Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 812
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

astazi seara pe la 8 in sensul giratoriu de pe CONSTITUTIEI un accident -- erau 2 motoare dar cred ca cel cu Kawa era cel busit--aveti mai multe detalii?

 

accidentul a avut loc pe baza unui factor cunoscut de noi toti:

masina vine, nu acorda prioritate si rezulta motor k.o.!

important e ca motociclistu si pasagera sunt ok, o sperietura si cateva julituri.

grija mare prin oras!!!!!!

ride safe!!!!!!!!!!!!!! :angryfire:

Link to comment
Share on other sites

accidentul a avut loc pe baza unui factor cunoscut de noi toti:

masina vine, nu acorda prioritate si rezulta motor k.o.!

important e ca motociclistu si pasagera sunt ok, o sperietura si cateva julituri.

grija mare prin oras!!!!!!

ride safe!!!!!!!!!!!!!! :bigstar:

m-am informat mai bine si se pare ca si cel cu motorul a cam tasnit dintre 2 masini -- cam periculoasa miscarea -- si cand a vazut masina a tras o frana si .... noroc ca au scapat cu bine-- avand in vedere ca sunt motoare puternice e de ajuns un pic de neatentie sau mandrie si.....poc...da ce va tot explic eu aici parca nu stitii.....dar stiu cum e...e greu sa te abtii de la ceva adrenalina....da si astia cu masiniile parca VISEAZA cand conduc.

 

PS--ABS-ul ajuta mult in situatii deastea--e scump ceva cu ABS da merita

 

RIDE SAFE!!!

Link to comment
Share on other sites

m-am informat mai bine si se pare ca si cel cu motorul a cam tasnit dintre 2 masini -- cam periculoasa miscarea -- si cand a vazut masina a tras o frana si .... noroc ca au scapat cu bine-- avand in vedere ca sunt motoare puternice e de ajuns un pic de neatentie sau mandrie si.....poc...da ce va tot explic eu aici parca nu stitii.....dar stiu cum e...e greu sa te abtii de la ceva adrenalina....da si astia cu masiniile parca VISEAZA cand conduc.

 

PS--ABS-ul ajuta mult in situatii deastea--e scump ceva cu ABS da merita

 

RIDE SAFE!!!

 

 

cauta abs pt. kawa zx7 :bigstar: e ok motociclistu si pasagera

Link to comment
Share on other sites

am auzit si eu de un accident in Cisnadie pe drumul spre Cisnadioara , gurile rele spun ca erau mai multi cu motoarele care faceau concurs si unul dintre ei a facut accident si a murit . oficial nu stiu nimic .

Link to comment
Share on other sites

Acidentul de la Cisnadioara s-a intamplat joi seara si nu era vorba de nici un concurs . 5 baieti au iesit la o plimbare , 3 au mers mai repede iar unul dintre cei ramasi in urma a avut nesansa de a ocoli un caine si a pierde aderenta pe nisip .!!! :bigstar: Gurile lumii scornesc o gramada de vorbe :finger: !!!! In cazatura s-a lovit de o teava de gaz. Multa lume indurerata de pierderea lui

 

R.I.P. Sorin

 

Sa nu uitam c-ar fi putut fi oricare dintre noi

Link to comment
Share on other sites

deci se pare ca e vorba despre accidentul de care vorbeati voi mai sus ... ce sa-i faci asa-i in Romania . daca la un capat al Sibiului ai facut pipi la gard in celalalt capat lumea stie ca te-ai cacao pe tine .

R.I.P. :bigstar:

Link to comment
Share on other sites

Acidentul de la Cisnadioara s-a intamplat joi seara si nu era vorba de nici un concurs . 5 baieti au iesit la o plimbare , 3 au mers mai repede iar unul dintre cei ramasi in urma a avut nesansa de a ocoli un caine si a pierde aderenta pe nisip .!!! :bigstar: Gurile lumii scornesc o gramada de vorbe :finger: !!!! In cazatura s-a lovit de o teava de gaz. Multa lume indurerata de pierderea lui

 

R.I.P. Sorin

 

Sa nu uitam c-ar fi putut fi oricare dintre noi

 

am scris mai sus max

:moron:

Link to comment
Share on other sites

am scris mai sus max

:bigstar:

 

ok , am citit dodomotox

 

vroiam doar sa ma asigur ca lumea a inteles cum s-a intamplat , sa nu se puna totul pe cauza teribilismului

 

Important este sa invatam ceva din fiecare greseala , atat a noastra cat si a altora

Link to comment
Share on other sites

ok , am citit dodomotox

 

vroiam doar sa ma asigur ca lumea a inteles cum s-a intamplat , sa nu se puna totul pe cauza teribilismului

 

Important este sa invatam ceva din fiecare greseala , atat a noastra cat si a altora

 

RIP. ODIHNEASCA-SE IN PACE! COONDOLEANTE FAMILIEI! E TRAGIC CAND ARE LOC UN ACCIDENT IN ASEMENEA CONDITII, CAINE PE SOSEA, TEVI PE DRUM!!!!!! TARA DE (cuvant urat)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

MAX, FARA SUPARARE DAR MARE LUCRU NU AI CE INVATA DIN ASTA, E GHINION PUR!!!!!!! JAVRA NU AVEA CE CAUTA PE SOSEA IAR TIAVA CU ATAT MAI PUTIN!!!!!!!! SA-I fuck PE AIA CARE AU PUS TIAVA ACOLO, ASA AU UN OM NEVINOVATPE CONSTINTA!!!!!!!!!!

 

P.S.: GSR Rider LEGAT DE ACCIDENTUL DIN GIRATORIU- ZX7R

HAI SA FIM REALISTI, CAND PLECI DE LA SEMAFOR SI TRAGI DE GAZ (CHIAR DACA ESTI IN A-INTIA) PLECI GLONT! IAR MASINA ERA PREA IESITA IN FATA! A INCERCAT S-O EVITE, A BLOCAT FATA SI DE ACEEA CICA A CAZUT INAINTE. IAR LEGAT DE VITEZA LOGIC CA TI SE PARE CA VINE TARE! E CU DUS SI INTORS TOATA TREABA!

 

GRIJA MARE! PA.

Link to comment
Share on other sites

lasa ca politia e cu noi :finger: ne imparte amenzi

sunt tarani in loc sa-i ia pe aia care asculta manele in masina si nu aud OZN -ul din spatelelor :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 16 Apr 2008 22:40 -------------

RIP. ODIHNEASCA-SE IN PACE! COONDOLEANTE FAMILIEI! E TRAGIC CAND ARE LOC UN ACCIDENT IN ASEMENEA CONDITII, CAINE PE SOSEA, TEVI PE DRUM!!!!!! TARA DE (cuvant urat)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

MAX, FARA SUPARARE DAR MARE LUCRU NU AI CE INVATA DIN ASTA, E GHINION PUR!!!!!!! JAVRA NU AVEA CE CAUTA PE SOSEA IAR TIAVA CU ATAT MAI PUTIN!!!!!!!! SA-I fuck PE AIA CARE AU PUS TIAVA ACOLO, ASA AU UN OM NEVINOVATPE CONSTINTA!!!!!!!!!!

 

P.S.: GSR Rider LEGAT DE ACCIDENTUL DIN GIRATORIU- ZX7R

HAI SA FIM REALISTI, CAND PLECI DE LA SEMAFOR SI TRAGI DE GAZ (CHIAR DACA ESTI IN A-INTIA) PLECI GLONT! IAR MASINA ERA PREA IESITA IN FATA! A INCERCAT S-O EVITE, A BLOCAT FATA SI DE ACEEA CICA A CAZUT INAINTE. IAR LEGAT DE VITEZA LOGIC CA TI SE PARE CA VINE TARE! E CU DUS SI INTORS TOATA TREABA!

 

GRIJA MARE! PA.

sincer imi pare rau de cele intamplate--am avut si eu cateva iesiri si m-am cam potolit

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
salut

in primul rand : Alinutza sper ca esti ok , recuperare grabnica , din cate vad mai sus nu e foarte grav . sper ca si motorul e ok .

 

in al doilea rand : am primit un telefon de la niste prieteni duminica pe la 12 parca si cand am raspuns se bucurau ca-mi aud vocea ... nu am inteles mare lucru , dupa aceea mi-au spus ca au vazut pe drumul spre Talmaciu daca nu ma insel un gsx 600 f negru (exact ca al meu de aici confuzia ) imprastiat pe sosea si riderul in sant . nu am vazut nimic pe la televizor , ma gandeam ca poate stiti voi ceva . din cate stiu mai e un motor in sibiu exact ca al meu si apartine unui sef de post dintr-un sat ( nu stiu care) sau ceva de genu . daca are cineva ceva informatii ....

 

 

Eh nu e asa grav. doar acum am vazut post-ul :rusinica:. De la baiatul care a avut accident mi-am cumparat eu costumul. In fine.. in principiu ... stam pe aceeasi strada, eu intr-un capat el in celalalt. Il cheama Luca si e din talmaciu. Avea viteza ( 140-160 kmh ) si a depasit... in timpul depasirii s-a bagat un renault kangoo in benzinarie ( conducea o femeie ... patroana de carmagerie din talmaciu ... bineanteles ca are pile si relatii ) si saracul luca... a franat el ce a franat... dar degeaba si a intrat in spatele la Kangoo. Acum vinde motorul pe bikeshop :rolleyes:) vreau 1000 de euro pe el. Dar.. el nu a patit nika grav, dupa 3 zile de la accident am stat si am baut bere cu el.. eu cand am vazut motorul am crezut ca a murit. Si de aici am invatat .... COSTUMUL si CASCA salveaza viata... daca nu le avea.. era dus. Asa ca daca le aveti.. purtati-le daca tineti la viata voastra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Situatia nu era prea Rozz , Politzie si ceva TV si clar multa lume , a fost un Ford si un chopper yamaha dupa cat am vazut in fuga printre semnele disperate ale politzie ocupata cu fluidizarea TRAFICULUI (vaci , caini si alte animale ) , adevarul e ca era sa o musc si eu te 3 ori cu ceva animale si boi care dau cu spatele in drum spre palti Eu am avut noroc in ziua aceea :)) cat se poate dar vor urma altele .

 

Grija la caschiete !! :(

Link to comment
Share on other sites

azi era s umflu coada de 2 ori pe mihai viteazu .

1. se gandeste unu de pe sensu alalalt sa untoarca prin zona aia unde e intrerupt rondou ala de 2 bani . pana la urma evit cu frane calcate si apasate pana la limita dezechilibrului.

2. aceeasi faza numai ca de data asta o tipa la volan ,am franat ca disperatu si am trecut la mustatza de bara ei dun fata . au plecat toti sfintii catre masina aia .

 

mea culpa mergeam cu aprox 80 la ora , dar , tinand cont ca nici unul dintre ei nu s-a asigurat cand au iesit puteam sa merg si cu 30 ca daca eram cu 5 metri mai in fata ma lipeam de ei . a dracu sperietura am tras .

Link to comment
Share on other sites

azi era s umflu coada de 2 ori pe mihai viteazu .

1. se gandeste unu de pe sensu alalalt sa untoarca prin zona aia unde e intrerupt rondou ala de 2 bani . pana la urma evit cu frane calcate si apasate pana la limita dezechilibrului.

2. aceeasi faza numai ca de data asta o tipa la volan ,am franat ca disperatu si am trecut la mustatza de bara ei dun fata . au plecat toti sfintii catre masina aia .

 

mea culpa mergeam cu aprox 80 la ora , dar , tinand cont ca nici unul dintre ei nu s-a asigurat cand au iesit puteam sa merg si cu 30 ca daca eram cu 5 metri mai in fata ma lipeam de ei . a dracu sperietura am tras .

ma tu las-o incet ca mai ai pana la manevre interesante sa poti evita. fi atent ca is o miie de nebuni pe drumuri.

Link to comment
Share on other sites

E o chestie "normala" cum scoti motoru sa gasesti niste "elemente" care atenteaza la viata si sanatatea ta.......

Nu-mi aduc aminte sa fii iesit vreodata sa nu gasesc un dobitoc care nici macar nu ma observa si baga caroseria in fatza.....

Edited by andreigin
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

azi accident intre Sb si Medias. moto subtire(scuter in forma sportiva), decedat, din auzite a lovit un cap de pod aproape de trecerea la nivel cu calea ferata(Veseud). poate scapa daca avea casca de calitate. dar i-au zburat creierii la propriu...

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Link to comment
Share on other sites

ca vine vorba de sibiu /medias , Acum vreo saptamana cand veneam din tarnaveni (mures) vreme ploioasa, inainte de Copsa , un scuterist nu a luat cum trebe un viraj , a intrat pe contrasens , lunecand in santul de pe partea stanga , si a intrat intrun pod dinala de beton ( pe care bagi masina in curte ) , ne-am oprit la vreo 50 de m (noi eram 8 ) , lumea de pe acolo zicea ca e ca si mort baiatu , nu stiu daca e adevarat sau daca purta casca pentru ca politistul nu ne-a lasat sa ne apropiem ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ca vine vorba de sibiu /medias , Acum vreo saptamana cand veneam din tarnaveni (mures) vreme ploioasa, inainte de Copsa , un scuterist nu a luat cum trebe un viraj , a intrat pe contrasens , lunecand in santul de pe partea stanga , si a intrat intrun pod dinala de beton ( pe care bagi masina in curte ) , ne-am oprit la vreo 50 de m (noi eram 8 ) , lumea de pe acolo zicea ca e ca si mort baiatu , nu stiu daca e adevarat sau daca purta casca pentru ca politistul nu ne-a lasat sa ne apropiem ...

 

 

 

baiatul nu purta nimic, nici un fel de echipament si da, a murit..

Link to comment
Share on other sites

baiatul nu purta nimic, nici un fel de echipament si da, a murit..

 

erau mai multi rideri de motogp din axente sever cu scutere. se pare ca nu aveau casti nici unul. se depaseau pe pod iar unul a depasit mult prea in stanga si a dat de beton. urlau manelele la maxim pe scutere...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Din fericire accident care mi-a afectat doar motocicleta nu si pe mine, dar simteam nevoia sa-mi exprim furia!

Am plecat pt o saptamana in concediu cu masina pt ca a fost vreme ploioasa.

Motorul l-am lasat legat in spatele blocului, in parcare. Doi politisti s-au trezit intr-o zi ca vor sa-si puna Loganul chiar unde era motorul meu, au dat in viteza cu spatele si l-au proiectat fix in stalp. Husa rupta (plus ce era sub ea, indoituri etc). Dupa cum mi-au zis vecinii, politaii au ridicat linistiti motocicleta si au plecat fara sa le pese... Inca sper ca ii voi gasi...

Ce sa mai zic, traim in Romania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Create New...