Sari la conținut

Suzuki Dr 350 S


Narko
 Share

Postări Recomandate

salutare

 

din pacate nu am rezolvat nimic azi cu segmentii fiinca dureaza cam mult pana mi aduce si ca sa rectific chiuloasa iara dureaza undeva la sfarsitul lui noiembrie e gata toata treaba si am ajuns la concluzia ca trebuie sa o las moale am vrut sa mai prind unpic de sezon dar na nu tot timpu se poate face ce iti propui asta e .Acum mam decis daca e careva din voi care vare nevoie de un ax cu came sunt decis sa il vand la pretul la care am ajuns eu cu el adica 830 RON .nu are rost sa ma grabesc sa il fac caci tot nu rezolv nimic eu nu merg iarna cu el si asa mai bine astept pana la anu si il fac atuncea nu are rost sa il fac si sa stea in garaj .Mam grabit fiindca am avut un gram de speranta ca e gata pana la jumatea luni octombrie dar asta e si nu e gata acuma daca vrea careva din voi axul il dau daca nu il tin si pana la anul e gata si motocicleta mea

 

numai bine

 

am uitat axul e nou azi a venit si e original SUZUKI

Attached thumbnail(s)

  • post-66990-0-67161500-1318443923_thumb.jpg
  • post-66990-0-19299400-1318443969_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu am desfacut carburatorul, am bagat aer prin furtunu' de alimentare (la sfatu' unui cunoscator ...)

se tot oprea motorul. E adevarat ca de atunci nu a mai facut probleme, doar ca picura pe la preaplin. O sa'l desfac si sa curat corespunzator. (eu cred ca e blocat cuiul ponto sus).

Va multumesc pt. promtitudine.

 

cred ca ai dat la o parte "scaunul" cuiului poantou.

 

are in jurul lui in o-ring si daca nu este aszat cum trebuie nici nu mai conteaza daca ai plutitor sau nu - va curge toata benzina in carb...

 

salutare

 

din pacate nu am rezolvat nimic azi cu segmentii fiinca dureaza cam mult pana mi aduce si ca sa rectific chiuloasa iara dureaza undeva la sfarsitul lui noiembrie e gata toata treaba si am ajuns la concluzia ca trebuie sa o las moale am vrut sa mai prind unpic de sezon dar na nu tot timpu se poate face ce iti propui asta e .Acum mam decis daca e careva din voi care vare nevoie de un ax cu came sunt decis sa il vand la pretul la care am ajuns eu cu el adica 830 RON .nu are rost sa ma grabesc sa il fac caci tot nu rezolv nimic eu nu merg iarna cu el si asa mai bine astept pana la anu si il fac atuncea nu are rost sa il fac si sa stea in garaj .Mam grabit fiindca am avut un gram de speranta ca e gata pana la jumatea luni octombrie dar asta e si nu e gata acuma daca vrea careva din voi axul il dau daca nu il tin si pana la anul e gata si motocicleta mea

 

numai bine

 

am uitat axul e nou azi a venit si e original SUZUKI

Attached thumbnail(s)

  • post-66990-0-67161500-1318443923_thumb.jpg
  • post-66990-0-19299400-1318443969_thumb.jpg

 

ce anume rectifici la chiuloasa? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

pai se vede in poza ce vine rectificat [

 

vei folosi "cuzineti"? :what:

 

altfel nu imi dau seama cum o sa faci operatia....

 

exista o varianta fara "cuzineti" dar iti modifica parametrii de functionare.

 

plus ca grija mare la palierul de langa bujie - acolo trebuie sa ai un "canal" de ungere + o degajare sa poate axul cu came sa isi impinga uleiul pe palier - de fapt ala este palierul care se strica primul.

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

salutare

 

stie careva de unde pot cumpara sau mai bine zis daca exista un inaltator pentru telescopul din spate pentru Suzuki DR 350 ,telescopul ce il am e bun dar vreau sa ridic moto unpic mai sus,am avut inainte un telescop de la o Yamaha parca avea56cm si era ridicat chiar fain dar acum am pus unu de suzuki si nu prea imi place ,credeti ca se poate face ceva

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da.Se poate inalta dar nu din telescop, ci din sistemul de parghi de sub telescop.Acolo sunt 2 lingurite ca sa le zic asa si sunt pe marimi.Poti confectiona si tu daca cunosti pe cineva .Din aluminiu sau si din alt fel de metal.

 

http://www.ebay.de/itm/Heck-Hoherlegung-Suzuki-DR-350-Bj-90-99-35mm-neu-/170604975966?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item27b8d9575e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

exact asa am incercat dar le am facut unpic mai mici si imi bat in furca si nu am mai incercat sa fac altele fiindca mia spus un amic ca nu e prea bine ca schimba ciclistica mototocicletei si sar putea sa apara alte necazuri,dar acum cred ca o sa ma auc sa fac alte doua tije,mersi mult de sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare

 

 

stie careva de vanzare un DR350 care necesita rep.la pretul undeva de 500 E maxim

 

in Germania ai sansa sa prinzi ceva. Am tot vazut la dezmembrare pe e-bay sau anunturi, iar unele chiar erau intregi; numai ca e treaba cu transportul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

 

stie careva de vanzare un DR350 care necesita rep.la pretul undeva de 500 E maxim

 

ce vrei sa faci cu el?

 

vezi ca majoritatea celor defecte sunt cu probleme in zona chiuloasei si reparatia + achizitia o sa depaseasca pretul uneia functionale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

sa sti ca chiar am obs.ca toate cam aceeasi problema au dar trebuie sa incerc sa gasesc ceva alta solutie nu prea am ,ar fi o solutie sa aduc ceva din Germania dar inca astept poate se iveste ceva aicea.Chiuloasa mi-au facuto baieti dar acum nu stiu unde gasesc cuzineti unde am incercat nici o sansa ex.OZUN undeva lanaga COVAZNA am vb cu ei doar la tel si ei nu fac mi-au recomandat ceva din Brasov parca ROMAGLA dar intreprinderea asta e in faliment nici vb sa mai faca ceva si asa am ajuns la concluzia ca singura sansa e sa iau un moto mai naspa nu trebuie neaparat sa mearga pe mine doar astea ma intereseaza ,chiuloasa ,capacul,culbutori sa fie in stare buna si poate ,poate am noroc dar cum norocul nu sta pe gard astept ha ha ha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

sa sti ca chiar am obs.ca toate cam aceeasi problema au dar trebuie sa incerc sa gasesc ceva alta solutie nu prea am ,ar fi o solutie sa aduc ceva din Germania dar inca astept poate se iveste ceva aicea.Chiuloasa mi-au facuto baieti dar acum nu stiu unde gasesc cuzineti unde am incercat nici o sansa ex.OZUN undeva lanaga COVAZNA am vb cu ei doar la tel si ei nu fac mi-au recomandat ceva din Brasov parca ROMAGLA dar intreprinderea asta e in faliment nici vb sa mai faca ceva si asa am ajuns la concluzia ca singura sansa e sa iau un moto mai naspa nu trebuie neaparat sa mearga pe mine doar astea ma intereseaza ,chiuloasa ,capacul,culbutori sa fie in stare buna si poate ,poate am noroc dar cum norocul nu sta pe gard astept ha ha ha

 

ce este asa de deosebit la cuzineti?

 

eu am din duraluminiu... si in aprilie face 4 ani si merge fara probleme si nu prezinta nici cel mai mic semn de uzura.

 

si nu sunt facute de "firma" ... ci doar de un bun meserias care din pacate momentan nu mai are acces la "strung" ... si nu numai strung...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

]

ce este asa de deosebit la cuzineti?

 

eu am din duraluminiu... si in aprilie face 4 ani si merge fara probleme si nu prezinta nici cel mai mic semn de uzura.

 

si nu sunt facute de "firma" ... ci doar de un bun meserias care din pacate momentan nu mai are acces la "strung" ... si nu numai strung...

 

 

salutare

 

din cate vad tu ai avut nevoi de "cuzineti"doar intro parete eu am nevoi la toate 3 partile acum am vb cu un meserias si iam aratat pozele tale si saptamana viitoare incercam si noi sa vedem ce iese.Si mersi ca ai pus poze asa mi-ai dat si o idee ,sa bei o bere din partea mea :cheers: :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

salutare

 

as avea nevoie de niste pareri referitoare la achizitionarea unei mobre este vb despre SUZUKI RM-Z 450 din 2007, ma intereseaza tot ce se poate sti desprea eu .MULTUMESC

:friends::friends:

 

pai iti zic eu, daca ai nevoie de un monstru de 62 CP care la cea mai mica piscatura de gaz zboara ... atunci ia-l, dar daca nu esti profi profi nu recomand, iti risti sanatatea CLAR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am o intrebare si.a pus careva pinion de atac de 13 in loc de 14

eu am momentan configuratia de 14/43 si sincer am nevoie ce ceva mai mult cuplu ...ma gandeam la un 13/46 sa nu mai schimb lantul chitul de pe ea are vreo 400 km ..plm. cred ca doar cu pinioanele as iesi mai ieftin

ms!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am o intrebare si.a pus careva pinion de atac de 13 in loc de 14

eu am momentan configuratia de 14/43 si sincer am nevoie ce ceva mai mult cuplu ...ma gandeam la un 13/46 sa nu mai schimb lantul chitul de pe ea are vreo 400 km ..plm. cred ca doar cu pinioanele as iesi mai ieftin

ms!!!

 

combinatia 13 - 48 e foarte buna la dr350, daca te dai hard poti incerca 13-50, dar cred ca e prea mult .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

combinatia 13 - 48 e foarte buna la dr350, daca te dai hard poti incerca 13-50, dar cred ca e prea mult .

 

asta vroiam sa zic si eu, depinde ce vrei sa faci, pentru hard cred ca 13 - 48 sau 13 - 50 e foarte bun, dar pierzi din viteza de varf, care te-ar ajuta daca faci ture mai lungi pe drumuri ok ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...