Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

....am nevoie de sfaturi si pareri...trebuie sa schimb gumele si inca nu sunt hotarat ce sa aleg...daca are cineva pe Busa -Conti Sport Attack sa-mi spuna cum sunt (am auzit multe de bine despre gumele astea dar....) ... la fel, pareri despre Diablo Corsa...multumesc

 

Daca se organizeaza o mica intrunire de soimi la salonul moto , sa scrieti la ce ora ne intalnim la arc....voi fi prezent....toate bune...

eu am pe busa asa ceva. pe scurt 7000km pe fata inca se vede clar pe profil scris conti attack iar pe spate attack. si inca nu a facut acea banda de uzura pe mijloc.eu pot spune ca este o anvelopa buna pentru drumuri lungi destul de moale pentru o priza buna cu asfaltul iar la franari lucreaza bine. in rest ce sa zic stiu persoane care in 6000km au terminat anvelopa cu r1 2008. dar conteaza stilul si pentru ce vrei sa folosesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Parerea mea este ca busa nu este un motor de oras si mai ales unul de mers in traficul din Bucuresti.In plus eu nu merg cu pasager si va trebui sa gasesc o solutie pentru ca sa mearga si prietena mea.Despre intalneli am o vasta experienta si nu cred ca e cazul sa deschid subiectul aici si acum.Sa se anunte ca vin cateva buse si mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mertane poti sa vi si tu doar sa ne faci poze

 

la ora 13 00 la arc si de acolo plecam la salon

 

emil traficul este lejer la ora aia in bucuresti,te astept eu pe autostrada

deschidem lista

1 NASU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emi, exista si o radiala nissin 19x20 care vine cu tot necesarul pentru montare, inclusiv bidonas de lichid si stop pentru frana, folosesti surubul cu pas normal si are un pret decent ..
Am impresia ca tu imi citesti gandurile!?Exact la aceiasi pompa ma gandeam si eu.Da-mi detalii pe mess sau pe pm te rog.As putea sa vin la salon,dar doar sambata pentru ca duminica lucrez.Mai stiu un busist care vine de Ct.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ho, ho, ho.... da s-a postat ceva de cand am plecat catre Lisabona... Iaca sunt inapoi in Francia.

Ptr Morrison - un raspuns cat de curand pe 9Aprilie... mai revin cu date.

Ptr Emil - TRE -Ivan - nu o sa vezi treapta 5 daca iti montezi indicator de viteza.

Iar Ptr ceilalti.... cele bune :D)

 

ne mai auzim.

 

Salutare Adi... Nu te arunca prea tare in frane" :crack:

Reap vezi ce faci... am notat mailul tau. Mercy. :D

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pe mana niste etrieri nissin de cbr 600rr

cine masoara distanta dintre suruburile de la busa? vb de cele 2 ce fixeaza etrierul, distanta centru centru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari posesorilor de busa!

din pacate vad ca sunt foarte multi care nu stiu ce au intre picioare si chiar mai multi care se lauda cu asta. respect celor care investesc in frane, ciclistica!

sa ne vedem sanatosi si norocosi pe drumuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAMBATA 11.04.2009 ORA 13 00 la ARC

 

 

1.nasu

2.emil

3.busa din ct

4.tonitza

5.ginoxxx

.

.

.

si lista continua

 

 

fix 9 cm este distanta intre suruburi

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea pe spate a furtunului de frana standard cu unul Hell race nu a modificat nimic la franare.Roata nici macar nu se blocheaza desi am pus lichid nou Lucas si placute Brembo.Singua schimbare este estetica.Mertzane pe langa poze va trebui sa fii si atent la mobrele noastre pentru ca stiu sigur cateva persoane care sufera ca noi le avem mai mari...!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAMBATA 11.04.2009 ORA 13 00 la ARC

 

 

1.nasu

2.emil

3.busa din ct

4.tonitza

5.ginoxxx

.

.

.

si lista continua

 

 

fix 9 cm este distanta intre suruburi

 

 

deci daca vin pieton nu sunt inclus in lista?... :D

 

in cazul asta o sa vin sa ma intalnesc cu voi cand o sa-mi mai aduc eu aminte. hai siktir!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca trebuie sa te superi

lista este deschisa

si doar trebuia sa te treci pe ea

nu cred ca merita sa ma injuri pentru ca nu am facut nimic pur si simplu am omis

cum nu l-am trecut nici pe mertan

si cum spunea cineva decat sa organizezi ceva mai bine i-ti bagi ceva in poponeata :unsure:

plus de asta emil a zis ca ar veni si el daca ar mai fi cateva motoare

si de acea nu te-am trecut pentru ca lista era doar de motoare prezente

asa ca concluzia o tragi singur

si cum nici anul trecut nu sa organizat nimic cred ca daca incepem asa nu dam dovada decat de unitatea tipic romaneasca

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a referit doar la moto si a facut lista si a omis sa tre treaca.Nu e un capat de lume.Te asteptam Reaper sa ne cunoastem desi cred ca o sa iti vina greu cand vei vedea atatea buse-visez si eu- si tu o s afii fara.Azi am testat moto pe autostrada.S-au schimbat total franele pe fata cu furtune directe-multumesc mult capitane pentru idee.Am trantit niste frane la peste 200 si o punea in nas de nu mi-a venit sa cred.Spatele insa lasa de dorit.Maine ma iau iar sa il desfac cap =coada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu am injurat pe nimeni,am zis doar sa mergeti voi,cu atitudinea asta nu sunt de acord pur si simplu.Diastractie faina va doresc,iar de intalnit,poate ne intalnim pe drum eventual...abia astept :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu am injurat pe nimeni,am zis doar sa mergeti voi,cu atitudinea asta nu sunt de acord pur si simplu.Diastractie faina va doresc,iar de intalnit,poate ne intalnim pe drum eventual...abia astept :blink:

O sa-ti fie greu fara turbo :blink: :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te-agita nasule...

las ca vin si io cu "taxiu'", sa-l mai vezi si tu...nu ca ti-ar fi tare dor acu' de cand cu autobusa...

 

bafta si sa speram la soare.

 

p.s. caut prinderile pt. scarite rizoma pasager, dar nu le stiu denumirea...urechile care se prind pe scarite pt. a putea fi prinse in urechile motoretei. aduceti careva, sau stiti exact denumirea, pt a putea da un search?

 

ms

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...