Sari la conținut

Intrunire Pitesti-babana


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar ma oftic rau ca nu am fost...citesc aici (si nu-mi vine sa cred) ca a fost o intrunire fara teribilisme?! Nu tu liniute? Nu te mers pe-o roata? Nu tu motoare turate auirea? Incredibil.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma oftic rau ca nu am fost...citesc aici (si nu-mi vine sa cred) ca a fost o intrunire fara teribilisme?! Nu tu liniute? Nu te mers pe-o roata? Nu tu motoare turate auirea? Incredibil.

:cheers:

Sincer, a fost cea mai linistita si relaxanta intrunire pe care am vazut-o pana acum. Tind sa cred ca asta se datoreaza faptului ca 99% dintre participanti au fost oameni educati, oameni fara fitze si balarii in cap, oameni care au venit sa se simta bine, sa se distreze (pt. ca distractie a fost din plin), oameni care stiu sa se respecte si sa respecte pe ceilalti. A fost o atmosfera calma, calda si prietenoasa, cu un oarecare aer de maturitate.

Editat de koana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur ca la anu va fii mai bine si poate mai putzine atv-uri, mai multa mancare in camping in rest ok (eu m-am simtit bine)

 

poate la anu faceti intrunirea la Capataneni la poalele muntelui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahile ,ce facu-si tata ,iar ai gresit drumul ?Si noi care credeam ca ai patit ceva pe drum :cheers:

 

 

post-12135-1187611434_thumb.jpg

ahile a reprezentat cu succes "dac motors" , il salutam si pe aceasta cale si il mai asteptam pe la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre cele mai reusite intalniri ale motociclistilor...nu foarte multi dar cu totii bucurosi de vreme, locatie si pusi pe distractie.

Am fost foarte incantat de prezenta in parada a catorva fete pe japoneze care merita tot respectul :cheers:

Ne-am cunoscut si pot sa spun ca foarte rar am vazut atata bucurie si placere in felul in care mergeau pe motoare.Radiau pur si simplu.Asa ca le salut pe Beatrice pe Alina si pe Daniela si le urez cat mai multi km pe motoare fara incidente si sa se bucure in continuare de ele. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma oftic rau ca nu am fost...citesc aici (si nu-mi vine sa cred) ca a fost o intrunire fara teribilisme?! Nu tu liniute? Nu te mers pe-o roata? Nu tu motoare turate auirea? Incredibil.

:o

 

 

................"LINIUTE" RULES................... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur ca la anu va fii mai bine si poate mai putzine atv-uri, mai multa mancare in camping in rest ok (eu m-am simtit bine)

 

poate la anu faceti intrunirea la Capataneni la poalele muntelui

 

 

 

sa sti ca ne gandisem la varianta ca urmatoarea intrunire sa o facem pe undeva pe la vidraru dar sa vedem ce o mai fi pana la anu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu pana la babana ... si dupa ce am citit atatea comentarii pozitive ... am verificat din nou daca este vorba de acelasi topic... e clar ... gusturile nu se discuta

 

a fost cel putin nasol ... dar trebuie sa recunosc ...nu am stat foarte mult ... am fost sambata si am stat 4 ore (de pe la 2 la 6)... mai mult nu am putut sa indur.

 

50% din nereusita acestei petrecerei cat am stat eu ...vine din muzica ... la un moment dat am crezut ca organizatorii isi bat joc de noi si au kemat sa cante doar talente in devenire care vor muri tinere sperante si care excelau doar in pauze dese necesare reglarii basului sau inaltelor (care or fi alea nu stiu pt ca nu se auzeau decat grohaituri) ... restul problemelor acestei petreceri venind din participarea redusa (sunt oameni mai multi la intalnirea de la arc) si atmosfera de plictis codimentata doar de niste motociclete enduro care nu faceau nimic deosebit.... reuseau doar sa prafuiasca fripturile dupa care stateai cam 40 min ... in ciuda numarului mic de participanti si a cozilor de doar 4-5 oameni.

 

locatia merita o cauza mai buna ... binevenita padurea si iazul ala ... chiar daca santierul din mijloc nu prea isi avea rostul la o astfel de intalnire.

 

din poze observ ca au fost si clipe placute ... imi pare rau ca nu leam prins si eu

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca esti calaretul singuratic, ca nu ai gasca, pai cum vrei sa te distrezi de unul singur, si mai ales sa-ti dai seama ce se petrece acolo daca nu ai stat decat cateva ore. Au fost 8 concursuri sambata, parada prin oras, inca o parada prin Babana, numita parada betivilor de unii :agree:, organizata de primarul de acolo, deci activitate a fost pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he he <<<... apar si eu in poze ...>>> ce bine se statea pe furca de la motoru lu uta: nu tu inghesuiala , nu coate in nas, nu am fost nevoit sa iau niciun puker in brate , doar riscu de a pune talpa pe discurile de frana si de a ramane fara juma de picior ... da na aia e !e bine ca anu asta nu am mai avut niciun picaj , nicio aterizarere fortata ,nimik, doar atat ca m-a durut umpic capu de la bere .. doar atat .. ma da poze de la meciul de fotbal nu exista ?.. ala a fost cel mai tare .. !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost prima intrunire moto la care am fost prezent si cu mana pe inima o spun ca nu va fi nici ultima!!!Chiar daca de data asta am venit fara motor :ok: :) :) m-am simtit asa de bine incat mi-ar fi plact sa dureze mai mult...

Oameni pasionati de moto,cu sau fara,pensionari,prescolari....persoane care au aceeasi pasiune in comun:"motocilismul" :agree: :smoke: :ok:

Recunosc m-am simtit relativ aiurea ca am venit cu masina stiind ca motorul este in garaj,dar la urmatoarea intrunire promit ca voi veni motorizat!!! :P

Celor care au venit chiar si pt un timp relatin mic le spun ca au facut o alegere f buna iar celor care nu au fost prezenti....FRATILOR UITATI-VA LA POZE!!!

Horia sper ca ti-ai reparat Yamaha... :ok: :ok: apropo,schimba naibii furca aia!!!

Editat de Blu3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am fost si eu pana la babana ... si dupa ce am citit atatea comentarii pozitive ... am verificat din nou daca este vorba de acelasi topic... e clar ... gusturile nu se discuta

 

a fost cel putin nasol ... dar trebuie sa recunosc ...nu am stat foarte mult ... am fost sambata si am stat 4 ore (de pe la 2 la 6)... mai mult nu am putut sa indur.

 

50% din nereusita acestei petrecerei cat am stat eu ...vine din muzica ... la un moment dat am crezut ca organizatorii isi bat joc de noi si au kemat sa cante doar talente in devenire care vor muri tinere sperante si care excelau doar in pauze dese necesare reglarii basului sau inaltelor (care or fi alea nu stiu pt ca nu se auzeau decat grohaituri) ... restul problemelor acestei petreceri venind din participarea redusa (sunt oameni mai multi la intalnirea de la arc) si atmosfera de plictis codimentata doar de niste motociclete enduro care nu faceau nimic deosebit.... reuseau doar sa prafuiasca fripturile dupa care stateai cam 40 min ... in ciuda numarului mic de participanti si a cozilor de doar 4-5 oameni.

 

locatia merita o cauza mai buna ... binevenita padurea si iazul ala ... chiar daca santierul din mijloc nu prea isi avea rostul la o astfel de intalnire.

 

din poze observ ca au fost si clipe placute ... imi pare rau ca nu leam prins si eu

 

bafta

 

in primul rand, asa cum ai criticat tu intrunirea de la Pitesti, as fi vrut sa am oportunitatea sa va laud intrunirea de la Bucuresti, dar...hello, nu a existat una!!!...apoi, avand in vedere ca a fost prima editie a Fest-ului nu ne puteam baza pe o prezenta masiva a bikerilor din toata tara, deoarece, datorita bugetului limitat, baietii nu au avut posibilitatea sa mediatizeze intens evenimentul, si nici sa invite crema muzicala a Romaniei. In afara de asta, pot spune cu siguranta ca au existat ani in care am fost tare dezamagit de intrunirea de la Snagov.

Cum insa sa incurajam o mai mare participare pentru anii viitori decat prin replyuri pozitive, foto, si urari de la mai bine, trecand cu vederea anumite mici balbe si lacune organizatorice sau legate de locatie sau calitatea serviciilor...

Concluzia este k-am putea sa mai renuntam un pic la fumurile de capitala, sa ne uitam si in curtea noastra, nu numai in a vecinului...SBZ...

 

PS: sper sa ne vedem la anu la Snagov, si sa zic numai de bine...bafta si voua!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...