Sari la conținut

Povestea Mobrei Mele (mbr)


Denis TM
 Share

Postări Recomandate

inainte sa o duci la remat nu mi trimiti si mie niste piese d p ea dak poti si dak vrei :makeout: dau bani sau bere...astept raspuns :wink:

 

:P :makeout: :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 570
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu a inceput sa miroasa domne? :wink: Biata de ea...ultima e la tine in curte...sa te iei de mana cu Denis si sa va duceti la remat impreuna pe motoare!

 

PS: Are aia la tine acolo manele noi frate? :P

nu stiu de ce ma jignesti ca eu nu te-am jignit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul meu tur al Romaniei a fost facut cu un chachat de Mobra care ,culmea,dintr-o greseala de montaj avea pistonul pus invers.Cine stie cunoaste.Am avut si mari satisfactii dar si mari deziluzii.Una peste alta ,la clasa ei,o consider una din cela mai bune produse vreodata in lume.Personal am avut un virf de viteza(cronometrat cu ceasul) de 74 km/h.Si totusi faptul ca s-au oprit la la cele trei modele de baza ma face sa socotesc Mobra ca un insuucces.Pentru viitorul MUZEU PRIVAT AL MOTOCICLETEI cred ca va trebui sa fie achizitionate toate variantele de MOBRA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul meu tur al Romaniei a fost facut cu un chachat de Mobra care ,culmea,dintr-o greseala de montaj avea pistonul pus invers.Cine stie cunoaste.Am avut si mari satisfactii dar si mari deziluzii.Una peste alta ,la clasa ei,o consider una din cela mai bune produse vreodata in lume.Personal am avut un virf de viteza(cronometrat cu ceasul) de 74 km/h.Si totusi faptul ca s-au oprit la la cele trei modele de baza ma face sa socotesc Mobra ca un insuucces.Pentru viitorul MUZEU PRIVAT AL MOTOCICLETEI cred ca va trebui sa fie achizitionate toate variantele de MOBRA.

 

Fain,stiu cum e sa ai pistonul pus invers dar nu ti-a rupt segmenti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain,stiu cum e sa ai pistonul pus invers dar nu ti-a rupt segmenti?

Dupa ce am facut 2000km prin toata tara,segmentul sa spart la 200 m de casa.Troaca nu ma lasat in drum niciodata.Daca sa rupt ceva a avut bunul simt sa o faca la doi pasi de casa.Bineinteles ca la drum lung plecam cu trusa de scule,cu snopul de spite,doua camere,leucoplast,petice calde,etc.Odata am segmentat-o in creierul muntilor si altadata am curatat toba la cabana la Muntele Rosu.Anaibi panarama ma dus in toata tara.Partea proasta ca mai adormeam pe ea atit era de monotona.as puea spune mai multe da poate altadata. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am facut 2000km prin toata tara,segmentul sa spart la 200 m de casa.Troaca nu ma lasat in drum niciodata.Daca sa rupt ceva a avut bunul simt sa o faca la doi pasi de casa.Bineinteles ca la drum lung plecam cu trusa de scule,cu snopul de spite,doua camere,leucoplast,petice calde,etc.Odata am segmentat-o in creierul muntilor si altadata am curatat toba la cabana la Muntele Rosu.Anaibi panarama ma dus in toata tara.Partea proasta ca mai adormeam pe ea atit era de monotona.as puea spune mai multe da poate altadata. :P

 

Macar nu te lasa la distanta mare,oricum eu m-am scarbit de ea :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos scuzati-ma daca fac acu offtopic dar vreau sa va intreb ceva.Are cineva de vinzare o casca clasica culoarea alba asemanatoare macar cu cea din poza si sa aiba si geamul rabatabil???????? platesc oricat cereti.Pe bune fratilor!!!! astept raspunsuri si priviti atent poza

post-27109-1200856567_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ovisey impozitu pe hoinar i destul de mic, si am si yo intrebare nu stiti de unde pot face rost de viziere pt castile acelea vechi de hoinar cum este cea pe care o are adi vitezomanul in poza de mai sus ca am 2 si vreau sa le reconditionez odata cu hoinarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
"si un set de segmenti cu piston e undeva pe la 600 deci 300 segmenti si 300 pistonu si are si pana care e tot undeva pe la 300...."

mane cum sa coste 300 un set de segmenti..... :D ;) ;) :whip: :D :D eu am cumparat saptamana trecuta cu 70.000 mii setul din piata de la galati, adusi de la moldoveni.

aveti grija de unde cumparati si mai les ce pret cer vanzatorii! numai bine

Scump domne scump......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un set de segmenti 5 lei noi(50.000 lei vechi)un piston hai 150.000 si un cilindru 350-400,camastea sunt preturile la capitolul motor,aa si rola cam 50 mii

ambielaj 600

pinion ambielaj 50 mii

oala ambreaj 400 mii

ferodouri(placi de textolit) 150

restul este ieftin.....si nu uitati TRAGETI DE PRET CAT MAI JOS!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un set de segmenti 5 lei noi(50.000 lei vechi)un piston hai 150.000 si un cilindru 350-400,camastea sunt preturile la capitolul motor,aa si rola cam 50 mii

ambielaj 600

pinion ambielaj 50 mii

oala ambreaj 400 mii

ferodouri(placi de textolit) 150

restul este ieftin.....si nu uitati TRAGETI DE PRET CAT MAI JOS!!!

 

eu am dat pe segmenti 20 lei noi

pe rola aia am dat un cadru de peugeot si niste piese

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehhh ati cam deviat de la subiectul topicului, eu iti urez mult norac la modificarea mobrei, si eu am incercat sa maodific un hoinar dar mi-am dat seama ca nu prea se merita .as putea sa va zis eu povestea unui hoinar abandonat in afara care sta de 12 ani afara in ploie,vant,zapada,soare si pe care il reconditionez din februarie acum mai am putin si ii gata motorul e facut dupa ce lam desfacut de 4 ori acum mai am sa curat rezervorul de rugina, sa ard toba sa reglez vitezele ca nu mere numai treapta 1 si 2 ,fac un nou cablu de acceleratie,sa inlocuisc ferodourile si sa fac rost de nuca dreapta ca sa imi pun frana fatza.

Vas spune povestea dar nu vreu sa va plictisesc cu hoinarul meu pt ca vad ca se povesteste mai mult de mobre. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehhh ati cam deviat de la subiectul topicului, eu iti urez mult norac la modificarea mobrei, si eu am incercat sa maodific un hoinar dar mi-am dat seama ca nu prea se merita .as putea sa va zis eu povestea unui hoinar abandonat in afara care sta de 12 ani afara in ploie,vant,zapada,soare si pe care il reconditionez din februarie acum mai am putin si ii gata motorul e facut dupa ce lam desfacut de 4 ori acum mai am sa curat rezervorul de rugina, sa ard toba sa reglez vitezele ca nu mere numai treapta 1 si 2 ,fac un nou cablu de acceleratie,sa inlocuisc ferodourile si sa fac rost de nuca dreapta ca sa imi pun frana fatza.

Vas spune povestea dar nu vreu sa va plictisesc cu hoinarul meu pt ca vad ca se povesteste mai mult de mobre. :rusinica:

 

As vrea si eu pe cineva din TiMisoara care are de vanzare doar motoru' de mobra in stare de functionare,pret maxim 50ron

E..na spunene si tu povestea ta ca sunt chiar curios.asfalt uscat

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie unul imi plac ambele la fel de mult....asta tinand cont ca n am mers pe hoinar niciodata :rusinica:

 

Ce crezi? Eu oi fi mers ? :rolleyes:

 

De fapt,am mers 30 m ca pasager acum vreo 3 ani si mi s-a parut ca vibreaza foarte mult ,in rest un motor cu mers rotund

Editat de augustin87r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...