Sari la conținut

Accident Grozavesti


RaduKu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am auzit ca ar fi cazut din cauza ca l-ar fi atins un jeepoi in curba aia cu bull-barul  !  E adevarat ?

e o prostie. nu m-a atins nimeni in afara de ghinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a facut poza asta? La cat timp dupa accident? Ala de pe trotuar se uita de parca nu s-a intamplat nimic...

 

ORIBILA POZA.

Bine ai revenit printre noi.

 

@Dobrescu ... indiferentza este un adevarat flagel printre romani chiar nu pot sa-mi inchipui cum poate sa mearga linishtit langa un accidentat. Shi te mai miri de ce conservari se comporta cum se comporta?

Mad Max ... Bucureshtiul e o jungla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe scurt filmul intamplarii:

 

curba la dreapta, nisip, derapat, intrat in parapetul din stanga, de pe mijlocul soselei. tramvaiul m-a aruncat ca la rodeo deci zbor catapultat in dreapta spre marginea soselei unde rup cu spinarea un copacel d-ala ca in poza de 15 cm diametru, ma rasucesc pe copac (care mi-a mai atenuat urmatoarele socuri, tre sa plantez altul acolo) apoi ma reped in gardul de fier forjat unde ma fac praf (fracura deschisa - tibia in doua, peroneul in patru, plus disjunctie de bazin si dizlocare iliaco-cacamaca - oricum, bazinul cracanat si in fata si in spate vreo 3 cm). din gard zbor inapoi in sosea, nu inainte de a rupe cu casca doua bare din el, si cad intre bordura si asfalt cu ma vedeti in poza si ma duc tarash inca 15 metri cu capul pe bordura (capul presat in piept) si mainile stranse instinctiv la piept. in timpul asta tramvaiul n-a stat degeaba, dupa ce a facut un flic-flac peste bordura si le-a rupt gardul mutzufanilor (vezi in poza), s-a parcat regulamentar la marginea strazii, mort.

 

nici nu vreau sa va spun ce se intampla daca nu eram echipat pana in dinti cu costumul de piele cu protectii si cizmele moto cu intarituri, care by the way s-au despicat in gard ca tenisii de dragasani. degetul mare are unghia taiata pana in carne. daca nu aveam cizme aveam piciorul chiftea. si asta la doar 60-70 km/h.

 

oricum, cum ziceam: costumul de protectie e o alegere personala. chiar daca e de viata si moarte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate deshi suna ciudat ... ai avut bulan. ... si protectzii ... dar shi bulan ca nu era nici o mashina pe acolo sa cazi in fatza ei.

 

Multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zahei...se pare ca ai tu ceva cu nisipul sau el cu tine.dupa cum ai povestit, ai avut ceva viteza...si eu merg tare pe-acolo.Sa te faci bine fara urmari nasoale si ia-ti PATRUCICLETA...ca in avatar :cheers:

P.S.la mine au oprit repede 2 conservari si m-au scos de pe sosea ca nu puteam sa ma ridic + ca s-au oferit sa ma duca si la spital...bucurestenii astia se pare ca sunt mult mai nesimtiti. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data iti urez multa sanatate si intr-adevar, ar trebui sa dea multora de gandit faptul ca o costumatie adecvata face diferenta intre viata si moarte, chit ca mergi ci 60-70 la ora

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut zahei, ma bucur ca esti mai bine :cheers:

 

ai avut bulan cu traficu'

 

mie de asta imi e cel mai frica, sa nu pic in trafic (sina tramvai, nisip, etc) si sa dea o masina peste mine, Doamne fereshte

 

 

numa' bine :cheers:

 

 

Nucu

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Inca o data iti urez multa sanatate si intr-adevar, ar trebui sa dea multora de gandit faptul ca o costumatie adecvata face diferenta intre viata si moarte, chit ca mergi ci 60-70 la ora

 

:cheers:

totusi, sa nu subestimam importanta pomului! fratilor, plantati pomi pe traseu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plantati pomi pe traseu si pe urma bagati-va pixurile in ei za footetzi si voi la scorbura.

Stii cati au murit sau au facut masini, motoare praf din cauza pomilor de epe marginea soselelor, care de altfel daca nu erau acesti pomi s-ar fi dus fericiti cu masinile sau motoretele pe campii? Printre astia ma numar si eu. I-as spanzura de ei pe astia care i-au plantat. Numai in Romania se considera ca e bine. Cica sustin soseaua sa nu se strice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal, el da la buci eu am dat vacantza la poola. v-am zis ca bazinul mi l-a rupt motorul cand a voblat si m-a aruncat? m-a cracanat atat de tare si de brusc cand m-a scuipat de pe el incat mi-a despicat pantalonii IXS intre picioare. si erau din piele dubla acolo. mai multe nu spun decat la fete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...