Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte fain se vede :blink: Ai mers cu ea noaptea?Imi pare putin cam puternica lumina aia albastra.Oare nu este deranjanta la un drum mai lung ...noaptea,evident..?

 

P.S. Capitane ,vb cand te intorci de muzzy-ul ala ;)

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noul look al bordului si al posesorului ...!Am schimbat uleiul cu Motul 300v dubluester si filtrul cu kn modelul nichelat,revizie generala la frane si schimbat placutele cu Brembo si lichid de frana LUCAS.

 

Nu am mers ca deocamdata este goala ca a lui Ghostrider si arata groaznic!In plus evit sa merg noaptea si mai ales drumuri lungi!Am vrut sa fac un retus de vopsea pentru ca mi s-a rupt o cheie in mana si mi-a ciupit un pic carena,dar am facut un compromis si am pus un dragon peste!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare all, mai baeti m ati tampit cu franele voastre mai, eu cand a intrat un cret la minte in mine cu masina am franat cu pantofii de i am facut terci si voi aici vb de lucruri dinaceste, ce sa zic o sa ma gandesc sa achizitionez si eu cate ceva na, ca nu o fi foc, dar m am invatat cu ea asa si daca franeaza mai tare mie frica sa nu ma dau deaberbeleacul ca experienta mea e mai........

:blink: ;)

 

Foarte fain se vede :) Ai mers cu ea noaptea?Imi pare putin cam puternica lumina aia albastra.Oare nu este deranjanta la un drum mai lung ...noaptea,evident..?

 

P.S. Capitane ,vb cand te intorci de muzzy-ul ala :P

 

 

Reaper muzzy e criminal cu un power commander rupe nu alta si mai trezesti si mortii din tintirim!

daca mai esti in Bucuresti da un fax si iti prezint nenorocirea........... :)

 

 

Emile eu am schimbat parbrizul, nu i rau e oke, daca vrei eu ti l trimit si dai cat consideri daca iti place sau iti fac si o poza la el maine si o postez aici daca reusesc.......

 

Am pus unul MRA ca al lui Nasu e beton 340 ron costa, te rezolva Morisson daca vrei, dureaza cam o saptamana si e mai bun la viteze mari, cel vechi pe care il am eu este cel original si nu prea te ajuta la viteze( nu poti sa te bagi sub el) mai ales la statura ta........daca vrei iti fac poze maine la amandoua si te hotarasti, eu oricum nu il mai pun pe cel vechi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune te rog foto cu cele 2 parbrize si un pret pe pm te rog sa vad ce hotarasc ca am deja de luat zilele astea pompa Brembo si discurile pe fata,indicatorul de treapta de viteza si sunt stramtorat.A trebuit sa scoata acele cu un dispozitiv special pentru a pune ledurile smd-34 la numar.Se pot scoate si cu 2 linguri-asa arat neamtul in instructiuni.Trebuie lucrat cu atentie ca se pot decalibra.Asa s-a intamplat la mine si l-am scos inca odata la turometru si l-am pus de la 0 si e ok.Sunt niste motorase pas cu pas.Recomand insa mai bine ecrane cu plasma.Toata treaba m-a costat 275 ron plus 2 drumuri de 300km,plasma se poate pune usor cu doar 40 euro.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune te rog foto cu cele 2 parbrize si un pret pe pm te rog sa vad ce hotarasc ca am deja de luat zilele astea pompa Brembo si discurile pe fata,indicatorul de treapta de viteza si sunt stramtorat.A trebuit sa scoata acele cu un dispozitiv special pentru a pune ledurile smd-34 la numar.Se pot scoate si cu 2 linguri-asa arat neamtul in instructiuni.Trebuie lucrat cu atentie ca se pot decalibra.Asa s-a intamplat la mine si l-am scos inca odata la turometru si l-am pus de la 0 si e ok.Sunt niste motorase pas cu pas.Recomand insa mai bine ecrane cu plasma.Toata treaba m-a costat 275 ron plus 2 drumuri de 300km,plasma se poate pune usor cu doar 40 euro.

 

 

Salutare baieti, Emil sper ca ai primit mesajul meu.........dai un fax cand vii in Bucuresti si ti l dau (parbrizul)!

Saltare...... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='cucu bau' date='Mar

 

 

 

 

Reaper muzzy e criminal cu un power commander rupe nu alta si mai trezesti si mortii din tintirim!

daca mai esti in Bucuresti da un fax si iti prezint nenorocirea........... :blink:

 

 

Abia astept,dar deocamdata nu am timp nici de mine deocamdata.Trimite-mi nr tau pe PM,ok? Multumesc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti... Ceramic Ribbons sunt la 75eur rola de 30mtr. din 30 mtr se pot izola vreo 2-3 saxofoane... eu am comandat o rola... O impart cu Robert Cristea... asa ca nu insistati... daca vrea cineva... sa zica.

 

Banda Aluminizata vine de abia maine si inca nu am cotatia...

 

Ne mai auzim.

 

Ale bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok... nu te uit... Am luat 2 role... total 150eur... acu am platit asa ca daca mai avem motoare fierbinti :blink:) mai putem imparti...

Mai am un flacau cu probleme de Temperaturi inalte... asa ca Yo' , Robert, Nasu,

 

Bineanteles ca o sa fie si Reaper... (O sa vezi vara in traficul de bucuresti cum e... Wellcomme to Bucharest Reap ;)) ca motorul tau e obisnuit cu aerul de munte...

 

10 mtr / Saxofon : 4 Iesiri : 2,5 mtr pe iesire cred ca e suficient. deci o rola la 3 Buse.

 

Mai e loc de 2 Buse... Coliere de metal gasiti la Bricostore cred...

 

Inca nu a aparut banda de Aluminiu... da vine si ea... va tin la curent.

 

Ale Bune...

 

De aici plecam la Lisabona asa ca nu o sa mai am net vreo 4zile. ne mai auzim

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A aparut si banda de aluminiu. 25Eur/rola - in jur de 7.7mtr/banda. am luat 3 asa ca ptr 3 Soimi nu's probleme... mai comand cand ma intorc in Rotterdam... va mai ganditi pana atunci.

 

Ale bune.

 

I-a aruncati un ochi pe esapament sa vedeti ce de rugina e acolo... Calitate Suzuki :blink:)

 

Fug ca-i rost de munca...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasule baga un pret pentru discurile aftermarket te rog si un numar de telefon .Am gasit Brakink la 100 e,dar cred ca sunt rulate mai mult.Banda merge pusa si pe evacuarile sport?

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasule baga un pret pentru discurile aftermarket te rog si un numar de telefon .Am gasit Brakink la 100 e,dar cred ca sunt rulate mai mult.Banda merge pusa si pe evacuarile sport?

 

Merge Emile... 1100C (au inauntru o tesatura de fire subtiri de NiCr ptr rezistenta) la 2.5mtr/iesire si 3mm grosime, poti badijona Evacuarea pe zona radiatorului pana in Saxofon destul de consistent... dupa care daca ii dai o Banda de aluminiu deasupra... N-are Moarte. Punctul de topire zic ei ca e 1700C ;)) ca doar nu avem Rachete sub noi...

Daca ai vreun dubiu am acasa un termometru digital pana la 1400C pot masura cu el un esapament incins fara probleme.

 

Apropo termocupla de la radiatorul Busei lucreaza intre 100-105 C.

Am gasit in state termocuple ptr Busa care pleaca de la 72C... ca sa mentina motorul la temperaturi mai joase... fo 39usd acolo.

 

Izoland evacuarea castigi un plus de putere la motor... ca baria iti moare mai greu ptr simplul fapt ca termocupla functioneaza mai rar iar incarcatorul face fata la turatii joase... adica produce destul curent cat sa tina utilajul in functionare buna.

 

:blink: Stiti voi bine cum e in traficul de Bucuresti vara... mie mi-a fiert motorul o singura data... dar stiu pe altii care au rabufnit de nenumarate ori...

 

Va las ca's Bussy.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la protectie/ aluminiu sau prima. !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare all, auzi CAPITANE, Morisson al doilea pt izolatii!!!!

Hai baeti cine mai doreste cine mai pofteste mai avem un loc pt izolatii.......

CAPITANE POATE NU NE UITI SI PE NOI PRINT RE RANDURI.............. :blink: ;)

 

Ambele sint necesare Morisson.........izolatii+folie aluminiu......... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineanteles ca o sa fie si Reaper... (O sa vezi vara in traficul de bucuresti cum e... Wellcomme to Bucharest Reap :P) ca motorul tau e obisnuit cu aerul de munte...

Multumesc :) :blink:

 

Reaper te bagi?

 

Emil? ;)

clar ca da :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata sunt in asteptarea pompei de frana,indicator treapa viteza,tre si poate ma bag si la discuri.Pompa Brembo imi vine cu furtune se pare.Daca le vrea cineva pe cele care le am deja pe moto cu insertie metalica de culoare gri-argintiu sa dea de stire-pretul la jumatate de magazin.Daca mai intarzie capitanul poate ma bag si eu.Studiam si varianta cu ventilator suplimentar de k5 pe dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok... Yo', Robert, Nasu, Reap, Cucu, Morisson = 6buse. (2Role - Ceramic Ribbons.)

==========

Daca mai vrea cineva... cand ma intorc la Rotterdam mai comand. Oricum Banda de aluminiu mai tre sa iau 3bucati ca sa fie ptr 6Buse.

Deocamdata am 3Role de aprox7,7mtr/rola. Mai comand 3 cand ne intoarcem la Rotterdam.

 

Lunga-i Franta asta... Cat o zi de post...

 

 

Cele Bune... de pe mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Daca le vrea cineva pe cele care le am deja pe moto cu insertie metalica de culoare gri-argintiu sa dea de stire-pretul la jumatate de magazin.

prezent

chiar daca am surioara mai mica srad 600 , se potrivesc

astept un semn pt ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...