Sari la conținut

Despre Marius


Ach
 Share

Postări Recomandate

Imi cer scuze daca acest topic este pus aici total aiurea; stiu ca adminii ma vor ierta.

 

Sunt Cristina, sotia lui Marius. Vreau sa va multumesc tuturor pentru ajutorul si sprijinul acordat. Multumesc Bogdan ca ai avut prezenta de spirit sa nu vorbesti cu "femeile" din familia Anton, care cu siguranta nu ar fi ramas calme la aflarea vestii accidentului, asa cum a fost tatal lui Marius. Multumesc Gabi pentru toate incurajarile si alergatura pentru Marius. Dani (Daniela) spunea despre tine ca esti un om minunat, deosebit. Nu te cunosc, pe ea o cunosc de o vesnicie asa ca o cred pe cuvant. Pe majoritatea dintre voi nu va cunosc si poate nici Marius nu va cunoaste sau invers. Ceea ce vreau este sa va multumesc tuturor celor care ati donat sange, ati incercat sa donati, sau ati fost cu gandul alaturi de Marius.

 

Marius a trecut vineri printr-o operatie. Mai are de trecut printr-una care nu se stie cand va fi, operatie in care doctorul ii va mai umbla la piciorul stang - cel mai afectat - si va incerca sa ii fixeze bazinul. Pana acum, din ce s-a pronuntat doctorul, se pare ca nu este nevoie de tije. Recuperarea va fi lunga si anevoioasa, dar ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar atat. Da, putea sa nu se intample deloc acest accident, dar, inca o data, bine ca a fost doar atat. Soferul care a provocat accidentul plangea ca nu a vrut, ca ce se va face el, ca are un baiat de opt ani bolnav de epilepsie. Nu il cunosc pe acest om, nu il urasc sau nu ii port pica, dar, stiti cum e, vorba lui Creanga: "mila mi-e de tine, dar de mine mi se rupe sufletul".

 

Ce este minunat este ca Marius este optimist si, indraznesc sa spun, vesel, fapt ce ma intareste si pe mine. Incerc sa plang cat mai putin cu toate ca imi vine sa urlu de durere, incerc sa mananc cate ceva cu toate ca mi-e sila sa mananc, dar trebuie sa ma adun. Nu este vorba numai de mine si de Marius, este vorba si de baiatul nostru de o luna si jumatate si ma rog in fiece zi ca oboseala sau tristetea sa nu ma ajunga atat de rau incat sa nu il mai pot alapta sau sa ii fac vreun rau. Acest accident ne-a dat vietile peste cap, dar, incetul cu incetul, cu multa rabdare si munca, ne vom reveni.

 

Marius m-a rugat sa atasez acestui mesaj si niste poze prin care va saluta pe toti, se gandeste la voi si va arata ca este optimist. Aa, si a insistat sa il vedeti si pe Radu. :cheers:

post-3150-1187496099_thumb.jpg

post-3150-1187496117_thumb.jpg

post-3150-1187496134_thumb.jpg

post-3150-1187496184_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca acest topic este pus aici total aiurea; stiu ca adminii ma vor ierta.

 

Sunt Cristina, sotia lui Marius. Vreau sa va multumesc tuturor pentru ajutorul si sprijinul acordat. Multumesc Bogdan ca ai avut prezenta de spirit sa nu vorbesti cu "femeile" din familia Anton, care cu siguranta nu ar fi ramas calme la aflarea vestii accidentului, asa cum a fost tatal lui Marius. Multumesc Gabi pentru toate incurajarile si alergatura pentru Marius. Dani (Daniela) spunea despre tine ca esti un om minunat, deosebit. Nu te cunosc, pe ea o cunosc de o vesnicie asa ca o cred pe cuvant. Pe majoritatea dintre voi nu va cunosc si poate nici Marius nu va cunoaste sau invers. Ceea ce vreau este sa va multumesc tuturor celor care ati donat sange, ati incercat sa donati, sau ati fost cu gandul alaturi de Marius.

 

Marius a trecut vineri printr-o operatie. Mai are de trecut printr-una care nu se stie cand va fi, operatie in care doctorul ii va mai umbla la piciorul stang - cel mai afectat - si va incerca sa ii fixeze bazinul. Pana acum, din ce s-a pronuntat doctorul, se pare ca nu este nevoie de tije. Recuperarea va fi lunga si anevoioasa, dar ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar atat. Da, putea sa nu se intample deloc acest accident, dar, inca o data, bine ca a fost doar atat. Soferul care a provocat accidentul plangea ca nu a vrut, ca ce se va face el, ca are un baiat de opt ani bolnav de epilepsie. Nu il cunosc pe acest om, nu il urasc sau nu ii port pica, dar, stiti cum e, vorba lui Creanga: "mila mi-e de tine, dar de mine mi se rupe sufletul".

 

Ce este minunat este ca Marius este optimist si, indraznesc sa spun, vesel, fapt ce ma intareste si pe mine. Incerc sa plang cat mai putin cu toate ca imi vine sa urlu de durere, incerc sa mananc cate ceva cu toate ca mi-e sila sa mananc, dar trebuie sa ma adun. Nu este vorba numai de mine si de Marius, este vorba si de baiatul nostru de o luna si jumatate si ma rog in fiece zi ca oboseala sau tristetea sa nu ma ajunga atat de rau incat sa nu il mai pot alapta sau sa ii fac vreun rau. Acest accident ne-a dat vietile peste cap, dar, incetul cu incetul, cu multa rabdare si munca, ne vom reveni.

 

Marius m-a rugat sa atasez acestui mesaj si niste poze prin care va saluta pe toti, se gandeste la voi si va arata ca este optimist. Aa, si a insistat sa il vedeti si pe Radu. :cheers:

Ne bucuram atat eu cat si Nicol (nu stu dc isi mai aduce aminte de noi de la nunta lu' Mielu si Mona) si sa speram sa-l vedem pe picioare cat mai repede. Dc ai probleme cu alaptatul, sa sti ca nevasta-mea are lapte cat pt 3 copii si noi avand, pe langa Miruna (fata cea mare), inca o bebita de o luna si o saptamana. Asa ca dc ai probleme, te putem ajuta si cu alaptatul :o. Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa lasa, stim noi ca in curand va fi bine si o sa o facem iara lata, ca la nunta la Mielu'.

Marius al tau e nu doar un om inteligent, fapt dovedit cu varf si indesat la nunta mai sus mentionata (djidji, sunt dator o bere ma?!?) ci si un om extrem de puternic. Povesteam cu el pe vremea cand conducea Transalpul.... si era perfect constient omu' ca "candva" si-o ia si el peste urechi! Partea buna este ca si-a luat-o peste urechi si este viu, partea proasta este ca e destul de sifonat!

De la Sibiu ii dorim sanatate maxima, rapida revenire in sanul familiei si.... sa bem din picioare! ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca acest topic este pus aici total aiurea; stiu ca adminii ma vor ierta.

 

Sunt Cristina, sotia lui Marius. Vreau sa va multumesc tuturor pentru ajutorul si sprijinul acordat. Multumesc Bogdan ca ai avut prezenta de spirit sa nu vorbesti cu "femeile" din familia Anton, care cu siguranta nu ar fi ramas calme la aflarea vestii accidentului, asa cum a fost tatal lui Marius. Multumesc Gabi pentru toate incurajarile si alergatura pentru Marius. Dani (Daniela) spunea despre tine ca esti un om minunat, deosebit. Nu te cunosc, pe ea o cunosc de o vesnicie asa ca o cred pe cuvant. Pe majoritatea dintre voi nu va cunosc si poate nici Marius nu va cunoaste sau invers. Ceea ce vreau este sa va multumesc tuturor celor care ati donat sange, ati incercat sa donati, sau ati fost cu gandul alaturi de Marius.

 

Marius a trecut vineri printr-o operatie. Mai are de trecut printr-una care nu se stie cand va fi, operatie in care doctorul ii va mai umbla la piciorul stang - cel mai afectat - si va incerca sa ii fixeze bazinul. Pana acum, din ce s-a pronuntat doctorul, se pare ca nu este nevoie de tije. Recuperarea va fi lunga si anevoioasa, dar ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar atat. Da, putea sa nu se intample deloc acest accident, dar, inca o data, bine ca a fost doar atat. Soferul care a provocat accidentul plangea ca nu a vrut, ca ce se va face el, ca are un baiat de opt ani bolnav de epilepsie. Nu il cunosc pe acest om, nu il urasc sau nu ii port pica, dar, stiti cum e, vorba lui Creanga: "mila mi-e de tine, dar de mine mi se rupe sufletul".

 

Ce este minunat este ca Marius este optimist si, indraznesc sa spun, vesel, fapt ce ma intareste si pe mine. Incerc sa plang cat mai putin cu toate ca imi vine sa urlu de durere, incerc sa mananc cate ceva cu toate ca mi-e sila sa mananc, dar trebuie sa ma adun. Nu este vorba numai de mine si de Marius, este vorba si de baiatul nostru de o luna si jumatate si ma rog in fiece zi ca oboseala sau tristetea sa nu ma ajunga atat de rau incat sa nu il mai pot alapta sau sa ii fac vreun rau. Acest accident ne-a dat vietile peste cap, dar, incetul cu incetul, cu multa rabdare si munca, ne vom reveni.

 

Marius m-a rugat sa atasez acestui mesaj si niste poze prin care va saluta pe toti, se gandeste la voi si va arata ca este optimist. Aa, si a insistat sa il vedeti si pe Radu. :cheers:

 

servus Cristina,

 

ma bucur ca ti-ai facut aparitia. n-am aflat despre existenta sotiei si-a ficiorului decat de-abea noaptea tarziu, la spital, cand situatia era deja sub control. Marius a stiut sa va protejeze cum trebuie. iar asta este o alta dovada (daca mai era necesara vre-una) a curajului de care da dovata.

 

sunt constient ca poate nu inseamna mare lucru insa pot confirma opinia lui Dani: Gabi este intr-adevar un tip iesit din comun. mai ales in contextul oamenilor cu care ne-am obisnuit sa reactionam in viata de zi cu zi.

 

ah, si multumim pentru poze! nu-l vazusem pe Marius decat inainte de operatie. si - cu ocazia asta - mi-ai raspuns si la intrebarea "ce naiba face cineva care-i in spital si netransportabil prin propriile-i mijolace daca are chef de-o tigara?".

 

pe viitor sper sa nu te superi prea tare pe Marius cand va sparge vre-un geam jucand fotbal unu la unu cu Radu :o

 

iar daca aveti nevoie de ceva, orice, si putem ajuta, doar spune, suntem aici!

 

Bogdan (aka Bogo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ah, si multumim pentru poze! nu-l vazusem pe Marius decat inainte de operatie. si - cu ocazia asta - mi-ai raspuns si la intrebarea "ce naiba face cineva care-i in spital si netransportabil prin propriile-i mijolace daca are chef de-o tigara?".

 

Bogdan (aka Bogo)

 

Cred ca la poza asta te referi /index.php?...t&id=222820.

 

Marius nu fumeaza, ci transmite salutari (sarutari) celor care-l sustin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca exista o comunitate si acest lucru ma bucurca si ma face sa ma simt mandru ca sunt motociclist.Insanatosire grabnica si sanatate voua si un pupic la grasutu ala mic :cheers:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tututor pentru urari si incurajari!

 

Intr-adevar, Marius nu fumeaza. Dupa ce am aflat de accident si ma oprisem din plans, ma "linistisem" putin, am vrut sa imi aprind o tigara. Nu am facut-o fiindca stiam ca lui Marius nu i-ar placea sa ma stie cu mahoarca in gura.

 

La sfarsitul acestei saptamani va fi operat din nou. Deja se vede ca se simte mult mai bine: picioarele i s-au dezumflat, poate misca degetele de la picioare mai mult si mai usor; intr-un cuvand se observa o majora schimbare in bine. Se vedem ce va fi dupa operatie.

 

Pana atunci, aveti grija de voi; se pare ca poti sa conduci ca un "old fart" - cum ii spuneam eu lui Marius - si tot sa o patesti. Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...