Sari la conținut

02.07.2007 - Accident Cu 2 Motociclete In Drum Spre Oradea


IepurasulAtomic
 Share

Postări Recomandate

2 motociclisti din Cluj, impreuna cu gagicile (cum altfel), se deplasau spre Oradea si au intrat in depasirea aceleiasi masini, unu' prin stanga si celalalt prin dreapta. La revenirea pe banda, s-au ciocnit. Spuneti si voi....stirea completa aici:

 

http://www.monitorulcj.ro/cms/site/m_cj/ne...lete_18088.html

 

Restu' e istorie :bounce: ! Pace p'afara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asemenea caz nam mai intalnit. Sanatate maxima celor 3!!! si sper sa fi invatat cva din asta!! Depasirea prin dreapta implica multe riscuri. in momentul in care cei 2 motociclisti au trecut prin dreptul masinii soferul putea sa acroseze pe 1 din cei 2 datorita zgomotului motorului. refacere rapida celor 3!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba...tu ce dracu faci??? vanezi accidente? vad ca ai mai deschis un topic cu un alt accident!

 

Mai mult sau mai putin. Am auzit de un accident din Cluj de ieri, m-a sunat un prieten sa-mi spuna. Si le-am gasit pe astea 2, despre cel de ieri inca nu am detalii. Hai ca ala cu betoniera si nisipu' e "standard", da' faza asta cu ciocnirea la revenire mi se pare de-a dreptu' retarda si nu o chestie care sa se intample in fiecare zi...din fericire. Asha ca merita bagat la cap! Am gresit cu ceva...explica-mi te rog, ca-s nou pe aici si poate n-am inteles rostu' rubricii de accidente?! Hai ca dau o bere :bounce: !

 

Puya>> Mare nebun esti ma! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai din nefericire nu o fost un accident tare usor am auzit ca aveau viteza mare fata o scat mai bine decat restu are cate ceva rupt din cate am auzit dar "seoferii" in coma unu in coma de gradu 2 celalat in coma de gradu 4 ( asta din ce am auzit si eu ) is din cluj si zvonurile se duc repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gresit cu ceva...explica-mi te rog, ca-s nou pe aici si poate n-am inteles rostu' rubricii de accidente?! Hai ca dau o bere

 

 

Nu ai gresit cu nimic, dar mi se pare sinistru sa stai sa postezi despre accidente de care ai citit prin ziare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, e de 'bine'. Nu e destul ca intra toti dobitocii in noi, ne mai ciocnim si noi intre noi. Viata bate filmul... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, e de 'bine'. Nu e destul ca intra toti dobitocii in noi, ne mai ciocnim si noi intre noi. Viata bate filmul... :bounce:

probabil se pregateau sa se incruciseze intre ei pregatindu-se pentru urmatoarea masina ce-o aveau s-o depaseasca ....

sanatate maxima "eroilor" implicati in accident ! si un pic mai multa minte....

ce d_acu ma .. noaptea faceti si voi d-astea ? auzi tu , ,si pe curbe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e trist...si dupa cate am vazut nu erau foarte tineri de 18...19 ani unu avea 31 parca si unu 26 sau ceva de genu`

 

Pacat ca se intampla astfel de lucruri si depasirea aia prin dreapta ...la cum sunt drumurile la noi chiar e de rau si cred ar trebui sa se multumeasca ca nu s-a intamplat ceva mai grav (respectivu care depasise prin dreapta) In rest nu degeaba sunt atatea manuale cu mersul in grup.....

 

 

Din pacate aceste accidente se cam intampla zi de zi

 

Asfalt uscat

"Always use the left side"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 motociclisti din Cluj, impreuna cu gagicile (cum altfel), se deplasau spre Oradea si au intrat in depasirea aceleiasi masini, unu' prin stanga si celalalt prin dreapta. La revenirea pe banda, s-au ciocnit. Spuneti si voi....stirea completa aici:

 

http://www.monitorulcj.ro/cms/site/m_cj/ne...lete_18088.html

 

Restu' e istorie :lol: ! Pace p'afara!

 

 

"2 motociclisti din Cluj, impreuna cu gagicile (cum altfel)"

 

hmmm... asa o zici de parca tu nu ai merge cu nevasta sau cu femeia pe motor ! :baldy:

get real man :bounce:

pe mine personal ma seaca astia care dupa razboi is viteji mari, toti isi dau cu parerea e ceva normal, da nu sa devina toti mai destepti ca restul !

 

toti mergeti cu femeile pe motor, pt ca sunt ale voastre si e misto cand mai impartasesti cu cineva pasiunea pe care o ai !

Toti ati depasit pe dreapta MACAR ODATA !!!

asta e... se intampla si nenorociri, nimeni nu si le doreste....

 

asa ca da! spune-ti si voi... ce vroia sa insemne asta? ce cretini nu? ...

 

pf.. :lol:

toti facem dinastea... sau am facut....

din greseli inveti!

 

eu zic mai bine... sa nu mai urcam pe nimeni pe motor si sa mergem asa. am clarifica o problema nu?

get real...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"2 motociclisti din Cluj, impreuna cu gagicile (cum altfel)"

 

hmmm... asa o zici de parca tu nu ai merge cu nevasta sau cu femeia pe motor ! :baldy:

get real man :bounce:

pe mine personal ma seaca astia care dupa razboi is viteji mari, toti isi dau cu parerea e ceva normal, da nu sa devina toti mai destepti ca restul !

 

toti mergeti cu femeile pe motor, pt ca sunt ale voastre si e misto cand mai impartasesti cu cineva pasiunea pe care o ai !

Toti ati depasit pe dreapta MACAR ODATA !!!

asta e... se intampla si nenorociri, nimeni nu si le doreste....

 

asa ca da! spune-ti si voi... ce vroia sa insemne asta? ce cretini nu? ...

 

pf.. :lol:

toti facem dinastea... sau am facut....

din greseli inveti!

 

eu zic mai bine... sa nu mai urcam pe nimeni pe motor si sa mergem asa. am clarifica o problema nu?

get real...

 

Ma, io pana sa ma dau zmeu, tre' sa-mi iau motor. Pana atunci nici macar n-as indrazni sa ma dau zmeu, nu ca prezenta unui motor intre picioare mi-ar "intari" cumva titulatura. Lungimea penisului tot aia e...si inainte si dupa motor. Daca tzii sa ma consideri "moron", e problema ta. Eu nu raspund la astfel de provocari. O sa-mi cer in schimb scuze daca tonu' pe care l-am folosit in cele cateva randuri a "julit" pe careva. N-a fost intentionat. Mi se pare insa...daca tot vorbim de femei pe motor...ca daca esti cu nevasta la care tzii(sau prietena, sau ce-o fi ea), atunci ai ceva mai multa grija cum te comporti pe drum. Cu totii gresim, nu toti o facem fatal, asta tine mult si de soarta si norocu' fiecaruia. Da' daca unu' depaseste prin stanga, regulamentar, atunci celalalt cum Dumnezeu se apuca sa depaseasca pe dreapta? Oricine cred ca stie ca exista sanse mari ca cel depasit sa elibereze banda pe cat posibil, tragand cat mai mult dreapta. Io sunt conservar inca si asha fac mereu, pentru ca vreau sa-i dau voie omului care vrea sa ma depaseasca sa o faca intr-o maniera cat mai sigura pentru amandoi. Ori daca observ in ultima secunda ca sunt depasit, nu crezi ca se poate sa fac dreapta fara sa ma asigur, grabindu-ma sa-i fac loc celui care depaseste pe stanga? Nu-i corect, e drept...de aia si spuneam, cu totii gresim.

Ei, uite ca ala nu a facut dreapta si tot s-a intamplat o tragedie. Eu asta nu reusesc s-o inteleg. Cum revii pe banda, stiind ca nu esti singur la drum ci impreuna cu un prieten...si te bagi in el? Nu pricep, asta e. Mai cresc eu si-atunci poate o sa inteleg! Pace p'afara! (urarea asta nu-i doar de forma, eu chiar nu am chef sa intzep pe nimeni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inspaimanta cateodata ceea ce aud :baldy: Fratilor,duminica la 2 dimineata,cata circulatie sa fie frate sa fii nevoit sa faci asemenea manevre???Desigur,toti am depasit odata si pe dreapta,in oras mai ales cand sant toate benzile full!Dar asa,avand si o anumita varsta,si cu pasagere,ii dau si Iepurashului dreptate!Mai ales cand mergi in grup,chiar si numai 2,esti mai atent frate,te gandesti si la viata pasagerului,si te bucuri si tu de tura aia,de drumul sau traseul care il parcurgi!Unii sant chiar de neinteles! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, io pana sa ma dau zmeu, tre' sa-mi iau motor. Pana atunci nici macar n-as indrazni sa ma dau zmeu, nu ca prezenta unui motor intre picioare mi-ar "intari" cumva titulatura. Lungimea penisului tot aia e...si inainte si dupa motor. Daca tzii sa ma consideri "moron", e problema ta. Eu nu raspund la astfel de provocari. O sa-mi cer in schimb scuze daca tonu' pe care l-am folosit in cele cateva randuri a "julit" pe careva. N-a fost intentionat. Mi se pare insa...daca tot vorbim de femei pe motor...ca daca esti cu nevasta la care tzii(sau prietena, sau ce-o fi ea), atunci ai ceva mai multa grija cum te comporti pe drum. Cu totii gresim, nu toti o facem fatal, asta tine mult si de soarta si norocu' fiecaruia. Da' daca unu' depaseste prin stanga, regulamentar, atunci celalalt cum Dumnezeu se apuca sa depaseasca pe dreapta? Oricine cred ca stie ca exista sanse mari ca cel depasit sa elibereze banda pe cat posibil, tragand cat mai mult dreapta. Io sunt conservar inca si asha fac mereu, pentru ca vreau sa-i dau voie omului care vrea sa ma depaseasca sa o faca intr-o maniera cat mai sigura pentru amandoi. Ori daca observ in ultima secunda ca sunt depasit, nu crezi ca se poate sa fac dreapta fara sa ma asigur, grabindu-ma sa-i fac loc celui care depaseste pe stanga? Nu-i corect, e drept...de aia si spuneam, cu totii gresim.

Ei, uite ca ala nu a facut dreapta si tot s-a intamplat o tragedie. Eu asta nu reusesc s-o inteleg. Cum revii pe banda, stiind ca nu esti singur la drum ci impreuna cu un prieten...si te bagi in el? Nu pricep, asta e. Mai cresc eu si-atunci poate o sa inteleg! Pace p'afara! (urarea asta nu-i doar de forma, eu chiar nu am chef sa intzep pe nimeni).

 

Man nu esti deloc "moron" ... serios !!! Doar ca nu trebuie sa aruncati cu pietre acum! CATEGORIC cu sau fara pasager singur sau in turma trebuie sa respecti regulile de circulatie si mai mult de atat, daca nu o faci (99.9% nu fac, toti intoarcem vreodata pe unde nu trebuie, mai depasim coloane aiurea bla bla..) macar fa in asa fel incat sa fie SAFE !

 

Inteleg perfect ce zici tu, si eu conduc si masina si as avea o mare surpriza sa il vad pe unu pe stanga si pe altu pe dreapta... :lol: .... ideea e ca asta nu are cam nici o legatura cu faptul ca daca era cu pasager sau ba! nu ma deranjat ceea ce ai zis, si modul in care ai expus problema... si defapt nu am fost deranjat ci doar asa... u got the point :baldy: :bounce:

 

Numai bine beieti SI FETE... :D take care... oricand se poate intampla o tragedie :D

si e nasol... toti tinem unul la altul (cu mici exceptii) doar prin faptul ca suntem mai diferiti.... cu 2 roti :lol:

 

 

:lol: Numai Bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc cat de idiot :bounce: trebuie sa fii sa faci asa ceva ???????

 

Sa fim seriosi, in afara localitatilor on normal nu depaseste in dreapta, pt ca este plin de gropi si nisip, mai ales daca are viteza mare.

 

Daca esti un :baldy: si faci chestia asta, faci singur si nu cu prietena in spate, ca doar esti responsabila si de viata ei !!!!!

 

Ca sa nu vb de faptul, cat de incepator tre sa fii sa acrosezi motorcicleta ca a depasit regulamentar, si care habar n-are ca tu esti acolo, pt ca nu se asteapta sa fii :lol: .

 

Sunt accidente care ar fi putut fi evitate, si care nu.

 

Asta se putea evita daca ghosti ar fi avut habar de regulamentul de circulatie aplicate pe teritoriul romaniei.

 

Insanatosire pt cei implicati, si multe labe triste inconstientului !!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuiesc aproape si cunosc curba aceea.Adevarul e ca te "fura".Bagi in goarne inainte de ea-ca-i drum drept si super bun-si te trezesti ca tre sa faci manevre spectaculoase ca sa nu iesi in decor.Desi probabil cel ce a depasit pe dreapta va fi scos tap ispasitor,e mai greu cand depasesti prin stanga sa reintri normal pe banda-vorbeswc din proprie experienta,si eu era s-o sfeclesc in aceeasi situatie-depaseam pe stanga cu masina si mai-mai sa intru intr-un moskwich.Alea-s masini tari,ramai cu multe cucuie dupa ce te infigi intr-unul din ala.Sanatosi sa fim,ca ...necazurile vin!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc cat de idiot :bounce: trebuie sa fii sa faci asa ceva ???????

 

Sa fim seriosi, in afara localitatilor on normal nu depaseste in dreapta, pt ca este plin de gropi si nisip, mai ales daca are viteza mare.

 

 

in acea zona exista o banda de refugiu ce in mod normal nu se foloseste desi e foarte buna. vizibilitatea e de ~ 1 km. date fiind conditiiel si educatia soferilor romani pe acolo e foarte uzual sa depaseasca si conservarii prin dreapta. cu moto e chiar tentant, cred ca o fac majoritatea in zile aglomerate cand se merge in coloana. la 2 noaptea nu inteleg rostul si nici cum de s-au ciocnit dupa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...