Sari la conținut

Accident, Slatina - 05.08.2007


Valmotor2
 Share

Postări Recomandate

Am primit pozele de la o persoana dupa mess, stie cineva ceva de ele ?

 

Vreau sa comentez ceva inainte si pentru ultima data, protectia full va salveaza si aviz incepatoriilor, lasati dracului mottoarele mari , luati-va scutere si apoi peste 3-4 ani motoare mari ! ....

Ca sunt satul sa tot aud de accidente pe 2 roti si cele mai multe cazuri lipsa echipamentului , smekeria prosteasca ... si viteza , uf :burnout:.

 

 

Imi pare rau pentru el , RIP!

 

 

EDIT: Am gasit informatii despre accident :

 

 

- Alin Dincă Âşi Alecu Tudor, ambii de 18 ani, au fost spulberați de pe-o Yamaha de-un Âşofer neatent

 

Doi tineri, în vârstă de 18 ani, Âşi-au pierdut viața sâmbătă seara pe str. Artileriei din Slatina, din cauza nea­tenției unui Âşofer. Conducătorul unei Dacia 1310, în vârstă de 29 de ani, deÂşi cu ceva experiență, având permis Âşi pentru categoriile C Âşi E, nu s-a asigurat la efectuarea virajului la stânga Âşi a lovit din plin motocicleta Yamaha, condusă regulamentar de către Alin Ionuț Dincă. Pe motocicletă se mai afla Âşi Tudor Alecu, cei doi tineri neavând cască de protecție. A fost de ajuns o clipă de neatenție, în urma impactului, tinerii de 18 ani fiind răsturnați. Alin Dincă, zis Âşi Biau, a decedat pe loc, iar prietenul său, trans­portat de urgență la spital, s-a luptat câteva ore pentru a rămâne în viață, însă moartea l-a învins. Diag­nosticul pus de medici a fost ,,comă gradul III, poli­traumatism prin accident rutier, he­motorax drept, Âşoc hemoragic Âşi pneumo­torax stâng”.

 

Trupul neînsuflețit al lui Alin a rămas pe asfalt câteva ore, timp în care s-au strâns pentru a vedea tragedia câteva sute de persoane. PolițiÂştii au făcut cu greu față asaltului rudelor Âşi prietenilor de a se apropia de tânăr, izolând zona Âşi efectuând măsurătorile necesare. Totul, până la apariția vice­campionului la box de anul trecut, Leonard Marinete Âşi a altor câțiva tineri, cei doi implicați în accident fiind cunocuți ca făcând parte din gaÂşca de prieteni a acestuia. Cei apropiați au spart zidul poliției Âşi s-au apropiat pentru a-Âşi plânge mortul. Un spectacol cu­tremurător, care nu a lăsat pe nimeni indiferent, în scurt timp Âşi alte zeci de persoane făcând cerc în jurul cadavrului Âşi plângând alături de rude Âşi cunoscuți. Tragedia i-a luat prin sur­prindere pe vecinii de cartier care de câteva zile erau martorii antrenamentului pe mo­to­cicletă în spatele blocurilor, dar Âşi prin curse în viteză prin oraÂş, an­trenament care, în cele din urmă, le-a fost fatal celor doi.

 

Trebuie menționat că tinerii cir­culau regulamentar, dar nu purtau nici cască Âşi nici alt echipament de protecție, fapt ce i-a costat viața. Neatenția la volan a mai secerat două vieți, Âşoferului vinovat întocmindu-i-se dosar de cercetare penală, sub aspectul săvârÂşirii in­fracțiunii de ucidere din culpă, faptă prev. Âşi ped. de art. 178, din Codul Penal. (Mirela Ogea)

 

 

 

SURSA : http://www.gazetaoltului.ro/gazeta/servlet...cle&id=2040

Edit

Pozele explicite au fost scoase

post-5917-1186346510_thumb.jpg

post-5917-1186346522_thumb.jpg

post-5917-1186346533_thumb.jpg

post-5917-1186346545_thumb.jpg

post-5917-1186346635_thumb.jpg

post-5917-1186346644_thumb.jpg

post-5917-1186346730_thumb.jpg

post-5917-1186346747_thumb.jpg

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

baaaaaaaaaaaaaa in pana mea u nu esti intreg la minte, scoate frate pozele astea cu creierul shi capul baiatului WTF !!!!

vai, in ce hal s-au facut praf saracii copii,tampit ala care le-a pus ghidonul in mana copiilor astora shi care nu i-a invatzat ce inseamna echipamentul mai ales casca ...

Editat de IrONy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

selectia naturala chiar functionaeza;) :burnout: :hurt: :)

nu merita nici macar un rip pentru ca erau niste inconstienti :P :crack:

cum zicea cineva mai sus.. """""INCONSTIENTA UCIDE"""""

macar daca mergea ca un bezmetic nici macar fara cea mai elementara protectie CASCA murea doar el ...nu mai lua si inca unu dupa el

pacat...mare pacat,aveau o viata intreaga inainte :crack: :ok: :ok: nici nu vreau sa imi imaginez ce tragedie e in acele famili si pe capul parintilor :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Socant.

 

Pozele alea doua... shit man, ogrish.

Pur si simplu i s-a spart cutia craniana!

 

Si secerati de masina, dar si fara echipament... e mai mult decat tragic. Macar casca sa fi avut.

Groaznic.

 

Edit:

Stie cineva ce Yamaha era? Sau viteza? Ca deja se cearta in comentarii pe siteul publicatiei despre asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-asa sunt enduristu care o sa-si ia p * * i in gat de la toata lumea ca imi permit sa comentez despre vitezane... Asa ca:

 

Daca au stiut de yamaha, trebuiau sa stie si de arai, shoei, etc.

Si-a luat Giani din salaj racheta, si ne antrenam pe strada mare, si noi bagam in puscarie oameni nevinovati.

NU E VINA SOFERULUI, ca ei nu purtau casca.

Si tovarasu' boxeoru vine sa bata gaborii c-a de ce s-a sinucis prietenul lui.

Si noi il plangem pe forum pe el si pe "familia lui numeroasa".

 

Au impresia ca "299 kmh" pe youtube = la fel de usor blana prin oras de un ZERO al mersului pe 2 roti, si al traficului in general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-asa sunt enduristu care o sa-si ia p * * i in gat de la toata lumea ca imi permit sa comentez despre vitezane... Asa ca:

Daca au stiut de yamaha, trebuiau sa stie si de arai, shoei, etc.

Si-a luat Giani din salaj racheta, si ne antrenam pe strada mare, si noi bagam in puscarie oameni nevinovati.

NU E VINA SOFERULUI, ca ei nu purtau casca.

Si tovarasu' boxeoru vine sa bata gaborii c-a de ce s-a sinucis prietenul lui.

Si noi il plangem pe forum pe el si pe "familia lui numeroasa".

Au impresia ca "299 kmh" pe youtube = la fel de usor blana prin oras de un ZERO al mersului pe 2 roti, si al traficului in general.

 

 

Nu e vina soferului ca ei nu purtau casca dar e vina soferului ca nu s-a asigurat cind a facut stinga si ei au murit din cauza asta. :hurt: Faptul ca ei POATE scapau daca aveau casti nu inseamna ca vinovat de producerea accidentului nu este 100% soferul :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vina soferului ca ei nu purtau casca dar e vina soferului ca nu s-a asigurat cind a facut stinga si ei au murit din cauza asta. :hurt: Faptul ca ei POATE scapau daca aveau casti nu inseamna ca vinovat de producerea accidentului nu este 100% soferul :burnout:

 

Nu am de unde sa stiu cate "regulamentar circulau", cum scrie in post.

Dar nu-mi vine sa cred ca omu' (chiar daca era in dacie) ..dar era sofer de TIR si si poate s-a asigurat cu on ochi si ei poate nu erau acolo atunci, cum se intampla mereu....si totusi face parnaie pt ca pusti ca alde "yamaha18" de pe mIRC n-au auzit de shoei......sa se plimbe la ei il curte fara casca....si apoi sa deranjeze pe vecini plansetele neamurilor lui....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am de unde sa stiu cate "regulamentar circulau", cum scrie in post.

Dar nu-mi vine sa cred ca omu' (chiar daca era in dacie) ..dar era sofer de TIR si si poate s-a asigurat cu on ochi si ei poate nu erau acolo atunci, cum se intampla mereu....si totusi face parnaie pt ca pusti ca alde "yamaha18" de pe mIRC n-au auzit de shoei......sa se plimbe la ei il curte fara casca....si apoi sa deranjeze pe vecini plansetele neamurilor lui....

 

 

Deci cu alte cuvinte, desi scrie ca circulau regulamentar tu preferi sa vorbesti de rau 2 (copii) morti pentru ca ai tu un al 6lea simt care iti spune ca aveau viteza si mai presupui (again) ca ca soferul daciei 1300 s-a asigurat dar nu i-a vazut din cauza vitezei (desi scrie ca nu s-a asigurat)... Interesant punct de vedere. :hurt:

In general e bine sa iti dai cu parerea doar atunci cind stii SIGUR ce s-a intimplat...si mai ales cind e vorba de niste oameni morti nu e bine sa-i vorbesti de rau. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare prostie pe care o poti face vreodata! Te urci pe motocicleta ca pasager , fara nici un fel de protectie , fara nici un fel de griji , langa un "pilot" care are carnetul poate de cateva luni , motocicleta de putin timp ( dar care e deja in stare sa ia pasager ) si astepti sa te plimbe ala cu racheta sperand ca o sa intoarceti capete de fetitze si o sa ofticati lumea cu motoru , ca de e frumos , e curat , e nervos , e galagios , puternic , va face mai barbati ... si uite asa se sfarseste aventura , cu intelectul undeva pe asfalt la vreo 2 metrii de voi ...

 

Am fost si eu plimbat pe motocicleta! dar nu m-am urcat fara casca macar si la orice fitos caruia cel mai probabil i-au cumparat parintii motocicleta.

 

Multi de abia asteapta sa fie plimbati , senzatia e super pe motor dar nu isi dau seama la ce se expun. Si mai e o chestie , soferul , fie pe motor sau masina , cu prietenii langa ei mai ales la varsta asta (18-20 ani) va fi tentat sa le arate celolalti cat de bun este el! si de cele mai multe ori nu e deloc! lasa o impresie proasta sau sfarseste prin a-i baga si pe ceilalti in pamant.

 

Dupa cum spunea si "old school" in postul sau Am Devenit Motociclist. Oare Cat Mai Am De Trait? :

 

"Vine Gigi cu Dacia si se opreste la intersectie. Gigi este sofer de 40 de ani, sofer pe tir, sofer cu experienta. Gigi nu prea face greseli la volan. Este om cu capul pe umeri, om cu responsabilitati, cu nevasta si 3 copii. Este un om care munceste din greu pt a-si intretine familia si a-si creste copiii asa cum trebuie. Gigi este um om care nu are nevoie de probleme. Gigi poate fi si tatal tau.

Gigi se asigura inainte de a intra in intersectie, pt ca asa spune legea. Se uita lung la dreapta, nu vede nimic. Se uita lung la stanga, vede un punct de lumina. Punctul poate fi un bec aprins care palpaie prin fereastra unei case. De fapt ce nu stie Gigi este va punctul de lumina esti TU, idiotul care strabate DN1 cu 280km/ora. Gigi sta, isi face calculele batraneste. Chiar daca punctul ar fi o masina, nu ar avea cum sa ajunga la el in urmatoarele secunde. Imposibil. Gigi om atent, iese in DN1 sa isi duca copiii la iarba verde. Idiotul, venind cu 280km/ora, strabate cei 700m distanta in 10 secunde si se infige in Dacia lui Gigi, trecand prin portiera si iesind pe cealalta parte a masinii cu 2 dintre cei 3 copii a lui nea GIGI. Copiii mor.Iditul de tine moare. Lumea lui Gigi este intoarsa pe dos. Gigi se spanzura. Parintii tai se spanzura pt ca esti, sau ai fost unicul lor copil.

Esti un idiot. Sau mai degraba ai fost un idiot. Prietenii te plang. Pe forum se scriu mii si mii de RIP'URI cum ca ce baiat bun ai fost. Toti te plang. Vina, clar, a lui Gigi. Nimeni nu il plange pe Gigi si cei 2 copii. Daca as fi Gigi, nu m-as fi spanzurat ci te-as fi omorat cu mainile mele. Ai fost un idiot."

 

Eu cred ca soferul care le-a taiat calea celor 2 s-a uitat , dar probabil nu i-a vazut venind si sunt mai mult ca sigur ca desi motocicleta "circula regulamentar" avea viteza mult peste medie!

 

Pacat de ei! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Vine Gigi cu Dacia si se opreste la intersectie. Gigi este sofer de 40 de ani, sofer pe tir, sofer cu experienta. Gigi nu prea face greseli la volan. Este om cu capul pe umeri, om cu responsabilitati, cu nevasta si 3 copii. Este un om care munceste din greu pt a-si intretine familia si a-si creste copiii asa cum trebuie. Gigi este um om care nu are nevoie de probleme. Gigi poate fi si tatal tau.

Gigi se asigura inainte de a intra in intersectie, pt ca asa spune legea. Se uita lung la dreapta, nu vede nimic. Se uita lung la stanga, vede un punct de lumina. Punctul poate fi un bec aprins care palpaie prin fereastra unei case. De fapt ce nu stie Gigi este va punctul de lumina esti TU, idiotul care strabate DN1 cu 280km/ora. Gigi sta, isi face calculele batraneste. Chiar daca punctul ar fi o masina, nu ar avea cum sa ajunga la el in urmatoarele secunde. Imposibil. Gigi om atent, iese in DN1 sa isi duca copiii la iarba verde. Idiotul, venind cu 280km/ora, strabate cei 700m distanta in 10 secunde si se infige in Dacia lui Gigi, trecand prin portiera si iesind pe cealalta parte a masinii cu 2 dintre cei 3 copii a lui nea GIGI. Copiii mor.Iditul de tine moare. Lumea lui Gigi este intoarsa pe dos. Gigi se spanzura. Parintii tai se spanzura pt ca esti, sau ai fost unicul lor copil.

Esti un idiot. Sau mai degraba ai fost un idiot. Prietenii te plang. Pe forum se scriu mii si mii de RIP'URI cum ca ce baiat bun ai fost. Toti te plang. Vina, clar, a lui Gigi. Nimeni nu il plange pe Gigi si cei 2 copii. Daca as fi Gigi, nu m-as fi spanzurat ci te-as fi omorat cu mainile mele. Ai fost un idiot."

 

Subscriu pana la ultimul cuvant.

 

Si eu n-am auzit combinatia: vitezana + 18 ani + show off cu pasagerul = 40kmh (cu 10 km mai putin decat limita legala pt un incepator).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a petrecut pe data de 04.08.2007, si aparatul, cred ca nu i-a fost setat data corecta !

 

 

 

Am pus toate pozele care le-am primit, atentie cardiaci sa stea deoparte !

 

Aici este linkul pentru descarcarea pozelor :

 

Edit:

Aici nu este site-ul ogrish.com Doritorii sa i se adreseze pe PM daca sunteti asa curiosi

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

pe forumul ziarului o fata care-i cunostea zice ca baiatul care conducea nu implinise 18 ani, deci fara permis si mai sunt cativa care spun ca motoru' nu era inmatriculat. mai sunt unii "martori oculari" care-si dau cu parerea despre viteza motorului (150-180). din poze nu pare ca impactul ar fi fost foarte puternic dar nu se stie daca doar i-a agatat sau au dat frontal. deci soferul este absolvit de o mare parte din vina, daca nu in totalitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a petrecut pe data de 04.08.2007, si aparatul, cred ca nu i-a fost setat data corecta !

Am pus toate pozele care le-am primit, atentie cardiaci sa stea deoparte !

 

Aici este linkul pentru descarcarea pozelor :

 

 

absolut ingrozitor :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...