Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu prea am ce subiect sa dezvolt, cunoasteti si voi senzatiile cumpararii primei autobuse... Am scos-o azi pana la Comarnic, prea multe radare pt. ea. Desi mi-am propus sa o sa o ard incetuleanu, am fost secat de-un A6 S-line ce-a stat lipit de mine...prea putin...

Ce sa zic, dupa indelungi cautari am ajuns la concluzia ca e motoreta perfecta pt. ce vreau eu. Adica dupa GSX 750F '92, 919, 929, hornet, 954, DRZ 400SM/enduro am ajuns la busa. De ce? Pt. ca mi-am dat seama ca de la motociclism as cam vrea asa: macar de doua ori pe luna o plimbare in tzara de minim 1000km si-odata pe an un extern, anu' asta sperand la un Buc. - Rotterdam & back.

O sa revin si cu poze & alte pareri maine, sper sa nu ploua sa pot baga o tura pan

fat-fingered from an iPhone

 

Hopa ce avem noi aici, inca un posesor de busa, felicitari man, bv ca ai rezolvat problema si ai luat busa.

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente, felicitari inca o data pt alegere! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa... revin cu poze.

 

motoreta e '99, 33.000km???. acum are 34 si ceva, am ars in week prima mie. e foarte ok, e exact pe mine. sper numa' bani de benzina sa fie, sa o pot alerga cat mai mult. dar se rezolva si asta, renuntam la tricouri, pantaloni, dulciuri, iarba, si orice altceva. intai si-ntai tre sa-i pun o pereche de tobe. am gasit ceva sh, dar sunt de pe un zx10r 2007. sper sa le pot modifica prinderile. ceva idei pe unde? deci: ulei, tobe, xenon, alarma, manete de la nasu, buloane. asta de-nceput.

 

din cate-am inteles are apa in ea, tre sa-i pun antigel. stiti vre-un antigel ce sa aiba punctul de fierbere cat mai sus?

 

atasez poze cu tobele si cu motoreta:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tobele alea mi-au facut si mie cu ochiul....sper sa poti sa le prinzi...

nu-ti trebuie vre-o minune de antigel ca animalul se raceste foarte bine...

in rest...ulei, bujii bune.....si....multa benzina...

si timp liber

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa zic ... arata foarte bine motocicleta si tobele de carbon.

 

Nu am idee cum naiba sa modifici tobele alea ca sa se potriveasca , poate un mecanic ceva te lamureste ...

 

Bafta cu motocicleta !

 

 

ps: ai niste caini foarte frumosi !

Editat de KillTheMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot vine vorba de finale ... am sunat la programare la revizie in Ungaria si m-au intrebat daca am tobe sport si le-am zis ca am finale Leo Vince si mi-au spus ca trebuie atunci sa optimizeze motocicleta pentru finalele puse si ma consta 1 mil jumate in RON ... ajuta la ceva optimizarea asta sau dauneaza daca nu o fac ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate-am inteles are apa in ea, tre sa-i pun antigel. stiti vre-un antigel ce sa aiba punctul de fierbere cat mai sus?

 

Felicitari pentru achizitie,iar referitor la intrebarea ta:

 

http://www.engineice.cc/

pe care il gasesti la:

http://www.motociclete.com.ro/contact

 

Bafta ridere :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrea careva sa scape de tobele vechi, stock, imi trebuie toba st. !? pret ceva pe PM.

Man am eu pe ambele si intermediarele la pastrare... just in case.

Daca ai vreun gand da-mi de veste.

Eu nu m-am gandit sa le vand dar daca te mananca rau sa le schimbi putem aranja treaba.

Mesaj completat

asa... revin cu poze.

 

motoreta e '99, 33.000km???. acum are 34 si ceva, am ars in week prima mie. e foarte ok, e exact pe mine. sper numa' bani de benzina sa fie, sa o pot alerga cat mai mult. dar se rezolva si asta, renuntam la tricouri, pantaloni, dulciuri, iarba, si orice altceva. intai si-ntai tre sa-i pun o pereche de tobe. am gasit ceva sh, dar sunt de pe un zx10r 2007. sper sa le pot modifica prinderile. ceva idei pe unde? deci: ulei, tobe, xenon, alarma, manete de la nasu, buloane. asta de-nceput.

 

din cate-am inteles are apa in ea, tre sa-i pun antigel. stiti vre-un antigel ce sa aiba punctul de fierbere cat mai sus?

 

atasez poze cu tobele si cu motoreta:

 

La mine mai gasesti filtre de aer BMC sau KN si kituri de curatare si ungere ptr filtru de aer.

Daca te omeneste ideia te pot ajuta.

 

:P

Mesaj completat

daca tot vine vorba de finale ... am sunat la programare la revizie in Ungaria si m-au intrebat daca am tobe sport si le-am zis ca am finale Leo Vince si mi-au spus ca trebuie atunci sa optimizeze motocicleta pentru finalele puse si ma consta 1 mil jumate in RON ... ajuta la ceva optimizarea asta sau dauneaza daca nu o fac ?

;) daca faci race o sa te ajute... daca nu... eu zic sa salvezi banii ptr altceva. Ia-ti ceva ce iti lipseste cu adevarat.

Cele bune.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot vine vorba de finale ... am sunat la programare la revizie in Ungaria si m-au intrebat daca am tobe sport si le-am zis ca am finale Leo Vince si mi-au spus ca trebuie atunci sa optimizeze motocicleta pentru finalele puse si ma consta 1 mil jumate in RON ... ajuta la ceva optimizarea asta sau dauneaza daca nu o fac ?
Se face remapare pe cdi-ul original este ok si sincer este la un pret foarte mic ;) !

 

Asa ca daca ai posibilitatea nu ezita o sa ai surprize!

 

Sper ca in curand sa cumpar si eu "scula"pentru asa ceva,dar nu cred ca as investi 800 de E pentru a face o remapare cu 150 ron :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata incepe Redbull Romaniacs si e prologul in centrul orasului...

vremea se anunta mai buna si intentionez sa merg cu mobra.....ceva doritori????

ii vedem in actiune pe Taddy Blazusiak, Cris Birch, Paul Bolton....plus plimbarea, masa, berea :)

anuntati-ma si va astept la Pitesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e busa din Bacau cu nr Prk cumva? :) Daduse baiatul tobele jos si arunca segmentii pe evacuare in blana.Am plans de mila motoretei 2 zile si 2 nopti.Burnuri,ture multe pe loc si altele de acest gen.Sper sa nu fii afectat prea mult,dar un lucru e cert-a scurtat viata motorului cu mult.Sa ai macar tu grija de ea! :) Ne gasim cu busele undeva anul asta sau ramane ca si pana acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e busa din Bacau cu nr Prk cumva? :) Daduse baiatul tobele jos si arunca segmentii pe evacuare in blana.Am plans de mila motoretei 2 zile si 2 nopti.Burnuri,ture multe pe loc si altele de acest gen....

Asta-i unul dintre motivele pentru care nu mai merg la intruniri de ani buni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e busa din Bacau cu nr Prk cumva? :) Daduse baiatul tobele jos si arunca segmentii pe evacuare in blana.Am plans de mila motoretei 2 zile si 2 nopti.Burnuri,ture multe pe loc si altele de acest gen.Sper sa nu fii afectat prea mult,dar un lucru e cert-a scurtat viata motorului cu mult.Sa ai macar tu grija de ea! :D Ne gasim cu busele undeva anul asta sau ramane ca si pana acum?

 

 

Mi se pare ca proprietarul mai avea avea una rosu cu negru sau ceva asemanator, am vazut o poza pe undeva? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e busa din Bacau cu nr Prk cumva? :D Daduse baiatul tobele jos si arunca segmentii pe evacuare in blana.Am plans de mila motoretei 2 zile si 2 nopti.Burnuri,ture multe pe loc si altele de acest gen.Sper sa nu fii afectat prea mult,dar un lucru e cert-a scurtat viata motorului cu mult.Sa ai macar tu grija de ea! :P Ne gasim cu busele undeva anul asta sau ramane ca si pana acum?

emil e primu lucru la care mam gandit si eu cand am vazut pozele cu motorul...daca te uiti atent in una din poze se si vede o toba data jos...anu asta la bacau exact la fel a facut...nui bi ca si eu iam dat tobele jos si am zadarat lumea...asta e se mai intampla si dinastea...noi sa fim sanatosi ca fiarele se mai si fac...sa o stapaneasca sanatos si cat mai multi km fara evenimente nedorite :)

Mesaj completat

Aia e busa din Bacau cu nr Prk cumva?

emil e primu lucru la care mam gandit si eu cand am vazut pozele cu motorul...daca te uiti atent in una din poze se si vede o toba data jos...anu asta la bacau exact la fel a facut...nui bi ca si eu iam dat tobele jos si am zadarat lumea...asta e se mai intampla si dinastea...noi sa fim sanatosi ca fiarele se mai si fac...sa o stapaneasca sanatos si cat mai multi km fara evenimente nedorite :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i unul dintre motivele pentru care nu mai merg la intruniri de ani buni :laugh:

 

 

Putem sa ne-ntrunim si fara sa ne dam in spectacol.. :D sa vb, sa bem o bere... recomand cheile rasnoavei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vine maine la romaniacs??????

Mesaj completat

cine vine maine la romaniacs??????

NOBODY!!!!!!! :laugh:

Mesaj completat

cine vine maine la romaniacs??????

Mesaj completat

 

NOBODY!!!!!!! :D

NO ONE???

uuu..uuuu

Mesaj completat

cine vine maine la romaniacs??????

Mesaj completat

 

NOBODY!!!!!!! ;)

Mesaj completat

 

NO ONE???

uuu..uuuu

HAI COPIIIII!!!!!!..e frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...