Sari la conținut

Accidente Cu Scooteru


*adytza*
 Share

Postări Recomandate

din ciclul nu uita ce stii de foarte mult timp ( si daca te-ai apucat de-o blonda, termin-o) aseara pe la ora 23 dupa meciul steaua - arsenal, veneam grabit spre casa cand pe mihai bravu un stop rebel imi sugereaza sa opresc. viteza?70- 80 cred si ma gandesc ia sa ciupesc eu usor frana pe spate ocazie cu care o si probez... numai ca am calcat-o putin cam tare :blink: motiv pt care m-am tarat vreo 3 m pe asfalt (eu) si vreo 20 bruneta mea :kick:

stiu, nu incepeti cu nu se pune frana pe spate la viteza ca fuge dar eram inghetat, grabit, singur pe sosea si cu gandurile in chilotii blondei. asa ca... avarii: oglinda stanga sparta , carena putin zgariata ( surprinzator ma asteptam sa fie muci) stop stanga iesit din soclu, 2 coaste si genunchi usor lovite.

geaca de piele si pantalonii au facut toti banii :blink:

pana mea... bine ca n-a fost mai rau, rad si eu cat de prost am putut sa fiu, asta e trebuia sa ma tavalesc putin daca toata vara n0am reusit, nu?

Eu de cand am luat o tranta din cauza franei spate ma feresc de ea ca de dreaq:)) fata e baza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lol? :blink: Stati ca nu inteleg. Explicati si mie cu frana spate. La 70 la ora incetinesc cu spate...e ineficienta si atat, poate sa te dea in cap? Ce-i drept ma opresc in 30 metrii pe langa 15 cu ambele frane. Nu mi s-a intamplat sa scape de sub control cu frana spate... Cristigrig era blonda sau bruneta? Ca te-ai cam incurcat :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol? :lol: Stati ca nu inteleg. Explicati si mie cu frana spate. La 70 la ora incetinesc cu spate...e ineficienta si atat, poate sa te dea in cap? Ce-i drept ma opresc in 30 metrii pe langa 15 cu ambele frane. Nu mi s-a intamplat sa scape de sub control cu frana spate... Cristigrig era blonda sau bruneta? Ca te-ai cam incurcat :haha:

 

faza e sa nu o blochezi , daca o blochezi nu cazi cand ''taraie'' , numai cand ii dai drumu ..

 

 

 

P.S. si inca ceva . .experimentat de mine B) , daca franezi pe asfalt fara sa blochezi rotile (chiar si foarte incet ), si in timp ce se misca calci pe nisip cu aceasi strangere de frana fara sa fi prea atent , cand iti dai seama , esti langa el .. :puke: , cel putin la mine :blink: . Na ce sa zic .. de acea l-am luat .. sa invat :blink:

 

 

Asfalt uscat :) :) :)

 

--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 21:51 -------------

din ciclul nu uita ce stii de foarte mult timp ( si daca te-ai apucat de-o blonda, termin-o) aseara pe la ora 23 dupa meciul steaua - arsenal, veneam grabit spre casa cand pe mihai bravu un stop rebel imi sugereaza sa opresc. viteza?70- 80 cred si ma gandesc ia sa ciupesc eu usor frana pe spate ocazie cu care o si probez... numai ca am calcat-o putin cam tare :lol: motiv pt care m-am tarat vreo 3 m pe asfalt (eu) si vreo 20 bruneta mea :D

stiu, nu incepeti cu nu se pune frana pe spate la viteza ca fuge dar eram inghetat, grabit, singur pe sosea si cu gandurile in chilotii blondei. asa ca... avarii: oglinda stanga sparta , carena putin zgariata ( surprinzator ma asteptam sa fie muci) stop stanga iesit din soclu, 2 coaste si genunchi usor lovite.

geaca de piele si pantalonii au facut toti banii :hug:

pana mea... bine ca n-a fost mai rau, rad si eu cat de prost am putut sa fiu, asta e trebuia sa ma tavalesc putin daca toata vara n0am reusit, nu?

 

imi pare rau pt ce ai patit :kick: , bine ca nu e mai rau :) , se mai intampla ..., Mai tarziu no sa-ti vina sa crezi de ce ai cazut :P .

 

 

:D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol? :blink: Stati ca nu inteleg. Explicati si mie cu frana spate. La 70 la ora incetinesc cu spate...e ineficienta si atat, poate sa te dea in cap? Ce-i drept ma opresc in 30 metrii pe langa 15 cu ambele frane. Nu mi s-a intamplat sa scape de sub control cu frana spate... Cristigrig era blonda sau bruneta? Ca te-ai cam incurcat :blink:

Centrul de greutate la un "motor" este altfel ca cel de pe scuter....cand pui frana spate la motor fuge ff repede intr-o parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol? :blink: Stati ca nu inteleg. Explicati si mie cu frana spate. La 70 la ora incetinesc cu spate...e ineficienta si atat, poate sa te dea in cap? Ce-i drept ma opresc in 30 metrii pe langa 15 cu ambele frane. Nu mi s-a intamplat sa scape de sub control cu frana spate... Cristigrig era blonda sau bruneta? Ca te-ai cam incurcat :)

:kick: blonda era pasarica de la care am plecat fara sa i-o trag desi...eram acolo pe pozitii, bruneta e RS-a mea...ca e neagra din cap pana la roti :)

mie imi ingheata in 10 m max daca le pun pe amandoua in acelasi timp (disc fata si spate) numai ca ieri am avut un moment de blank total pana mea...sper sa nu patiti si voi la fel. spatele e foarte sensibil o sa slabesc pedala.

oricum daunele sunt minime iar maine o sa i-o trag aleia ca din cauza ei am fraternizat cu asfaltul de pe MIhai Bravu...

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rs'a mea e "albinutza"

inca nu am cazut, sper sa nu o fac :blink:

 

dar eu ma joc cu frana spate pe la semafoare

o blochez ca imi place cum fuge spatele :blink:

 

e slabita oricum frana spate, intentionat o am asa, ca sa o blochez trebuie sa ma chinui putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rs'a mea e "albinutza"

inca nu am cazut, sper sa nu o fac :kick:

 

dar eu ma joc cu frana spate pe la semafoare

o blochez ca imi place cum fuge spatele :blink:

 

e slabita oricum frana spate, intentionat o am asa, ca sa o blochez trebuie sa ma chinui putin...

la semafoare se face stoppie :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai talent la semafoare se vine in stoppie :wink:

 

Eu m-am lecuit :laugh: m-am lasat de stoppie acu fac un stoppie de il faceam mai frumos cu scuteru :wave:)

doar 1 data era sa ma dau cu sania.....dar am redresat-o :laugh: .....oricum stii ca fara sa cazi nu invetzi :blbl:

 

<small>--- Mesaj completat în 05 Oct 2007 08:17 -------------</small><br/>ceva de genu.... :friends:

post-12750-1191561377_thumb.jpg

Editat de the_doctor_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar 1 data era sa ma dau cu sania.....dar am redresat-o :laugh: .....oricum stii ca fara sa cazi nu invetzi :blbl:

 

<small>--- Mesaj completat în 05 Oct 2007 08:17 -------------</small><br/>ceva de genu.... :friends:

Ca sania nu e probelma :wink:)) Mai probelma este cand te dai peste cap :wave:) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu ajung vreodata sa ma "laud" pe aici...

Am o intrebare... ca io-s mai de la tzara asa... :laugh:

Ce inseamna "stoppie" ? Atunci cand franezi doar cu roata din fata ca in poza de mai sus ? :laugh:

 

Ah, era sa uit ! Bine v-am gasit dragi scuteristi ! Cred ca este primul meu post la acest forum... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari...eu doar o singura data am cazut...anul trecut...am scuter de aproximativ 7 ani :)...la varsta de 11 ani am primit primul JAWA Babetta cu pedale...(mini-mobra d`aia..:rose: ) pe vremea aia..era destul de tare..+ ca eu aveam doar 11 ani :|...o mai am si acum..ma uit la ea...cu putina scarba..ca e nashpeta...si parca..daca stau mai mult...imi aduc aminte..cum ma invatzam sa merg..:blbl:)..trezeste amintiri frumoase..:D apoi mi-am luat o aprilia amico...si inca vreo 4 am schimbat pana anul trecut..cand mi-am luat iar o aprilia amico de 49 cmc...cu care am cazut... :laugh: :wink: si intr-un fel sau altul..imi pare bine ca am cazut... :rose: ca acum..eram la racoare...mergeam pe o strada si erau niste copii..5-10 ani care jucau fotbal pe drum...suparati ca i-am intrerupt din joc...dupa ce am trecut,au inceput ghiaurii sa arunce cu corcodushe dupa mine..(si dupa cum am zis in alt topic..sunt destul de impulsiv si violent la faze d`astea )..am intors scuteru..vad o fata...cu figura de drac se instramba la mine.. :wave: ..fara sa mai gandesc...accelerez...si ma indreptam catre ea...scuteru fugea cam 65 maxim...distantza intre mine si fata..( inainte sa incep sa accelerez..) era cam 100 metri..am inceput sa-i dau blana cu gandu de a intra in ea ..(stiu..nu e bine si nici frumos..era doar un copil..dar sunt impulsiv.. :| ) singurul noroc...a fost ca am prins o piatra mare..la catziva metri de ea...si m-a aruncat...scuterul s-a tarat putzin pe jos..nu a fost nimic-nimic grav..2-3 zgarieturi minuscule...si eu ..am scapat doar cu blugii de 180 ron,abia cumparatzi...rupti in genunchi..atat..asta e singura mea cazatura..si am foarte multi kilometrii parcursi..heheee...acum am un PEUGEOT MANCUSSO SPEEDFIGHT 49 cmc si o gilera de 125...doar cu peugeotul am 6.500 Km..:rose: saptamana viitoare urmeaza sa-mi iau ceva de vreo 400cmc :friends: ..oare sunt pregatit?mi-e frica de o chestie..CA N-O S-O POT TZINE.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari...eu doar o singura data am cazut...anul trecut...am scuter de aproximativ 7 ani :rose:...la varsta de 11 ani am primit primul JAWA Babetta cu pedale...(mini-mobra d`aia..:rock: ) pe vremea aia..era destul de tare..+ ca eu aveam doar 11 ani :|...o mai am si acum..ma uit la ea...cu putina scarba..ca e nashpeta...si parca..daca stau mai mult...imi aduc aminte..cum ma invatzam sa merg..:rose:)..trezeste amintiri frumoase..:rose: apoi mi-am luat o aprilia amico...si inca vreo 4 am schimbat pana anul trecut..cand mi-am luat iar o aprilia amico de 49 cmc...cu care am cazut... :wave: :blbl: si intr-un fel sau altul..imi pare bine ca am cazut... :D ca acum..eram la racoare...mergeam pe o strada si erau niste copii..5-10 ani care jucau fotbal pe drum...suparati ca i-am intrerupt din joc...dupa ce am trecut,au inceput ghiaurii sa arunce cu corcodushe dupa mine..(si dupa cum am zis in alt topic..sunt destul de impulsiv si violent la faze d`astea )..am intors scuteru..vad o fata...cu figura de drac se instramba la mine.. :) ..fara sa mai gandesc...accelerez...si ma indreptam catre ea...scuteru fugea cam 65 maxim...distantza intre mine si fata..( inainte sa incep sa accelerez..) era cam 100 metri..am inceput sa-i dau blana cu gandu de a intra in ea ..(stiu..nu e bine si nici frumos..era doar un copil..dar sunt impulsiv.. :| ) singurul noroc...a fost ca am prins o piatra mare..la catziva metri de ea...si m-a aruncat...scuterul s-a tarat putzin pe jos..nu a fost nimic-nimic grav..2-3 zgarieturi minuscule...si eu ..am scapat doar cu blugii de 180 ron,abia cumparatzi...rupti in genunchi..atat..asta e singura mea cazatura..si am foarte multi kilometrii parcursi..heheee...acum am un PEUGEOT MANCUSSO SPEEDFIGHT 49 cmc si o gilera de 125...doar cu peugeotul am 6.500 Km..:smoke: saptamana viitoare urmeaza sa-mi iau ceva de vreo 400cmc :laugh: ..oare sunt pregatit?mi-e frica de o chestie..CA N-O S-O POT TZINE.. :laugh:

 

 

prietene tu nu esti impulsiv esti dea dreptu tampit! :wink:

una e sa cobori sa-i dai un sut in fund dar tu ai intrecut orice masura...daca eram in locu' lu' tacsu' lu' copilu iti rupeam scooteru in cap :D :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma ducem cu motorul intr-un sat din apropierea sibiului ,pe un drum de piatra cubica acoperit de un strat de praf foarte subtire,chiar dupa ce sa oprit ploaia.Necunoscand foarte bine locul nu am stiut ca intro zona a drumului trece paraul de p stanga in dreapta ,cand am vazut balta am tras frana tare dar cand am ajuns cu cauciucul p apa mam trezit sub motor cu capul de piatra cubica.Aveam cam 60-70km/h asa k va imaginati c am avut p mana si p picior,noroc k purtam casca k dak nu............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: , ce noroc pe tine , cu piatra aia .. :wink: :wave:

 

 

 

mie-mi zici? acu tastam de la racoare :blbl: :)

 

--- Mesaj completat în 06 Oct 2007 03:01 -------------

prietene tu nu esti impulsiv esti dea dreptu tampit! :laugh:

una e sa cobori sa-i dai un sut in fund dar tu ai intrecut orice masura...daca eram in locu' lu' tacsu' lu' copilu iti rupeam scooteru in cap :rose: :friends:

 

 

Asta e...ce sa-mi faci?asta`s eu..ai ce-mi face? n-ai...doar nu te pui cu Zorro...vad ca esti gandac..gandesti....gandeste-te si nu te pune cu Zorro :D :rose: :rose: deci...tu nu ma cunosti...sunt painea lui Dumnezeu...chiar daca te cunosc de 10 minute..si ai o problema...fac tot ce-mi sta in putintza sa te ajut...renuntz la multe..si stiu ca nu e bine..ca eu am de pierdut...dar..asta`s eu...sunt foarte sufletist...DAAAAARR....DAAAARR...la faze d`astea...adios amigos...fugi din fatza mea...cat te tzin picioarele sau ...pistoanele;)...ai pus`o daca pun mana pe tine :D:) in rest..n-ai treaba cu mine..ti-am zis :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se face greata....voi n-aveti alceva mai bun de facut decat sa va certati??parca ati fi la ferma.Romani....Mi-e mila de cei ce au o pasiune pt. scutere si sunt nevoiti sa citeasca porcarii d-astea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era sa ma duc aseara...veneam spre sens giratoriu si trebuia sa fac dreapta...incetinesc un pic si ma las pe spate dar erau pietricele de la astia din basculant...mi-a fugit spatele dar am scapat nevatamat...prietenul din spate cu aprilia a patit la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au am omorat un porumbel cred... Veneam pe o stradutza si era un porumbel pe jos. Prostu in loc sa zboare in dreapta a zburat in directia opusa , spre mijlocul strazii, si s-a lovit de casca mea. Noroc ca am avut casca integrala ca altfel mancam juma de porumbel. NU stiu ce s-a intamplat cu el... m-am uitat in spate da nu l-am vazut. Poate a zburat sau poate a cazut dupa vre-o masina. MI-a zdruncinat destul de bine capul.

Iar aseara era sa dau pe un ditamai bulevardul in cluj peste o pisica. A trecut la mustat prin fata mea...

 

 

Asfalt uscat si fara evenimente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie-mi zici? acu tastam de la racoare :laugh: :laugh:

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Oct 2007 03:01 -------------</small><br/>

Asta e...ce sa-mi faci?asta`s eu..ai ce-mi face? n-ai...doar nu te pui cu Zorro...vad ca esti gandac..gandesti....gandeste-te si nu te pune cu Zorro :wink: :wave: :blbl: deci...tu nu ma cunosti...sunt painea lui Dumnezeu...chiar daca te cunosc de 10 minute..si ai o problema...fac tot ce-mi sta in putintza sa te ajut...renuntz la multe..si stiu ca nu e bine..ca eu am de pierdut...dar..asta`s eu...sunt foarte sufletist...DAAAAARR....DAAAARR...la faze d`astea...adios amigos...fugi din fatza mea...cat te tzin picioarele sau ...pistoanele;)...ai pus`o daca pun mana pe tine :):) in rest..n-ai treaba cu mine..ti-am zis :D

 

prietene, de la a fi impulsiv si pana la tentativa de omor e ceva cale, poate nu chiar asa lunga, insa ar fi bine cand te mai trec impulsuri d-astea sa nu fie prin preajma unu precum Cosminake... sau ca mine. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...