Sari la conținut

b 27 jgb


Dimitris
 Share

Postări Recomandate

nu stiu daca acest lucru se inscrie la accidente dar este ceva incredibil...

In seara asta, 02-11-2004... mergeam si eu incet incet, ca deh era frig... si ajung la semaforu de la muncii, dinspre diham (sau cum ii zice), se pune rosu si incep si pun frana, la care claxoane si faruri din spate... opresc, ma intorc si ma uit sa vad cine draqu e asa disperat... 3 tipi si o proasta la volan... ala de pe locu din dreapta disperat tipa akolo, injura... si m-am intors sa nu ii dau satisfactie...

Prostu vazand ca nu il bag in seama, a iesit din masina si fara sa ma astept... eu ma uitam la semafor... pac un pumn in casca... am ramas masca... pleaca si ma injura... am plekat am oprit pe dreapta sa vad ce mi-a fakut... nu stiam ce sa fak, nu mi-a venit sa cred... dupa care... dau tare, il prind la urmatoru semafor, ii arat un mik deget si il astept la unirii cu domnu politist langa mine, dar nu a venit...

Si sa mai zica lumea ca motociclistii sunt batausi...

nr de inmatriculare B 27 JGB, masina neagra, cred ca opel. nu sunt sigur... oricum mai micuta... care il vede va implor... makar un deget sa ii aratati...

Fuck Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca acest lucru se inscrie la accidente dar este ceva incredibil...

In seara asta, 02-11-2004... mergeam si eu incet incet, ca deh era frig... si ajung la semaforu de la muncii, dinspre diham (sau cum ii zice), se pune rosu si incep si pun frana, la care claxoane si faruri din spate... opresc, ma intorc si ma uit sa vad cine draqu e asa disperat... 3 tipi si o proasta la volan... ala de pe locu din dreapta disperat tipa akolo, injura... si m-am intors sa nu ii dau satisfactie...

Prostu vazand ca nu il bag in seama, a iesit din masina si fara sa ma astept... eu ma uitam la semafor... pac un pumn in casca... am ramas masca... pleaca si ma injura... am plekat am oprit pe dreapta sa vad ce mi-a fakut... nu stiam ce sa fak, nu mi-a venit sa cred... dupa care... dau tare, il prind la urmatoru semafor, ii arat un mik deget si il astept la unirii cu domnu politist langa mine, dar nu a venit...

Si sa mai zica lumea ca motociclistii sunt batausi...

nr de inmatriculare B 27 JGB, masina neagra, cred ca opel. nu sunt sigur... oricum mai micuta... care il vede va implor... makar un deget sa ii aratati...

Fuck Romania

 

 

 

te rog frumos....cand zici FUCK ROMANIA...ma injuri si pe mine si familia mea...in orice tara sunt prosti......aiai 3 din masina...nu sunt ROMANIA....sunt 3 prosti care traiesc in Romania....

 

......ptr tara asta oameni s-au sacrificat....mai citeste putin istorie...

 

sper ca ai inteles....

 

Salutare si bafta!

 

FUCK TOTI CRETINII DIN ROMANIA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer ma luam la bataie cu aia, chiar daca mi-o luam ca erau m multi!

Asta e, tu ai procedat corect, insa unii nu pot trece asa usor cu vederea chestii dastea! :cheers: Imi dau seama ca o sa spuneti ca nu rezolvam nimic, macar stiam ca data viitoare idiotii o sa stea in banca lor!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ulise

Uite ce-ti propun eu...data viitoare scoate lantul cu care legi motocicleta(ai grija sa fie si lacatul cat mai mare posibil prins la celalalt capat) si aplica-i cu sete o lovitura in parbriz.Nu stiu daca o sa te ajute cu ceva dar macar te racoresti. :cheers: Mie mi s-a intamplat sa ma claxoneze unul care credea ca trebuie sa ma urc pe trotuar ca sa ii fac lui loc.Din pacate sunt soselele pline de dobitoci. :cheers: Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de fapt ce voiau de la tine ? Poate te atentionau ca ai vreo problema la moto !  Pe mine m-au mai atentionat soferi si bine au facut ca era sa pierd unele chestii  !

SUNT PUTINI CEI CE VOR SA TE ATENTIONEZE :cheers: , SI SUNT FOARTE MULTI CEI CE VOR SA TE "ATENTIONEZE" :cheers: !!!

Editat de MOTOBRAND
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-le la gorna, fir-ar mamele lor ale naibii. Atata timp cat nu te stiai vinovat de nimik, trebuia sa-l capacesti pe ala imediat. Chit ca ieaseau si restul, de obicei se cam cacao pe ei cand vad pe unul singur ca se dau la ei. Ce sa-i faci...spiritul de turma.

 

Frumoasa tara..pacat ca-i locuita (de multi cretini)

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de fapt ce voiau de la tine ? Poate te atentionau ca ai vreo problema la moto !  Pe mine m-au mai atentionat soferi si bine au facut ca era sa pierd unele chestii  !

Mda, sigur... si pentru ca n-ai vrut sa repari/culegi ceea ce-ti pica de la motor iti da un pumn in cap... :cheers: them!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place Romania... pe bune... dar in fiecare zi incep sa descopar cati oameni prosti se afla in ea... dar asta e... nu o sa schimb eu o tara...

2. da... m-a atentiona ca am vizoru ridicat si a vrut sa il dea el in jos, nu???

Oricum... data viitoare stiu ce fak... fug, dau prima la dreapta, dupa care fug dupa masina si ii dau o oglinda jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine ca nu ai reactionat violent dc ai zis ca erau 3 ..

 

Oricum .. no comment ..

Ba io-i dadeam in gura ca la coasa, sa ma tina minte si, daca nu nimeream cu pumnul, ii frigeam o casca sa ma tina minte. Oricum, nu se baga nimeni, eu m-am lamurit pe pielea mea cum sta treaba. Si sunt femeie! Eu nu mai am nici mama, nici tata, cand e vba de asa ceva. :cheers: Ii trece de fitze si-si aminteste de mine ori de cate ori se schimba vremea, ca-ncep sa-l doara oasele... Asta o spun din experienta, e probata pe 2 coaste... Evident, nu ale mele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu ai parte de deastea Kali...

Apropo... tu iti lasi motoru in fata la Stomatologie, nu??? Te-am vazut cand eram cu scuteru (negru) si ieseam cu el din bloc, atunci cand vroiai sa urci bordura cu spatele sau ceva de genu asta...

Editat de ^Matrix^
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu ai parte de deastea Kali...

Apropo... tu iti lasi motoru in fata la Stomatologie, nu??? Te-am vazut cand eram cu scuteru (negru) si ieseam cu el din bloc, atunci cand vroiai sa urci bordura cu spatele sau ceva de genu asta...

Da, eu eram :cheers: Mesteream la ambreaj, presupun, nu?:cheers: Merci :cheers: Iar de incidente.. iti povesteste fata odata :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic ca trebuia pocnit imediat ce s-a dat jos din masina.... un cap in gura, un genunchi in "oua" si apoi il intrebi: ".. vai amice.. da ce-ai atit, ca uite iti curge borsu din gura .." si pac, inca un pumn in ochi si iar ".. da stai un pic sa te sterg c parca esti murdar pe obraz.." si iar zbang in picior in cap! Spun io sigur ca faza asta tine! De obicei ala nu-si poate reveni din uimire si din soc iar ceilalti din masina raman masca!

 

Daca e sa iei bataie macar sa stii pt ce o iei! Io am vazut faza cand un dita-mai hala de sofer la 1,95 si vre-o suta si ceva de kile a luat-o in freza ca s-a dat jos din masina sa-l injure pe ala care trecea pe trecere... care era o chestie pe la 1,70 si slabanog... i-a dat ala scurt un mawashi pe interior la piciorul de sprijin, apoi un genunchi direct in plina figura de l-a umplut de bors... a fost faza zilei... Inchipuiti-va, ala iese hotarat din masina injurand si dand cu aia masii, ca ala a avut tupeul sa treaca pe trecere, alalalt calm, se apropie, ala gras se repede, astalalt contreaza la femur pe interior, pas in spate urmat de genunchi in figura aluia dezechilibrat ce ajunsese in genunchi... ai apoi s-a facut ... liniste, ala a traversat mai departe, celalalt s-a dus in masina si a plecat! A fost COOOL!

 

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Soferul nu i-a multumit pentru distractie? "

 

... pai n-a mai avut timp.. eram din intamplare la 5 metri de faza respectiva, s-a intamplat asa de repde incat nimeni n-a apucat nici macar sa tipe sau sa zica ceva...Ala mare a iesit a injurat, a venit hotarat, si-a luat-o urgent in freza si cum a coborat asa a urcat in masina (cu borsul taras pe nas) si s-a carat. In spatele masinii lui erau alte masini care asteptau sa se elibereze trecerea de pietoni, deci ala oricum n-ar fi avut timp sa comenteze prea mult.

Ce-a cautat aia a gasit!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostu vazand ca nu il bag in seama, a iesit din masina si fara sa ma astept... eu ma uitam la semafor... pac un pumn in casca... am ramas masca... pleaca si ma injura... am plekat am oprit pe dreapta sa vad ce mi-a fakut... nu stiam ce sa fak, nu mi-a venit sa cred... dupa care... dau tare, il prind la urmatoru semafor, ii arat un mik deget si il astept la unirii cu domnu politist langa mine, dar nu a venit...

 

exact pentru situatii de genul asta trebuie sa existe o mica brigada gata oricand sa intervina pentru a linisti situatia, intr-un mod pasnic desigur. dar hotarat.

think about it. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact pentru situatii de genul asta trebuie sa existe o mica brigada gata oricand sa intervina pentru a linisti situatia, intr-un mod pasnic desigur. dar hotarat.

think about it. :cheers:

Adik cu sapunuri bagate in dresuri, nisip ud in shosete lungi de bumbac, & stuff ? Atat de pasnic si de hotarat ? :cheers:

 

Oricum, cand o patesti cu specimene din astea, pana suni, pana se imbarca "trupa", luand in calcul faptul ca ei ar sta mereu pregatiti sa intervina ( :cheers: ) si pana ar ajunge... Heh, o dam in SF-uri, nu ? Nici SMURDUL nu ajunge la timp mereu

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie din experientza proprie sau din teorie cum este cu lovitura de cap ? (am impresia ca asta nu se incadreaza legal nici in atac nici in aparare). Eu unu zic ca asta e cea mai la indemana manevra, sa rezolvi lucrurile cu capul :cheers:)))) . Partea nasoala a situatiei e ca esti blocat pe motocicleta si foarte vulnerabil. Iti trebuie ceva timp sa pui cricul lateral (daca il ai) si sa te dai jos de pe ea si apoi sa te apuci de batalie... Cat timp esti calare pe motor si ala vine din lateral nu ai ce sa-i faci. Nu merita sa-ti trantesti motorul pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Matrix: Daca ai cunostinte la politie, ia si afla pe numele cui e inmatriculata masina respectiva si fa-i o "vizita" de curtoazie, cu un spray cu vopsea si vreo 2 oua(dau o nuanta speciala la vopsea :cheers: ). Iar daca asta n-ajunge, un cartof bagat pe esapament ar trebui sa rezolve situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de Off-topic, da daca tot vine vorba de chestii interesante...

 

Cea mai tare chestie (sau una dintre cele mai tari pe care o stiu) e sa-i bagi la unul un ou de gaina in perete in tencuiala!!!! Daca ala zugraveste, faci o gaura si fixezi oul cu ipsos in asa fel incat sa nu se vada. Apoi cu un ac se face o gaurica mica in ou si se continua cu zugraveala. Peste doua saptamani incepe oul sa puta... si pute in toata casa, pute si nu stii de unde! E criminala chestia! Poa sa puna ala tot felul de deodorante ca tot pute. Iar daca locul ales e undeva, unde in mod normal se pune mobila si nu e la loc vizibil ala e un om terminat, trebuie sa-si vanda casa! Orice ar face tot ii pute in casa a ou clocit! Si putoarea dureaza cu lunile!

 

Ma gandesc la o chestie de-asta facuta la o masina, eventual sa bagi galbenus + albus de ou cu seringa pe gaura cheii sau in grila de aerisire cumva... idei ar fi, trebuie numai sa ai mintea putin bolnava (ca mine dealtfel :cheers: )

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...