Sari la conținut

Crazy Bike Party 2007


Postări Recomandate

HOOO BAAAA ca asta este topic de poze! Gata...fiecare si-a exprimat parerea, dar...s-a ajuns prea departe! fiecare are de impartit ceva cu...fiecare! Cert este ca...a fost cea mai zgomotoasa intrunire la care am participat si...am participat si eu la "cateva"! Ca sa va impacati....iarasi va invit pe toti...pe 1 septembrie la INTALNIREA DE LA BREAZA! :haha: este intalnire nu intrunire...INTRE PRIETENI! Va promit ca nu o sa aveti praf, motoare care merg in viteza prin camping :blink: :blink:, motoare turate....vor fi...dar....nu cred ca o sa mai stea cineva sa le tureze la cata distractie va fi! O sa aveti tatelete ecologice...in cel mai adevarat sens :nono: o sa aveti si dusuri de la pompieri, dar cu apa care nu va mirosi :o, SARMALE, FASOLE CU COSTITA, TUICA, VIN...O GRAMADA DE CONCURSURI! Va astept sa schimbati parerile acolo! :wave:

bine zis coane, deja aveeam impresia ca vb cu pusti pe sus.

la breaza a iesit super anu trecut, mi-a placut rau de tot formatia mp3 in recital live :bigstar:

cea mai mare viteza a fost duminica dimineata: "VINE PLOAIA BAAAAAAAAA" = 90% pack & go in max 30 min.

Parca am prins ceva inside information in legatura cu pastrama, etc :)

Restu daca vreti vb acolo sa vedeti cum se face, lui stephon i-a iesit din prima anu trecut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bah daca au ajuns sa se certe femeile pe forum referitor la o intalnire este grav.

Nu ma asteptam sa fie atata lume nemultumita, dar deh asta e decat pe forum, cei care s-au distrat acolo cred ca si acum sunt pe undeva si se distreaza.

Toti stiti numai sa va plangeti, credeti ca sunteti singurii care ati facut 300 Km pana acolo? noi am facut aproape 400 Km si 12 ore pe drum si nu ne plangem, voua v-a sunat muzica in cap? noi aveam cortul langa boxa si la ora 1 incercam sa dormim, voi va plangeti de motoare turate? ala camuflatu' de omora motoru era tot langa noi, de nu ne puteam intelege cand vorbeam.

Dar in viata trebuie sa privesti partea buna a lucrurilor, drumul pana acolo si inapoi a facut toti banii, am trecut printr-un sat la intoarcere Boita cred ca se numea unde pur si simplu am ramas marcat, cred ca o sa-mi iau o casa acolo ca era fenomenal.

Am cunoscut oameni de treaba, ne-am revazut cu altii, am stat la taclale sub niste stejari pur si simplu imensi din care mai cadea o ghinda din cand in cand, mai eram intrerupti de motoarele turate excesiv lucru care se adauga la farmecul momentului si ne facea sa ne intrebam de ce ar face cineva asa ceva motorului.

Noi nu ne plangem ca WC-urile erau praf, pentru ca asa am fost nevoiti sa sarim gardul si sa fugim de jandarmi ca infractorii doar sa ne facem si noi nevoile fiziologice undeva. N-am mai ras de mult in timp ce scuturam trandafirul cu gandul ca am fugit de jandarmi pentru chestia asta. :)

Nu ne plangem de praful care s-a pus pe motoare ca am avut husa :)

Nu ne plangem ca a fost doar un tip de bere, a intrat de minune dupa un drum lung si sa nu mai spun ca a mers si mai bine cu cativa mici. Mici care erau 1,5 Ron si bere care era 2 Ron si clatite uriase care erau 3 Ron. :wave:

La anumite capitole Sibiul a iesit mai bine decat alte intalniri dar a avut si parti proaste. Poate ati avut asteptarile prea mari de la aceasta intrunire comparand-o cu anii trecuti. Eu am avut ca termen de comparatie decat Pitesti, Ploiesti, Brasov, Snagov, Targoviste si Navodari.

 

 

acum am ajuns si noi acasa :blink: (un sv si un ktm :))

 

 

Scuze grupului nostru ca am tunso subit de la singura pizzerie din sigishoara dar sa zicem ca asa a fost sa fie :haha:

 

...dupa, noi am mai fost in bran, bv, poiana bv, pietrele lui solomon si ne-am intrors azi :nono:, sau acum o ora :P

 

 

atasez si eu 2 puoze :o de la intrunire, mai artistice sau nu :bigstar:

 

 

si inca una cu grupul :blink:

post-5912-1185896804_thumb.jpg

post-5912-1185896881_thumb.jpg

post-5912-1185897586_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dracushorule cand am vrut sa-mi iau KTM sa ma duc cu el la munte, au sarit toti la gatul meu ca vibreaza ca draku pe drum, ca e obositor sa mergi pe el pana la munte etc, oricum m-au convins sa nu-mi iau. Dar dupa ce te-am vazut pe tine ca ai venit pe el pana la Sibiu GATA, cu prima ocazie imi iau si eu una. Ce inseamna domnule sa te iei dupa lume, daca nu te intalneam la iesirea asta cine stie cati ani mai treceau pana realizam ca totusi se poate fara probleme sa mergi pe asa ceva la drum lung. Iti dai seama cati ani irositi, sa nu simt si eu bucuria cand ajungi in varf de munte pe motor sau cand te plimbi de nebun prin padure.

 

P.S. Marfa pozele . . . :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dracushorule cand am vrut sa-mi iau KTM sa ma duc cu el la munte, au sarit toti la gatul meu ca vibreaza ca draku pe drum, ca e obositor sa mergi pe el pana la munte etc, oricum m-au convins sa nu-mi iau. Dar dupa ce te-am vazut pe tine ca ai venit pe el pana la Sibiu GATA, cu prima ocazie imi iau si eu una. Ce inseamna domnule sa te iei dupa lume, daca nu te intalneam la iesirea asta cine stie cati ani mai treceau pana realizam ca totusi se poate fara probleme sa mergi pe asa ceva la drum lung. Iti dai seama cati ani irositi, sa nu simt si eu bucuria cand ajungi in varf de munte pe motor sau cand te plimbi de nebun prin padure.

 

P.S. Marfa pozele . . . :)

 

 

da foarte obositor, tre sa te antrenezi mult sa rezisiti :bigstar:

 

 

...pe drumul bv-fag-sibiu (cine stie cunoaste :blink: ) eu am simtit numai vibratiile de la motor, sa fi fost si altceva ? :blink:

post-5912-1185899377_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze de VINERI+SAMBATA

post-982-1185900982_thumb.jpg

post-982-1185900999_thumb.jpg

post-982-1185901010_thumb.jpg

post-982-1185901020_thumb.jpg

post-982-1185901034_thumb.jpg

post-982-1185901054_thumb.jpg

post-982-1185901084_thumb.jpg

post-982-1185901147_thumb.jpg

post-982-1185901162_thumb.jpg

post-982-1185901333_thumb.jpg

post-982-1185901353_thumb.jpg

post-982-1185901362_thumb.jpg

post-982-1185901372_thumb.jpg

post-982-1185901383_thumb.jpg

post-982-1185901421_thumb.jpg

post-982-1185901431_thumb.jpg

post-982-1185901444_thumb.jpg

post-982-1185901455_thumb.jpg

post-982-1185901478_thumb.jpg

post-982-1185901499_thumb.jpg

post-982-1185901507_thumb.jpg

post-982-1185901517_thumb.jpg

post-982-1185901529_thumb.jpg

post-982-1185901687_thumb.jpg

post-982-1185901703_thumb.jpg

post-982-1185901720_thumb.jpg

post-982-1185901751_thumb.jpg

post-982-1185901769_thumb.jpg

post-982-1185901810_thumb.jpg

post-982-1185901832_thumb.jpg

post-982-1185901843_thumb.jpg

post-982-1185901861_thumb.jpg

post-982-1185901869_thumb.jpg

post-982-1185901876_thumb.jpg

post-982-1185901895_thumb.jpg

post-982-1185901902_thumb.jpg

post-982-1185901911_thumb.jpg

post-982-1185901919_thumb.jpg

post-982-1185901934_thumb.jpg

post-982-1185901947_thumb.jpg

post-982-1185901955_thumb.jpg

post-982-1185901962_thumb.jpg

post-982-1185901968_thumb.jpg

post-982-1185901975_thumb.jpg

post-982-1185901983_thumb.jpg

post-982-1185901997_thumb.jpg

post-982-1185902003_thumb.jpg

post-982-1185902010_thumb.jpg

post-982-1185902019_thumb.jpg

Editat de M I G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic k era mai bine doar cu poze...eventual discutiile astea intr-un alt topic.Oare moderatorii nu pot face nimic in privinnta asta? :bigstar:

 

daca va cauta cineva poze de la sibiu pe forum va gasii doar certuri si comentarii

 

 

 

o poza cu roata lui Artur din timisoara :)

post-13995-1185902596_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

apropo...pe aceasta cale...tin sa il salut pe imbecilul nesuferit...din Sibiu...imbracat in haine de camuflaj, cu un gsxf alb albastru, pe care l-am mai intalnit la cateva intruniri, unde...la fel...a omorat motorul acela! Esti un dobitoc!

Tipul despre care vorbesti iti da mooch (muci :-) ) la capitolul moto, cu tot ceea ce implica asta! Asta asa... ca il stiu de mic copil si nu rezist sa nu-i iau apararea cand il insulti!

 

On topic:

Poze am pus la inceput...acum comentariile:

Intrunirea a fost (conform obiceiului) una foarte reusita. Nereusiti au fost a parte dintre participantii la ea! Ma refer in mod direct la aceia care au perturbat linistea sau au facut gesturi/fapte/chestii care au deranjat. INSA:

Pentru aceia care STIU si CUNOSC intrunirile organizate in tercut de Crazy Bike, sunt convins ca ati putea fi mai tolrenati si mai putin caustici. Crazy Bike este pana una alta un club vehi, daca nu primul atunci cu siguranta printre primele cluburi moto SERIOASE din Romania, au un trecut sanatos, au un NUME. Inainte de a critica, v-ati gandit oare si la faptul ca EI au organizat RedBull Romaniacs? Stiti ce a insemnat munca aia? Eu nu stiu... insa pot sa imi fac o idee pentru ca cunosc o parte dintre baieti si am mai povestit cate ceva cu ei.

Carcotasii nu pot fi NICIODATA multumiti pentru ca... sunt carcotasi si gasesc MEREU ceva de obiectat, insa ceilalti? Daca v-a placut e bine, daca nu v-a placut... reveniti in anii urmatori si poate va va placea! Legat de comentariile la adresa clubului nu pot decat sa va amintesc ca Crazy Bike este un club elitist, deci nu isi vor rezerva prea mult timp pentru a intra pe motoretizmpunctro sa invite toti "motoretistii" la intrunire. Si se pare ca si fara invitatie expresa, s-a stiut deexistenta intrunirii si s-a venit in numar mare!

Concluzie:

Intrunirea a fost cat se poate de in regula! Mai bine de atat sa faca cine poate!

Multumim Crazy Bike!

HXX

 

P.S. Astept o polemica tipica forumului astuia... :bigstar: :) :blink:

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Faptul ca sunt atatea scandaluri dupa o intrunire, ar trebui sa traga un semnal de alarma organizatorilor din Sibiu

 

2. Mesajele aiurea in care va injurati vi le-am sters. Asta e, ghinion, nu o sa va mai puteti lauda ce v-ati tras-o.

 

 

3. Cultura la nivel de intruniri, in Romania, este la pamant. Sau poate abia la inceput. Ca exemplu: nu mai departe de vecinii nostri bulgari se organizeaza intruniri cu MII de motoare, pe durata a 4-7 zile, de ani de zile. Faptul ca vin acele mii de oameni in fiecare an spune multe despre calitatea intrunirilor. Si nu e vorba ca nu sunt multe in tarisoara aia, dimpotriva :bigstar: Apoi alt exemplu este cel de la intalnirea Garmich 2007. In loc sa va injurati de prosti, ar trebui sa cititi. Nu spun ca trebuie facute la indigo, insa de la a spune ca intrunirea e doar un loc in care sa te pisi unde vrei (ce daca nu-s bude), sa te imbeti sa intri cu agregatul peste corturi, etc inseamna ca voi doar asteptati sa fugiti de-acasa sa va dati in petec. Distractia nu trebuie confundata cu nesimtirea sau jegul. Moral sau fizic.

 

4. Care va mai injurati si va luati la pwli aiurea-n tramvai, zburati de-aici.

 

Ura

 

P.S. Intrunirile mici, de nivelul celei de la Breaza, bat la fund cele cu traditie. Inca un motiv sa isi puna intrebari organizatorii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

 

Tipul despre care vorbesti iti da mooch (muci :-) ) la capitolul moto, cu tot ceea ce implica asta! Asta asa... ca il stiu de mic copil si nu rezist sa nu-i iau apararea cand il insulti!

 

On topic:

Poze am pus la inceput...acum comentariile:

Intrunirea a fost (conform obiceiului) una foarte reusita. Nereusiti au fost a parte dintre participantii la ea! Ma refer in mod direct la aceia care au perturbat linistea sau au facut gesturi/fapte/chestii care au deranjat. INSA:

Pentru aceia care STIU si CUNOSC intrunirile organizate in tercut de Crazy Bike, sunt convins ca ati putea fi mai tolrenati si mai putin caustici. Crazy Bike este pana una alta un club vehi, daca nu primul atunci cu siguranta printre primele cluburi moto SERIOASE din Romania, au un trecut sanatos, au un NUME. Inainte de a critica, v-ati gandit oare si la faptul ca EI au organizat RedBull Romaniacs? Stiti ce a insemnat munca aia? Eu nu stiu... insa pot sa imi fac o idee pentru ca cunosc o parte dintre baieti si am mai povestit cate ceva cu ei.

Carcotasii nu pot fi NICIODATA multumiti pentru ca... sunt carcotasi si gasesc MEREU ceva de obiectat, insa ceilalti? Daca v-a placut e bine, daca nu v-a placut... reveniti in anii urmatori si poate va va placea! Legat de comentariile la adresa clubului nu pot decat sa va amintesc ca Crazy Bike este un club elitist, deci nu isi vor rezerva prea mult timp pentru a intra pe motoretizmpunctro sa invite toti "motoretistii" la intrunire. Si se pare ca si fara invitatie expresa, s-a stiut deexistenta intrunirii si s-a venit in numar mare!

Concluzie:

Intrunirea a fost cat se poate de in regula! Mai bine de atat sa faca cine poate!

Multumim Crazy Bike!

HXX

 

P.S. Astept o polemica tipica forumului astuia... :bigstar: :) :blink:

Baiete, ai tras oaresce pe nas de nu nimeresti tastele?(chiar daca in mica masura ai dreptate)...ideea era ca se putea mult mai bine daca cineva de pe acolo era mai atent la detalii si incepe sa lipseasca respectul intre noi pe la astfel de eventuri.Cocalarii, pacanelele, pseudo-burnouturile, atv-urile, manelele si nesimtitii sa traiasca :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na shi de la mine poze ! :blink: Mie mi`a placut, nesatulilor ! :blink: Nota zece, shi felicitari Crazy Bike ! Nu cer perfectziunea, tocmai din Constanta am venit, shi nu mi`a parut rau deloc. Frumos Sibiul, a fost prima oara cand l`am vazut ! :X :bigstar: :)

post-16509-1185911348_thumb.jpg

post-16509-1185911391_thumb.jpg

post-16509-1185911450_thumb.jpg

post-16509-1185911494_thumb.jpg

post-16509-1185911541_thumb.jpg

post-16509-1185911593_thumb.jpg

post-16509-1185911638_thumb.jpg

post-16509-1185911711_thumb.jpg

post-16509-1185911763_thumb.jpg

post-16509-1185911829_thumb.jpg

post-16509-1185911879_thumb.jpg

post-16509-1185911950_thumb.jpg

post-16509-1185911996_thumb.jpg

post-16509-1185912027_thumb.jpg

post-16509-1185912073_thumb.jpg

post-16509-1185912139_thumb.jpg

post-16509-1185912503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai zic nimik celor care nu am fost multumiti decat ca ne pare rau ca nu am fost pe placul vostru.....

Ma bucur ca v-am placut concursurile, cei care au participat s-au distrat de minune (zic ei) vreau sa le multumesc grupurilor din Prahova si Hunedoara care au fost sufletul concursurilor :bigstar:

 

 

 

 

Mai sti cumva ce s-a intamplat cu cei accidentati in cort de ATV?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei nemultumiti nu pot sa le spun decat sa nu mai mearga la intruniri, toate intrunirile sunt la fel> pustani care tureaza motoarele si dau rateuri, pustani beti morti prin tarana si fac pe ei, pustani beti fara carnet care maraie motocicletele prin camping..... una peste alta dak astia s-au simtit bine inseamna ca intrunirea a fost reusita. Totusi atv-urile nu au ce cauta la intrunire moto. Oricum e interesant doar sa treci pe acolo sa vezi cum e, nu sa stai in camping

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care au sarit in capul carcotashilor si cred ca a te sui pe moto e la fel ca pe creanga din copac de pe care au coborat cititi cum are loc si cum se desfasora o intrunire in germania, la Garmisch la care au venit 35.000 de motciclisti si nu motopartisti ca pe la noi. relatarea ii apartine lui Radu, aka Hellryder care a fost pe acolo.

 

toate cele bune!

P.S. si nu-mi spuneti ca la noi nu se poate, tine doar de vointa si bun simt din partea tuturor celor implicati, organizatori si, mai ales, participanti.

 

"Dat fiind ca am ajuns inapoi in tara de ceva vreme si nu am mai apucat sa adaug nimic, va anunt pe aceasta cale ca am terminat de scris un articol despre intrunirea de la Garmisch, articol ce va fi publicat de revista Motociclismo in numarul viitor.

 

Cum insa as dori sa mai fac diverse completari pentru ca articolul este scris in mod intentionat mai mult descriptiv si mai putin subiectiv mi se pare ca forumul este un loc potrivit pentru acest lucru. Vreau sa descriu experienta mea personala, a unui motociclist roman de rand ajuns in strainatate la un eveniment de un asemenea calibru.

 

Primul lucru care te frapeaza cand ajungi intr-un oras de cel mult 25.000 de locuitori in care se aduna pe parcursul unui weekend alti 35.000 de oameni cu motoarele lor cu tot este ordinea, curatenia si disciplina. Desi motociclistii impanzesc strazile, circulatia se desfasoara normal, toti respecta regulile si nu am vazut nicio situatie potential periculoasa. De fapt cred ca daca ar trebui sa sintetizez impresiile mele din aceasta excursie la doar doua cuvinte, acestea ar fi "Respect reciproc".

 

Intrarea in complexul unde se desfasoara intrunirea se face sub indrumarea unor agenti de paza care au rolul de a directiona fluxul continuu de motociclisti catre locurile libere de parcare si campare. Toate aceste zone sunt delimitate si marcate iar grija pentru detalii face cinste organizatorilor.

 

Zonele pentru parcarea motocicletelor au la intrare o lada cu bucatele de lemn de 20x20cm pentru pus sub talpa cricului lateral. Aleile trasate in incinta campingului sunt pavate cu niste grilaje modulare de pastic pentru a preveni distrugerea ierbii si formarea noroiului pe zonele circulate intens.

 

Expozantii sunt grupati in pavilioane aliniate si gandite intr-un mod unitar, cu toate ca fiecare are alte produse peste tot planeaza umbra emblemei alb-albastre.

 

Sunt organizate micro-evenimente pentru toate gusturile si toate categoriile de motociclisti. Sunt, ca sa spun asa, de toate pentru toti. Enduro, Sport, Tour sau Urban, indiferent in care dintre categoriile acestea te inscrii ai ce vedea. Preferintele culinare, muzicale si de divertisment sunt pe masura celor mai exigente gusturi.

 

A existat un cort urias folosit ziua pe post de sala de mese si restaurant iar noaptea mesele stranse fac loc unei discoteci acoperite. Tinand cont ca poate nu toata lumea are aceleasi gusturi in materie de muzica, in afara pavilionului, in camping s-a aprins un foc de tabara si in jurul lui s-au strans amatorii de muzica folk. Diverse alte tipuri de muzica sunt ascultate in pavilioane diferite fara a exagera cu volumul si mai ales fara sa interfereze unele cu altele.

 

Nici parada nu a fost uitata, ba chiar dimpotriva, s-au organizat doua. A fost intai parada "mare" care a adunat mai bine de 1000 de motociclisti si s-a deplasat din Garmisch Partenkirchen pana in Austria si inapoi iar mai tarziu au iesit la parada motocicletele de epoca oferind un spectacol inedit.

 

Au existat spatii in care cativa instructori au oferit lectii gratuite de conducere a motocicletei tuturor celor inscrisi.

 

Demonstratiile si cascadoriile s-au desfasurat in spatii special amenajate si nu am vazut nici macar un singur motociclist care sa se dea in spectacol facand burnout-uri sau dand rateuri de capul lui prin camping...

 

Pana si din punct de vedere religios organizatorii au avut in vedere ca la sfarsitul slujbei de Duminica sa existe un moment pentru sfintirea motoarelor. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care au sarit in capul carcotashilor si cred ca a te sui pe moto e la fel ca pe creanga din copac de pe care au coborat cititi cum are loc si cum se desfasora o intrunire in germania, la Garmisch la care au venit 35.000 de motciclisti si nu motopartisti ca pe la noi. relatarea ii apartine lui Radu, aka Hellryder care a fost pe acolo.

 

toate cele bune!

P.S. si nu-mi spuneti ca la noi nu se poate, tine doar de vointa si bun simt din partea tuturor celor implicati, organizatori si, mai ales, participanti.

 

"Dat fiind ca am ajuns inapoi in tara de ceva vreme si nu am mai apucat sa adaug nimic, va anunt pe aceasta cale ca am terminat de scris un articol despre intrunirea de la Garmisch, articol ce va fi publicat de revista Motociclismo in numarul viitor.

 

Cum insa as dori sa mai fac diverse completari pentru ca articolul este scris in mod intentionat mai mult descriptiv si mai putin subiectiv mi se pare ca forumul este un loc potrivit pentru acest lucru. Vreau sa descriu experienta mea personala, a unui motociclist roman de rand ajuns in strainatate la un eveniment de un asemenea calibru.

 

Primul lucru care te frapeaza cand ajungi intr-un oras de cel mult 25.000 de locuitori in care se aduna pe parcursul unui weekend alti 35.000 de oameni cu motoarele lor cu tot este ordinea, curatenia si disciplina. Desi motociclistii impanzesc strazile, circulatia se desfasoara normal, toti respecta regulile si nu am vazut nicio situatie potential periculoasa. De fapt cred ca daca ar trebui sa sintetizez impresiile mele din aceasta excursie la doar doua cuvinte, acestea ar fi "Respect reciproc".

 

Intrarea in complexul unde se desfasoara intrunirea se face sub indrumarea unor agenti de paza care au rolul de a directiona fluxul continuu de motociclisti catre locurile libere de parcare si campare. Toate aceste zone sunt delimitate si marcate iar grija pentru detalii face cinste organizatorilor.

 

Zonele pentru parcarea motocicletelor au la intrare o lada cu bucatele de lemn de 20x20cm pentru pus sub talpa cricului lateral. Aleile trasate in incinta campingului sunt pavate cu niste grilaje modulare de pastic pentru a preveni distrugerea ierbii si formarea noroiului pe zonele circulate intens.

 

Expozantii sunt grupati in pavilioane aliniate si gandite intr-un mod unitar, cu toate ca fiecare are alte produse peste tot planeaza umbra emblemei alb-albastre.

 

Sunt organizate micro-evenimente pentru toate gusturile si toate categoriile de motociclisti. Sunt, ca sa spun asa, de toate pentru toti. Enduro, Sport, Tour sau Urban, indiferent in care dintre categoriile acestea te inscrii ai ce vedea. Preferintele culinare, muzicale si de divertisment sunt pe masura celor mai exigente gusturi.

 

A existat un cort urias folosit ziua pe post de sala de mese si restaurant iar noaptea mesele stranse fac loc unei discoteci acoperite. Tinand cont ca poate nu toata lumea are aceleasi gusturi in materie de muzica, in afara pavilionului, in camping s-a aprins un foc de tabara si in jurul lui s-au strans amatorii de muzica folk. Diverse alte tipuri de muzica sunt ascultate in pavilioane diferite fara a exagera cu volumul si mai ales fara sa interfereze unele cu altele.

 

Nici parada nu a fost uitata, ba chiar dimpotriva, s-au organizat doua. A fost intai parada "mare" care a adunat mai bine de 1000 de motociclisti si s-a deplasat din Garmisch Partenkirchen pana in Austria si inapoi iar mai tarziu au iesit la parada motocicletele de epoca oferind un spectacol inedit.

 

Au existat spatii in care cativa instructori au oferit lectii gratuite de conducere a motocicletei tuturor celor inscrisi.

 

Demonstratiile si cascadoriile s-au desfasurat in spatii special amenajate si nu am vazut nici macar un singur motociclist care sa se dea in spectacol facand burnout-uri sau dand rateuri de capul lui prin camping...

 

Pana si din punct de vedere religios organizatorii au avut in vedere ca la sfarsitul slujbei de Duminica sa existe un moment pentru sfintirea motoarelor. "

 

Nu se poate.Si asta pt ca din ce in ce mai multi cocalari isi cumpara polizoare si prin intalnire de motociclete inteleg un fel de maneloteca unde vin si se dau in spectacol.Asta e.Daca cei ce oragnizeaza intrunirile permit asta nu se poate face nimic.Mi-aduc aminte ca inainte se mergea la intruniri pt a se discuta, a te vedea cu oameni din tzara, a bea sa cazi sub masa dar exista acel respect de care vorbeai si tu remarcat in Gemania.Nu ma refer exclusiv la Sibiu ci la majoritatea intrunirilor.Pana si la Brasov vedem sambata seara toti obositii care intrasera cu scutere si care zburau printre noi rupti de beti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in anii cand nu s-a facut intrunire la sibiu v-ati agitat toti cu comentarii pe-aici ca de ce nu se face...acum veniti cu comentarii ca de ce nu s-a facut ca in germania

 

Pai gusturile evolueaza! Daca e cea mai tare intrunire ar fi trebuit sa fie macar 70% ca in descrierea de mai sus!

Ce s-a uitat sa se povesteasca: ce varste aveau participantii de la Garmich si cum se deplasau participantii prin complex!

 

Pe unde pot obtine si eu informatii despre intruniri cu adevarat "adevarate"? M-am cam saturat de astea de la noi din tara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inchiriat un autocar pentru toti organizatorii care nu au avut ocazia sa mearga la o intalnire in alta tara si facuta o excursie acolo cu ei.in felul acesta o sa creasca (probabil) standardele intalnirilor si la noi.

Acum mai este si alta problema.Cred ca saraci organizatori oricat de multe standarde ar atinge,pana nu se educa participantii la un asemenea eveniment...degeaba.

Editat de remijaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare dezamagire intrunirea de la sibiu....macar au avut ceva domnisoare....dar si acele domnisoare...mai bine stateau acasa....am petrecut putin timp prin camping....dar am cateva poze....noi ne-am distrat bine....sper sa va placa si voua.... :bigstar: :)

si pt crazy bike.....poate la anu nu o sa mai faceti Sibiul de rusine....ca anul asta...vai vai...si boschetii erau mai curati decat tualetele....si nu mai vb si de restul....si mai ales de baia cu masina de pompieri...apa aia putea mai rau decat un grajd pe porci....

 

 

 

Imi cer scuze pentru modul de exprimare.....am primit reclamatii :blink:

cand am spus [/u]"domnisoare" ma refeream la tipele de 2 lei care s-au maimutarit pe scena.....avem stripeuse mault mai misto in sibiu.....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia asta ar trebui sa se cam termine aici. Se pare ca nu mai exista BUN SIMT, RESPECT( nici berem fata de noi insine ce sa mai ceri si ptr ceilalti), de dorinta de a invata cat mai multe de la cei care le-au trait .................ce sa mai vorbim. Asta e , suntem un neam de "tari in gura " care NU acceptam observatii si invataminte de la nimeni. Pacat, mare pacat. Sunt atatia oameni cu experienta , umblati si cunoscatori , de la care am putea invata multe ......................dar nu vrem !

Numai bine celor care stiu ce inseamna adevaratul sens al cuvantului RESPECT, celorlalti...............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul despre care vorbesti iti da mooch (muci :-) ) la capitolul moto, cu tot ceea ce implica asta! Asta asa... ca il stiu de mic copil si nu rezist sa nu-i iau apararea cand il insulti!

 

la ce imi da "mooch"??? la rateuri la omorat motorul? cu siguranta imi da! daca nu ma cunosti...nici macar din vedere...abtine-te de la comentarii de c a c a t! ma repet: la intrunirile unde l-am vazut....omul dadea dovada totala de lipsa de creier! mi se rupe mie ca imi da "mooch" la capitolul moto, cu toate ca ma indoiesc de asta, atat timp cat este un dobitoc! si da...il insult! ii poti transmite asta! :bigstar: apropo...bunul simt nu are nicio treaba cu cat de bine stie sa mearga pe moto! poate...dca il stiai de mic...il puteai invata si niste maniere, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...