Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

2. Brasov - Sighisoara - Tg-Mures :unsure:

3. Cheia -Brasov - cu intoarcere pe Siriu - Buzau -Buc

 

 

Sa traitzi,

 

Am fost acum pina la TNG si el propunea maine o plimbare pina la Siriu asa ca haidetzi sa ne punem de accord si sa plecam cu totii, o ora de placare ar fi ok un 9 dar care cum si de unde plecam.

Hai sa punem repede tare la cale....

 

Numai bine

 

P.S. Aici ca la premiile OSCAR incep cu multumirile :

1) multumesc parintilor ca m-au facut sa pot merge pe busa

2) Multumesc sotiei si prietenilor ca ma suporta

si realitatea :

3) Capitane multumesc pentru placute - sunt super

4) TNG estI un mare om - sarna pentru tot - omu repara tot PERFECT, mai ales greselile nestiutorilor :polite:

si cam gata ....

 

HAI CU DRUMETIA ....

Editat de Morrisson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De astazi liber si eu si la dispozitie.Ma bucur ca incep sa se inchege lucrurile.De ieri busa mea are un Puig race Smoke si finala de la sistem este un Micron modificat cu urme de Yoshi si hibridizat cu Hurric si Termignoni-soundul este ciminal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De astazi liber si eu si la dispozitie.Ma bucur ca incep sa se inchege lucrurile.De ieri busa mea are un Puig race Smoke si finala de la sistem este un Micron modificat cu urme de Yoshi si hibridizat cu Hurric si Termignoni-soundul este ciminal.

 

 

Bravo... cred ca este Busa - UPGRADE contiuu - new edition - cand te vei opri ?

Oricum pune niste poze sa vedem obectu.

 

las nr de telefon ca nu stiu daca mai am acces pe seara la net - 0747 077 148.

Hai sa stabilim care, unde si cum plecam - parrea mea era .. mai fumos in mai multi .

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cucule'

 

Vezi ca eu sambata dimineata ajung sus pe Postavaru. Daca ai de gand sa le schimbi maine... da-mi un tel. si ti le montez eu... asta dimineata pana in 10 ca dupamasa am treaba.

Daca nu vin Duminica de pe munte si luni plec la Bistrita la ai mei. Asa ca tre sa te hotarasi cumva... schimbatul dureaza max 10min... telefonul meu e 0722 806 968.

 

Ale Bune. :polite:

 

Mersi frumos Capitane pt intentie, nu te uit dar lucrurile s-au rezolvat asa usor!

Am de dat o gramada beri cu lamaie, norocul meu este ca Nasu nu bea asemenea racoritoare! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traitzi,

 

Am fost acum pina la TNG si el propunea maine o plimbare pina la Siriu asa ca haidetzi sa ne punem de accord si sa plecam cu totii, o ora de placare ar fi ok un 9 dar care cum si de unde plecam.

Hai sa punem repede tare la cale....

 

Numai bine

 

P.S. Aici ca la premiile OSCAR incep cu multumirile :

1) multumesc parintilor ca m-au facut sa pot merge pe busa

2) Multumesc sotiei si prietenilor ca ma suporta

si realitatea :

3) Capitane multumesc pentru placute - sunt super

4) TNG estI un mare om - sarna pentru tot - omu repara tot PERFECT, mai ales greselile nestiutorilor :unsure:

si cam gata ....

 

HAI CU DRUMETIA ....

 

 

Atentie pe Siriu pt ca sunt unele portiuni unde se mai lucreaza la asfalt si unele portiuni ,mai aproape de Buzau unde se arunca cu nisip pe curbe cand e foarte cald afara...dar se merge super bine pt ca nu este aglomerat , sfatul meu e sa mergeti pana in Bv si retur pe Cheia....daca se hotaraste ceva si se strang mai multi soimi , da-mi de veste....asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine nu pot sa fac nimic din pacate pentru ca azi am cazut.Nu cu moto ,ci pe scari.Si m-am intins cat sunt de mare.Am ceva probleme la coloana,dos,maini si nu stiu daca pot pune vreo haina pe mine.Intins tot nu ma vaitam de durere,ci ma miram cum am putut sa cad in halul ala.Apa,papucii de plaja si praf de la izolatia termica a babai de la parter m-au dat pe spate.Nu incercati asa ceva acasa.E de ras,da mie imi vine sa urlu de durere mai ales ca va trebui sa dorm pe burta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine nu pot sa fac nimic din pacate pentru ca azi am cazut.Nu cu moto ,ci pe scari.Si m-am intins cat sunt de mare.Am ceva probleme la coloana,dos,maini si nu stiu daca pot pune vreo haina pe mine.Intins tot nu ma vaitam de durere,ci ma miram cum am putut sa cad in halul ala.Apa,papucii de plaja si praf de la izolatia termica a babai de la parter m-au dat pe spate.Nu incercati asa ceva acasa.E de ras,da mie imi vine sa urlu de durere mai ales ca va trebui sa dorm pe burta.

 

Emil nasol, imi pare rau pt partile ranite si ti doresc insanatosire grabnica!

Poate pui si tu niste poze din plimbarea pe care ai facut o!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vorbit in stanga si in dreapta si oamenii vor sa ne gasim la Breaza cu Hayabusele peste 2 saptamani.Ideea este ca acolo este mai aproape de centrul tarii si sunt mai multe sanse sa vina buse din toate zonele.Stiu si eu vreo cativa care au spus ca vin.Eu o sa trebuiasca sa fac ceva efort sa ajung.Cu upgrade-ul ma opresc aici deocamdata.Am o problema-mi-a iesit simeringul de la roata pe partea cu lantul spre exterior.Nu inteleg de ce.Am schimbat de curand caucioaca.Are vreo 3 mm iesitispre exterior.Va trebui sa mesteresc iar.Avem un nou posesor de bus-SCAMA din Comanesti sau Bacau a intrat in posesia unui model negru din 2000.Am dat o tura azi cu busa sa vad daca pot merge si pe motor uit de toate durerile.Mai nasol ca m-am lovit si la coloana si am dureri destul de nasoale.Sper sa ma refac.Pana acum am confirmarea ca merg la Breaza Toniza Gl si Geo Harsova.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e dupa 15 august zic pas, daca e inainte cu mare placere.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze!Am la vanzare pentru cine are nevoie discurile originale de frana fata,tobele finale originale,pompa frana de serie pt fata,furtun frana spate de serie.

post-6602-1249165121_thumb.jpg

post-6602-1249165132_thumb.jpg

post-6602-1249165140_thumb.jpg

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat

stiai pe baiat sau doar de pe 4tuning?

este adevarat ca in acea zi a luat motoreta?

de acea nu trebuie sa uitam ce calarim

daca gresesti o data si ai scapat ti-a pus DUMNEZEU mana in cap

aceste motoare cer si impun respect

era o zicala pe aici

NICIODATA SA NU MERGI MAI TARE DECAT POATE SZBURA INGERUL TAU PAZITOR

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat

stiai pe baiat sau doar de pe 4tuning?

este adevarat ca in acea zi a luat motoreta?

de acea nu trebuie sa uitam ce calarim

daca gresesti o data si ai scapat ti-a pus DUMNEZEU mana in cap

aceste motoare cer si impun respect

era o zicala pe aici

NICIODATA SA NU MERGI MAI TARE DECAT POATE SZBURA INGERUL TAU PAZITOR

 

 

Sal Nasu, era cam puternica busa .........dupa cate se vede din poze!

Pacat!

Mesaj completat

Iar viteza eu zic ca a avut ceva.....!

Dar cine era, il cunoastem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa comparam un pic consumurile, am facut azi in oras cam fo 80 km si pe bord imi da un consum de 6,5 cu plecare de la 6,2. precizez am schimbat undeva la 4000-4500 ture vitezele oricum daca urcam mai sus nu aveam unde si a plecat ventilatorul cam de vreo 2 ori. Afara la 170 km la ora in bord (152 reali la roata) a luat 6,3.

O fi bine o fi rau ....

Pe de alta parte, cine foloseste filtru BMC - am unu pus pe mobra si am o gaura (limitare) la 3500 de ture daca tragi liniar de gaz, in cazul in care bagi mana in ea nu se mai simte, de ce am aceasta gaura, sau e normala pentru BMC? la K&N pt cei care au asa ceva e la fel ? Precizez cu cel stock nu am acest simptom. in rest trage de rupe micutza :huh:

 

Numai bine

:rolleyes:

Editat de Morrisson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa comparam un pic consumurile, am facut azi in oras cam fo 80 km si pe bord imi da un consum de 6,5 cu plecare de la 6,2. precizez am schimbat undeva la 4000-4500 ture vitezele oricum daca urcam mai sus nu aveam unde si a plecat ventilatorul cam de vreo 2 ori. Afara la 170 km la ora in bord (152 reali la roata) a luat 6,3.

O fi bine o fi rau ....

Pe de alta parte, cine foloseste filtru BMC - am unu pus pe mobra si am o gaura (limitare) la 3500 de ture daca tragi liniar de gaz, in cazul in care bagi mana in ea nu se mai simte, de ce am aceasta gaura, sau e normala pentru BMC? la K&N pt cei care au asa ceva e la fel ? Precizez cu cel stock nu am acest simptom. in rest trage de rupe micutza :huh:

 

Numai bine

:rolleyes:

 

Sal, cum sa fie rau man, nesatula mea ia 8,6 in oras cu pc3, full race muzzy si filtru K&N!

Cat despre gaura nici gand rupe, rupe, rupe si iar rupe!

Asa ca nu te mai agita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa comparam un pic consumurile, am facut azi in oras cam fo 80 km si pe bord imi da un consum de 6,5 cu plecare de la 6,2. precizez am schimbat undeva la 4000-4500 ture vitezele oricum daca urcam mai sus nu aveam unde si a plecat ventilatorul cam de vreo 2 ori. Afara la 170 km la ora in bord (152 reali la roata) a luat 6,3.

O fi bine o fi rau ....

Pe de alta parte, cine foloseste filtru BMC - am unu pus pe mobra si am o gaura (limitare) la 3500 de ture daca tragi liniar de gaz, in cazul in care bagi mana in ea nu se mai simte, de ce am aceasta gaura, sau e normala pentru BMC? la K&N pt cei care au asa ceva e la fel ? Precizez cu cel stock nu am acest simptom. in rest trage de rupe micutza :huh:

 

Numai bine

:rolleyes:

 

Eu am k&n si nu se intampla asa ceva,indiferent daca trag liniar sau bag mana in gaz , cat despre consum, la viteza de 150-170 km/h haleste in jur de 6.2 - 6.5 l , in rest merg cu 5.6 -5.8 l /100 km la o vit de croaziera de 130 km/h.

Mesaj completat

Pt cei interesati , pretul scade la 6000 euro... :huh:

post-32449-1249303661_thumb.jpg

post-32449-1249303694_thumb.jpg

post-32449-1249303714_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe praful asta greu sa vinzi o asemenea bijuterie la valoarea reala.

dar ce mai inseamna valoarea reala cand toata lumea asteapta si pune banii la saltea.

o sansa ai daca ai vinde-o cu o motoreta mai ieftina la schimb s.a.m.d.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat cineva o busa 2000 cu 2800e si arata in mintile ei.Din pacate nu este valoarea reala.Am hotarat ca sa tin motocicleta.Daca as vinde-o as lua moto lui TONIZA macar pentru varsta si as muta imbunatatirile mele.Ce placute de frana fata v-au multumit in mod expres.Am folosit Brembo si Nissin ok,iar de jos Godfren si Ferrodo.Tokiko bunicele.Lucas si Saito am inteles ca sunt praf.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat cineva o busa 2000 cu 2800e si arata in mintile ei.Din pacate nu este valoarea reala.Am hotarat ca sa tin motocicleta.Daca as vinde-o as lua moto lui TONIZA macar pentru varsta si as muta imbunatatirile mele.Ce placute de frana fata v-au multumit in mod expres.Am folosit Brembo si Nissin ok,iar de jos Godfren si Ferrodo.Tokiko bunicele.Lucas si Saito am inteles ca sunt praf.

 

 

I-am pus acum pe fata EBC clasice nu HH si sunt super multumit. Avea niste Tokiko varza ....

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat cineva o busa 2000 cu 2800e si arata in mintile ei.Din pacate nu este valoarea reala.Am hotarat ca sa tin motocicleta.Daca as vinde-o as lua moto lui TONIZA macar pentru varsta si as muta imbunatatirile mele.Ce placute de frana fata v-au multumit in mod expres.Am folosit Brembo si Nissin ok,iar de jos Godfren si Ferrodo.Tokiko bunicele.Lucas si Saito am inteles ca sunt praf.

 

 

Cumva cea neagra din Iasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva cea neagra din Iasi?

 

Fie ea si din Iasi sau din contanta ... dar un 2800 mi se pare ...muuuult prea putin pt o hayabusa, poate era in punga sau cu probleme atunci ...ar fi corect.

Nu mai conteaza, piata pe mom este praf si nu merita sa vinzi ceva ca nu vei lua banii pe care ii ceri sau care sunt cuveniti obiectului pe care doresti al vinde.

Am mai plimbat azi mobra prin oras iar o tura lunga si sa stabilizat la 6,9 / 7.0 consumul, franale sunt super aici discutand de noile placute EBC montate (sarna CAPITANE si TNG de rearatii si ajustari :rolleyes:) testul final dandu-se cu un Matiz al carui posesor voia neaparat sa faca el dreapta pe o straduta fara sa se asigure, cred ca in ultimul mom a facut-o, mobra sa oprit linistita eu i-am explicat prin casca omului diferite ....lucruri si gata, el a luat-o la dr si eu inainte. Cam asta e....

Ne vedem miercuri la ARC ??

 

PS - salutari domnului cu busa de IF ....si multam de urari, am uitat numarul oricum era o vacuta de 2004.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fie ea si din Iasi sau din contanta ... dar un 2800 mi se pare ...muuuult prea putin pt o hayabusa, poate era in punga sau cu probleme atunci ...ar fi corect.

Nu mai conteaza, piata pe mom este praf si nu merita sa vinzi ceva ca nu vei lua banii pe care ii ceri sau care sunt cuveniti obiectului pe care doresti al vinde.

Am mai plimbat azi mobra prin oras iar o tura lunga si sa stabilizat la 6,9 / 7.0 consumul, franale sunt super aici discutand de noile placute EBC montate (sarna CAPITANE si TNG de rearatii si ajustari :huh: ) testul final dandu-se cu un Matiz al carui posesor voia neaparat sa faca el dreapta pe o straduta fara sa se asigure, cred ca in ultimul mom a facut-o, mobra sa oprit linistita eu i-am explicat prin casca omului diferite ....lucruri si gata, el a luat-o la dr si eu inainte. Cam asta e....

Ne vedem miercuri la ARC ??

 

PS - salutari domnului cu busa de IF ....si multam de urari, am uitat numarul oricum era o vacuta de 2004.

 

Numai bine

 

 

Chestiunea-i reciproca!

Numai bine!

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva prezenta la Arc azi ..... braul cu strigatori ... sau ne vedem la o bere cu lamaie :rolleyes:

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...