Sari la conținut

Lupta la 125


Ce atzi alege?  

877 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 478
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fratzilor..nu votez nici una din astea

...am o cagiva freccia din 89..modificat aradical d ine..face orice d 125

p pariu.....deci nu va avantatzi la aste anoi k is limitate cipate prostiii....app e si d vanzare

 

:blbl: ;) baga-te pe forumul posesorilor de Cagiva. Si eu am avut un mito din 90 ( acu am din 93 ) si era bestial!! Daca ai grija de ele nu au moarte ;)

Editat de Adventix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratzilor..nu votez nici una din astea

...am o cagiva freccia din 89..modificat aradical d ine..face orice d 125

p pariu.....deci nu va avantatzi la aste anoi k is limitate cipate prostiii....app e si d vanzare

 

imi zici cand vrei sa ne vedem si ne dam...eu vin cu ceva de 125 tu cu cagiva ta :(

plec cu a2a pentru tine :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratzilor..nu votez nici una din astea

...am o cagiva freccia din 89..modificat aradical d ine..face orice d 125

p pariu.....deci nu va avantatzi la aste anoi k is limitate cipate prostiii....app e si d vanzare

 

 

1. invata sa cum se scrie limba romana ca esti afon!

2. mobra aia a ta din 89 se screme sa tina pasu cu un rs!

 

 

si e clar ca daca e de vanzare, face tot ce e de 125 :( ... tu asa... te auzi cand spui chestiile astea?

se pisa pe agregatu' tau, multe mobre de 125 noi de pe forum.... daca nu ma isel... cred ca TOATE!

 

bagati mintile in cap!

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr-ul e sfant pe langa drujbele astea in 2 t care il prajesti imedait si cum sa mai spus schimbi setu cum schimbi la 4 t uleiul. in plus rs-ul e fff urat ca aspect si codita aia spate e oribila(scz cei cu rs dar asa e) cagiva arata mult mia bine decat un rs.dar cbr-ul e cel mia frumos dintre toate.(cagiva si aprilia)in plus e 4 t mult mai fiabil decat drujbele.si se duce destul de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chear e urat rau rs-ul si face ca trabantu zici k e un tantar pe cand cbr-ul e mai frumos.uitate la 2 poze dintre un cbr si un rs sa vezi diferenta.

 

fa o comparatie intre cbr http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...008-147476.html

si intre rs http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...998-136124.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chear e urat rau rs-ul si face ca trabantu zici k e un tantar pe cand cbr-ul e mai frumos.uitate la 2 poze dintre un cbr si un rs sa vezi diferenta.

 

fa o comparatie intre cbr http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...008-147476.html

si intre rs http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...998-136124.html

Frate...tu arati acolo rs`uri din 98, au mai aparut 2 modele de la ala pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintr-un motor de 125cc 4t nu poti scoate mai mult de 15 cp. la cel 2t, puterea motorului este dubla (33-34 cp nerestrictionat) dar si consumul cu circa 30% mai mare (punanad la socoteala si uleiul - consumat la 2t sau schimbat la 4t). odata ce te indragostesti de motoarele in 2t, nu mai ai scapare (ma stiu pe mine :(). uitati-va pe youtube la clipuri cu RS-ul125 (nu mai vorbesc de "doijumate") si numai sound ul ala enervant de frumos te face sa te freci in palme. ia ca o comparatie un scoot de 50cc in 4t fata de unul 2t... primul astupa cu tine canalele masinile cand pleci de la stop, cu 2t le ineci in fum. ce preferi?............

 

cbr125 am mers, este groaznic, jenibil, oricat de mult ai trage de gaz, motoreta NU accelereaza ci se.... misca. cu un rs125, pilotat ca lumea, pui probleme chiar motoretelor mai mari... :(

 

cat despre design... yzf ul e fain, dar cand te uiti mai bine la ea, observi acele goluri printre carene care te pot ... inhiba, enerva sau... amuza, dupa caz. idem cbr-ul nou - ambele 2008. Rs-ul de dupa 2006 este mult mai "inchegata" si cu un plus de spectaculozitate la design. nici modelul anterior nu este urat. constructia motoretei in sine (sasiu, motor, etc) a fost si este recunoscuta ani de-a randul ca fiind cea mai buna (testata si in cursele din clasa ei), deci aprilia are experienta mare in productia de polizoare de 125 - si asta spune multe!

 

cat despre fiabilitate, cu un ulei de cea mai buna calitate si exploatat judicios, un 2t tine aproape la fel de mult ca un 4t.

 

mie rs-ul, chiar si acum dupa ceva ani de mers pe mobre, mi se pare o motoreta extraordinara si mi-as lua una oricand as avea posibilitatea. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chear e urat rau rs-ul si face ca trabantu zici k e un tantar pe cand cbr-ul e mai frumos.uitate la 2 poze dintre un cbr si un rs sa vezi diferenta.

 

fa o comparatie intre cbr http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...008-147476.html

si intre rs http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...998-136124.html

[/quo :( faci o comparatie intre un rs din 98 si un cbr din 2008 ! Normal ca cbr e mai frumos , dar pana acum ai ajuns sa vezi un Rs din 2008? Nu am moto , , dar intentionez sa mi iau si dupa parerea mea cagiva e cea mai frumoasa dar tot R125 e ideala pentru incepatori

PS:Ar trebui sa bagati si YZF la vot! Asfalt uscat! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chear e urat rau rs-ul si face ca trabantu zici k e un tantar pe cand cbr-ul e mai frumos.uitate la 2 poze dintre un cbr si un rs sa vezi diferenta.

 

fa o comparatie intre cbr http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...008-147476.html

si intre rs http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...998-136124.html

 

Fa si tu o comparatie dar in mers. Ce o dati toti astia cu motoare in 4timpi cu sunetul. Sunetul de tantar este sunetul pe care il auzi pe piste la clasa 125 , nu sunetu de fals armasar puturos intru-n piston. Si dupa parerea mea la "frumusete" , intre cbr si rs clar aleg rs`ul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

t) dar si consumul cu circa 30% mai mare (punanad la socoteala si uleiul - consumat la 2t sau schimbat la 4t).

fara sa comentez tot ce ai scris.....unde vezi tu un RS mancand 4 litri( cbr-ica papa 3)....hai las-o cu vrajelile astea ca poate le crede lumea......motor in 2T avand puterea la 33-35 de cai mananca in jurul valorii de 7....fara exagerare....asta inseamna mai bine de dublu....plus ulei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara sa comentez tot ce ai scris.....unde vezi tu un RS mancand 4 litri( cbr-ica papa 3)....hai las-o cu vrajelile astea ca poate le crede lumea......motor in 2T avand puterea la 33-35 de cai mananca in jurul valorii de 7....fara exagerare....asta inseamna mai bine de dublu....plus ulei

 

asa si ? :laugh: fata de cbr se duce de 2 ori mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si ? :laugh: fata de cbr se duce de 2 ori mai tare.

intradevar merge mai tare....nu de 2 ori dar merge.......oricum is pe ideea " daca ai bani s-o intretii sa-ti iei RS"....dar in rest....stai la CBR-ica si cheltuieti banii pe bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si ? :) fata de cbr se duce de 2 ori mai tare.

Da` zi si mie cat de tare merge?Ca eu am mers cu CBR 130km/h(maxim) si nu am simtit nevoia de mai mult.La urma urmei e un motor de 125,pentru incepatori.Daca vrei mai tare mai asteapta pana iei A-ul si iti iei ceva de 600.Eu nu as da fiabilitatea pentru nimic in lume,mai ales pentru 20 km/h in plus.Dar nah,asa sunt eu,mai comod.Hai sa nu ne mai certam,fiecare cu ce-i place :laugh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...