Sari la conținut

Busteni 23.08.2007


sinaia_zx6r
 Share

Postări Recomandate

carmet de 3 luni???????? :smoke:

Spuneti voi cu ce este vinovat copilul de 15 ani, sa traiasca fara mama si poate cu un picior pierdut?

 

Si toate astea pentru ce?

Ca inca unul a considerat ca poate stapani un motor mare la 3 luni dupa ce a luat carnetul :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:agree: ... si uite asa se degradeaza incet dar sigur imaginea motociclistului in/din RO. Cine se mai mira de faptul ca se uita lumea la noi ca la niste balauri descreierati care se sinucid, se omoara intre ei si pe deasupra mai omoara si alti oameni nevinovati, e fraier.

Din pacate vom fi tot mai frecvent priviti si tratati ca o specie periculoasa, iar acest lucru va fi generalizat, inclusiv asupra celor care conduc corect !!!

Personal nu pot decat sa le multumesc anticipat pentru asta, tuturor idiotilor care de acum inainte vor contribui la formarea / intarirea acestei imagini :smoke: :P :ok:

..........................................

R.I.P celor nevinovati :ok: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Criminal sinucigas pe 2 roti !!!

 

 

ATENTIE PIETONI !!! NOAPTEA NU VA MAI AVENTURATI PE TRECERI DE PIETONI !!! STATI ACASA CA VA OMOARA RACHETE SOL SOL "PILOTATE" DE zmei.

 

Fara cuvinte .

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi e sila... :agree:

Cum va permiteti frate sa vorbiti asa de cineva care si-a platit asa de sump greseala? Este vorba totusi de UN MORT!! :ok:

Cel fara pata sa ridice bolovanul si sa arunce...dar pun pariu ca din zmeii care "nici macar :smoke:" nu se obosesc sa dea nimeni nu e alb ca laptele..

TOTI OAMENII GRESESC! - iar astia care se poarta ca niste fete mari care se freaca in c u r si iau :ok: dar se bat cu pumnul in piept ca sunt fecioare imi provoaca scarba.... :P :ok: :)

E adevarat ca ceea ce a facut este TRAGIC...dar si pentru el s-a terminat tragic...

Fiecare sa invete din greseala lui, cei care au morti de jelit sa-i jeleasca iar cei ce vorbesc fara noima :)

Mi-e scarba....

R.I.P. pentru femeie si motociclist, multa sanatate baiatului!

 

P.S. Scuze pentru OFF

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde sunt 'prietenii' de liniuta?

La tv spunea ca femeia (R.I.P.) s-a speriat de zgomotul motocicletelor si s-a intors. Probabil prin fata ei tocmai zburau, la mica inaltime, 'prietenii' zmeului.

Daca zmeu' ar fi avut prieteni n-ar fi ajuns fara suflare.

Probabil 'prietenii' se ascund ca sobolanii, spunând: a avut ghinion saracu'.

Eu ma intreb de ce nu exista limitatoare de putere pentru incepatori ?

Cine este responsabil cu montarea limitatoarelor ?

Cine poate verifica daca un motor are limitator?

De ce nici o asociatie moto nu demareaza o asemenea campanie?

 

Sper ca 'prietenii' si-au invatat lectia, sigur n-o sa uite cum si-au omorat un camarad plus un om nevinovat.

 

Multa sanatate adolescentului supravietuitor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi e sila... :agree:

Cum va permiteti frate sa vorbiti asa de cineva care si-a platit asa de sump greseala? Este vorba totusi de UN MORT!! :D

Cel fara pata sa ridice bolovanul si sa arunce...dar pun pariu ca din zmeii care "nici macar :smoke:" nu se obosesc sa dea nimeni nu e alb ca laptele..

TOTI OAMENII GRESESC! - iar astia care se poarta ca niste fete mari care se freaca in c u r si iau :ok: dar se bat cu pumnul in piept ca sunt fecioare imi provoaca scarba.... :P :ok: :)

E adevarat ca ceea ce a facut este TRAGIC...dar si pentru el s-a terminat tragic...

Fiecare sa invete din greseala lui, cei care au morti de jelit sa-i jeleasca iar cei ce vorbesc fara noima :)

Mi-e scarba....

R.I.P. pentru femeie si motociclist, multa sanatate baiatului!

 

P.S. Scuze pentru OFF

Scuze dar eshti COPT, numai scheme " :ok: " ai invatzat?

 

Rip pentru cei doi...

 

Daca ar vedea "publicul" cei care nu citesc acest forum "nemotociclistii" s-ar sparge de ras cum ne "mancam " intre noi...

 

Numai bine,

:D :ok:

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi e sila... :agree:

Cum va permiteti frate sa vorbiti asa de cineva care si-a platit asa de sump greseala? Este vorba totusi de UN MORT!! :ok:

Cel fara pata sa ridice bolovanul si sa arunce...dar pun pariu ca din zmeii care "nici macar :smoke:" nu se obosesc sa dea nimeni nu e alb ca laptele..

TOTI OAMENII GRESESC! - iar astia care se poarta ca niste fete mari care se freaca in c u r si iau :ok: dar se bat cu pumnul in piept ca sunt fecioare imi provoaca scarba.... :P :ok: :)

E adevarat ca ceea ce a facut este TRAGIC...dar si pentru el s-a terminat tragic...

Fiecare sa invete din greseala lui, cei care au morti de jelit sa-i jeleasca iar cei ce vorbesc fara noima :)

Mi-e scarba....

R.I.P. pentru femeie si motociclist, multa sanatate baiatului!

 

P.S. Scuze pentru OFF

 

Fugi ma nene cu cercu'

Daca dadea peste mamitica si fratiorul tau tot ineptiile alea le scriai ?

 

TOTI mergem TARE dar nu noaptea in oras si pe trecerile de pietoni . Cu modul in care gandesti ai demonstrat si veleitatile tale de motociclist. Tu ai face asa ceva ? NOAPTEA sa treci mai tare de 50km/h in apropierea unei treceri ? Merg si eu cu viteze ce depasesc limita bunului simt, cum dealtfel mergem mai toti,

dar ZIUA pe autostrada etc . Nu zice nimeni sa nu se mearga tare dar NU in conditiile alea .

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia de la radio Info Pro au spus ca accidentul s-ar fi petrecut azi dimineata, dar nu mai are rost acum cand s-a intamplat. Am postat mai devreme si la accidentul de la Bobocica nevazand acest topic. Din ce in ce mai multe accidente. Deja mi-e frica pt ca urmeaza sa-mi iau si eu o "dracie" d-asta... :agree:

 

R.I.P. :smoke:

Editat de Catalin S.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce comentarii de cacao, ala a omorat pe cineva pe trecerea de pietoni cu motorul, a crapat si el ( de unde deduc ca avea ceva viteza ) si unii stau si ii plang de mila. nu putea sa intre in liniste intr-un pom, intr-un sant undeva fara sa mai nenoroceasca o familie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta trebuia batut daca traia

si-a meritat soarta inca un zmeu plecat

cum e posibil sa treci noaptea pe langa trecerea de pietoni cu asemenea viteza (motocicleta 200m si conducatorul 100m distantele dupa accident) familia copilului ar trebui sa dea in judecata familia motociclistului. asemenea oameni nu merita sa detina permisul de conducere.

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Aug 2007 07:49 -------------</small><br/>cum sa iti legi casca in mers si mai ales noaptea cand vizibilitatea este scazuta, chiar asa de inconstienti sunt unii, ma mir ca nu-si lega sireturile la adidasi

:agree: :smoke: :ok:

 

Si-a facut-o singur, mare pacat k a mai luat si pe altcineva cu el si a ranit un copil.

Sunt satul de piloti nascuti peste noapte,atat rideri cat si soferi. Si casca TREBUIE LEGATA INAINTE SA TE URCI PE MOTOR!!!!!! Luati aminte toti incepatori in special.

 

Insanatorise grabnica copilului.

 

Odihneasca-se in pace.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare ce s-o intampla cu copilul de-acum incolo ? Am si eu unul mic de 4 ani si 4 luni si azi este pt prima data cand il trimit singur cu ma-sa mare... la tara (soacra-mea) si mi-e o frica de mor... Mi-e s anu iasa din curte pe strada ca e foarte curios de fel...Ref. la copilul accidentat...ma gandeam la niste despagubiri din partea familiei motociclistului... E posibil asa ceva... In fine, nu mai conteaza acum... copilul a ramas fara mama si asta este cel mai dureros lucru care i se putea intampla... :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am auzit ce s-a intamplat mi-a fost greu sa pot accepta acest tip de inconstienta. Apoi am trecut de la stupoare la furie. Cum naiba e posibil sa te dai prin Busteni, la liniute, cand stii ca sunt atatea treceri de pietoni ??? Cand stii ca e totusi o statiune unde oameni se duc sa se recreeze si implicit sunt mai degajati, mai neatenti. Uite ca in cazul asta, pietonii traversau regulamentar, NU AVEAU NICI O VINA si cu toate astea, o mama a murit, iar baiatul care are numai 15 ani, poate trai restul vietii intr-un picior. Cu ce a gresit familia asta sa plateasca un pret atat de mare ????

Imi vine sa zic nu stiu cate la adresa riderului, dar..... ce sa mai zic, ca a platit si el, dar din pacate nu a platit numai el, propriai inconstienta.

 

Nu eram de acord, principial cel putin, cu interzicerea motoarelor mari incepatorilor, dar in aceasta vara, mi-am shimbat parerea radical, in urma a numeroase accidente toate trase la xerox.

Mai nou accidentele mortale sunt de genul:

1.Motor puternic, de cele mai multe ori PREA puternic

2.Experienta mica spre nula

3.Anturaj, competitie , teribilism, inconstienta

4.Echipament deficitar, spre lipsa

5.Casti de calitate medie spre mica si culmea si nelegate. (De ce oare nu am auzit vreodata sa sara din cap un Shoei sau un Arai corect asigurata ???)

E exact reteta in cele mai multe din accidentele petrecute recent si nu numai. Si parca cel mai rau din toate astea e anturajul si nu altceva. Cum sa te numesti prieten cand stii ca ala nu are experienta si tu te iei la liniute??? De ce nu ii dai un pistol cu butoi si un glont, ca intr-o zi se va nimeri ala pe teava.

Toate aceste evenimente tragice sunt din categoria "Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani pot si eu"

 

Si asa cum zicea cineva mai sus, dupa ce ca suntem priviti ca niste "outlaws" , parca facem tot ce ne sta in putinta sa subliniem si sa intarim aceasta catalogare. Pacat de noi, pacat de o comunitate, care nu vrea, nu poate, sa aibe o imagine mai onorabila.

 

Pentru cei dusi, odihna vesnica, pt baiat sa dea Domnul tot si toate sa aibe ambele picioare, sa nu ramana de la 15 ani intr-un picior, o carja si un scaun cu rotile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca cei care stiau detalii despre imprejurarile accidentului au tacut si doar au spus ce le convine lor!!!!

 

Facea liniutze pe aleea aia care cica i se mai spune si DN1 si e strada principala din Busteni?!!? Omoara o femeie si multileaza un baiat de 15 ani, care puteau sa va fie prietena, nevasta, sora, si fiu, nepot, var?

 

Pai daca nu deceda si scapa nevatamat il bateam pana isi facea nevoile in pantaloni si nu mai manca decat cu paiul decat dupa Revelion. Si ii dadeam si foc la ragalie cu mana mea. . . Ptiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi e sila... :agree:

Cum va permiteti frate sa vorbiti asa de cineva care si-a platit asa de sump greseala? Este vorba totusi de UN MORT!! :ok:

Cel fara pata sa ridice bolovanul si sa arunce...dar pun pariu ca din zmeii care "nici macar :smoke:" nu se obosesc sa dea nimeni nu e alb ca laptele..

TOTI OAMENII GRESESC! - iar astia care se poarta ca niste fete mari care se freaca in c u r si iau :ok: dar se bat cu pumnul in piept ca sunt fecioare imi provoaca scarba.... :P :ok: :)

E adevarat ca ceea ce a facut este TRAGIC...dar si pentru el s-a terminat tragic...

Fiecare sa invete din greseala lui, cei care au morti de jelit sa-i jeleasca iar cei ce vorbesc fara noima :)

Mi-e scarba....

R.I.P. pentru femeie si motociclist, multa sanatate baiatului!

 

P.S. Scuze pentru OFF

 

Adica e okey ca a nenorocit o familie, e okey.. pt. ca .. si el a murit ???? Pai fuck.. daca ash face o asemenea "greseala" , sa omor o femeie si sa schilodesc un copil pe viata.. MI-AS DORI SA MOR !!!

 

Daca tot ce s-a spus e adevarat.. adica daca aia faceau liniute , in mijlocul orasului , (unde sunt si treceri de pietoni), incepator, fara echipament.. atunci.... ala nu e MOTOCICLIST.. e un (cuvant urat) cu ochi care are parinti cu bani.

 

Si daca in conditiile alea a avut loc accidentul.. atunci bine ca nu a fost legata casca, si BINE CA A MURIT.. putea sa fie maicamea in locul femeii aleia , for god sake.

 

Si nu.. nu regret ca spun asta.. NU... NU REGRET ca parintii lui si prietenii lui vad ce scriu io aici.. MA BUCUR CA A MURIT un (cuvant urat) care se crede motociclist si omoara pe strazi oameni nevinovati.

 

Nu vreau sa ajungem peste 1-2 ani sa arunce lumea pietre in noi cand trecem prin orase, si nu.. nu vreau sa ma scuipe lumea cand opresc la semafor.. doar ca pentru ca unii vor adrenalina, sau vor sa fie "smekeri" si fac liniute , omorand pietonii.

 

OCHI PENTRU OCHI, DINTE PENTRU DINTE !!!!

 

hai ca ma cac pe mine de ras :

"Cel fara pata sa ridice bolovanul si sa arunce...dar pun pariu ca din zmeii care "nici macar :ok:" nu se obosesc sa dea nimeni nu e alb ca laptele.."

 

io nu sunt criminal, nu cred ca nu e nici unul aici, io nu am "pata" de a fii omorat un om, asa ca imi permit sa arunc piatra, ba mai mult, nici macar nu ii urez sa se odihneasca in pace.. sper sa se zvarcoleasca in vesnicie pentru CRIMA pe care a facut-o !!!

 

De ce e vinovata femeia aia ? ca a EXISTAT ???

 

De ce e vinovat copilu ala ca va merge de aici incolo INTR-UN SINGUR PICIOR , TOATA VIATA ???? De ce ??? Poate si el are VISE, poate si el vroia o VIATA NORMALA, poate si el vroia vreodata sa CONDUCA UN MOTOR, sa aiba o masina, o familie, sa se distreze, sa fie un OM NORMAL ??? DE CE NU SE POATE SA AIBA TOATE ASTEA???

 

Pentru ca un (cuvant urat) teribilist cu bani a DECIS sa faca luniute, si sa faca pe grozavu !!!

 

Imi pare rau... dar ASA GANDESC EU pentru toti CARE OMOARA OAMENI NEVINOVATI .. fie ei criminali de razboi, violatori, soferi de automobile, sau asa zisi "motociclisti".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi e sila... :agree:

Cum va permiteti frate sa vorbiti asa de cineva care si-a platit asa de sump greseala? Este vorba totusi de UN MORT!! :D

Cel fara pata sa ridice bolovanul si sa arunce...dar pun pariu ca din zmeii care "nici macar :ok:" nu se obosesc sa dea nimeni nu e alb ca laptele..

TOTI OAMENII GRESESC! - iar astia care se poarta ca niste fete mari care se freaca in c u r si iau :P dar se bat cu pumnul in piept ca sunt fecioare imi provoaca scarba.... :ok: :) :)

E adevarat ca ceea ce a facut este TRAGIC...dar si pentru el s-a terminat tragic...

Fiecare sa invete din greseala lui, cei care au morti de jelit sa-i jeleasca iar cei ce vorbesc fara noima :ok:

Mi-e scarba....

 

 

...sa-ti fie scarba de felul in care gandesti! :ok: te oftici aiurea,"rideri" ca asta care a mierlit-o nici nu ar trebui sa se nasca...si mai sunt o multime care vor sfarsi la fel.

Am vb cu niste bikeri din Portugalia(tara cu cel mai mare nr de motociclisti din Europa))unde motocicleta e folosta 9 luni din 12.Spuneau baietii ca la ei nu se inregistreaza atite accidente ca in Ro,or fi ei mai prosti,mai fricosi sau mai putin zmei :smoke:

Editat de Cristi T
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poison, parca as fi scris eu mesajul tau. Nici eu nu puteam scrie mai bine. Bravo!!! Asta e crudul adevar. Sa nu mai tinem partea la toti distrusii care omoara oameni (inclusiv ala de la Galati), numai pentru ca sunt si ei "motociclisti", si trebuie sa fim solidari, nu? Pai hai sa fim solidari si cu conservarii care omoara oameni pe trecerea de pietoni (ca unii dintre noi au si masini), si sa fim solidari si cu violatorii de minori si asasini de mame si bunici, ca sunt si ei din aceiasi specie si rasa ca si noi nu?!?

 

Mi-e sila de toata ipocrizia asta. Bleah!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saracul copil . . . acum era cu maicasa de mana in secunda 2 a pierdut-o pentru totdeauna. Nu cred ca o sa-si revina prea curand din socul psihic.

Asa nedreapta viata asta cateodata . . . :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fugi ma nene cu cercu'

Daca dadea peste mamitica si fratiorul tau tot ineptiile alea le scriai ?

 

TOTI mergem TARE dar nu noaptea in oras si pe trecerile de pietoni . Cu modul in care gandesti ai demonstrat si veleitatile tale de motociclist. Tu ai face asa ceva ? NOAPTEA sa treci mai tare de 50km/h in apropierea unei treceri ? Merg si eu cu viteze ce depasesc limita bunului simt, cum dealtfel mergem mai toti,

dar ZIUA pe autostrada etc . Nu zice nimeni sa nu se mearga tare dar NU in conditiile alea .

 

:agree:

 

 

Se spune ca "despre morti numai de bine" dar in cazul asta nu prea gasesti sa spui ceva de bine.... pacat ca au trebuit sa plateasca persoane nevinovate infantilismul altuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi e sila... :agree:

Cum va permiteti frate sa vorbiti asa de cineva care si-a platit asa de sump greseala? Este vorba totusi de UN MORT!! :ok:

Cel fara pata sa ridice bolovanul si sa arunce...dar pun pariu ca din zmeii care "nici macar :smoke:" nu se obosesc sa dea nimeni nu e alb ca laptele..

TOTI OAMENII GRESESC! - iar astia care se poarta ca niste fete mari care se freaca in c u r si iau :ok: dar se bat cu pumnul in piept ca sunt fecioare imi provoaca scarba.... :P :ok: :)

E adevarat ca ceea ce a facut este TRAGIC...dar si pentru el s-a terminat tragic...

Fiecare sa invete din greseala lui, cei care au morti de jelit sa-i jeleasca iar cei ce vorbesc fara noima :)

Mi-e scarba....

R.I.P. pentru femeie si motociclist, multa sanatate baiatului!

 

P.S. Scuze pentru OFF

 

Baietii se complica pe aici sa-ti explice ce si cum....Eu zic doar sa-ti bagi degetele alea in fund fetito.....Toate odata daca poti.

 

Scuzati-ma si pe mine de oF.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist...

nici pe trecerea de pietoni nu mia poti sa treci strada in siguranta...

R.I.P.

:agree:

 

Trist...foarte trist...

Dar, chestia cu conduita preventiva ar trebui sa se aplice si pentru pietoni. Da, zebra este locul stabilit de comun acord (pietoni si conducatori) pe unde se poate traversa, astfel incat pietonii sa fie lasati iar conducatorul sa le dea prioritate.

Dar cum noi avem obligatia sa semnalizam in intersectii ca sa stim cum ne acordam prioritatile, asa si pietonul are obligatia (cel putin morala) sa dea de inteles ca vrea sa traversaze cu 2-3 secunde inainte de traversarea propriu-zisa. In acest caz si conducatorul are timp de reactie.

Cati dintre voi ati fosti pusi in situatia sa nu puteti acorda prioritate pietonului pe zebra pentru ca el a schimbar brusc directia (din mers paralel cu strada in mers perpendicular pe ea (bineinteles pe sebra))????? Eu cred ca multi dintre voi....dar, viteza mica, cobminata cu putin noroc, a dus la evitarea unei tragedii.

Pietonii, majoritatea trasverseaza cu capul intre urechi...pe principiul: Da-l ba-ncolo ca sunt pe zebra!!!!

Si astfel, au fost nenumarate cazuri de mame inconstiente, criminale, care si-au aruncat copii pe zebra fara sa se asigure....

Nici nacar o data nu le-a trecut prin cap ca, cu toate ca soferul vrea sa le dea prioritate, poate nu mai are frane....

 

Este trist...foarte trist...

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

5.Casti de calitate medie spre mica si culmea si nelegate. (De ce oare nu am auzit vreodata sa sara din cap un Shoei sau un Arai corect asigurata ???)

 

/index.php?showtopic=105969

 

Iar pentru restu'...

Nu am zis nici ca eu conduc ca el...nici ca ii iau apararea pentru ce a facut!

Nu am facut in viata mea o liniuta (asa ca nu inteleg fenomenul...)iar unde stiu sau nu stiu dar vad ca urmeaza trecere de pietoni sunt foarte atenta...

Dar voi tot imi provocati sila ca vorbiti in acest fel

Evident ca imi pare rau pentru femeie si mai ales pentru copil dar nu asa se pune problema

Si cu asta am terminat de citit despre acest accident

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...