Sari la conținut

Accidente Cu Scooteru


*adytza*
 Share

Postări Recomandate

Abia imi cumparasem scuterul de 30 de minute :( , avusesem inainte ciclomotor cu pedale care mi-a fost furat , stiam sa merg .Nu aveam casca pentru ca am facut rata in CARREFOUR si nu credeam ca mi-l da in aceiasi zi.Il aduceam acasa.

M-a sunat tata la telefon,am tras pe dreapta pe trotuar ,am vorbit cu el la telefon si dupa ce am incheiat convorbirea,i-am dat GAZ direct ca smecheru`.In fata mea era o groapa la vreo 3 metrii de mine pe care nu am vazut-o cat timp am vorbit la telefon.M-am dus direct , am vazutt-o in ultima clipa, am franat si vazand ca nu pot s-o evit m-am aruncat de pe scuter.Scuterul are o foarte mica zgarietura abia se observa.Eu am cazut rau si m-am harjait cu fata de asfalt in barbie am avut o gaura prin care se vedea osul barbiei.Am avut noroc ca era acolo o farmacie mi-am cumparat o apa oxigenata pansamente cu rivanol si o PUDRA CUTANATA care mi-a oprit sangele si a facut coaja.Acum sunt in regula aproape ca a trecut.

A fost stupid rau de tot , pe trotuar , singur si la 10 km/h imi vine sa si rad.

Acum daca vad un tir in spate trag pe dreapta si il las sa se duca apoi imi reiau drumul cu mare precautie.

Asfalt uscat !!

 

esti nebun :rose: , cum sa te arunci de pe scuter :lol: , mai bine lu-ai groapa :rose:

 

 

 

P.S.1: ce draq de groapa era ? pestera in pamant :blbl: :blbl: ..

P.S.2: data vitoare , ai grija sa nu fie mai rau :rose:

P.S.3: :) :) :D :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

esti nebun :blbl: , cum sa te arunci de pe scuter :) , mai bine lu-ai groapa :rose:

P.S.1: ce draq de groapa era ? pestera in pamant :blbl: :lol: ..

P.S.2: data vitoare , ai grija sa nu fie mai rau :rose:

P.S.3: :) :) :D :hurt:

:( :(

P.S. hai k ai fost tare sik :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara(12.09.2007 ora 21:30) am patit-o si eu :hurt: Mergeam pe Barbu Vacarescu (bucuresti) pe banda 1 cu 30km/h ca urma semafor la 20 de metri si masina de pe banda 2 franeaza mai brusc sa lase un touareg de pe contrasens sa intre pe o strada perpendiculara cu Barbu Vacarescu. Omul cu touaregul se baga, avea vro 5km/h, eu vad ca apare bullbarul(cam 2 metri in fata) de dupa masina de pe banda 2 si-mi dau seama ca urmeaza ceva naspa si ca soferul nu a vazut ca mai vine ceva pe banda 1, franez puternic si ma las dreapta ca eventual daca nu opresc, sa evit impactul, insa am prins nisipul de pe marginea drumului si am inceput sa alunec in lateral... In momentul impactului (~15km/h), masina franase de tot iar eu am intrat oblic in el, dand cu genunchera stanga in aripa dreapta-fata si cu lateralul castii de bullbar. Scuterul nu a patit absolut nimic deoarece nu a lovit nimic si mi-a cazut pe piciorul drept cand s-a oprit. Soferul a coborat speriat si m-a ajutat sa ridic scuterul de pe picior. Urmari: glezna un pic sifonata de la pragul scuterului si o lovitura serioasa in pulpa dreapta, unde a lovit ghidonul, de am o umflatura de zile mari si abia merg :D :) Soferul, si el motorist, m-a intrebat daca sunt intreg si vreau sa merg la spital sau la politie, insa i-am zis ca nu am chef sa pierd timpul cu aitilop si ca sunt ok. Acesta a stat cu mine pana a vazut ca sunt ok, nu am nimic rupt si ca scuterul merge si e intreg. Pe masina lui am lasat o zgarietura mica facuta cu genunchera. Cred ca daca intram perpendicular in el, mucificam scuterul si eu ii luam in brate capota...

 

Deci baieti, purtati echipament de protectie tot timpul ca nu stiti de unde sare iepurele! Daca nu aveam genunchere, imi culegeam rotula cu farasul si daca nu aveam casca, faceam un paintjob cu creier pe bullbar!

 

Si mare grija cand cel de langa voi franeaza (indiferent pe ce banda e) ca sigur urmeaza sa sara ceva in fata, iar daca nu, mai bine tociti un pic placutele si discul de frana decat cearceafurile spitalelor!

 

Bafta si s-auzim de bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni 3 septembrie am avut si eu accident .... din cauza neatentiei ... ma eram cu un prietenen care era in spatele meu... m-am uitat in oglinda dupa el... am intors capul (pt k nu il vazusem in oglinda) fara sa imi dau seama k un logan era oprit in fata mea undeva la vre-o 2-3 sute de metrii... cu ochii in spate m-am oprit in spatele celui cu loganul ... nu am avut casca in cap deoarece eram foarte aproape de casa si am zis" ee.. pana aici ce-mi trebuie??"

 

Urmari: in jur de 30 de fire pe fata(daca aveam casca nu pateam nimic)

un scuter distrus( pana la sa nu mai e decat roata)

avatie la logan de 4700 ron(47 000 000 ROL)

un scuterist care s-a lasat de 2 roti

 

ASFALT USCAT si salutari voi cu faru yo cu lanterna....:))

 

si o poza cu mine dupa accident

post-15371-1189667652_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni 3 septembrie am avut si eu accident .... din cauza neatentiei ... ma eram cu un prietenen care era in spatele meu... m-am uitat in oglinda dupa el... am intors capul (pt k nu il vazusem in oglinda) fara sa imi dau seama k un logan era oprit in fata mea undeva la vre-o 2-3 sute de metrii... cu ochii in spate m-am oprit in spatele celui cu loganul ... nu am avut casca in cap deoarece eram foarte aproape de casa si am zis" ee.. pana aici ce-mi trebuie??"

 

Urmari: in jur de 30 de fire pe fata(daca aveam casca nu pateam nimic)

un scuter distrus( pana la sa nu mai e decat roata)

avatie la logan de 4700 ron(47 000 000 ROL)

un scuterist care s-a lasat de 2 roti

 

ASFALT USCAT si salutari voi cu faru yo cu lanterna....:))

 

si o poza cu mine dupa accident

nasol rau ai patit-o frate, condoleante pt scuter. ce sa zic, cred ca insanatosire grabnica si poate te mai gandesti la partea cu renuntatul, se poate intampla oricui un accident. oricum un exemplu bun care arata ca trebuie sa purtam pepenele pe cap, e pentru binele nostru nu pentru cel al politistilor sau altcuiva.

 

"Aseara(12.09.2007 ora 21:30) am patit-o si eu Mergeam pe Barbu Vacarescu (bucuresti) pe banda 1 cu 30km/h ca urma semafor la 20 de metri si masina de pe banda 2 franeaza mai brusc sa lase un touareg de pe contrasens sa intre pe o strada perpendiculara cu Barbu Vacarescu. Omul cu touaregul se baga, avea vro 5km/h, eu vad ca apare bullbarul(cam 2 metri in fata) de dupa masina de pe banda 2 si-mi dau seama ca urmeaza ceva naspa si ca soferul nu a vazut ca mai vine ceva pe banda 1, franez puternic si ma las dreapta ca eventual daca nu opresc, sa evit impactul, insa am prins nisipul de pe marginea drumului si am inceput sa alunec in lateral... In momentul impactului (~15km/h), masina franase de tot iar eu am intrat oblic in el, dand cu genunchera stanga in aripa dreapta-fata si cu lateralul castii de bullbar. Scuterul nu a patit absolut nimic deoarece nu a lovit nimic si mi-a cazut pe piciorul drept cand s-a oprit. Soferul a coborat speriat si m-a ajutat sa ridic scuterul de pe picior. Urmari: glezna un pic sifonata de la pragul scuterului si o lovitura serioasa in pulpa dreapta, unde a lovit ghidonul, de am o umflatura de zile mari si abia merg Soferul, si el motorist, m-a intrebat daca sunt intreg si vreau sa merg la spital sau la politie, insa i-am zis ca nu am chef sa pierd timpul cu aitilop si ca sunt ok. Acesta a stat cu mine pana a vazut ca sunt ok, nu am nimic rupt si ca scuterul merge si e intreg. Pe masina lui am lasat o zgarietura mica facuta cu genunchera. Cred ca daca intram perpendicular in el, mucificam scuterul si eu ii luam in brate capota...

 

Deci baieti, purtati echipament de protectie tot timpul ca nu stiti de unde sare iepurele! Daca nu aveam genunchere, imi culegeam rotula cu farasul si daca nu aveam casca, faceam un paintjob cu creier pe bullbar!

 

Si mare grija cand cel de langa voi franeaza (indiferent pe ce banda e) ca sigur urmeaza sa sara ceva in fata, iar daca nu, mai bine tociti un pic placutele si discul de frana decat cearceafurile spitalelor!

 

Bafta si s-auzim de bine!" bun sfat si bine ca nu ai patit-o grav. pe mine ma enerveaza cand intalnesc un obstacol in fata si vreau sa-l depasesc si vine din spate cate-un dobitoc vitezoman. multi idioti pe lume, dau semnal cu mult inainte si tot nu inteleg baietii. dar exact cum ai spus tu, prefer sa tocesc sabotii decat sa-mi risc sanatatea. sfat de la mine: uitati-va des in oglinda retrovizoare, la fel de des ca in fata!

Editat de TheDarksider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Urmari: in jur de 30 de fire pe fata(daca aveam casca nu pateam nimic)

un scuter distrus( pana la sa nu mai e decat roata)

avatie la logan de 4700 ron(47 000 000 ROL)

un scuterist care s-a lasat de 2 roti

 

si o poza cu mine dupa accident

 

pacat man... insanatosire grabnica !!!

 

PS. sunt sigur ca nu tu te-ai lasat de 2 roti... parinti tai te-au lasat... asa e ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni 3 septembrie am avut si eu accident .... din cauza neatentiei ... ma eram cu un prietenen care era in spatele meu... m-am uitat in oglinda dupa el... am intors capul (pt k nu il vazusem in oglinda) fara sa imi dau seama k un logan era oprit in fata mea undeva la vre-o 2-3 sute de metrii... cu ochii in spate m-am oprit in spatele celui cu loganul ... nu am avut casca in cap deoarece eram foarte aproape de casa si am zis" ee.. pana aici ce-mi trebuie??"

 

Urmari: in jur de 30 de fire pe fata(daca aveam casca nu pateam nimic)

un scuter distrus( pana la sa nu mai e decat roata)

avatie la logan de 4700 ron(47 000 000 ROL)

un scuterist care s-a lasat de 2 roti

 

ASFALT USCAT si salutari voi cu faru yo cu lanterna....:))

 

si o poza cu mine dupa accident

urat....imi pare rau pt. tine...insanatosire grabnica si daca te mai urci pe scuter poarta casca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cottoninio insanatosire grabnica!Si mie mi-a fost greu sa ma acomodez cu casca(iar) dar acum nu pot sa merg fara ca ma simt aiuea.

Daca ai de dat 47 mil dauna, mai pare la cineva scump RCA(chiar daca nu e obligatoriu inca)?

Cand se zvonea ca s-ar introduce obligatoriu erati multi contra.

Editat de da'beorz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scuterul din Mai anul curent si am 4300 de km rulati in care nu am avut parte de nici un accident pana acuma...Sper sa nu-mi culeaga nimeni dintii cu batista de pe asfalt nici de acum in colo...

Pot sa ma declar foarte prudent cand conduc scuterul si acest lucru ma face 2 lucruri...

-Contiinta mea

-Parintii(Vorba lui taicamio: De faci ceva cu el(accident) fac drujba din scuteru tau iar tu vei sta pieton...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scuterul din Mai anul curent si am 4300 de km rulati in care nu am avut parte de nici un accident pana acuma...Sper sa nu-mi culeaga nimeni dintii cu batista de pe asfalt nici de acum in colo...

Pot sa ma declar foarte prudent cand conduc scuterul si acest lucru ma face 2 lucruri...

-Contiinta mea

-Parintii(Vorba lui taicamio: De faci ceva cu el(accident) fac drujba din scuteru tau iar tu vei sta pieton...)

 

Ce parinte nebun ;) , sa se bucure daca mai stai in picioare , in caz de accident . :lol: ,

Nu trebe sa fi tu de vina , sa faci accident . Pur si simplu se baga unu in tine . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici io nu am avut probleme cu scuterul ... doar minore.. ca oricine..o zgarietura...ceva d genu.

am cel putin 15000 de km pe scuter si...nimic :) sper ca la fel va fi si in viitor :lol:

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum is altii da eu n-am noroc deloc.Ieri am patit-o iarasi.Stau la semafor linistit la o intersectie si astept sa se faca verde.In cele din urma se schimba culoarea semaforului si o iau linistit inainte,cand deodata un prost cu o dacie care era foarte buna pentru dus la Remat.A intrat pe galben intermitent,nu ca sa faca dreapta cum ar fi normal ci ca sa se bage sa stea la semafor sa mearga tot inainte.Manevra asta am mai facut-o si eu...dar intotdeauna cu mare atentie si cu ochii in patru.Dar una e cu un scuter si alta cu o masina.Vrand sa faca manevra asta,nu observa ca la semaforu din spatele lui se facuse verde si eu plecasem...asa ca omul intra cu dacia in mine.O bubuitura grozava se aude,piciorul imi amorteste deodata fara sa mai simt nimic,ma cobor imediat de pe scuter si nu imi vine sa cred:Scuterul nu are nimic...decat o zgarietura de aprox 5 cm lungime iar lu ala cu dacia ii cadea portiera.Pur si simplu nu imi venea sa cred.Dar piciorul ma durea destul de tare.Omul a inceput sa se roage de mine sa nu chem politia,dar pana la urma ne-am inteles si am plecat fiecare la casele lor.Foarte multi prosti in trafic,am patit-o de doua ori din cauza lor...pot sa merg oricat de regulamentar as vrea tot.Dar am invatat ceva...si pot sa zic si la altii...nu va mai luati panarame si cumparati-va Aprilia SR 50,am avut doua bufuri cu el si nimic n-are...nu s-a crapat nimic la el.SR-u-i de neoprit nici Dacia nu l-a clintit.Da-l in p**da masi,asa scuter n-am mai vazut :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum is altii da eu n-am noroc deloc.Ieri am patit-o iarasi.Stau la semafor linistit la o intersectie si astept sa se faca verde.In cele din urma se schimba culoarea semaforului si o iau linistit inainte,cand deodata un prost cu o dacie care era foarte buna pentru dus la Remat.A intrat pe galben intermitent,nu ca sa faca dreapta cum ar fi normal ci ca sa se bage sa stea la semafor sa mearga tot inainte.Manevra asta am mai facut-o si eu...dar intotdeauna cu mare atentie si cu ochii in patru.Dar una e cu un scuter si alta cu o masina.Vrand sa faca manevra asta,nu observa ca la semaforu din spatele lui se facuse verde si eu plecasem...asa ca omul intra cu dacia in mine.O bubuitura grozava se aude,piciorul imi amorteste deodata fara sa mai simt nimic,ma cobor imediat de pe scuter si nu imi vine sa cred:Scuterul nu are nimic...decat o zgarietura de aprox 5 cm lungime iar lu ala cu dacia ii cadea portiera.Pur si simplu nu imi venea sa cred.Dar piciorul ma durea destul de tare.Omul a inceput sa se roage de mine sa nu chem politia,dar pana la urma ne-am inteles si am plecat fiecare la casele lor.Foarte multi prosti in trafic,am patit-o de doua ori din cauza lor...pot sa merg oricat de regulamentar as vrea tot.Dar am invatat ceva...si pot sa zic si la altii...nu va mai luati panarame si cumparati-va Aprilia SR 50,am avut doua bufuri cu el si nimic n-are...nu s-a crapat nimic la el.SR-u-i de neoprit nici Dacia nu l-a clintit.Da-l in p**da masi,asa scuter n-am mai vazut :lol: :)

trebuia sa il storci de bani altadata sa nu mai faca asa.Oricum e bine ca nu ai nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate is f fiabile si destul de rezistente aprilia astea.Leo reusit bine la italieni aprilia Sr50...Mie cel mai mult imi plac franele care prind brici si is bine calculate...parerea mea.In rest numa de bine.

Hai asflat uscat si cati mai multi km fara accidente si stricaciuni.! Cius :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni 3 septembrie am avut si eu accident .... din cauza neatentiei ... ma eram cu un prietenen care era in spatele meu... m-am uitat in oglinda dupa el... am intors capul (pt k nu il vazusem in oglinda) fara sa imi dau seama k un logan era oprit in fata mea undeva la vre-o 2-3 sute de metrii... cu ochii in spate m-am oprit in spatele celui cu loganul ... nu am avut casca in cap deoarece eram foarte aproape de casa si am zis" ee.. pana aici ce-mi trebuie??"

 

Urmari: in jur de 30 de fire pe fata(daca aveam casca nu pateam nimic)

un scuter distrus( pana la sa nu mai e decat roata)

avatie la logan de 4700 ron(47 000 000 ROL)

un scuterist care s-a lasat de 2 roti

 

ASFALT USCAT si salutari voi cu faru yo cu lanterna....;))

 

si o poza cu mine dupa accident

 

 

naspa frate.. :) :lol: .....stiu cum te simti ca nici nu-ti vine sa crezi ce ti s-a intamplat.....cand te faci bine o sa-ti vina din nou dorul sa te dai ........

 

ps:vedeti acum ce bun e RCA-ul obligatoriu pt scutere..unde mai pui si sa fi avut CASCO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri dupamasa si la noi in Zalau a fost un accident destul de nasol...Sa va explic.Ce-a cu masina un VW Golf(era o bruneta in jur de 25 ani) a iesit de pe un drum fara prioritate , neacordand prioritate scuteristului intentionand sa o ia in sus.Scuteristu' a incercat sa o fereasca dar nu a reusit intrand sub fatza masinii.

Scuteristul a fost dus de urgentza la spital cu ambulantza si a fost operat la picior.Nu avea casca in cap si nici legislatia facuta...Imi pare tare rau de el caci imi este coleg de liceu si il cunosc...

Scuterului i-a fost distruse carenele fatza complet cu far cu tot...

Uite niste poze sa puteti vedea mai bine cum sta treaba cu accidentu.

P.S. Acolo unde is bucati de carene rupt pe contrasens acolo a fost impactul...

P.S.2 Pozele sunt facute de catre mine la fatza locului... :)

post-16160-1190257951_thumb.jpg

post-16160-1190257976_thumb.jpg

post-16160-1190258062_thumb.jpg

post-16160-1190258092_thumb.jpg

post-16160-1190258127_thumb.jpg

post-16160-1190258153_thumb.jpg

post-16160-1190258204_thumb.jpg

post-16160-1190258233_thumb.jpg

post-16160-1190258272_thumb.jpg

post-16160-1190258307_thumb.jpg

post-16160-1190258341_thumb.jpg

post-16160-1190258405_thumb.jpg

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cele mai multe cazuri , scuteristu nu poarta casca . Pt ca auzise ca e naspa sa porti casca . ! Las sa-si sparga capu toti daca nu inteleg . :)

 

perfect de acord. invatati-va fratilor sa purtati echipament, ce dreaq, credeti ca daca intra unu in voi si sunteti pe scuter nu patiti nimic, ci doar aia cu motoare "se ard"? :lol:

iar tu care ai observat ca era "o bruneta de 25 de ani", de ce nu ne spui ce varsta avea si prietenul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa frate.. :finger: :moron: .....stiu cum te simti ca nici nu-ti vine sa crezi ce ti s-a intamplat.....cand te faci bine o sa-ti vina din nou dorul sa te dai ........

 

ps:vedeti acum ce bun e RCA-ul obligatoriu pt scutere..unde mai pui si sa fi avut CASCO!

 

te simti cumva cu musca pe casca? referitor la accidentul baiatului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate se observa din poze, scuteristul mergea pe dreapta, masina a iesit putin sa se asigure (normal pt. soferi). Cand mergeti pe dreapta mergeti incet (mai bine evitati sa mergeti pe dreapta) ca nu se stie cand sare un caine in fata si rezultatul este acelasi. S-a mai discutat de multe ori treaba cu mersul pe dreapta, dar unii nu se invata, iar casca si cursul de legislatie unde sunt??? Daca el avea viteza mica, apuca sa puna frana.

P.S.: Nu va jucati cu viata, ganditi inainte sa luati o decizie.

P.S.2: Incercati sa anticipati miscarile soferilor si sa va asigurati ca ei va vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate se observa din poze, scuteristul mergea pe dreapta, masina a iesit putin sa se asigure (normal pt. soferi). Cand mergeti pe dreapta mergeti incet (mai bine evitati sa mergeti pe dreapta) ca nu se stie cand sare un caine in fata si rezultatul este acelasi. S-a mai discutat de multe ori treaba cu mersul pe dreapta, dar unii nu se invata, iar casca si cursul de legislatie unde sunt??? Daca el avea viteza mica, apuca sa puna frana.

P.S.: Nu va jucati cu viata, ganditi inainte sa luati o decizie.

P.S.2: Incercati sa anticipati miscarile soferilor si sa va asigurati ca ei va vad.

Deci scuteristul nu mergea pe dreapta mergea pe stanga.Masina ia iesit in fatza (pe toata banda) iar cand tipa la vazut a accelerat pt ca sa speriat. Scuteristu cand a vazut masina a tras brusc stanga intrand pe contrasens unde a fost busitura...se vede din poze ca bucatile de carene sunt pe contrasens...dupa accident masina a fost data napoi pt a nu incurca circulatia...

Iar viteza a fost destul de mare 70 km/h. Destul de mare pt a nu putea evita un accident prin franare.

Lipsa de experientza la asta duce ...

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri 28 septembie 2007 am luat prima cazatura..Deci am intrat pe o straduta si am luat viraju prea larg(nu aveam viteza) si in fata am observat ca e o groapa si am franat purin sa o pot evita dar mia alunecat scuteru pe pietricelele de pe jos si am cazut pe o parte cu el...Avarii ar fi o oglina rupta si pe partea de jos niste zgarieturi mai urate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ciclul nu uita ce stii de foarte mult timp ( si daca te-ai apucat de-o blonda, termin-o) aseara pe la ora 23 dupa meciul steaua - arsenal, veneam grabit spre casa cand pe mihai bravu un stop rebel imi sugereaza sa opresc. viteza?70- 80 cred si ma gandesc ia sa ciupesc eu usor frana pe spate ocazie cu care o si probez... numai ca am calcat-o putin cam tare :blink: motiv pt care m-am tarat vreo 3 m pe asfalt (eu) si vreo 20 bruneta mea :kick:

stiu, nu incepeti cu nu se pune frana pe spate la viteza ca fuge dar eram inghetat, grabit, singur pe sosea si cu gandurile in chilotii blondei. asa ca... avarii: oglinda stanga sparta , carena putin zgariata ( surprinzator ma asteptam sa fie muci) stop stanga iesit din soclu, 2 coaste si genunchi usor lovite.

geaca de piele si pantalonii au facut toti banii :blink:

pana mea... bine ca n-a fost mai rau, rad si eu cat de prost am putut sa fiu, asta e trebuia sa ma tavalesc putin daca toata vara n0am reusit, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...