Sari la conținut

11 Accidente Cu Motociclete Ieri In Bucuresti?


SspBike
 Share

Postări Recomandate

Ar trebui facute multe lucruri, schimbate cateva legi, ar trebui ca politia sa tina mai mult q noi ca suntem in minoritate, pana cand o sa o mai tina asa...in ritmul asta..se pare ca aceea campanie antiaccidente la care au pus suflet multi oameni si timp consumat, nu lea dat nik de inteles celorlalti participanti la trafic. e trist ce se intampla. Eu fac zilnic 100 de km, si ma gandesc cu groaza sa mai vin in buc q motoru. Asfalt uscat!! si bulan exagerat tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat . . astia sunt zmeii care au terminat acu scoala .. .si si-au luat rachete . cati cu enduro au cazut din ei .? sau alte tipuri de motoare? deh ma . ..pacat . ..nu imi doresc sa mai aflu astfel de stire ...

 

din pacate, cam ai dreptate.

dar degeaba ai mama chopperului, cand un dobitoc sau o dobitoaca nu te "vad" in trafic, tot te tavalesti un pic.

 

sunt curios cam cate accidente se intampla din vina motociclistilor si cate din vina celorlalti participanti la trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate se pare ca numaru de motociclete a crescut atat de mult, incat daca luam statistic vorbind, vom avea clar un anumit numar de accidente pe saptamana.

Deci e clar, ca la birou de accidente usoare la masini se prezinta cel putin 20 de tamponari zilnic, si se vor prezenta si maine, si poimaine si tot asa si asta e de fapt o lege a statisticii, si ca sa schimbi asta ar trebui sa schimbi un sistem intreg sa scazi rata accidentelor.

La noi daca suntem incepatori, ne plimbam cu supersporturi de 600 si multi de 1000 si ii dam in bot ca doar suntem mari piloti, e clar, ca din nefericire statistica isi face in continuare treaba si dupa fiecare weekend ne uitam ingroziti la topicu accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ca ar trebui sa se inaspreasca sanctiunile impotriva celor care accidenteaza motociclisti. Pt ca una la mana: piesele sunt foarte scumpe in comparatie cu cele auto si mai mult ramanem in paguba..si doi : suportam noi insine consecintele...maini , picioare rupte...etc...unele poate pt toata viatza...

Ar trebui sa fie mai drastici cu ei poate asa ne vad si pe noi in trafic, ne acorda prioritate...

Daca ei au 4 roti sau mai multe asta nu inseamna k sunt mai jmecheri......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ca ar trebui sa se inaspreasca sanctiunile impotriva celor care accidenteaza motociclisti. Pt ca una la mana: piesele sunt foarte scumpe in comparatie cu cele auto si mai mult ramanem in paguba..si doi : suportam noi insine consecintele...maini , picioare rupte...etc...unele poate pt toata viatza...

Ar trebui sa fie mai drastici cu ei poate asa ne vad si pe noi in trafic, ne acorda prioritate...

Daca ei au 4 roti sau mai multe asta nu inseamna k sunt mai jmecheri......

 

 

Bine, DiLo, dar pt figurantzi ce ar trebui sa se inaspreasca? Pt teribilisti ce ar trebui facut?

Si faptul ca piesele te costa pe tine mai mult, nu inseamna ca trebuie sa fii protejat prin lege. E alegerea ta sa iti iei motor. Daca unul cu o Dacie loveste un Ferrari, ala cum ar trebui pedepsit??

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream la faptul k foarte multe accidente se petrec din cauza conservarilor...dar nu am zis k nu sunt f multi care sunt dementi...padure fara uscaciuni nu exista... normal k e alegerea mea sa am motor...dar nici nu vreau sa mor din cauza unui prost sau a unei proaste k nu sunt ei atenti...crede-ma k ala care sta in conserva il doare undeva k stai tu 2 luni in spital..cand mergi in aglomeratie nici nu iti poti imagina de unde poate sa te loveasca, oricata experienta ai avea...

Ai inteles gresit ideea mea...nu neaparat k te costa mai mult piesele...ci doar faptul k pana nu li se da niste amenzi mai mari sa ii usture sau sa le ia permisul pe o perioada mai mare ei nu o-r sa se invete minte..

Si daca unul cu o Dacie loveste un Ferrari sunt 2 posibilitati:ori se lasa cu victime ori nu sunt. In schimb la noi motociclistii e imposibil de la o cazatura sa nu te doara ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este. ghinion. asta cica este una din urmarile "evolutiei"...si mai terminati cu caca.turi de genul: aoleuu, ne omoara conservarii... astea-s copilarii. daca ati avea accident cu masina, ar fi ok, numai ca la moto nu esti protejat de tabla. lasati o zi, doua motoretele si mergeti cu masina...sa vad cati dintre voi recunosc ca au fost atenti dupa motorete...

eu eram o data cu masina, iar amicii cu motoretele. ei se bagau peste tot..prin stg, dr, si stateam cu ochii cat cepele sa nu-i lovesc. bineinteles ca la oprire si-au luat portia de puleli, dar un strain ce ar face, dar un incepator cu masina? ar trage stg de volan sa-l fereasca pe ala din dreapta, dar in stg este ori masina, ori motor. si evitati depasirile prin dreapta(in mers). nu tin partea conservarilor, dar ca sa intelegi pe cineva, trebuie sa te pui in pielea persoanei respective...si ptr curiosi, am avut si accident de moto, si de masina. deci am reusit sa vad cum este in pielea ambelor personaje.

greselile se iarta atata timp cat este recunoscuta, dar nesimtirea nu. rupeti capetele celor ce va sfideaza in trafic, care va vad ca veniti, dar totusi ies...dar nu pe cei ce au gresit. cu totii gresim, si trebuie sa intelegem lucrul asta. de aceea trebuie sa cascam ochii si sa nu mai fim rachete prin oras.

numai bine tuturor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca si motociclistii trebuie sa fie mai atenti. Dar cand ai o vitezana cu un ochi te uiti la drum si cu celalalt te uiti cine te vede pe strada. Am vazut si eu in Cluj stilul tinereilor cu motoare sport. Blana si iar blana. Majoritatea se dau in chiloti ca doar e cald... Daca ar fi mai temperati si mai ales prin oras, daca cu un ochi s-ar uita la banda si cu celalalt la masinile de pe margine sa vada daca e om in masina, vrea sa intoarca, sau cu ambii ochi la colturi de strada si sa lase gazul putin sa aiba timp sa evite pe boul care nu il vede ar fi mai jmecheri, ar scapa fara evenimente. Parerea mea e ca trebuie tu sa eviti in primul rand pe cel vinovat...P.S. Sincer acum, cand conduceti masina cati alti soferi nu va vad pe zi??? Si masina este mare, ce sa mai vorbim de o motocicleta, scuter, moped, bicicleta etc.

Bafta si noroc la toata lumea.

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca si motociclistii trebuie sa fie mai atenti. Dar cand ai o vitezana cu un ochi te uiti la drum si cu celalalt te uiti cine te vede pe strada. Am vazut si eu in Cluj stilul tinereilor cu motoare sport. Blana si iar blana. Majoritatea se dau in chiloti ca doar e cald... Daca ar fi mai temperati si mai ales prin oras, daca cu un ochi s-ar uita la banda si cu celalalt la masinile de pe margine sa vada daca e om in masina, vrea sa intoarca, sau cu ambii ochi la colturi de strada si sa lase gazul putin sa aiba timp sa evite pe boul care nu il vede ar fi mai jmecheri, ar scapa fara evenimente. Parerea mea e ca trebuie tu sa eviti in primul rand pe cel vinovat...P.S. Sincer acum, cand conduceti masina cati alti soferi nu va vad pe zi??? Si masina este mare, ce sa mai vorbim de o motocicleta, scuter, moped, bicicleta etc.

Bafta si noroc la toata lumea.

:rusinica:

 

:cheers: ai pus punctul pe i. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este. ghinion. asta cica este una din urmarile "evolutiei"...si mai terminati cu caca.turi de genul: aoleuu, ne omoara conservarii... astea-s copilarii. daca ati avea accident cu masina, ar fi ok, numai ca la moto nu esti protejat de tabla. lasati o zi, doua motoretele si mergeti cu masina...sa vad cati dintre voi recunosc ca au fost atenti dupa motorete...

eu eram o data cu masina, iar amicii cu motoretele. ei se bagau peste tot..prin stg, dr, si stateam cu ochii cat cepele sa nu-i lovesc. bineinteles ca la oprire si-au luat portia de puleli, dar un strain ce ar face, dar un incepator cu masina? ar trage stg de volan sa-l fereasca pe ala din dreapta, dar in stg este ori masina, ori motor. si evitati depasirile prin dreapta(in mers). nu tin partea conservarilor, dar ca sa intelegi pe cineva, trebuie sa te pui in pielea persoanei respective...si ptr curiosi, am avut si accident de moto, si de masina. deci am reusit sa vad cum este in pielea ambelor personaje.

greselile se iarta atata timp cat este recunoscuta, dar nesimtirea nu. rupeti capetele celor ce va sfideaza in trafic, care va vad ca veniti, dar totusi ies...dar nu pe cei ce au gresit. cu totii gresim, si trebuie sa intelegem lucrul asta. de aceea trebuie sa cascam ochii si sa nu mai fim rachete prin oras.

numai bine tuturor...

CORECT!

 

Eu zic ca si motociclistii trebuie sa fie mai atenti. Dar cand ai o vitezana cu un ochi te uiti la drum si cu celalalt te uiti cine te vede pe strada. Am vazut si eu in Cluj stilul tinereilor cu motoare sport. Blana si iar blana. Majoritatea se dau in chiloti ca doar e cald... Daca ar fi mai temperati si mai ales prin oras, daca cu un ochi s-ar uita la banda si cu celalalt la masinile de pe margine sa vada daca e om in masina, vrea sa intoarca, sau cu ambii ochi la colturi de strada si sa lase gazul putin sa aiba timp sa evite pe boul care nu il vede ar fi mai jmecheri, ar scapa fara evenimente. Parerea mea e ca trebuie tu sa eviti in primul rand pe cel vinovat...P.S. Sincer acum, cand conduceti masina cati alti soferi nu va vad pe zi??? Si masina este mare, ce sa mai vorbim de o motocicleta, scuter, moped, bicicleta etc.

Bafta si noroc la toata lumea.

:rusinica:

CORECT!

 

Cititi astea doua posturi si trageti invataturile! Aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Record , sau ce sa fie ??? Nasol e putin spus. Cind citesc stiri de astea ma bucur ca gindacul meu mai mult de 70-75 km la ora nu vrea. Merg pe strada , vad motoare grave si zic "bai nene , nu am bani sa-mi iau si eu" , da' sa mor eu , mai bine ca nu am. Mai bine ca merg usor cu o ragalie chinezeasca , limitata la 80 , da asa o las , limitata. Si totusi si asa ma vineaza conservarii sa mi-o dea la poponeata. Noroc ca viteza mea , penibila in zilele noastre, ma ajuta sa fiu cit de cit atent si poate unii rid , da' dau prioritata si la aia care nu o au. Ce sa fac , asta-i Bucurestiul , decit bulit pe drum cu prioritate , mai bine usor si sigur , ca nu ma grabesc nici macar cind intirzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat, foarte urat.

Feriti-va de ziua de 16 iulie.

Multe lucruri "rele" s-au intamplat in aceasta data de-a lungul anilor, crime, dezastre, accidente astea numai in jurul meu in ultimii ani.

Nu m-a socat "vestea" chiar tare pentru ca era de asteptat, in fiecare an se intatampla ceva in acea data si eu stiu cel mai bine ca ar trebui sa petrec dar vin vesti care nu ma lasa.

Concluzia: Ocoliti-ma cred ca aduc ghinion celor din jur. Uitati-va ce s-a intamplat de ziua mea.

Uneori mi-aduc aminte de cele intamplate in trecut si ma gandesc cu groaza ca va veni ziua mea si la anul.

 

Va urez succes, noroc si sanatate.

Ne vedem in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...