Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum cativa ani visam la fel tinere si iata ca visele uneori devin realitate.O sa ma duc sa iau de la Elf pentru ca am destul de des drum prin zona.In niciun caz nu ai puneam nituri.Abia astept caldura sa-i fac o revizie de vreo saptamana.Mie de la full sistemul modificat imi da o vibratie mare.

Mesaj completat

Iata diferenta dintre km de 99=00 si 2001=2007,implicit deviatia de km in cazul schimbarii de la nelimitata la bord cu limitata.Delimitarea busei nu se face cu schimbarea bordului Stiuca.La 300 la ora pe bordul nelimitat pe cel limitat de fapt sunt mult mai putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiune in roti fata/spate este de 2.9 atm asa scrie in manualul de utilizare.mi se pare cam mult.

Uleiu folosit este 10w40 acum nu stiu daca semisintetic sau sintetic.Acuma yo stiam ca sinteticul este sub 10 adica 0w30 etc.

Motocicleta mea a fost cumparata din GERMANIA in AUGUST 2005 conform TUV Service Center Wiesbaden si avea atunci fix 15533 km parcursi in EUROPA/GERMANIA adica in 4 ani iar acum in 2010 are 38000 km de Romania si Europa nu cum ai afirmat u ca ar avea 60000 si ca bordul a fost schimbat si etc.Orcine isi poate da seama ce e IMPOSIBIL sa faci atatia km in Romania concluzia este ca bordul este original si iti pot dovedi cu acte deci si viteza afisata este reala si nu sunt dispus sa vad daca merge sau nu cu acea viteza.

 

Mesaj completat

Poza cu bordul original,nu modificat cu lumini albastre ca la alti.De prost gust as spune.

post-54536-1265580019_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiune in roti fata/spate este de 2.9 atm asa scrie in manualul de utilizare.mi se pare cam mult.

Uleiu folosit este 10w40 acum nu stiu daca semisintetic sau sintetic.Acuma yo stiam ca sinteticul este sub 10 adica 0w30 etc.

Motocicleta mea a fost cumparata din GERMANIA in AUGUST 2005 conform TUV Service Center Wiesbaden si avea atunci fix 15533 km parcursi in EUROPA/GERMANIA adica in 4 ani iar acum in 2010 are 38000 km de Romania si Europa nu cum ai afirmat u ca ar avea 60000 si ca bordul a fost schimbat si etc.Orcine isi poate da seama ce e IMPOSIBIL sa faci atatia km in Romania concluzia este ca bordul este original si iti pot dovedi cu acte deci si viteza afisata este reala si nu sunt dispus sa vad daca merge sau nu cu acea viteza.

 

Mesaj completat

Poza cu bordul original,nu modificat cu lumini albastre ca la alti.De prost gust as spune.

 

 

ei nu? da-mi mie o busa pe mana sa vezi la final de an cand tragi linie sa vezi cati kilometri fac cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kerozen.... in 2 luni am facut 6.000 de km, si asta pentru ca aveam serviciu... daca nu eram legat de asta, nu mai ma vedeau vecinii la fata... :wink:

bine.. nici bani de benzina nu mai aveam.. ;)) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiune in roti fata/spate este de 2.9 atm asa scrie in manualul de utilizare.mi se pare cam mult.

Uleiu folosit este 10w40 acum nu stiu daca semisintetic sau sintetic.Acuma yo stiam ca sinteticul este sub 10 adica 0w30 etc.

Motocicleta mea a fost cumparata din GERMANIA in AUGUST 2005 conform TUV Service Center Wiesbaden si avea atunci fix 15533 km parcursi in EUROPA/GERMANIA adica in 4 ani iar acum in 2010 are 38000 km de Romania si Europa nu cum ai afirmat u ca ar avea 60000 si ca bordul a fost schimbat si etc.Orcine isi poate da seama ce e IMPOSIBIL sa faci atatia km in Romania concluzia este ca bordul este original si iti pot dovedi cu acte deci si viteza afisata este reala si nu sunt dispus sa vad daca merge sau nu cu acea viteza.

 

Mesaj completat

Poza cu bordul original,nu modificat cu lumini albastre ca la alti.De prost gust as spune.

Si eu care voiam sa-mi pun luminite roz.... ;) :wink: ............

Mesaj completat

Apropos de luminite...gasesc codul de culoare undeva sub sa, sau in alta parte la Busa K2 ( negru cu argintiu) ? Ca nu stiu unde sa ma uit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa te abtii de astfel de remarci la adresa gusturilor mele.GUSTURILE FIECARUIA NU SE DISCUTA!Respecta-ne macar aici.Si ca sa vezi ca nu vorbesc aiurea iata pe unde a fost mobra ta.Gasesti aici detalii- http://www.hi5.com/friend/p196662083--CiPrIaN_Pana--html.El est primul posesor.A vandut motorul unui amic dela care l-ai luat tu lovit.Bordul nu este original al ei-provine din Pitesti.Eu am stat pe mobra ta acum 3 ani la intalnire la Ploiesti si atunci avea 40000 de km.Ciprian a facut Europa cu ea si mergea pe la toate intalnitrile in tara.NU TE MAI ATACA AIUREA.Ma faci sa regret unele lucruri si chiar nu vreau sa ne intalnim mai devreme decat vrea cel de sus.

Mesaj completat

“fiarele care m-au carat peste 60000 de km”-asta ar trebui sa iti dea de gandit ca nu vorbesc aiurea.

Mesaj completat

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...001-124130.html Studiaza si aici ca sa vezi ca nu vorbesc baliverne.Uita-te la poze,extrasuri si iti vei da sema ca nu este acelasi bord.Mai vrei?

Mesaj completat

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...001-207347.html Aici cu noul propietar.Deci?

Mesaj completat

Poate ar trebui sa il intrebi pe el cui a vandut un bor de model 1999? Astept sa recunosti ca nu ma insel.Greseala recunoscuta este aproape iertata. http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...i+v+-47081.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am facut referire la tine,este parere personala cat despre bord ma abtin.Nu am avut de unde sa cunosc istoria ei fiindca nu m-a interesat si nici nu am avut timp,daca tu ai timp sa cauti foarte bine.Imi pare rau ca nu te-am cunoscut,inainte sa o cumpar astfel as fi fost si eu informat :wink:).Partea buna este ca poate sa aibe si 100.000,motocicleta merge f.bine poate mai bine decat multe alte motociclete cu km mai putini asta fiindca a avut grija de ea.De respectat o sa respect pe cine merita respectat.Pana una alta dispare zapada si apare asfaltul(gropile)frumoasa vreme.Hai pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fii avut ceva acolo sus ai fii recunoscut macar cu probele in fata ca nu bat campii.Sunt insa de acord cu tine ca motocicleta a fost intretinuta pana anul trecut si sper sa fii in masura sa o intretii macar la fel cum a intretinut-o Ciprian si al doilea posesor din Romanica.Un motor limitat cu 60000km este in mintile lui.Am vazut cateva cu 100000km.Oricat ai vrea sa compari motorul cu unul cu putini km nu se poate pentru ca exista cuvantul uzura.Nu stau sa explic detaliat ce inseamna el pentru ce-i ce nu stiu.Motorul tau a vazut si duralube.Un lucru bun pentru motor,dar nu tocmai bun pentru bendix si ambreiaj.Din aceasta cauza cele scrise anterior au fost si schimbate in 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care voiam sa-mi pun luminite roz.... :laugh: :angry: ............

Mesaj completat

Apropos de luminite...gasesc codul de culoare undeva sub sa, sau in alta parte la Busa K2 ( negru cu argintiu) ? Ca nu stiu unde sa ma uit .

post-4388-1265743356_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Tarzane, am salvat lista ta, sa speram ca acum poate sa-mi faca culoarea tipul cu care am vb, ca daca nu iese ca si originala prefer sa o fac....ROZ !!! :)

Mesaj completat

La naiba, fataaaaaa ! :P

Nu mai rade Pantero ! Ia uite aici belea de bord !! E? Ce zici ? :hurt:

Stica, no offence man, dar nu aveam o poza cu un bord pt model, si am luat-o pe a ta. :laugh: nothing perssonal .

 

Mesaj completat

Sal all, Cristi eu totusi raman la lumini albastru cu rosu, asta nu pentru mobra ci pentru ca sunt fan Steaua!

Daca tradezi trendul asta este! :angry:

Sorry cucule da' sunt "CAINE PANA LA MOARTE", cat de culoarea bordului , ar zice lumea ca sunt fan..Barbie !

post-51727-1265747837_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Tarzane, am salvat lista ta, sa speram ca acum poate sa-mi faca culoarea tipul cu care am vb, ca daca nu iese ca si originala prefer sa o fac....ROZ !!! :hurt:

Mesaj completat

 

Nu mai rade Pantero ! Ia uite aici belea de bord !! E? Ce zici ? :laugh:

Stica, no offence man, dar nu aveam o poza cu un bord pt model, si am luat-o pe a ta. :angry: nothing perssonal .

 

Mesaj completat

 

Sorry cucule da' sunt "CAINE PANA LA MOARTE", cat de culoarea bordului , ar zice lumea ca sunt fan..Barbie !

Bre, vezi ca roz vreau s-o fac eu ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Tarzane, am salvat lista ta, sa speram ca acum poate sa-mi faca culoarea tipul cu care am vb, ca daca nu iese ca si originala prefer sa o fac....ROZ !!! :hurt:

Mesaj completat

 

Nu mai rade Pantero ! Ia uite aici belea de bord !! E? Ce zici ? :laugh:

Stiuca, no offence man, dar nu aveam o poza cu un bord pt model, si am luat-o pe a ta. :angry: nothing perssonal .

 

Mesaj completat

 

Sorry cucule da' sunt "CAINE PANA LA MOARTE", cat de culoarea bordului , ar zice lumea ca sunt fan..Barbie !

 

Mesaj completat

roz ca FANTA !!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de echipamentele ICON ? Ma intereseaza in mod special pareri despre castile integrale si gecile de piele. Are careva din voi ceva de genul asta?

Arata bine dar nu stiu cat de bune sunt si la pret nu sunt chiar ieftine. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu Icon..Destul de mare,zgomotoasa,cand lasam botul in jos intra apa pe la aerisirile de sus la greu,cam instabila la viteza. Totusi am mangaiat asfaltul putin si am destelenit un camp vreo 15 m si si-a facut treaba.Acum,depinde de tine ;) Sincer,eu nu mi-as mai lua vreodata

post-3768-1266180024_thumb.jpg

post-3768-1266180044_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu Icon..Destul de mare,zgomotoasa,cand lasam botul in jos intra apa pe la aerisirile de sus la greu,cam instabila la viteza. Totusi am mangaiat asfaltul putin si am destelenit un camp vreo 15 m si si-a facut treaba.Acum,depinde de tine :) Sincer,eu nu mi-as mai lua vreodata

Chiar modelul din poza ma interesa ;) l-am vazut pe site la ICON si mi s-a parut cea mai interesanta. Si zici ca vajaie...Eu acum am un AIROH si cand ma dau jos imi mai vajaie creierii inca juma' de ora. E adevarat, e flip-up, si intra curentul prin toate balamalele la 110-120 km. Vreau sa-mi iau alta si ma gandeam la ICON ca arata bine, nu stiam daca si la comfort sta bine. Ms de sfat, ma gandesc mai bine. :)

Ramane sa vad cu geaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shark`u dupa mine e o alegere buan cand vine de raportul calitate pret ...dar iarasi fiecare cap isi are casca sa ...eu am fost multumit de Shark S500 Air din punct de vedere al confortului ...suiera putin , apa nu intra ..la impact nu am testato si sper sa ma fereasca Doamne Doamne de astfel de teste.

 

p.s.: vezi ca pe louis is reduceri mari la Shoei XR1000 ;)

p.s.2: am avut si AIROH si nu mi-as mai lua in veci

Editat de tud0r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...