Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Am alergat toata ziua si numai aiurea mi-a mers.Cand m-am intalnit cu baiatul cu pompa nu avea colierul de prindere al pompei si nu se pupa cu cel original de Nissin.Am luat-o,dar pe drum am descoperit ca are un bolt cu circuit simplu si eu doar ce am dat circuitul cu o singura conducta cu derivatiepentru unul cu banjo bolt si doua conducte la fiecare etrier cate una.Colac peste pupaza filetul boltului de brembo nu se pupa cu cel de furtune race Hell.Mac s-a oferit sa ma ajute cu acel bolt,dar furtunele au alt unghi de intrare si trbuiesc modificate.Rezervor de lichid de frana si furtun nu am inca si nu am gasit nicaieri azi.Prea multe chestii nu se pupa si sunt nevoit sa renunt si sa cumpar o pompa noua.Colac peste pupaza GPT GEAR-ul nu are mufa si are doar 4 fire pe care habar nu am unde si cum o sa-l leg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

emi nu dispera ca se rezolva

ideea e ca surubul dublu pentru cele 2 furtune care intra in pompa il am ..si ti'l trimit free, nu e pb

pb e ca nu ai hidrostop ca sa aprinzi stopul pe frana cand pui frana ala costa 10-15€ nici nu stiu exact

cu furtunele rezolvi usor ..le strambi cum ti'am spus

cu colierul care strange pompa ..mai greu de gasit ..alti bani si ala iar brembo costa destul de mult 35-40€ cred (nu merita)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu inteleg

toata lumea face modificari la frana?

eu sunt super multumit

azi am iesit si cu nevasta in spate nu am mutat reglajul franei de pe 6

si asa si mi se pare super nu franez decat cu 2 degete

nu am facut decat schimbarea lichidului si aerisirea cum trebuie

mentionez ca motoreta am luat-o cu franele modificate si anume

furtune spiegler si discuri de la aceiasi firma, nu am fost multumit de zgomotul produs de discuri si am pus pe cele originale inapoi

Asteapta sa intri pe serpentine ,sa legi viraj cu viraj si apoi mai vorbim :)

 

am inteles... ma gandesc eu ca franele sunt bune si stock, zic eu, pentru ca japonejii aia au in spate istoria gsx-r, inca din ani 80, deci pana in 99, au tot perfectionat, nu? adica au facut teste si prostii pana le-au iesit. cine stie. poate pentru mine sau altii, care nu avem pretentii de valente SS pe acest super sport-touring, sunt bune.

Da,franele sunt super bune si stock daca mergi ca si cu bicla,sau franezi o data la o jumatate de ora.Suntem noi dusi cu capul si bagam bani in frane in loc de power commander si turbo :bounce: Asa ne place noua :D

 

P>S> Pictore,abia astept sa ne asternem la drum...hai ca mai este putin :) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat pana la urma indicator al treptei de viteza nou de pe ebay.Sa nu mai aud de sh-uri.Am renuntat la Brembo ca trebuiau facute prea multe compromisuri-sa renunt la noile mele furtune directe si la stop frana,sa improvizez prinderea de ghidon, sa am o pompa sh si sa imi iau un alt bidonas de frana.Cea mai buna varianta mi se pare una noua completa Brembo sau Magura sau una radiala de serie de moto mai noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit in club.Tu trebuie sa fii cu noua achizitie din Constanta cred-busa gri cu o codita speciala sa zicem.

NU ..EU O AMPE CEA NEAGRA ....SINGURA VDIN NORAS NELIMITATA

 

NU ..EU O AMPE CEA NEAGRA ....SINGURA VDIN NORAS NELIMITATA

ID MSG MAMA_MARE34

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit in club.Tu trebuie sa fii cu noua achizitie din Constanta cred-busa gri cu o codita speciala sa zicem.

APROPO SE MAI ORGANIZEAZA CEVA PE 10-12 APRILIE CA POATE NE VEDEM LA SALON!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Salutari! Bine ai venit!..Ceva poze?? :bounce:

NU EU O AM DE ANUL TRECUT ...INAINTE DE A O CUMPARA VALI DE LA RADU....A MEA ESTE NEAGRA CU CEVA GRI ..ESTE CEA MODIFICATA DE 215 CP SI ESTE PREPARATA IN GEMANIA DE FOSTUL MPROPRIETAR ...NEAMTZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca stiu despre ce motor este vorba.Pune si tu niste foto si spune-ne ce modificari a facut si ce ai pe ea.Azi am fost si eu la UM sa vorbesc sa o pun pe Dyno sa vedem cati cai si magari are vii si cati are in plus.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca stiu despre ce motor este vorba.Pune si tu niste foto si spune-ne ce modificari a facut si ce ai pe ea.Azi am fost si eu la UM sa vorbesc sa o pun pe Dyno sa vedem cati cai si magari are vii si cati are in plus.

NU STIU EXACT CE ARE ..TOBELE SUNT 4,2,1 DIN TITAN ,SOFTUL SCHIMBAT INALTATA DE SPATE 4 CM , FOAIE MAI MICA PE SPATE ,ORICUM E RESOFTATA DE UN PROFI... SI POWER COMANDER ..ETC. NU PREA MA INTELEG CU NEAMTU CA NU STIE DECAT GERMANA SI PENTRU MINE MAI GREU.

 

NASOL IN SCHIMB CU GUMELE PE SPATE LE PAPA REPEDE INDIFERENT DE MARCA... TRAGE IN DISPERARE ..CE SA ZIC SUPER MULTUMIT SI INCANTAT ...SE VEDE DIFERENTA FATA DE CELE STOK

 

NU STIU EXACT CE ARE ..TOBELE SUNT 4,2,1 DIN TITAN ,SOFTUL SCHIMBAT INALTATA DE SPATE 4 CM , FOAIE MAI MICA PE SPATE ,ORICUM E RESOFTATA DE UN PROFI... SI POWER COMANDER ..ETC. NU PREA MA INTELEG CU NEAMTU CA NU STIE DECAT GERMANA SI PENTRU MINE MAI GREU.

 

NASOL IN SCHIMB CU GUMELE PE SPATE LE PAPA REPEDE INDIFERENT DE MARCA... TRAGE IN DISPERARE ..CE SA ZIC SUPER MULTUMIT SI INCANTAT ...SE VEDE DIFERENTA FATA DE CELE STOK

 

AM PUS ACUM UN M3 PE SPATE DE 200 SA VEDEM. LUMEA I-L LAUDA SI INDICELE DE DESCARCATRE ESTE 75W ADICA MAI REZISTENT LA CUPLU MARE ...SA VEDEM ORICUM NU-MI FAC MARI ILUZII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar cu pc si soft nu faci mare lucru-sau mai bine zis nu scoti inca 40 cp.Mai avea un tip 200cp din soft,dar avea tobe si filtru de serie.Vrei sa vezi realitatea-bag-o la dyno!Restul sunt povesti!Pentru aia 40 cp iti trebui marita capacitatea -este un kit special de vreo 2000e,pistoane si biele forjate,admisie,etc.Busa limitata ajunge la 300 in bord si 300 reali,cea nelimitata ajunge la 320 in bord si 310-312!Ajunge si un pic mai repede nelimitata!Pentru cp aduce cineva turbo 1400ron si nos la 400e la Bucuresti.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA AR FI CEVA EU ZIC CA E BINE SA STABILIM ZIUA SI CRED CA AR IESI CEVA FRUNOS ! SI DACA NE ANUNTAM SE POATE STABILI SI ORA ADICA SA NE INTALNIM NOI INAINTA SI PE URMA SA MERGEM LA SALON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va bate gandul sa veniti in bucuresti la salon poate organizam o intrunire ceva?

Am fost si ieri si azi prin Bucuresti si ma intristeaza gandul sa coc motorul prin traficul ala.Daca sunt mai multi anuntati poate ma risc totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si ieri si azi prin Bucuresti si ma intristeaza gandul sa coc motorul prin traficul ala.Daca sunt mai multi anuntati poate ma risc totusi.

LASA CA-S 15 GRADE NU 35 SI SE RACESTE REPEDE ! ORICUM DE-O FI FRUMOS NOI DIN PROVINCIE VENIM MACAR DE DISTRACTIE. CARCOTASII SA SE OCUPE DE MODIFICARI SI SA-SI PREZINTE MOTOARELE PE NET ! CREDEAM CA FENOMENUL MOTO ARE SI ALTE VALENTE DAR SE PARE CA M-AM INSELAT. PS. SCUZE EMYLYO DAR NU BAT NICI UN APROPO MAI ALES CA NU NE CUNOASTEM. ERA DOAR O CONCLUZIE CA TOT STAU IN FIECARE SEARA SI CITESC FORUMUL DAR SINCER PUTINI SUNT CEI CARE AU CEVA DE SPUS !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emi, exista si o radiala nissin 19x20 care vine cu tot necesarul pentru montare, inclusiv bidonas de lichid si stop pentru frana, folosesti surubul cu pas normal si are un pret decent ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci ramane pentru sambata sa ne vedem

la arc

ma refer la sambata cu salonul si de acolo plecam toti la salon sa ne facem intrarea

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci ramane pentru sambata sa ne vedem

la arc

ma refer la sambata cu salonul si de acolo plecam toti la salon sa ne facem intrarea

 

 

nasule... nu vrei sa iti pui in camera? pe usa? agatata?

 

 

 

NASU.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....am nevoie de sfaturi si pareri...trebuie sa schimb gumele si inca nu sunt hotarat ce sa aleg...daca are cineva pe Busa -Conti Sport Attack sa-mi spuna cum sunt (am auzit multe de bine despre gumele astea dar....) ... la fel, pareri despre Diablo Corsa...multumesc

 

Daca se organizeaza o mica intrunire de soimi la salonul moto , sa scrieti la ce ora ne intalnim la arc....voi fi prezent....toate bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...