Sari la conținut

Intalnire cu Daewoo Club


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi place. s-a plecat de la replici cu venin ascuns bine si s-a ajuns la love & peace.

very nice.

 

desi e doar a doua intalnire la daewooclub la care am participat, promit ca vor fi mult mai multe daca mai treceti si voi pe acolo :what:

 

numai bine. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

special pentru Nucu, multumesc inca odata pentru explicatii si pentru ca m-ai lasat sa "calaresc", chiar si cu cricul lasat 

 

 

Adaug si eu un multumesc pe langa multumescul lui pixelconscious si tot pt Nucu, pentru ca mi-a raspuns la o groaza de intrebari. De suit pe motor nu am mai indraznit pentru ca ma gandeam ca totusi ar fi fost destul de enervant sa inceapa toti sa iti "probeze" motorul (chiar si pe cric fiind), mai ales ca eram chiar ca un intrus pe-acolo ca nu aveam nici motor si nici daewoo (dar aveam skoda ;) ).

 

Oricum sper ca am spart gheata si data viitoare cand mai trec pe la Arc sa ma incumet sa intru in vorba cu voi, chiar daca nu vin cu motorul.

De fapt, ma gandesc sa imprumut un tico de la un prieten, poate ma fac si cu o plimbare pe suzuki-ul stiu eu cui :laugh:

Aloooooooooo...

eu de nu am atitia "multumesti", huh? :what: Ca eu v-am plimbat cel mai mult ..ma rog, pe cei care ati avut curaj! :lool:

 

@mosulik: eu mai vroiam sa mai plimb dintre ei ...dar cam dadeau din colt in colt :laugh:

 

Multumesc B) si eu celor care au mers cu mine pe motor, in primul rind pt ca au avut curaj datorita ideilor preconcepute referitor la fete in general, iar in al doilea rind pt ca mi-au respectat indicatiile, drept pt care ne-am incadrat in curbe :lol: corect ...si toti am ramas cu o impresie buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cercetam (adica cerceteaza Dobrescu :lool: ) cit de legal este mersul PE ACEEASI BANDA, IN PARALEL a unui auto cu un moto.

Este CIT SE POATE DE LEGAL, daca motociclistul este o fata imbracata in pantaloni scurti :laugh: . Sint sigura ca automobilistului nostru i se va parea asa, ba chiar ii va face loc in mod expres pe banda, circulind alaturi sau un pic in urma motociclistului nedepasind viteza legala. :laugh:

 

B) glumesc, da? sa nu faceti ca mine! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe.. FLEX, deja suntem acolo...

marce, io tzi'am multzumit.. calitatea conteaza, nu cantitatea :what:

 

vreau sa zic ca mi'ai facut'o... mocnea dar uite ca acuma mi'am dat drumu' :laugh:

la anul ma apuc de A shi te iau de profa! :laugh:

 

 

@all: wknd placut mai! [noi, cei de la woo bagam un moeciu, asha ca eu sunt convins ca al nostru va fi mishto definitiv! poate venitzi shi o parte dintre voi..

B)

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este CIT SE POATE DE LEGAL, daca motociclistul este o fata imbracata in pantaloni scurti :what: . Sint sigura ca automobilistului nostru i se va parea asa, ba chiar ii va face loc in mod expres pe banda, circulind alaturi sau un pic in urma motociclistului nedepasind viteza legala. :laugh:

...imi permit sa completez: ...viteza legala a motociclistei! B)

Nu e rea ideea...

Editat de sprite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru toti multumestii vostri B)

 

are dreptate cine zicea ca nu ma supar usor ( da' ma mai supar si io citeodat' :laugh: ), d-apai is morosan, no :lool:

 

vreme buna sa fie ca de intilnit ne putem intilni oricind/oriunde, da' cel mai fain ii in maramu' :what:

 

 

we placut la moeciu, poate ne veti vedea si pe acolo pe unii dintre noi

 

 

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati fratilor asa ca am fost in Bulgaria, la balcaniada, motociclism viteza!

Am intrebat la Politie, si este permis sa depasesti pe aceeasi banda, cu respectarea distantei, la fel ca la depasirea cu trecerea de linia de delimitare a benzii!

Mai mult, am intrebat daca esti pe banda ta si tragi de volan, sa eviti de exemplu o groapa, si lovesti alt vehicul care te depaseste (fara depasirea liniei). Ei bine, raspunsul a fost foarte clar: TREBUIE SA TE ASIGURI LA SCHIMBAREA DIRECTIEI DE MERS, chiar daca nu parasesti banda! Asta este dpdv legal. Dpdv practic, in cazul acestor accidente se da culpa comuna, fiing greu de dovedit cine a schimbat directia de mers.

In concluzie, joi reluam discutia! Sper sa vin si eu cu motorul, sa va plimb pe cativa, mai sportiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io-te bre , lipsesc si eu o saptamana si gata, miscari de trupe,invazii, fuziuni si alte alea :laugh:

 

Daca mai organizati chestii de-astea vin si eu, poate-poate ma conving oamenii woo-doo :lol: ca frica mea de cucoane la covrig de tico si matiz :what: e nejustificata.De fapt, in trafic,ambele modele de conserve ( :P nu trageti, tovarasi B) ) mi se par suspecte si le acord atentie sporita, pentru ca de multe ori sunt "masini de firma" in care soferii isi baga tot ce au de bagat, respectiv in principal piciorul in acceleratie ca nu-i doare pe ei buzunarul, motiv pentru care schimba brusc banda cand li se termina drumul. :laugh:

 

 

Dupa cum spuneam, astea sunt parerile mele de acum, astept sa ma conving ca sunt nefondate :P Mai am cateva dar le mai pastrez pt alta data ;)

 

...si pe principiul ca majoritatea motociclistilor au mers cu un Daewoo dar putini din clanul Woo au mers pe motor, consider excelenta ideea de a-i plimba pe partenerii nostrii de trafic macar o data pe motor,sa vada cum e.Sunt convins ca dupa aia ne vor privi un pic altfel. :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooooooooo...

eu de nu am atitia "multumesti", huh?  B) Ca eu v-am plimbat cel mai mult ..ma rog, pe cei care ati avut curaj! :laugh:

 

Marce in primul rand scz. cam tarziu dar MULTUMESC pentru plimbare :what: eu unul am beneficiat de o plimbare cu tine shi am ajuns la urmatoarea concluzie: Gata moto scrie pe mine ori repar ce am x cumpar altul :laugh:

 

 

Multumesc...Multumesc....Multumesc.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, da, a fost frumos la Moeciu, ca si la Cheia, de altfel B) :what: :laugh:

 

Axa, doamnele la volan in general au mari probleme ... conduc chinuit, nu au destule miini si picioare pentru toate manetele si pedalele, nu vad decit fix fisia din fata lor pe o adincime nu mai mare de 5m ... nu sint rau, nici misogin, pur si simplu observ, dupa 7 ani de B si ~100kkm rulati eu cam la concluzia asta am ajuns; colac peste pupaza, am auzit ca ex-a vrea sa sofereasca, ei fiindu-i frica sa treaca singura strada; femeile, in general sint si foarte rele la volan, n-ai sa vezi vreuna sa te lase sa intri de pe straduta laterala, iar n-o sa vezi vreuna sa multumeasca ca ai lasat-o. Exceptiile de soferite bune asta sint, exceptii ...

Soferii de firma sint o categorie aparte de parteneri de trafic, ei au prioritatea de serviciu ... eu am ajuns la concluzia ca sint multe feluri de prioritati:

* prioritatea de jmeker

* prioritatea de serviciu (distributie)

* prioritatea de femeie (ele confunda politetea din civilie cu cea din trafic)

* prioritatea de RCA (tarabele care au nevoiede o aripa noua)

* prioritatea de ecartament (mini-uri si ... motociclete)

* prioritatea de tonaj

* prioritatea de taximetrie

* prioritatea de demnitar

* etc.

 

Am obosit foarte tare urmind aceste prioritati ... forumurile fac in general o foarte buna propaganda pentru un trafic mai civilizat, dar fenomenul e pe masura dimensiunii accesului la internet in .ro ... mai e mult pina departe, din pacate ...

 

Despre Tico si Matiz: cel mai interesant este ca aceeasi problema a "bagatului peste" am intilnit-o si pe un alt forum auto, ceva de genul "astia e mici si se baga" ... e un aspect de discutat si asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane stabilit pentru fiecare joi ? :laugh:

poate ajung si eu sa va cunosc ... ma gandeam ca datorita acestei "infratiri" ne vom saluta si cu matizarii, ticozaurii s.a.m.d  :P

cool B)

p.s.: pixelica, data viitoare ne cunoastem  :what:

Sigur, noi ne intalnim in fiecare Joi iar daca este frig mergem la un bar in zona ;) :laugh: :lool: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu joi lucrez de noapte ..intru la ora 20.00 :laugh: asa ca nu pot sa va tin companie ...sper sa ne revedem totusi, daca si restul adopta idea de "bar Etrusco" unde se pare ca s-a impamintenit traditia de a ne intilni cei cu motoare

 

@floricel: cind ti-ai manifestat tu dorintza de a fi plimbat de mine? B) ..daca chiar vrei, te scot la plimbare negresit :laugh:

 

PS ma bucur ca multi dintre Woo people se gindesc deja sa isi ia motoare ...am si eu o oarecare contributie la asta! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu joi lucrez de noapte ..intru la ora 20.00  :( asa ca nu pot sa va tin companie ...sper sa ne revedem totusi, daca si restul adopta idea de "bar Etrusco" unde se pare ca s-a impamintenit traditia de a ne intilni cei cu motoare

 

@floricel: cind ti-ai manifestat tu dorintza de a fi plimbat de mine?  :scratch: ..daca chiar vrei,  te scot la plimbare negresit :ok: 

 

PS ma bucur ca multi dintre Woo people se gindesc deja sa isi ia motoare ...am si eu o oarecare contributie la asta! :banana:

Unde este barul asta ca poate.............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

barul Etrusco este in spatele Spring-time-ului de la Pta Alba Iulia ..cu masina intri facind stinga pe prima stradutza dupa Spring Time. (stradutza se numeste Theodor sperantia).

Vedeti ca e si un alt topic la "evenimente moto" despre aceasta intilnire ..

 

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...