ca grupul asta si-a bagat toate motoarele intr-o curte si vor sa le aduca in Bucuresti cu dubele. Chiar sunt traumatizati oamenii.

 

Sa-i apere Dumnezeu familia ca pe Robert o sa-L aiba aproape. R.I.P.

 

O legenda a murit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte !! ...A fost o legenda...un pionier

Condoleante familiei !! :moto:(

 

PS: Si lu ala cu selectia naturala...ii urez numai de bine...la cat mai multe voblaje...Ce facea cu masina ??! Facea minuni.... ca asa s-au organizat si la noi curse LEGALE de indemanare , liniutze saloane de tuning la care sa va fatzaiti voi mobrele sa va parcati in intrare sa va vada peezdele la care vi se-nnoada balele...AIA facea cu masina...pasiune la superlativ...sa tunezi o masina la maxim sa ii schimbi motorul sa muncesti zile in sir la o "bomba" cu care sa ingropi masini de zeci de mii de euro...aia pasiune nebuna...vaii...ati schimbat si voi o bujie la mobra si i-ati pus un pinion ...maaaree artaa iti trebe....AIA facea cu masina...si etc si etc...ca n-are rost sa imi mai tocesc minunatele-mi degete la niste aberatii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odata am si dat mana cu el...multa incredere mi-a aratat atunci....

RIP sa iti fie mult mai bine acolo SUS printre motociclisti si automobilisti..

ne va fi dor de cerculetzele tale!!!!

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca n-a luat pe cineva cu el, uitati-va numa la filmulete ce facea cu masina. selectia naturala functioneaza, totusi pacat de cei pe care i-a lasat in urma.

 

RIP

selectia naturala ar fi sa nu mai postezi aici, ci pe www.sadic.ro.Asfalt nisipos. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles de la cei din Constanta si de la Politia Constanta se pare ca mergeau mai multi intr-un grup (Florica mi-a zis ca sunt din Dr. Taberei) inspre Constanta dinspre statiuni. Toti mergeau tare, la un moment dat se pare ca s-a ridicat putin de fata si a pierdut controlul motorului si a cazut. Din masuratori se pare ca motorul a mers taras inca vreo 200 de metri si Robert inca vreo 80. Decesul a fost pe loc. Tot politia zicea ca s-a blocat acul la 180Km/h. Se pare ca era echipat dar totusi are nevoie de interventii plastice pentru a arata cat de cat normal la inmormantare.

 

Informatiile sunt de la Florica care a vb cu un politist care a fost la fata locului si din cate am inteles si cu unul sau mai multi din baietii care erau cu Robert. Se pare ca grupul asta si-a bagat toate motoarele intr-o curte si vor sa le aduca in Bucuresti cu dubele. Chiar sunt traumatizati oamenii.

 

Sa-i apere Dumnezeu familia ca pe Robert o sa-L aiba aproape. R.I.P.

 

O legenda a murit.

 

in sfarsit niste iformatii care par sa desluseasca ce s-a intamplat de fapt.

E destul de greu sa cazi in linie dreapta, indiferent de viteza, da daca esti in acceleratie, descarci total fata (chiar se ridica un pic) si ai ghinion de vre-o groapa, sau orice, se lasa cu pobleme mari de tot. Pe scurt SOARTA, asta a fost sa fie. Poti sa mergi si pe jos, poti sa umbli si cu microbuzu, poti sa te plimbi si cu tiru si tot de geaba, cand e momentu asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OT: E simplu de spus RIP. Dar se pare ca e si mai simplu sa faci wheelie printre masini (in una eram eu), in grup, cu pasagera in spate, pe drum spre miorita. Ca doar nu se poate intampla la 2 rideri in aceasi zi.

 

Cum era aia cu selectia naturala ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

socant. dar dupa ce iti revii putin si incepi sa judeci, iti dai seama ca nu e vorba doar de ghinion.

e strigator la cer cand isi pierde cineva viata din cauza neatentiei unui conservar. dar cand rulezi cu peste 150 /h (e clar, dupa distanta parcursa de motor dupa impactul cu solul) si-i mai dai in gura in asa hal incat sa peirzi aderenta pe fata.. sa te izbesti de pamant pe drum drept.. atunci e mai mult decat ghinion. e ceva ce unii numesc nebunie, altii prostie.

 

nu vreau sa supar pe nimeni, baiatul si-a platit pacatul cu viata, dar poate e mai bine asa decat sa fi luat o familie intreaga acolo sus.

 

sa-ti fie tarana usoara frate si dumnezeu sa aiba grija de tine!

 

aveti grija de voi ca nu mai e amuzant deloc, maine putem deveni chiar noi statistica.

Editat de AbyssWalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca.

 

Cred ca filmuletul cu BMW-ul cand face gogosi a fost vazut de toti cei care au o oarecare tangenta cu lumea bolizilor pe doua sau patru roti. Desi nu incurajez asemenea comportament tehnicitatea lui pe 4 roti nu putea fi contestata.

 

Sper ca s-a dus din lumea noastra cu viteza cat mai mare caci sunt sigur ca ar fi preferat decat sa moara departe de ce i-a marcat toata viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip...

 

acum ot:nu ii inteleg pe aia care dupa asemenea evenimente (tragice) declara "nu imi vine sa ma mai urc pe motor". poate suna sadic, dar eu cand citesc de asemenea lucuri ma relaxez. inseamna ca dracul nu e chiar asa de negru, ca motociclismul nu e asa periculos, ca daca ii scadem pe astia (multi) care mor din vina lor, statisticile parca nu mai sunt asa negre. nu de putine ori mergeam (tare dupa parerea mea -120-130 si treceau pe langa mine rachete de nu le zaream nici numaru. pai poti sa fii mama lui ghostrider, orice denivelare a drumului te face aeroplan). in concluzie mergeti fratilor cum vreti. noi oricum suntem aici la datorie si rip nu e greu de tastat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: :rock: :wink:

Tipul nu a fost cumva la o emisiune auto, si isi prezenta ursuletul, povestea despre pasiunea lui pentru BMW, si cum a schimbat total BMW-ul, si ii pusese un motor de M3? Am vazut reportajul acum cateva luni si am fost impresionat de pasiunea lui.

 

R.I.P. Deja prea multe accidente zilele astea.

Editat de andrei_c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, din cate stiu el era in reportaj. Nu era un ursulet din cate tin minte era o pisicuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi ar fi bine sa vedeti si partea de baza a lucrurilor:

Asta era motto-ul lui : "I love to drive fast and risky" dupa cum spune el:

 

 

Sincer, o fi avut un trecut cu masinile, insa cu motoarele a vrut prea devreme sa invete tot, si aici greselile se platesc f f scump...

 

Acest post nu este o critica, doar un fapt divers sa intelegeti totul per ansamblu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi ar fi bine sa vedeti si partea de baza a lucrurilor:

Asta era motto-ul lui : "I love to drive fast and risky" dupa cum spune el:

 

 

Sincer, o fi avut un trecut cu masinile, insa cu motoarele a vrut prea devreme sa invete tot, si aici greselile se platesc f f scump...

 

Acest post nu este o critica, doar un fapt divers sa intelegeti totul per ansamblu...

 

ai mare dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il stiu pe Robert de vreo 10 ani, si am cunoscut multi soferi de-alungul vietii, vreau sa zic doar ca unul ca el nu se va mai naste prea curand, avea un skill incredibil pe 4 roti, facea chestii incredibile, citea asfaltul, stia care-i sunt limitele si ale masinii!!! In 3 vieti nu as fi invatat jumatate cat stia el legat de soferie.

La capitolul 2 roti mergea foarte prudent si sigur pe el, un talent remarcabil, de foarte multi ani avea pasiunea aceasta pe 2 roti, si parca invata intr-o zi ca altii-n zece...

 

Un om de o bunatate remarcabila si de un talent iesit din comun, un Ronaldinho al sofatului si al pilotatului!

 

A avut o multime de prieteni si asta s-a observat si astazi seara la miorita unde cel putin 250 de oameni s-au intalnit in memoria sa.

 

 

Vesnic ai sa ramai in inimile noastre, sa te ierte DUMNEZEU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...