Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

PS.

Panteruz-o sigur nu vrei un preten .... de drum macar ;)

 

Numai bine

Nu ma ia nici dracu' :blink: Nu se leaga la cap nimeni cu mine la cat de urata si nasoala sunt ! :)

Mesaj completat

pai o sa fie bucuros TNG sa aibe si el cu cine sa vorbesca

Daca binevoieste nenea adminu' sa-i deblocheze contul lui HIGHLANDER, ar mai fi si el....Dar de-un an tot sta blocat asa.....

Mesaj completat

astept un apel la 0757570000 ca ma intereseaza cate ceva! iti explic la telefon !

Gino, ai prins curaj ! :o

Pune si tu poze cu frumusetea ta !

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stateam si ma gandeam acum, ca-s cea mai mica dintre voi....Ma bucura enorm ca posesorii de Hayabusa de la noi sunt toti oameni cu capul pe umeri, nu pusti tembeli care se urca pe asa ceva pt. ca e cul. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea,

Ma numesc Mihai si sunt de vineri posesorul unei Hayabuse, am inceput in 2002 pe un DragStar de 250, apoi in 2005 am trecut pe un Fazer de 600 iar acum am trecut la Soim. Am facut deja in weekend 450km cu ea si sunt ff incantat de cum merge. Alte detalli despre ea nu am ce sa va spun ca toti o cunoasteti ca doar mergeti pe ea. Incerc sa pun niste poze cu ea si astept o intalnire cu "soimii".

 

Bine ai venit man!

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente! ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari si sper sa ne intalnim sezonul acesta !

Salut Mihai!

Bine ai venit ,sunt nerabdator sa vorbim despre ea!

Mesaj completat

Salut Mihai!

Bine ai venit ,sunt nerabdator sa vorbim despre ea!

Citeva imagini si cu albicioasa mea!

post-15340-1249926776_thumb.jpg

post-15340-1249926793_thumb.jpg

post-15340-1249926809_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Bajeti si Fete ;)

am fost un pic Beteag... si am bolit o vreme...

Mercy ptr urari celor care si-au adus aminte de ziua mea... :) stiu ei care... Salutare si celorlati noi veniti...

E bine ca se ingroasa randurile...

 

Busa Rules!

 

Daca tot mi-am revenit m-am hotarat sa plec la Bistrita maine dimineata asa ca pe la 8a.m. imi iau zborul...

 

God Speed.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Bajeti si Fete :blink:

am fost un pic Beteag... si am bolit o vreme...

Mercy ptr urari celor care si-au adus aminte de ziua mea... :o stiu ei care... Salutare si celorlati noi veniti...

E bine ca se ingroasa randurile...

 

Busa Rules!

 

Daca tot mi-am revenit m-am hotarat sa plec la Bistrita maine dimineata asa ca pe la 8a.m. imi iau zborul...

 

God Speed.

;)

Ma bucur ca te simti mai bine. Ai grija la drum maine ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa vopsea iar tribalele sunt superbe

pentru necunoscatori sigur o sa para 2009 nu 1999;)

ce bine da si cu top case

sa o stapanesti sanatos

se pare ca se ingroasa randurile si asta este bine

sper sa devenim mai uniti si sa infiintam odata clubul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lume :o

Alex ma numesc sunt din slatina si am un soim din 99

Mesaj completat

post-2278-1249978564_thumb.jpg :)

Buna Alex. Vad ca mi-ai ascultat sfatul ! ;) Bine-ai venit !

Mesaj completat

Acum pe Stefan tre sa-l mai corup sa intre aici :)

Mesaj completat

Pun eu poze cu a lui Stefan, ca nu vrea sa-si faca cont :blink:

post-4366-1249993270_thumb.jpg

post-4366-1249993299_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vopseaua este perlata si autocolantele rosii sunt reflectorizante si puse pe sub lac

eu il am de aproape un an si sunt super multumit

DOAR CA NU ARE FRANEEEEEEEEEEE ;)

ma schimbat placute ,furtune racing, pompa de frana radiala si tot degeaba

parca ceva mai bine cu etrierii de srad 600 cei cu 4 pistonase

 

cat despre club

mai bine o intrunire

nimic special ( concerte, treburi ,chesti )

ne intalnim undeva pe la munte , mare 2 zile cu cortu si vb mai multe eventual si de club

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numi vine sa cred, eu mi-am dat jos etrieri cu patru dupa srad si mi-am pus cu 6 de busa si tu?

conteaza mult placutele<info capitanu> , iar legea fizici spune ca suprafata cu cat este mai mare......

oricum tot ce conteaza e ca tu sa fii multumit de franare si intradevar ai o moto superba<chiar ca la prima vedere spui ca e 2008> ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vopseaua este perlata si autocolantele rosii sunt reflectorizante si puse pe sub lac

eu il am de aproape un an si sunt super multumit

DOAR CA NU ARE FRANEEEEEEEEEEE ;)

ma schimbat placute ,furtune racing, pompa de frana radiala si tot degeaba

parca ceva mai bine cu etrierii de srad 600 cei cu 4 pistonase

 

cat despre club

mai bine o intrunire

nimic special ( concerte, treburi ,chesti )

ne intalnim undeva pe la munte , mare 2 zile cu cortu si vb mai multe eventual si de club

 

 

Seara buna,

 

1. legat de frane incearca EBC ca si placute sunt super am ramas surprins de ceea ce sa intamplat dupa aparitzia lor, incearca furtune separat pe stg si dr iar daca nu pune si nu pune frana verifica discurile sa nu fie la limita de schimb. Iar daca nu si nu ia legatura cu EMYLYO ca el e cel mai in masura de atzi spune ce sa faci py UPGRADE, sau TNG pe partea tehnica.

2. Am si eu o mare rugaminte : maoi multe poze cu coburile, ma intereseaza prinderile si daca se poate ceva sfaturi pt achizitionare *se pot lua de pe altceva se potrivesc nu .. modificari pe parte electrica ..etc.

Poate apucam sa ne vedem maine la o bere sau la Arc, personal prefer berea ... ca e mai liniste .

3. Am fost intrebat : stie cineva cite buse sunt in ro sau macar in bucuresti ... o estimare . Am zis vreo 80 in ro si vreo 30 in Bucuresti . Aberez ?

 

Numai bine

 

PS - super colorit am zis ca e 2008/9 ;)

Editat de Morrisson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suportu de prindere e facut de mine 25 ron materialu si 3-4 ore munca ,nu cred ca merita sa dau 200-300 de eur ca sa ma folosesc de 2 ori pe an de ele

nu am poze momentan dar promit ca o sa pun

Mesaj completat

numi vine sa cred, eu mi-am dat jos etrieri cu patru dupa srad si mi-am pus cu 6 de busa si tu?

conteaza mult placutele<info capitanu> , iar legea fizici spune ca suprafata cu cat este mai mare......

oricum tot ce conteaza e ca tu sa fii multumit de franare si intradevar ai o moto superba<chiar ca la prima vedere spui ca e 2008> ;)

 

problema cea mai mare cel putin pentru mine este ca maneta este moale nu ca nu se opreste

,motorul se opreste binisor dar maneta este moale si ai senzatia aia de nesiguranta ( cel putin pe mine ma deranjeaza rau rau )

cu etrieri cu 4 pistonas are maneta mai tare si nu mai este elastica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Bajeti si Fete :D

am fost un pic Beteag... si am bolit o vreme...

Mercy ptr urari celor care si-au adus aminte de ziua mea... :lol: stiu ei care... Salutare si celorlati noi veniti...

E bine ca se ingroasa randurile...

 

Busa Rules!

 

Daca tot mi-am revenit m-am hotarat sa plec la Bistrita maine dimineata asa ca pe la 8a.m. imi iau zborul...

 

God Speed.

 

Sal Capitane, pai da si tu un anunt cand te ntorci, stii ca tre sa ne vedem!

Asfalt uscat!

;)

Mesaj completat

da maine la 6 la arc ;) cine se mai baga :D

 

 

Sal, eu sint zi si in jur de 19:30 cred catrec pe acolo!

si nu o sa fiu singur dar poa' trec!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare fane si noua niste suporti de top case daca poti ;)

 

 

Colega pune pretul pe manopera si pe material si ai o comanda ferma si de la mine.

 

Numai bine

 

PS - Ramane ora 6 la ARC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea.Am revenit de la mare.Din pacate nu am vazut nici macar o busa,dar am avut ocazia sa intalnesc accidental oameni de prin toata tara.Am avut bineintels sansa sa testez si franele-o vaca mi-a taiat fata la Saturn in 7-8 m si franele deja si-au scos banii.Am mai testat si top speedul dupa ce nu am platit taxarea si am alergat pana pe la Cernavoda de nu mi-a ajuns bordul.Imi cer scuze ca am inceput sa o dau si pe o roata dupa ce m-a disperat un tip cu un gsxr k2 care la 180 inca mai sta pe o roata si merge pana se plictiseste.M-a imbolnavit cu PCM3 de pe motor.Intrebare?Se potriveste Pcm de pe alt tip de suzuki pe busa?Deja vreau sa iau PCM3.FRANELE AU NOTA 10,pUIGUL LA FEL,hAYABUSA NOTA 10 SI pORCHE TURBO 10 CU FELICITARI.SE STIE EL CARE SI DE CE!Guarana ai gresit ca ai schimbat etrierii cu altii cu pistoane.Ce pompa ai?

Mesaj completat

Ca sa intelegei cum e cu franele.Etrierii la noul model au fost schimbati,pompa e aceiasi si are randament.Greutatea moto este mai mica insa.Modelul 99-07 are o pompa simpla si etrierii au 6 pistonase fiecare-4 mari si 2 mici.Cele mari actioneaza imediat,cele mici cu efect ntarziat din cauza suprafetei de apasare mai mici si asta pentru dozare.Nu stiu ce dozare au gandit ei,dar franam in centru si opream la gara.Acelasi sistem de franare este pe zx6 si zx9 anumite modele.Am mers cu un zx9 99 cu frane de serie si placute Ferrodo si culmea-rupeau soseaua in doua franele.Am verificat sistemul.Din pompa pleca un furtun ca la busa,dar avea deasupra aripii un repartitor care impartea in mod egal presiunea-sau distribuia.La bus anu este.Am simplificat la busa cu 2 furtune directe marca Hel si un banjobolt -surub special pe care busa il avea pus la etrierul dreapta.Deja furtunele metalice dau un plus franei,furtunele directe cu banjobolt dau si mai bine.Ulterior am schimbat discurile cu Spiegler de la Nasu.Recomand sa luati Braking si pentru look irezistibil.Apoi am pus frana radiala Nissin si placute Brembo.Am schimbat lichidul cu unul bun si am aerisit de zeci de ori.Pistonasele trebuie curatate si intretinute corespunzator.Eu al desfacut etrierii si am luat pistonasele bucata cu bucata.Am curatat,degresat,uns,wd40 si remontat la loc.Am muncit o zi.Fac asta la inceput de sezon si la final.Iar suruburile se pun numai cu blocator de suruburi Loctite sau WURTH.Ca sa fie si mai bine am pus o caucioaca Pilot Power Michelin ca sa adere la asfalt mai bine.Puteti incerca sa faceti rost de un repartitor de zx9 sau 6 si sa fie o modificare cat mai ieftina,dar buna.Pentru frane si mai bune recomand etieri Brembo si pompa de asemenea.Spor la treaba!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hayabusa 2008

Diametru galerie chiuloasa........ 45mm

Diametru prindere finale............41mm

Multumesc

 

L.E. salutari noilor veniti ;) O sa va spuna Capitanul o poveste interesanta despre peripetiile lui in legatura cu ultimul drum ;)

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc

 

L.E. salutari noilor veniti ;) O sa va spuna Capitanul o poveste interesanta despre peripetiile lui in legatura cu ultimul drum ;)

 

De rau sau de bine...sper ca de bine.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...