Sari la conținut

Postări Recomandate

Am fost si eu anul trecut martor la un astfel de eveniment... Alinutza, este ca-i super ca de c_acat faptul ca nu poti face nimic? Ca il vezi murind in fata ....

Brrrr.... mi s-a facut pielea gainii....

RIP Dude, whoever you were!

e nasol...asa e :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doamne fereste!

Coondoleante familiei!

 

vineri seara a murit un scuterist (din cate ziceau martorii) la podul garii.

venea dinspre sensul giratoriu si vroia sa urce podul cand o tanti cu un fiat alb i-a taiat fata! a fost asa violent impactul ca i-a rupt roata la masina! martorii sustineau ca a murit, mai multe nu stiu!

 

RIP......

 

Fereasca Dumnezeu de astfel de accidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, ui ce poate sa zica asta!!!!

antimotociclistu (evident) :

 

''inchideti gura motociclistilor, ca daca va prind in trafic va calc pe cap pe toti...cu casca cu tot, va imprastii creierii pe sosea...nenorocitilor..."

 

incearca sa-i explici la unu ca asta de motocicleta si ce inseamna!...... halal mentalitate!

 

 

P.S.: unde locuieste baiatul? nu punem bani de o coroana? cand are loc inmormantarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste....

Condoleante familiei si pedeapsa usoara copilului...

Cred ca notiunea cea mai adecvata este teribilismul

- la volan, un copil, o companie...

- la ghidon, cai putere, tai vantul in doua...

- pe pagina ziarului, nu te vede nimeni, poti aparea cum vrei, poti spune orice...

Cineva spunea: viteza ucide, altul "impactul", etc, etc... din cate-am adunat, concluzionez ca inconstienta ucide! Nu putem fi perfecti, nu putem sa prevedem totul dar putem sa minimalizam riscul punandu-ne mintea la contributie chiar si atunci cand ne distram.

A doua chestie - logica: atunci cand te sui mai sus decat iti permite echilibrul iti mai ramane doar un singur suport - NOROCUL. Un motociclist experimentat nu-ti va demonstra nimic niciodata, el nu are nevoie.

Exista v-o posibilitate sa invete tinereii acestia astfel de notiuni care sa-i fereasca de accidente? Avem tripla expunere fata de cei din vest de exemplu: -nu avem piste ca sa incercam sa ne prostim pe pielea noastra si-n conditii de risc minime; suntem mai ocosi, incercam sa aparem mai....... decat suntem; si avem de-a face cu soferi needucati(nu in sensul rau) pentru ca noi nu am avut motociclete pe strazi pana nu demult deci e normal sa nu prea stie cum sa se compoarte cu noi( si mai ales cu cei inconstienti). Si atunci se poate spune ca romanu-i constient?

Si eu am riscat de nenumarate ori dar daca nu risc putin am sa-mi vand motorul si ma dau cu bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACUM AM VORBIT CU UN PRIETEN,....MAINE LA ORA 13 ARE LOC INMORMANTAREA. LOCUIESTE PE STRADA MARGARETELOR, NR 22 (DAR AICI NU SUNT SIGUR).

merg multi cu motocicletele, cine poate sa vina, ne vedem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste!

Coondoleante familiei!

 

vineri seara a murit un scuterist (din cate ziceau martorii) la podul garii.

venea dinspre sensul giratoriu si vroia sa urce podul cand o tanti cu un fiat alb i-a taiat fata! a fost asa violent impactul ca i-a rupt roata la masina! martorii sustineau ca a murit, mai multe nu stiu!

 

RIP......

 

Fereasca Dumnezeu de astfel de accidente!

nu o murit nimeni a podu garii o fost doar un accident un nebun de batran de 50 si ceva de ani fara far fara vesta refectorizanta nu avea cum sa-l vada am fost martor l a accident nici macar casca nu sia zgariato ceva fracturi pe l a una din maini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o murit nimeni a podu garii o fost doar un accident un nebun de batran de 50 si ceva de ani fara far fara vesta refectorizanta nu avea cum sa-l vada am fost martor l a accident nici macar casca nu sia zgariato ceva fracturi pe l a una din maini

 

BINE CA N-O MURIT! EU AM SCRIS DOAR CE AM AUZIT, SCUZE PENTRU INFORMATILE ERONATE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE VREA SA VINA MAINE LA INMORMANTARE SA NU VINA CU MOTORU!!!!!!!

MAMA LUI MARIUS A ZIS CA NU VREA SA VADA MOTOCICLETE!!!!

DOAMNE, CA NICI NU VREAU SA MA GANDESC CE E IN SUFLETUL EI!!!!!!!

 

DOAMNE FERESTE!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca suna idiot dar mi se pare egoist din partea ei. Orice motociclist, inclusiv fiul ei, sunt convins, ar vrea ca la imormantarea lor sa se vina cu motociclete. Condoleante familiei. :rock: Se pare ca era de la mine din cartier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca suna idiot dar mi se pare egoist din partea ei. Orice motociclist, inclusiv fiul ei, sunt convins, ar vrea ca la imormantarea lor sa se vina cu motociclete. Condoleante familiei. :rock: Se pare ca era de la mine din cartier.

aici tind sa-ti dau dreptate...cel putin eu mi-as dori asta...dar trebuie sa intelegi si mama indurerata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca suna idiot dar mi se pare egoist din partea ei. Orice motociclist, inclusiv fiul ei, sunt convins, ar vrea ca la imormantarea lor sa se vina cu motociclete. Condoleante familiei. :rock: Se pare ca era de la mine din cartier.

 

cam asa e dar din atata suferinta omul inclina spre a crede ca fenomenul in sine ar face victime si nu alti factori care pot aparea

in orice activitate sau hobby.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vrea sa vina maine la inmormantare cu motocicleta poate!

avem acceptul mamaei lui Marius.

maine la 12.50 ne intalnim in fata la Deja vu, si mergem impreuna la Marius acasa apoi la cimitir!

eu vin cu masina si mai am 3 locuri, daca vrea cineva sa vina cu mine, da-ti un pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau tin sa va anunt din partea prietenilor motociclisti din Avrig, ca azi 7-oct. ora 14:00 va avea loc inmormantarea colegului nostru, motociclistul Remus Chialda (cei mai multi il cunosteau dupa porecla: Glava). Acesta a murit duminica in accidentul ala stupid de masina de la Fantanita. Noi cei din avrig ne strangem la ora 13:30 la castani, langa barul oglinzi de unde o sa plecam in coloana la inmormantare. Daca e cineva care vrea sa vina sa-i aduca un ultim omagiu, va asteptam, mai ales ca parintii lui, tatal in special, se va bucura foarte mult de prezenta noastra. Azi e o zi neagra se pare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau tin sa va anunt din partea prietenilor motociclisti din Avrig, ca azi 7-oct. ora 14:00 va avea loc inmormantarea colegului nostru, motociclistul Remus Chialda (cei mai multi il cunosteau dupa porecla: Glava). Acesta a murit duminica in accidentul ala stupid de masina de la Fantanita. Noi cei din avrig ne strangem la ora 13:30 la castani, langa barul oglinzi de unde o sa plecam in coloana la inmormantare. Daca e cineva care vrea sa vina sa-i aduca un ultim omagiu, va asteptam, mai ales ca parintii lui, tatal in special, se va bucura foarte mult de prezenta noastra. Azi e o zi neagra se pare...

 

:rock: :rock: RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau tin sa va anunt din partea prietenilor motociclisti din Avrig, ca azi 7-oct. ora 14:00 va avea loc inmormantarea colegului nostru, motociclistul Remus Chialda (cei mai multi il cunosteau dupa porecla: Glava). Acesta a murit duminica in accidentul ala stupid de masina de la Fantanita. Noi cei din avrig ne strangem la ora 13:30 la castani, langa barul oglinzi de unde o sa plecam in coloana la inmormantare. Daca e cineva care vrea sa vina sa-i aduca un ultim omagiu, va asteptam, mai ales ca parintii lui, tatal in special, se va bucura foarte mult de prezenta noastra. Azi e o zi neagra se pare...

 

Nu pot sa cred!!!!!!

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Coondoleante familiei si prietenilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...