Sari la conținut

Magazine Accesorii si Serviceuri moto


aleck
 Share

Postări Recomandate

salut

ma intereseaza cineva care stie sa puna spitele cu butuc pe janta la:

pe roata spate a unui xr400

astept oferte in oradea sau din imprejurimi:

locatie ,pers.de contact ,nr.tel. si preturi daca se poate

multam mult

Mesaj completat

salut

ma intereseaza cineva care stie sa puna spitele cu butuc pe janta la:

pe roata spate a unui xr400

astept oferte in oradea sau din imprejurimi:

locatie ,pers.de contact ,nr.tel. si preturi daca se poate

multam mult

 

 

nimeni nimic

ajutoorrrrr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 361
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

salve,

 

am cadrul indoit la DR-ul in urma accidentului.

exista undeva in Oradea, sau cat mai aproape, un service care se ocupa de indreptare / reparatie cadru de motociclete.?

 

uff,

ocs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve,

 

am cadrul indoit la DR-ul in urma accidentului.

exista undeva in Oradea, sau cat mai aproape, un service care se ocupa de indreptare / reparatie cadru de motociclete.?

 

uff,

ocs.

 

 

Indreptam sasie de moto, inclusiv unele deltabox (trebuie vazut in prealabil), cu garantie.

Service Moto Adventure, str O Densusianu nr.1 (poligonul SCAD). Zilnic 9 - 17, S 10 - 14.

Bogdan, 0720-471674

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve,

 

am cadrul indoit la DR-ul in urma accidentului.

exista undeva in Oradea, sau cat mai aproape, un service care se ocupa de indreptare / reparatie cadru de motociclete.?

 

uff,

ocs.

 

la father ai incercat? in Biharea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

hello

cine ma poate ajuta in a-mi araja rezervorul mobrei

in urma unei trante pe asfalt,cam astea ar fi urmarile mobrei:

cine ma poate ajuta va rog da-ti mesaj pe forum sau privat

va multumesc anticipat

cristi

post-46018-1258786747_thumb.jpg

post-46018-1258786782_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BPM da-i pace asa cum e!

nu arata foarte rau !

in caz de nevoie poti apela la Father ( Biharea) care te va duce la cineva in Salard ... calitatea lucrarilor este medie....

sau mai e Ocsy acela cu ford focusul postocaliu super tuningat ( BH ..... WSR ) care e vopsitor profi dar si-a schimbat atelierul si acum am inteles ca e undeva pe centura dar o sa-l intreb unde si o sa-ti spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello

cine ma poate ajuta in a-mi araja rezervorul mobrei

in urma unei trante pe asfalt,cam astea ar fi urmarile mobrei:

cine ma poate ajuta va rog da-ti mesaj pe forum sau privat

va multumesc anticipat

cristi

 

Intra aici pt reparatii:

/index.php?showtopic=447116

 

Si eu am un Transalp. Mi l-a rasturnat un smecher ce a vrut sa parcheze in locul meu, l-am reparat bibelou, apoi l-am zgriat cu genuncherele, iar reparat bibelou, acuma iar am avut accident cu el, carene distruse. Mai repara-le D-zo de le crape, le prind cu popnituri ca tiganul. Motorul sa meargta, e enduro ce naiba si asa nu prind 6 luni sau un an sa nu dau macar o data cu el de pamant. Da ce eu sunt sluga lui sau el sluga mea !? Picatura, Bison, pop-nit de 2,8 + tabla pe interior + abtibild, de acuma in colo pt mine astea sunt baza. Si cand va fi ca la tarani motorul "super imbunatatit si abtibilduit" ma duc la Romcolor in Parcul Magnoliilor si cumpar 150 g vopsea metalizata +lac +intaritor+diluant, un chit mic si un smirghel; platesc pana in 150 ron si ii troznesc un vopsit complect. Fara crash-bar frumusetea motorului e sortita pieirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se poate incarca bateria de la motor contra cost. Am inteles ca la Olivers nu mai este service pana in primavara. E baterie uscata, inchisa, de aia cu gel (sau ce naiba) si nu se poate incarca cu orice tip de incarcator. YTZ10S-BS de 8 amperi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se poate incarca bateria de la motor contra cost. Am inteles ca la Olivers nu mai este service pana in primavara. E baterie uscata, inchisa, de aia cu gel (sau ce naiba) si nu se poate incarca cu orice tip de incarcator. YTZ10S-BS de 8 amperi.

 

O poti incarca linistit cu orice tip de incarcator de fabrica. Tensiunea nominala sa corespunda, si curentul de incarcare sa nu depaseasca 10% din curentul nominal (in cazul tau 800mA).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se poate incarca bateria de la motor contra cost. Am inteles ca la Olivers nu mai este service pana in primavara. E baterie uscata, inchisa, de aia cu gel (sau ce naiba) si nu se poate incarca cu orice tip de incarcator. YTZ10S-BS de 8 amperi.

prietene, ma supar, este mess si ada-l incoace ca ti-l incarc eu cum vrei, cum e scris pe baterie chiar daca e de tractor pe 24 de V :D))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal, daca doresti sa mentii viata bateriei, cele cu gel se incarca cu un incarcator special cu functie de desulfitare.

 

Unde as putea gasi un incarcator de asta sa mi-o incarc? Aveti acolo la service-ul aflat in poligonul din Iosia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anyone?

Romana sigur nu vorbesc, eventual vb pe engleza, sunt mai multi, eu am fo in magazin doar. In service inca nu dar eu zic ca engleza ar trebui sa vb careva dintre ei, personal in magazin minim 5-6 pers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima oara cand am fost nu prea se vorbea engleza dar isi dadeau silinta si m-am intzeles cu ei , foarte operativi , de treaba si numai lucruri bune pot zice ... poti merge cu incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima oara cand am fost nu prea se vorbea engleza dar isi dadeau silinta si m-am intzeles cu ei , foarte operativi , de treaba si numai lucruri bune pot zice ... poti merge cu incredere.

 

Multumesc tuturor!

 

Acuma alta distractie:(( ..... mergeam cu 80 kmh pe drum (incepator, deh) si mi-a sarit pinionul mic de la kitu' de lantz....nu l-am mai gasit pe drum......am gasit la mecanic un pinion mic dar nu am gasit sigurantza....sau "lacatul" pinionului....stitzi cumva daca gasesc pe la magazine siguranta separat sau aveti una sh.....mentionez ca kitul de lantz este DiD a fost montat nou si are doar 500 km ...motocicleta este Yamaha Virago de 250 cmc din 1989......multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor!

 

Acuma alta distractie:(( ..... mergeam cu 80 kmh pe drum (incepator, deh) si mi-a sarit pinionul mic de la kitu' de lantz....nu l-am mai gasit pe drum......am gasit la mecanic un pinion mic dar nu am gasit sigurantza....sau "lacatul" pinionului....stitzi cumva daca gasesc pe la magazine siguranta separat sau aveti una sh.....mentionez ca kitul de lantz este DiD a fost montat nou si are doar 500 km ...motocicleta este Yamaha Virago de 250 cmc din 1989......multumesc...

 

Sal !

 

Sigurante "seeger" gasesti la Adix. Cum mergi spre Episcopia, pe partea stanga. Matei Corvin nr.30.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a sarit pinionul mic de la kitu' de lantz....nu l-am mai gasit pe drum

 

 

PINIĂN, pinioane, = s.n. Roată dințată cu un număr mic de dinți, care intră în componența unui angrenaj, servind la punerea în mișcare a altor roți din angrenajul respectiv. [Pr.: -ni-on] – Din fr. pignon.

 

Acuma pinionul l-ai pierdut sau zala de blocaj a lantului (lacatul de la lant)?

Daca ai pierdut siguranta de la pinion o gasesti pe toate gardurile, la magazine gen Victor pe Tudor Vladimirescu sau unde sunt suruburi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor!

 

Acuma alta distractie:(( ..... mergeam cu 80 kmh pe drum (incepator, deh) si mi-a sarit pinionul mic de la kitu' de lantz....nu l-am mai gasit pe drum......am gasit la mecanic un pinion mic dar nu am gasit sigurantza....sau "lacatul" pinionului....stitzi cumva daca gasesc pe la magazine siguranta separat sau aveti una sh.....mentionez ca kitul de lantz este DiD a fost montat nou si are doar 500 km ...motocicleta este Yamaha Virago de 250 cmc din 1989......multumesc...

Multi destepti pentru o problema minora...Nimeni nu se gandete sa treca pe la magazine specializate moto? La nici un magazin enumerat nu gasesti piesa adica lacat de lant 520.Dar iti spun sa treci pe la Oliver's pe mestesugarilor si gasesti. Va propun in viitor ca toti care cauta piese de motor sa caute la Real sau la alte magazine de mezeluri.

Salut

O zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...