Sari la conținut

Enduristi Din Cluj


Vlad S
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ alecul:

 

Felicitari de excursie :unsure: !

Acum ceva timp, scriam bucuros asta pe topicul posesorilor de XT/XTZ 600/660/750:

/index.php?...t&p=1417295

 

Citisem prin mai-iunie (parca) niste posturi ale prietenului tau cu Tenere 3AJ, in care povestea despre cutiile de aluminiu pe care le construia si spunea ca acele cutii vor pleca in Norvegia. Sunt curios si eu cum a fost. Nu faci un topic la calatorii pe 2 roti ?

 

Si, o ultima intrebare :

Ce cauciucuri ai pe KTM ?

 

 

mersi de incurajari..

 

legat de fotografia care a ajuns pe front page pe adv pot sa spun ca am avut o super surpriza cand am primit mail cum ca a fost selectata si sa o retrimit la rezolutie mare. (mandru, mandru)

 

I-mi pare rau dar nu am timp sa deschid, si sa updatez un nou topic la calatorii pe 2 roti. In schimb sambata facem o proiectie cu norvegia respectiv 3 motoare, 30 de zile, 10500 de km, la care insist sa te invit. Am vazut ca esti din Timisoara, asa ca in cazul in care te hotarasti sa vii, hai la mine peste noapte.

post-14411-1223928862_thumb.jpg

 

cutiile de aluminiu, au facut toata tura fara nici o problema. Urmeaza sa vedem cum fa vi dupa o Mongolia (2010 speram).

post-14411-1223928709_thumb.jpg

 

cauciucul pentru norvegia (total nepotrit, dar frumos) a fost un dunlop rally raid, acum folosesc cauciucuri de cros uzate dar capatate pe digeaba, si is foarte bune pentru 2, 3 ture.

 

si sper ca nu m-am abatut de la topicul topicului....salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Am niste emotii de ma doare stomacul la ora asta.

De ce? Fiindca plec din nou singur.

Sincer? Da, m-am saturat singur prin munti.

De maine pana cel putin Vineri seara voi incepe o tura a judetelor Cluj + Alba (muntii Apuseni in mare).

Exista sanse sa raman mai mult (pana Duminica dimineata), dar sunt slabe.

Orice ar fi, poate ne vedem la o bere.

Iti voi trimite telefoanele mele pe PM, poate ne vedem la o bere si povestim.

Multumesc de raspuns !

 

:unsure:

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma Kirk...te-ma sunat si scris pe mess dar nimic...ti-am gasit cuiul pontou pe ebay....da un semn daca vrei.

Pitzti....sa vezi ce racheta imi fac din KTM :) cativa oameni stiu de asta, dar sper ca pe sapt viitoare sa-mi vina componentele... o sa fie motoru cu 3 utilizari...:)

 

Si asta cam pt oricine vrea ceva piese mai ieftine give me a buzz si va ajut la cautat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..cuiul i-a venit la kirk ieri...

 

 

No bine ma, ca eu aflu de pe forum chestia asta. Motorul meu e desacut...asa ca e un moment bun sa il schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am niste emotii de ma doare stomacul la ora asta.

De ce? Fiindca plec din nou singur.

Sincer? Da, m-am saturat singur prin munti.

De maine pana cel putin Vineri seara voi incepe o tura a judetelor Cluj + Alba (muntii Apuseni in mare).

Exista sanse sa raman mai mult (pana Duminica dimineata), dar sunt slabe.

Orice ar fi, poate ne vedem la o bere.

Iti voi trimite telefoanele mele pe PM, poate ne vedem la o bere si povestim.

Multumesc de raspuns !

 

:)

Pina la urma a ramas Popescu clar pina duminica dis de dimineata, pentru ca simbata seara pe la orele23 era inca la circiuma aceea vis a vis de ziarul Piata unde l-am cunoscut si eu personal, ca era prezent la prezentarea turei prin Norvegia facute de trei vajnici bikeri Bucovineni pe care ar cam fi timpul sa-i cunoastem si noi comunitatea locala din Cluj pentru ca traiesc in mijlocul nostru si intreprind drumuri la fel de spectaculoase ca si acelea ale lui Tafu. :)

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma...da adventure-ul ce motor crezi ca are? doar ca e mai masiv, dar in rest are acelasi motor ca si enduro sau supermoto...

 

Eram curios de treaba aia cu fiabilitatea. Vezi si tu cum ii Lucian....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Pina la urma a ramas Popescu clar pina duminica dis de dimineata, pentru ca simbata seara pe la orele23 era inca la circiuma aceea vis a vis de ziarul Piata unde l-am cunoscut si eu personal, ca era prezent la prezentarea turei prin Norvegia facute de trei vajnici bikeri Bucovineni ...

 

Hehe !

Cate ture in ilegalitate pe strazi cu sens unic si pietonale + trotuare nu am facut pana am gasit barul B-Sides... :D (interesant labirint si centrul Clujului ce-i drept :) ) :

Am ramas si in w-e in judetul vostru si bine am facut. A fost un miniconcediu de 4 zile in care am admirat multe locuri faine si am cunoscut oameni cu care m-am simtit super ok si pe care de-abia astept sa ii reintalnesc.

 

Direct de pe drum, prafuit si inghetat mi-am facut loc printre cei care incepusera sa se aduna in mezaninul barului pentru a urmari prezentarea :

post-3763-1224529417_thumb.jpg

 

Cateva poze cu imagini din prezentare (facute un pic la repezeala - se terminau bateriile)

post-3763-1224529425_thumb.jpgpost-3763-1224529432_thumb.jpg

Despre tura acestor 5 oameni? RESPECT !

Atat va zic. Rezuma totul.

 

Dupa o noapte linistita si confortabila, gratie gazdelor ( Multumesc mult!) atat pentru mine, cat si pentru motor, a doua zi ne-au venit idei roze - Vlad vroia sa traga o tura la Vladeasa.

 

- Deci, frate-meu, de unde incepem?

post-3763-1224529441_thumb.jpg

 

Si-au intrat repede in ritm :

post-3763-1224529449_thumb.jpg

 

Oameni grijulii si fumatori:

post-3763-1224529457_thumb.jpg

post-3763-1224529472_thumb.jpgpost-3763-1224529482_thumb.jpg

 

Eee, nu e asa ca le sta bine impreuna :) ??

post-3763-1224529495_thumb.jpg

Castigator la puncte motorul lui Vlad pentru sunet bestial + crash-bar-uri si rack de bagaje bine gandite si manufacturate.

 

Am mers impreuna trei motoare pana undeva dupa Huedin, de unde ne-am despartit.

Eu - cap compas Timisoara iar Vlad cu (imi cer scuze daca gresesc) Marcel si Eliza spre Vladeasa.

post-3763-1224529503_thumb.jpg post-3763-1224529510_thumb.jpg

So long, my friends :P :) !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult de gandurile bune si sper sa ne revedem cat mai curand

Pai ne vedem sigur, haideti si voi pe la Irish Music Pub, acolo ne intilnim joi iarna o buna parte din noi :rusinica: eu joia asta nu cred ca ajung ca ma maninca delegatiile, dar sint acolo prietenii mei si nu musca nici unul :D , pe curind!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...